Moja kochana kanarkowa MK I :-)

Pochwal się swoim Scirocco.
Awatar użytkownika
vega
Pisarz
Pisarz
Posty: 1011
Rejestracja: 28 mar 2010, 10:28
Model: Scirocco I
Numer GG: 24919081

Re: Moja kochana kanarkowa MK I :-)

Post autor: vega »

tomivwsc pisze:Co do haka to nie zwracaj na nich uwagę niech sobie gadają :mrgreen: hak jest potrzebny do parkowania tyłem, jak ktoś wjedzie na tył naszego autka, no i do holowania ja już też innym pomagałem :mrgreen: ja też mam hak i się tego nie wstydzę :D muszę jedynie go pomalować pod kolor nadwozia lub poniklować :D
Dzięki Tomek :) To ja go zostawiam w takim razie :mrgreen: A tak wogóle,to gdyby nie hak,to miałabym tył do klepania,bo kiedyś ktoś się na nim zatrzymał... :mrgreen:
Jest:
Scirocco mk1 1978
Ford Ka 1999 (dupowozik )
Były:
Oldsmobile F85 Cutlass 1978 V8
Marcedes w111 22OS 1961
Opel Manta A 1975
Ford Granada 1978
Chevrolet Camaro 1988 v8 5.OL
Pontiac Fiero 1988 v6
Awatar użytkownika
Nashi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2126
Rejestracja: 09 lut 2008, 00:21
Model: Scirocco II

Re: Moja kochana kanarkowa MK I :-)

Post autor: Nashi »

albo auto ładne, albo funkcjonalne ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
tomivwsc
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 633
Rejestracja: 30 lis 2007, 19:34
Model: Scirocco II
Numer GG: 2051791
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice, Dalachów

Re: Moja kochana kanarkowa MK I :-)

Post autor: tomivwsc »

Nashi auto z hakiem też ładnie wygląda :mrgreen:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
MKI-82r 1,6 FR było
MKII-90r 1,8 JH SCALA było
MKII-89r 1,8 JH GT II było
MKII-92r 1,8 JH+DX+turbo GT II jest
silnik 2l 16v ABF + TURBO robi się
MKI-74r 1,6 jest
MK III R - 2011 2L TURBO jest
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moja kochana kanarkowa MK I :-)

Post autor: Kamil »

ciekawe kiedy doczekamy ucywilizowania przepisow odnosnie hakow, tak jak za odra, gdzie juz ze sterczacym haczorem sie nie wjedzie.
do holowania sluzy specjalne ucho, a przyczepa w scirocco? przeciez to nie ciezarowka.
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: Moja kochana kanarkowa MK I :-)

Post autor: obar »

vega8 pisze:
tomivwsc pisze:Co do haka to nie zwracaj na nich uwagę niech sobie gadają :mrgreen: hak jest potrzebny do parkowania tyłem, jak ktoś wjedzie na tył naszego autka, no i do holowania ja już też innym pomagałem :mrgreen: ja też mam hak i się tego nie wstydzę :D muszę jedynie go pomalować pod kolor nadwozia lub poniklować :D
Dzięki Tomek :) To ja go zostawiam w takim razie :mrgreen: A tak wogóle,to gdyby nie hak,to miałabym tył do klepania,bo kiedyś ktoś się na nim zatrzymał... :mrgreen:
U mnie było podobnie w omedze. Gdyby nie hak to tyło do remontu by był.
Aczkolwiek Kamil ma rację, to nie ciężarówka, a dwa to że nie wszędzie za granicę z takim kikutem się pojedzie. Teraz haki są wykręcane. Nawet te do holowania.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
tomivwsc
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 633
Rejestracja: 30 lis 2007, 19:34
Model: Scirocco II
Numer GG: 2051791
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice, Dalachów

Re: Moja kochana kanarkowa MK I :-)

Post autor: tomivwsc »

