Moja kochana kanarkowa MK I :-)

Pochwal się swoim Scirocco.
Awatar użytkownika
vega
Pisarz
Pisarz
Posty: 1011
Rejestracja: 28 mar 2010, 10:28
Model: Scirocco I
Numer GG: 24919081

Re: Moja kochana kanarkowa MK I :-)

Post autor: vega »

No to kilka fotek,może mi się wreszcie uda :D

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2014, 09:27 przez vega, łącznie zmieniany 3 razy.
Jest:
Scirocco mk1 1978
Ford Ka 1999 (dupowozik )
Były:
Oldsmobile F85 Cutlass 1978 V8
Marcedes w111 22OS 1961
Opel Manta A 1975
Ford Granada 1978
Chevrolet Camaro 1988 v8 5.OL
Pontiac Fiero 1988 v6
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: Moja kochana kanarkowa MK I :-)

Post autor: obar »

No tragedii nie ma z zewnątrz, choć nie wszystko można zobaczyć.
Te kwadratowe lampy to porażka... kwadraty razem z okrągłymi... ktoś miał gust...

Za to kółeczka ciekawe. Można by pomalować środki na czarno, ranty przepolerować i dać niższy profil oponki i byłoby miodzio moim zdaniem.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
sid
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 642
Rejestracja: 01 gru 2007, 19:52
Numer GG: 3388791

Re: Moja kochana kanarkowa MK I :-)

Post autor: sid »

front masakra :) proszę zmień to ... kwadraty i znaczek ....

no i coś tutaj dużooo rdzyyy, ble...
Awatar użytkownika
vega
Pisarz
Pisarz
Posty: 1011
Rejestracja: 28 mar 2010, 10:28
Model: Scirocco I
Numer GG: 24919081

Re: Moja kochana kanarkowa MK I :-)

Post autor: vega »

sid pisze:front masakra :) proszę zmień to ... kwadraty i znaczek ....

no i coś tutaj dużooo rdzyyy, ble...
Powiem,tak.Jak kupiłam to auto,to już miało te kwadraty,wtedy mi to nie przeszkadzało,a potem to się już przyzwyczaiłam,że ich po prostu nawet nie widziałam ,Teraz jak mi oczy otworzyliście,to to faktycznie porażka jest. I zmienię to napewno. A,że dużo rdzy,to doskonale zdaję sobie z tego sprawę,opisałam to na samym początku,że to moja największa bolączka,ale niestety nie jest to mały wydatek :( a sponsorów brak :wink: Jak wygram w totka to ją z platyny zrobię :wink:

-- wtorek, 8 cze 2010, 22:40 --
obar pisze:No tragedii nie ma z zewnątrz, choć nie wszystko można zobaczyć.
Te kwadratowe lampy to porażka... kwadraty razem z okrągłymi... ktoś miał gust...

Za to kółeczka ciekawe. Można by pomalować środki na czarno, ranty przepolerować i dać niższy profil oponki i byłoby miodzio moim zdaniem.
Kwadraty tak jak pisałam na pewno wywalę,nie mogę już na nie patrzeć :roll: Ale sprawdziłam i jak je wywalę,to zostaną otwory i potrzebuję nowego grilla. Mój jest w dobrym stanie,ale co z tego...
Kółka juz dawno chciałam zrobić,ąle zwinał w Wieluniu gość,który to robił i nie mam kurcze dostępu teraz do kogoś,kto by mi to zrobił. Jak zauważyłam,to wiekszość z Was ma MKII i jest facetami, więc Wam łatwiej,sami możecie siedzieć i robić po nocach przy swoich autach,a ja kobietka, no coż, co umię to zrobię :D Ale w większości muszę prosić mechaników,bo np sprzegła sama nie wymienię :wink:
Jest:
Scirocco mk1 1978
Ford Ka 1999 (dupowozik )
Były:
Oldsmobile F85 Cutlass 1978 V8
Marcedes w111 22OS 1961
Opel Manta A 1975
Ford Granada 1978
Chevrolet Camaro 1988 v8 5.OL
Pontiac Fiero 1988 v6
Awatar użytkownika
tomivwsc
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 633
Rejestracja: 30 lis 2007, 19:34
Model: Scirocco II
Numer GG: 2051791
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice, Dalachów

