Scirocco II GTI 1983, trzecia dwojka AgiZaka. - Sprzedany

Pochwal się swoim Scirocco.
Awatar użytkownika
AgaZaKa
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 646
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:14
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa / Surrey, UK

Scirocco II GTI 1983, trzecia dwojka AgiZaka. - Sprzedany

Post autor: AgaZaKa »

Pierwsza rejestracja 06/09/1983, wiec za pare dni będzie dokładnie 27 lat jak pojawił się na drodze. Auto pochodzi z Walii i tam mieszkali poprzedni właściciele.

Model GTI z silnikiem DX 112KM, manualna skrzynia biegow.

1 właściciel – salon VW – demo car

2 właściciel – nieznany, ale wiadomo, ze sprzedał samochód w 1986r do salonu z przebiegiem ok. 37tys mil (59.2tys km).

3 właściciel – kupił auto, gdy miał 21 lat i zatrzymał je przez kolejne 22 lata, od 1986r do 2008r. W tym czasie auto przejechało jedynie 18tys mil (28.8tys km). Od 1992r do 2002r tylko 1000 mil (1600km). Właściciel religijnie robił przeglądy techniczne i zmieniał olej i to co wymagało zmian. Podobno było to jego oczko w głowie.

4 właściciel – kupił auto głownie jako show car, jedno z wielu w jego stajni. Łącznie przejechał nim ok. 4tys mil (6.4tys km). Na większość imprez auto jeździło na lawecie. Sprzedał je, ponieważ kupił jedynkę od pierwszego właściciela z przebiegiem 13tys mil (20.8tys km). Nie miał już więcej miejsca w garażu i musiał pozbyć się któregoś z aut. Poza jedynka ma jeszcze cabrio (w kolorze Viper Green!) i dwójkę do codziennej jazdy.

5 właściciel – ja :-) Kupno przy przebiegu 59200 mil - 94700km.

24 lata garażowania owocuje tym, ze nie ma żadnych ognisk rdzy poza purchlem przy przedniej szybie (na zdjęciach). Opukalam i obejrzalam dokladnie wszystko z boku i pod spodem. Nawet szyjka baku ma sie dobrze.

Wraz z autem dostałam pełną dokumentacje od 1986r. Mam wszystkie przeglądy (stad znam dokładne przebiegi), rachunki za części i rodzaj pamiętnika od 3 właściciela, gdzie notował wszystkie naprawy, modyfikacje i zmiany.

Auto miało fabrycznie zamontowany szyberdach i ma komputer MFA. Nie wiem czy był to standard w GTI czy dodatkowe wyposażenie. W broszurach z 1983r nie ma mowy o komputerze. Ciekawostka jest to, ze przełącznik miedzy dwoma trybami komputera jest po prawej stronie obok obrotomierza. Nie widziałam tego wcześniej, ale wczoraj sprawdziłam, ze podobnie jest w Stormie.

Felgi BBS były kupione w 1986r w salonie, razem z autem.

Etykietka GTI na grillu – była już zamontowana przed 1986r. Prawdopodobnie zamontowali ja w salonie albo drugi właściciel to zrobił.

W 1986r zamontowano spojler Zendera na klapie, zamiast standardowego małego spojlera.

W 1987r doszły tylne zagłówki, w sumie nie wiem po co, bo raczej nikt tym autem nie jeździł z tylu.

W 1991r tylne hamulce zostały zmienione na tarczowe. Doszła skórzana kierownica ze Storma i mieszek gałki zmiany biegów. Ku mojemu rozczarowaniu, na kierownicy nie ma napisu Scirocco tylko GTI. Domyślam się, ze to zaślepka z Golfa.
Po 1991r były robione same naprawy, wymiany oleju, czyszczenie hamulców itp.

Radio jest gdzieś z końca lat 80., na kasety. Nie mam ani jednej kasety w domu, wiec pozostaje mi tylko radio. Głośniki raczej kiepskie. Nie wiem czy będę cos zmieniać w tej materii, bo nie planuje az tak często podróżować na dłuższe dystanse.

Ogólnie auto wygląda na mało używane, ale nie jakby wyjechało wczoraj z fabryki. Być może tak wyglądają te egzemplarze z ostatnich lat produkcji i przebiegiem rzędu 20tys km. Niestety nie byłam skłonna poświęcić 5,5tys funtów, żeby zakupić taki ideał.

Sciro przywiozłam z imprezy na poln-wschodzie Anglii, 450km od domu. Silnik ładnie pracuje, przyspiesza w miare ok. Oczywiście po trojce to jest mega szok. Nie znalazłam jeszcze idealnej pozycji za kierownica, wiec fotele wydawały mi się niewygodne, a kiedyś lubiłam fotele z dwójki. Ledwo sięgam lewa noga do pedału sprzęgła ;-) Jak się nauczę płynnie zmieniać biegi to może będzie lepiej. Hamulce nie sa takie zle i nawet da się zatrzymać.

