Scirocco II GTI 1983, trzecia dwojka AgiZaka. - Sprzedany

Pochwal się swoim Scirocco.
Awatar użytkownika
AgaZaKa
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 646
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:14
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa / Surrey, UK

Re: Scirocco II GTI 1983, trzecia dwojka AgiZaka.

Post autor: AgaZaKa »

Maly update:
Ostatni raz auto bylo w dluzszej trasie we wrzesniu 2010, na spotkaniu Scirocco Register. Od tego czasu odpalam je srednio co 4 tygodnie i jezdzilam nim na rundke dookola lokalnego parku - okolo godzinna przejazdzka. Niestety akumulator coraz bardziej rozladowywal sie i ostatni raz udalo mi sie go odpalic przed koncem 2010r i przy okazji zatankowac do pelna. W styczniu juz niestety nie dalo rady go uruchomic.

Kupilam ladowarke do akumulatora, ladowal sie prawie dobe. Wczoraj odpalilam go i zabralam na przeglad techniczny (tutaj nazywa sie to MOT). Zanim pojechalam na przeglad to zrobilam przeglad lokalnych warsztatow, by ustalic ktory jest godny obcowac z moim autem ;-) W koncu wybralam warsztat 3 ulice ode mnie, specjalizuja sie niby w VW/Audi i mieli Bentleya na podnosniku, wiec stwierdzilam, ze nie moga byc zli.

Auto przeszlo przeglad bez problemu, jedyna usterka to urwany wieszak od tlumika, ktory mam zmienic przy najblizszej okazji. Poza tym auto zebralo pochwaly za stan. Pan z warsztatu powiedzial mi, ze w latach 80. sprzedawali Scirocco i schodzily im po 2 tygodniowo. Szkoda, ze lokalnie nie ma juz zadnego (przynajmniej nie odnotowalam).

Dostalam rekomendacje wymiany paska rozrzadu w tym roku lub na poczatku nastepnego, zeby trzymac sie wymiany co 5 lat. Niestety na samym koncu przy wyjezdzie z warsztatu Scirocco narobilo mi wstydu, bo zgaslo dwa razy po odpaleniu. Na cieplym silniku nie odpala za pierwszym razem, o czym przekonalam sie juz w zeszlym roku, na pierwszej przejazdzce po parku. Poprzedni wlasciciel zapomnial mi o tym powiedziec. Wyczytalam na naszym forum, ze to czesty problem z DX-em i niektorzy zyja z tym, ja na razie tez.

W warsztacie dostalam tez namiary na jakiegos specjaliste lakiernika, ktory prowadzi warsztat przy domu i zajmuje sie restaurowaniem Bentley'ow, Rolls'ow i Ferrari. Niby jest bardzo dobry, ale duzo czasu zajmuje mu robota i robi tylko jeden samochod na raz. Moze podjade do niego przy okazji i zobacze jak to wyglada naprawde i czy rzeczywiscie jest taki dobry. Dla przypomnienia musze zmierzyc sie z purchlem przy przedniej szybie. Mam tez w zanadrzu innego lokalnego lakiernika polecanego na forum Scirocco i Mercedesa. Tez podobno za szybko nie dziala, ale jest dobry. Mi sie nigdzie nie spieszy.

Od kupna auta pod koniec sierpnia przejechalam ok 513 mil = 820km. W tym roku nie przewiduje wiecej niz 1000mil, chyba ze pojade do Holandii, co na razie nie jest jeszcze pewne.

Poza tym wszyscy w bloku juz mnie znaja, znaczy wszyscy starsi panowie (bo to blok emerytow) i pytaja sie jak tam moje auta. Pewnie mk2 to auto z czasow ich mlodosci - wieku sredniego.

W tym sezonie mam zamiar jezdzic na wiekszosc imprez jesli terminy nie beda kolidowaly, a imprez VW jest cale mnostwo, czasami po kilka w jeden weekend w roznych czesciach kraju.