Re: Moja kochana kanarkowa MK I :-)

Post autor: tomivwsc »

Cześć Madzia w końcu zawitałaś na forum :D to bardzo fajnie :mrgreen:
tylko dlaczego tak późno :wink: widzę że już zagadują do Ciebie no to chyba szybciej męża znajdziesz :D
a koleżanka mężata? bo żone z takim podejściem to mógłbym w ciemno brać :mrgreen: :roll:
:mrgreen:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
MKI-82r 1,6 FR było
MKII-90r 1,8 JH SCALA było
MKII-89r 1,8 JH GT II było
MKII-92r 1,8 JH+DX+turbo GT II jest
silnik 2l 16v ABF + TURBO robi się
MKI-74r 1,6 jest
MK III R - 2011 2L TURBO jest
Awatar użytkownika
sid
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 642
Rejestracja: 01 gru 2007, 19:52
Numer GG: 3388791

Re: Moja kochana kanarkowa MK I :-)

Post autor: sid »

vega8 pisze:
Powiem,tak.Jak kupiłam to auto,to już miało te kwadraty,wtedy mi to nie przeszkadzało,a potem to się już przyzwyczaiłam,że ich po prostu nawet nie widziałam ,Teraz jak mi oczy otworzyliście,to to faktycznie porażka jest. I zmienię to napewno. A,że dużo rdzy,to doskonale zdaję sobie z tego sprawę,opisałam to na samym początku,że to moja największa bolączka,ale niestety nie jest to mały wydatek :( a sponsorów brak :wink: Jak wygram w totka to ją z platyny zrobię :wink:
mały może nie ale warto byłoby pomysleć chociażby o zaprawkach co by budy Ci nie zjadło jak z tą belką :)

przeczytałem od początku.. no musisz bardziej się jednak postarać :P nie ma takiego zwalania na płeć, nie ma :)
Awatar użytkownika
Nashi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2126
Rejestracja: 09 lut 2008, 00:21
Model: Scirocco II

Re: Moja kochana kanarkowa MK I :-)

Post autor: Nashi »

noo amatorskie zaprawki to wydatek w granicach 100-120 zł + troche poświęconego czasu a efekt końcowy 100 razy lepszy niż wielki brzydki parch
Obrazek
Awatar użytkownika
tomivwsc
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 633
Rejestracja: 30 lis 2007, 19:34
Model: Scirocco II
Numer GG: 2051791
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice, Dalachów

Re: Moja kochana kanarkowa MK I :-)

Post autor: tomivwsc »

Wyczyścić papierem ściernym kortanin szpachla i trochę farby i będzie gitara :mrgreen:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
MKI-82r 1,6 FR było
MKII-90r 1,8 JH SCALA było
MKII-89r 1,8 JH GT II było
MKII-92r 1,8 JH+DX+turbo GT II jest
silnik 2l 16v ABF + TURBO robi się
MKI-74r 1,6 jest
MK III R - 2011 2L TURBO jest
Awatar użytkownika
vega
Pisarz
Pisarz
Posty: 1011
Rejestracja: 28 mar 2010, 10:28
Model: Scirocco I
Numer GG: 24919081

Re: Moja kochana kanarkowa MK I :-)

Post autor: vega »

Bardzo wszyskim dziękuję za opinie i te pochlebne,i mniej... Sama nie zrobię parchów,bo nie potrafię i nie mam nawet czasu na to choćbym potrafiła. Mnie nie chodzi o takie dłubanie,ale o konkret jak to zrobił np Oleg ze swoją MKI.Piękna jest,ale sam to robi,bo ma jak i gdzie i jest facetem. Byłam dzisiaj u kilku blacharzy i koszt jest w granicach 4 tys. Niestety, ale raczej nie dam rady tego zrobić przed zlotem i mam nadzieję,że mnie nie wyśmiejecie i nie wygonicie :wink: Jak dobrze będzie,to jutro będzie nowy grill i wypierdzielone kwadraty i znaczek :mrgreen:

-- środa, 9 cze 2010, 22:57 --
Nashi pisze:noo amatorskie zaprawki to wydatek w granicach 100-120 zł + troche poświęconego czasu a efekt końcowy 100 razy lepszy niż wielki brzydki parch

Co masz na myśli 100-120 zł ? To tak jakbym to sama robiła, tak ? Bo nie kumam za bardzo :oops: Od jednego elementu u mnie jest 250 zł, nie wspominając,że nie bardzo bawią się,żeby tylko element zrobić,zabezpieczyć i tyle. A lakier,a reszta? :twisted:

-- środa, 9 cze 2010, 23:16 --

Aha ,miałam wstawić jeszcze fotki co jest pod maską,ale chyba się nie odważę... :oops:
Jest:
Scirocco mk1 1978
Ford Ka 1999 (dupowozik )
Były:
Oldsmobile F85 Cutlass 1978 V8
Marcedes w111 22OS 1961
Opel Manta A 1975
Ford Granada 1978
Chevrolet Camaro 1988 v8 5.OL
Pontiac Fiero 1988 v6
Awatar użytkownika
cinekban87
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 703
Rejestracja: 16 sty 2010, 19:53
Model: Scirocco II
Numer GG: 1400685
Lokalizacja: Lublin

Re: Moja kochana kanarkowa MK I :-)

Post autor: cinekban87 »

kurcze ale super Kobieta tak dbac i martwić sie o auto i to jeszcze jakie- pogratulowac zaparcia-to ja tez moge w ciemno slub brac :D , a poza tymi detalami wywalilbym jeszcze hak jesli nie uzywasz ;p
Awatar użytkownika
dudi85
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2270
Rejestracja: 21 gru 2007, 16:54
Model: Scirocco II
Numer GG: 792166
Lokalizacja: Bytom

Re: Moja kochana kanarkowa MK I :-)

Post autor: dudi85 »

nie ma sie czego wstydzic :)
pokaz co masz w srodku :)
oj tam oj tam...
Awatar użytkownika
Nashi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2126
Rejestracja: 09 lut 2008, 00:21
Model: Scirocco II

Re: Moja kochana kanarkowa MK I :-)

Post autor: Nashi »

vega8 pisze:Co masz na myśli 100-120 zł ? To tak jakbym to sama robiła, tak ? Bo nie kumam za bardzo :oops: Od jednego elementu u mnie jest 250 zł, nie wspominając,że nie bardzo bawią się,żeby tylko element zrobić,zabezpieczyć i tyle. A lakier,a reszta?
No mówiąc "amatorskie" miałem na myśli robione samemu (czyli ta kwota to za materiały: dobry odrdzewiacz, farba w "szpreju", podkład, szpachla wypełniająca, papiery ścierne, benzyna ekstrakcyjna, jakiś pędzelek...). Umiejętności do tego nie potrzeba żadnych, wystarczą chęci i czas (bo jeśli chodzi o wiedzę to w internecie jest tego baaaaardzooo duuuużo).
Robienie takich rzeczy samemu ma tą przewagę nad oddawaniem do lakiernika że:
a) wiesz jak dobrze to zostało zrobione (a czasami dobrze wiedzieć że coś jest do dupy niż żyć w nieświadomości)
b) masz okazje czegoś się nauczyć
c) nieporównywalnie większa satysfakcja
Oczywiście cały czas mówie o robieniu zaprawek a nie malowaniu całego auta/dużych elementów, bo tego porządnie nie da się zrobić bez dobrego kompresora + pistoletu i sporych umiejętności.
Ach, argument że jesteś kobietą kompletnie nietrafiony - akurat taka praca to chyba najbardziej kobieca "naprawa" jaką można dokonać przy aucie :P Co najwyżej przy darciu strupów do gołej blachy poproś o pomoc kogoś ze szlifierką/wiertarką + końcówka druciak żeby się nie przemęczać :)

Powodzenia :]
Obrazek
Awatar użytkownika
tomivwsc
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 633
Rejestracja: 30 lis 2007, 19:34
Model: Scirocco II
Numer GG: 2051791
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice, Dalachów

Re: Moja kochana kanarkowa MK I :-)

Post autor: tomivwsc »