Z ciekawostek, auto pachnie tak samo jak moja wisniowa dwojka w srodku. Bardzo mnie to ucieszylo, bo ten zapach zawsze kojarzyl mi sie z Scirocco. Najwidocznie jest generowany przez kanapy i dywaniki, bo nie widze innego wytlumaczenia.

Na imprezie w sobotę widziałam inne GTI tez z 1983r, z silnikiem 2.0. W czerwcu było dość zmodyfikowane zewnętrznie i wewn. i nie podobało mi się. Ale teraz zostało doprowadzone do oryginału i cena spadla o 1/3. Musze powiedzieć, ze wyglądało bardzo kusząco i mogłabym je rozważyć, gdybym wiedziała, ze tak wygląda. Jest o tyle wyjątkowe, ze ma ospojlerowanie BBS. Pytanie tylko co siedzi pod spojlerami ;)

Pare zdjęć z parkingu za domem. Dopóki nie zatwierdza mi ubezpieczenia na określoną wartość to nie chce za bardzo jeździć po mieście.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dorzucam zdjecie z komory silnika.
Obrazek

Cala galeria - http://www.scirocco.pl/hbd/AgaZaKa_GTI/index.html
Na 9 zdjeciu widac purchla pod szyba,
Scirocco 2.0 TSI DSG Viper Green (sprzedany) i Scirocco GTI 1983 Diamond Silver (sprzedany)

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: Scirocco II GTI 1983, trzecia dwojka AgiZaka.

Post autor: Majkel »

No ładna :) Tylko kierownica po złej stronie! :D
Ogryginalny zapas i chlapacze nawet ma z tylu :P
Zrób jakies fotki pod maska jak to wyglada.
Awatar użytkownika
AgaZaKa
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 646
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:14
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa / Surrey, UK

Re: Scirocco II GTI 1983, trzecia dwojka AgiZaka.

Post autor: AgaZaKa »

Zapomnialam fotek pod maska, ale wyglada jak standardowy DX z tego okresu. No i duze zbiorniczki do tych spryskiwaczy na reflektory.

Kamil juz mi kazal zdjac chlapacze i halogeny ;) Ale halogeny sa tu w standardzie i moga sie przydac, bo te przednie swiatla to nie sa za mocne.
Scirocco 2.0 TSI DSG Viper Green (sprzedany) i Scirocco GTI 1983 Diamond Silver (sprzedany)

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Re: Scirocco II GTI 1983, trzecia dwojka AgiZaka.

Post autor: leftfield »

no ładna ładna :) sporo się naszukałaś i chyba niezły egzemplarz. garaż dla niego jest? :)

ps. skoro kierownicę ma po prawej stronie, to gaz jest po lewej, nie? :P
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
Awatar użytkownika
AgaZaKa
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 646
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:14
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa / Surrey, UK

Re: Scirocco II GTI 1983, trzecia dwojka AgiZaka.

Post autor: AgaZaKa »

Na razie zielony stoi na dworzu, srebrny na jego miejscu w garazu. Mimo, ze sa wolne miejsca w garazu podziemnym, nie mozna z nich skorzystac. Wspolnota nie pozwala na uzyczanie miejsca nawet za darmo. Jutro podzwonie po ogloszeniach w sprawie wynajmu garazu. Nie chcialam tego robic dopoki nie mialam auta. Niestety garazy na wynajem nie ma zbyt wiele w mojej okolicy, wiec moze sie okazac, ze bede musiala maszerowac pare minut do dwojki.
Scirocco 2.0 TSI DSG Viper Green (sprzedany) i Scirocco GTI 1983 Diamond Silver (sprzedany)

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
vega
Pisarz
Pisarz
Posty: 1011
Rejestracja: 28 mar 2010, 10:28
Model: Scirocco I
Numer GG: 24919081

Re: Scirocco II GTI 1983, trzecia dwojka AgiZaka.

Post autor: vega »

Aga gratuluję udanego zakupu :-)
Jest:
Scirocco mk1 1978
Ford Ka 1999 (dupowozik )
Były:
Oldsmobile F85 Cutlass 1978 V8
Marcedes w111 22OS 1961
Opel Manta A 1975
Ford Granada 1978
Chevrolet Camaro 1988 v8 5.OL
Pontiac Fiero 1988 v6
Maras
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 814
Rejestracja: 12 gru 2007, 20:36
Lokalizacja: Poznań

Re: Scirocco II GTI 1983, trzecia dwojka AgiZaka.