-- wtorek, 8 marca 2011, 17:09 --

Wreszcie kupilam pokrowiec, bo irytowal mnie kurz, ktory zbieral sie na aucie. Przy wyjezdzie z garazu nie widzialam nic przez szyby. Z kolei proby ich wyczyszczenia spryskiwaczem oznaczaly pomazanie szyb i zabrudzenie maski.

Obrazek
Scirocco 2.0 TSI DSG Viper Green (sprzedany) i Scirocco GTI 1983 Diamond Silver (sprzedany)

Obrazek Obrazek
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2440
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Scirocco II GTI 1983, trzecia dwojka AgiZaka.

Post autor: kostrzyk »

a nie będzie się wilgoć pod tym zbierała, nie lepiej przykryć jakim prześcieradełkiem :P
Obrazek
Awatar użytkownika
AgaZaKa
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 646
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:14
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa / Surrey, UK

Re: Scirocco II GTI 1983, trzecia dwojka AgiZaka.

Post autor: AgaZaKa »

Pokrowiec oddycha - http://www.coveryourcar.co.uk/sahara.htm

"Breathable fabric to allow moisture & damp to escape."
Scirocco 2.0 TSI DSG Viper Green (sprzedany) i Scirocco GTI 1983 Diamond Silver (sprzedany)

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Damiano
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 339
Rejestracja: 16 wrz 2010, 15:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 7292903
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Scirocco II GTI 1983, trzecia dwojka AgiZaka.

Post autor: Damiano »

Tylko sprawdzaj od czasu do czasu czy pod tym pokrowcem znajduje się auto a nie drewniana rama :lol: Znam takie coś z opowieści dziwnej treści :) Ale to było w latach 80-tych i w PL. Ale w sumie w Surrey i w okolicach trochę naszego narodu jest P.S. Sam nawet pracowałem w tym miasteczku :)

Generalnie taki pokrowiec super sprawa, wiem coś bo trzymam motocykl pod nim - jak przychodzi sezon zdejmuje cover, na motorku zero kurzu - gotowy do jazdy :)
Awatar użytkownika
AgaZaKa
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 646
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:14
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa / Surrey, UK

Re: Scirocco II GTI 1983, trzecia dwojka AgiZaka.

Post autor: AgaZaKa »

I tak mam zamiar regularnie przeganiac auto co 2-3 tygodnie. Jakby nagle spod pokrowca przestal wystawac tlumik i chlapacze, to dozorca pewnie by do mnie przylecial powiedziec mi o tym. On mowi mi nawet, kto i kiedy zajal moje ulubione miejsce na parkingu zewnetrznym, gdzie trzymam trojke. A ostatnio przyszedl powiedziec, ze moje miejsce zwolnilo sie i moge przestawic auto ;-) Gosc ma oczy dookola glowy, lepszy niz alarm ;-)
Scirocco 2.0 TSI DSG Viper Green (sprzedany) i Scirocco GTI 1983 Diamond Silver (sprzedany)

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Damiano
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 339
Rejestracja: 16 wrz 2010, 15:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 7292903
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Scirocco II GTI 1983, trzecia dwojka AgiZaka.

Post autor: Damiano »

AgaZaKa pisze:I tak mam zamiar regularnie przeganiac auto co 2-3 tygodnie. Jakby nagle spod pokrowca przestal wystawac tlumik i chlapacze, to dozorca pewnie by do mnie przylecial powiedziec mi o tym. On mowi mi nawet, kto i kiedy zajal moje ulubione miejsce na parkingu zewnetrznym, gdzie trzymam trojke. A ostatnio przyszedl powiedziec, ze moje miejsce zwolnilo sie i moge przestawic auto ;-) Gosc ma oczy dookola glowy, lepszy niz alarm ;-)
Tylko pozazdrościć takiego sąsiada :P
Awatar użytkownika
AgaZaKa
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 646
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:14
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa / Surrey, UK

Re: Scirocco II GTI 1983, trzecia dwojka AgiZaka.