Magda przyjedz do nas na spota to Nashi na pewno ci wytłumaczy jak zrobić najtańszym kosztem te parchy jak to Nashi powiada :mrgreen:
http://www.scirocco.pl/phpBB3/viewtopic ... 505#p70505
ObrazekObrazekObrazekObrazek
MKI-82r 1,6 FR było
MKII-90r 1,8 JH SCALA było
MKII-89r 1,8 JH GT II było
MKII-92r 1,8 JH+DX+turbo GT II jest
silnik 2l 16v ABF + TURBO robi się
MKI-74r 1,6 jest
MK III R - 2011 2L TURBO jest
Awatar użytkownika
vega
Pisarz
Pisarz
Posty: 1011
Rejestracja: 28 mar 2010, 10:28
Model: Scirocco I
Numer GG: 24919081

Re: Moja kochana kanarkowa MK I :-)

Post autor: vega »

tomivwsc pisze:Magda przyjedz do nas na spota to Nashi na pewno ci wytłumaczy jak zrobić najtańszym kosztem te parchy jak to Nashi powiada :mrgreen:
http://www.scirocco.pl/phpBB3/viewtopic ... 505#p70505
Chętnie bym wpadła do was,szczególnie po to ,aby Nashi mi to wszystko na żywo wytłumaczył :wink: , ale niestety muszę wystawiać firmę na dniach Wielunia i cały weekend mam zajęty :(

-- czwartek, 10 cze 2010, 21:49 --

Nashi, dzięki za instrukcje,teraz zakumałam o co chodzi i wezmę się za to jak najszybciej :)

-- czwartek, 10 cze 2010, 21:57 --
cinekban87 pisze:kurcze ale super Kobieta tak dbac i martwić sie o auto i to jeszcze jakie- pogratulowac zaparcia-to ja tez moge w ciemno slub brac :D , a poza tymi detalami wywalilbym jeszcze hak jesli nie uzywasz ;p
Dzięki za komplement :) No faktycznie jak tak dalej pójdzie,to męża znajdę na tym forum :D Co do haka,to wiedziałam,ze ktoś też wspomni,abym go wywaliła i tak pewnie zrobię :) , choć nie ukrywam,że wiele osobom pomogłam holując ich zepsute auta, tak z życzliwości na tym moim haku :) Nie używam go do innych celów.

-- czwartek, 10 cze 2010, 22:10 --
dudi85 pisze:nie ma sie czego wstydzic :)
pokaz co masz w srodku :)
Trochę się boję,ale pokażę za niedługo :) Już widzę te komentarze... :wink: , ale co mi tam, wazna jest dla mnie wasza opinia i porady :)

-- czwartek, 10 cze 2010, 22:38 --

Mam grilla :lol: Teraz tylko do roboty :D i kwadraty i durny znaczek znikają na amen :mrgreen:
Jest:
Scirocco mk1 1978
Ford Ka 1999 (dupowozik )
Były:
Oldsmobile F85 Cutlass 1978 V8
Marcedes w111 22OS 1961
Opel Manta A 1975
Ford Granada 1978
Chevrolet Camaro 1988 v8 5.OL
Pontiac Fiero 1988 v6
Awatar użytkownika
tomivwsc
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 633
Rejestracja: 30 lis 2007, 19:34
Model: Scirocco II
Numer GG: 2051791
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice, Dalachów

Re: Moja kochana kanarkowa MK I :-)

Post autor: tomivwsc »

Co do haka to nie zwracaj na nich uwagę niech sobie gadają :mrgreen: hak jest potrzebny do parkowania tyłem, jak ktoś wjedzie na tył naszego autka, no i do holowania ja już też innym pomagałem :mrgreen: ja też mam hak i się tego nie wstydzę :D muszę jedynie go pomalować pod kolor nadwozia lub poniklować :D
ObrazekObrazekObrazekObrazek
MKI-82r 1,6 FR było
MKII-90r 1,8 JH SCALA było
MKII-89r 1,8 JH GT II było
MKII-92r 1,8 JH+DX+turbo GT II jest
silnik 2l 16v ABF + TURBO robi się
MKI-74r 1,6 jest
MK III R - 2011 2L TURBO jest
ODPOWIEDZ