Post autor: Maras »

Masakra :o.
Wiele bym dał za taki egzemplarz w garażu :).
Wszystkie filmy i zdjęcia z Pierwszego Międzynarodowego Zlotu Scirocco w Polsce
[2007.12.10 - 2009.09.30] Scirocco mk2 GTX 1989 Alpine White (L90E) JH manual
[2009.10.31 - 2010.09.13] Scirocco mk2 GTX 1986 Monza Blue Metallic (LD5Y) JH automatic
INTERNATIONAL SCIROCCO MEETING IN PL: [2009] Stęszew / [2010] Zbąszyń / [2011] Zbąszyń / [2012] Jesionka / Gąbin [2013] / Gołuchów [2014] / Czekam! [2015] :D

szklarz poznań
Awatar użytkownika
górnik
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 371
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:21
Model: Scirocco III
Numer GG: 4326976
Lokalizacja: Warszawa

Re: Scirocco II GTI 1983, trzecia dwojka AgiZaka.

Post autor: górnik »

naprawdę bardzo ładny !
Awatar użytkownika
wlodar
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 808
Rejestracja: 12 gru 2007, 18:18
Model: Scirocco II
Numer GG: 6449937
Lokalizacja: Rychtal woj. wlkp

Re: Scirocco II GTI 1983, trzecia dwojka AgiZaka.

Post autor: wlodar »

naprawde robi wrazenie :) 83rok w takim stanie to naprawde rarytas :)
szukasz części do sroki??? dzwoń tel 791997865 :)
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3289
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Re: Scirocco II GTI 1983, trzecia dwojka AgiZaka.

Post autor: Sołtys »

Przyłączam się do przedmówców ... bardzo ładny egzemplarz, można tylko pozazdrościć ;)
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
Awatar użytkownika
sid
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 642
Rejestracja: 01 gru 2007, 19:52
Numer GG: 3388791

Re: Scirocco II GTI 1983, trzecia dwojka AgiZaka.

Post autor: sid »

no fajny.. prawie jak mój... rok różnicy widzę parę zmian...

co to jest w zegarach w prawym górnym rogu ??

Gratulacje i dbaj o niego :) to chyba 2 auto z tak niskim przebiegiem na forum :)

p.s. na glebe z nim !! :P
Awatar użytkownika
AgaZaKa
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 646
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:14
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa / Surrey, UK

Re: Scirocco II GTI 1983, trzecia dwojka AgiZaka.

Post autor: AgaZaKa »

Sprawdzalam dzisiaj koszty wynajecia lawety i nie sa takie duze, wiec moze przytaskam auto na zlot do PL w przyszlym roku. Doszlam tez do wniosku, ze zostanie ono w garazu podziemnym, nie bede wynajmowac oddzielnego garazu. Zielony bedzie musial przezyc na dworzu na parkingu za budynkiem.
sid pisze:no fajny.. prawie jak mój... rok różnicy widzę parę zmian...

co to jest w zegarach w prawym górnym rogu ??
To jest pokretelko do zmiany trybu komputera.
Scirocco 2.0 TSI DSG Viper Green (sprzedany) i Scirocco GTI 1983 Diamond Silver (sprzedany)

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: Scirocco II GTI 1983, trzecia dwojka AgiZaka.

Post autor: obar »

Kurcze no gratulacje. Rodzyneczek :) .
Własnie chciałem pytać co ten zbiornik na płyn taki wielki, ale już mnie uprzedziłaś odpowiedzią :wink: .
AgaZaKa pisze:Z ciekawostek, auto pachnie tak samo jak moja wisniowa dwojka w srodku. Bardzo mnie to ucieszylo, bo ten zapach zawsze kojarzyl mi sie z Scirocco. Najwidocznie jest generowany jest przez kanapy i dywaniki, bo nie widze innego wytlumaczenia.
No właśnie. Sroki jak nie są non stop plakowane, nie mają ciągle wieszanych wunderbaumów to mają bardzo przyjemny zapach... pokusiłbym się o stwierdzenie, że zapach tamtych lat :) .
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
BossFazer
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 372
Rejestracja: 13 cze 2009, 01:41
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: Scirocco II GTI 1983, trzecia dwojka AgiZaka.

Post autor: BossFazer »

zaryzykuje stwierdzenie ze mk III nijak ma sie do idealnie zachowanego staruszka ;)
gratuluje ;)
mówi mi wewnetrzny głos.. że tu nie chodzi o siłe, nie chodzi o moc...
michalfree
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 480
Rejestracja: 08 sty 2008, 17:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 10470958

Re: Scirocco II GTI 1983, trzecia dwojka AgiZaka.

Post autor: michalfree »

mmmm... fajniutkie..gratuluję Aga... :side:
ODPOWIEDZ