Post autor: AgaZaKa »

Maly update na koniec roku 2011.

W tym roku przejechalam bardzo maly dystans - 1000km.

W pazdzierniku zrobilam serwis i wymienilam pasek rozrzadu. Auto dobrze pracuje, ladnie odpala i ogolnie jest grzeczne. Niestety od czasu do czasu pada mi akumulator, bo za rzadko uzywam samochodu, ostatnio padl mi przed serwisem, ale od tego naladowania jakos sie trzyma. Odpalil bez problemu po 2 miesiacach stania. W tym roku pogoda byla troche mokra, wiec nie jezdzilam za czesto poza imprezami scirocco.
Scirocco 2.0 TSI DSG Viper Green (sprzedany) i Scirocco GTI 1983 Diamond Silver (sprzedany)

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
cinekban87
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 703
Rejestracja: 16 sty 2010, 19:53
Model: Scirocco II
Numer GG: 1400685
Lokalizacja: Lublin

Re: Scirocco II GTI 1983, trzecia dwojka AgiZaka.

Post autor: cinekban87 »

super auto, chciałbym kiedyś na żywo takie cudo zobaczyć
michalfree
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 480
Rejestracja: 08 sty 2008, 17:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 10470958

Re: Scirocco II GTI 1983, trzecia dwojka AgiZaka.

Post autor: michalfree »

heh, widzę że, w dwójce masz podobne przebiegi jak ja...ostatnie jazdy były z dwa-trzy miesiace temu , nie licząc odpalania co 2 tygodnie. ( wczoraj była w miarę sucha naiwerzchnia i pogoda i zrobiłem około 150 km jako pożegnanie starego roku ); a tak też stoi pod pokrowcem w garażu.Z tym że akumulator utrzymuję w stanie "nabitym " dzięki kupionemu dwa lata wstecz elektronicznemu prostownikowi z funkcją podtrzymania gotowości baterii/ zakupiono w Lidlu - w cenie bodajże 65 zł czy około-pojawiają się okresowo . Spełnia rolę i jest wyposażony w kilka zabezpieczeń, a bateria ma już bodajże przeszło dobre trzy lata -kupiona nówka .
Jeśli masz taką możliwość -tzn podłączenia do sieci -polecam. 8) /hej
Awatar użytkownika
AgaZaKa
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 646
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:14
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa / Surrey, UK

Re: Scirocco II GTI 1983, trzecia dwojka AgiZaka.

Post autor: AgaZaKa »

Mam taki prostownik, ale niestety trzymam auto na parkingu podziemnym i nie ma konktaktu przy moim stanowisku. Musialabym ciagnac kabel przez pol garazu, co na pewno nie spodobaloby sie innym uzytkownikom. Moj akumulator tez ma juz 3 lata.

Moze 2012r bedzie bardziej suchy i bede jezdzic troche czesciej. Mialam w planie jezdzic mk2 do pracy od czasu do czasu, jak bedzie ladna pogoda i bede jechac w takich godzinach, ze nie utkne w korku.
Scirocco 2.0 TSI DSG Viper Green (sprzedany) i Scirocco GTI 1983 Diamond Silver (sprzedany)

Obrazek Obrazek
michalfree
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 480
Rejestracja: 08 sty 2008, 17:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 10470958

Re: Scirocco II GTI 1983, trzecia dwojka AgiZaka.

Post autor: michalfree »

Jasneee; też liczę że 2012 będzie bardziej przychylny dla Youngów; nie mówiąc o słoneczku...a dzięki temu że mam ten komfort ( acz ciutt boleśnie kosztowny.. :? ) to na codzień męczę innego vw jako dupowozu, ale też utrzymanego w specyfikacji ori.
To jedyne wyjście żeby zachować stan sroki ....

A gdybyś wyjęła aku i trzymała go w domku? ładowany ? wiem że trochę zabiegów, ale komfort stanu baterii.Technicznie ( z tego co wiem ) dasz swobodnie radę..przecież. :)
Awatar użytkownika
amel83
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 417
Rejestracja: 17 maja 2011, 22:11
Model: Scirocco II
Lokalizacja: BiałystO.K.

Re: Scirocco II GTI 1983, trzecia dwojka AgiZaka.

Post autor: amel83 »

Piękne auto, rzadko się widzi GTi w takim stanie 8)

Widzę że nie tylko ja korzystam z przyjemności jazdy MK2 tylko w wolnych chwilach :)
Dziś jako że popadło trochę śniegu, tylko go odpaliłem żeby się olej nagrzał, i przejechałem po podwórku.
Teraz stoi i czeka na wiosenne słońce, no chyba że zdarzy się jakiś "suchy" weekend..
są:
1991 LZ3T 80 B3 quattro PM
2002 LZ9W S3 AMK
2006 A22 BMW 120d

były:
1981 L97A Scirocco GT JB
1984 L90E Scirocco GT EW
1986 LB7V Scirocco GT 16V KR :cry:
1990 LA5U Scirocco GT2 JH
1995 pomarańczowy Żuk A11B współwłaściciel :)
2001 LC9Z Golf GTi AUM
2002 3L5 Corolla 2.0 D-4D
2005 A22 BMW 118d
Dymas GT2
Początkujący
Początkujący
Posty: 92
Rejestracja: 14 sie 2011, 19:22
Model: Scirocco II
Numer GG: 10060290
Lokalizacja: Słupsk

Re: Scirocco II GTI 1983, trzecia dwojka AgiZaka.

Post autor: Dymas GT2 »

cóż tu pisać piękne Gti :) Czytając temat dowiaduję się o kolejnym Twoim Vw ciekawe ile ich jeszcze masz :?:
Żadne zadanie nie jest szczególnie trudne , jeśli podzielisz je mniejsze podzadania . Henry Ford
Awatar użytkownika
AgaZaKa
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 646
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:14
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa / Surrey, UK

Re: Scirocco II GTI 1983, trzecia dwojka AgiZaka.

Post autor: AgaZaKa »

Taki maly update.

Auto ciagle zyje, od ponad roku mieszka w swoim indywidualnym garazu. Na poczatku trafilam na wilgotny, ale zmienilam na suchy, aczkolwiek troche mniejszy. Na zdjeciu z zeszlego roku troche zakurzony, ale teraz jest czysty :-)

Obrazek

Od przegladu w marcu 2013 zrobilam slownie 3 mile. Auto przeszlo przeglad w tym roku bez problemu. Ostatnie 12 miesiecy zeszlo mi pod znakiem weekendowych wypadow w SLK plus pobyt w Niemczech, wiec Scirocco praktycznie nie jezdzilam. Mam zamiar rozruszac go troche w tym roku, zeby nie przyrosl do podlogi w garazu.

-- poniedziałek, 9 marca 2015, 22:49 --

Wystawilam auto na sprzedaz, jakby ktos byl zainteresowany, tak na wszelki wypadek pisze: http://sciroccoregister.co.uk/carforum/ ... =3&t=18422

-- sobota, 18 kwietnia 2015, 13:42 --

Scirocco pojechalo dzisiaj do nowego - starego domu. Poprzedni wlasciciel odkupil ode mnie auto.

Obrazek
Scirocco 2.0 TSI DSG Viper Green (sprzedany) i Scirocco GTI 1983 Diamond Silver (sprzedany)

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3289
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Re: Scirocco II GTI 1983, trzecia dwojka AgiZaka. - Sprzedany

Post autor: Sołtys »

Wiadomość i dobra i zła - szkoda że sprzedałaś ale za to fajnie że powrócił do starego właściciela.
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
ODPOWIEDZ