Kamil pisze:ciekawe kiedy doczekamy ucywilizowania przepisow odnosnie hakow, tak jak za odra, gdzie juz ze sterczacym haczorem sie nie wjedzie.
do holowania sluzy specjalne ucho, a przyczepa w scirocco? przeciez to nie ciezarowka.
u nas są inne przepisy i za miedzą też, myślę i mam nadzieję że ten przepis nie wejdzie u nas :mrgreen: jak nie potrafią jeździć za miedzą to ich problem, faktycznie że straty są większe jak ktoś wjedzie w hak, ale tylko tego co wjechał :mrgreen: a co do przyczepy to też miałem okazję ciągnąć swoim przyczepkę i nie musiałem nikogo załatwiać żeby coś mi przewieźć
ObrazekObrazekObrazekObrazek
MKI-82r 1,6 FR było
MKII-90r 1,8 JH SCALA było
MKII-89r 1,8 JH GT II było
MKII-92r 1,8 JH+DX+turbo GT II jest
silnik 2l 16v ABF + TURBO robi się
MKI-74r 1,6 jest
MK III R - 2011 2L TURBO jest
Awatar użytkownika
vega
Pisarz
Pisarz
Posty: 1011
Rejestracja: 28 mar 2010, 10:28
Model: Scirocco I
Numer GG: 24919081

Re: Moja kochana kanarkowa MK I :-)

Post autor: vega »

No to ja jestem cała głupia teraz ws haka :P Jak Tomek napisał, też ciągnęłam przyczepkę jak się przeprowadzałam i nie musiałam się prosić. Kamil i Nashi mają rację,ale tak, hak moim zdaniem nie ujmuje urokowi auta jeżeli jest dobrze zrobione, a jak nie jest zrobione, to już wogóle nie ma o czym mówić, bo co tu się haka czepiać i koło się zamyka :wink: A czasami się przydaję :D
Jest:
Scirocco mk1 1978
Ford Ka 1999 (dupowozik )
Były:
Oldsmobile F85 Cutlass 1978 V8
Marcedes w111 22OS 1961
Opel Manta A 1975
Ford Granada 1978
Chevrolet Camaro 1988 v8 5.OL
Pontiac Fiero 1988 v6
Awatar użytkownika
Ruszowy
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2048
Rejestracja: 17 sty 2008, 23:11
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moja kochana kanarkowa MK I :-)

Post autor: Ruszowy »

Vega, nie przejmuj się hakiem. Gdybyś miała wysoki połysk lakier, obniżone zawieszenie na wypolerowanych felgach to ten hak by raził. Ze zdejmowaniem bym sie nie rozpędział, nie pamiętam jak teraz jest z wpisami w dowód ale potem trzeba biegać do urzędu po pieczątkę. Pamiętaj że część opinii wyglądu jest porównywania do aut czysto weekendowych/spotowych, a ty rozumiem używasz tej MKI na codzień do jazdy. Prawdopodobieństwo pisku na światłach i wjechania w tył jest większe, a sama pewnie przekonałaś się jak fajnie wygląda przód najeżdżającego na hak :lol: Główkuj lepiej jak zrobić zaprawkę błotnika niż martwić się dodatkiem pod zderzakiem.
Czekam na zdjęcia z nowym grilem :)
Awatar użytkownika
Czarna
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 233
Rejestracja: 03 gru 2007, 13:32
Model: Scirocco II
Numer GG: 4808142

Re: Moja kochana kanarkowa MK I :-)

Post autor: Czarna »

Witamy na pokładzie!
Mk 1 jak na lekarstwo a tu taki landrynek. Pamiętam jak MK2 kupowałam to również cięzko kupić w "dobrym" stanie. Ale jak 2 lata dałaś radę to dasz i następne 2 i potem to juz ciężko się wyleczyć z tej choroby ;) Super podejście i życzę powodzenia :)

Pozdrawiam Czarna :)
Awatar użytkownika
vega
Pisarz
Pisarz
Posty: 1011
Rejestracja: 28 mar 2010, 10:28
Model: Scirocco I
Numer GG: 24919081

Re: Moja kochana kanarkowa MK I :-)

Post autor: vega »

Czarna pisze:Witamy na pokładzie!
Mk 1 jak na lekarstwo a tu taki landrynek. Pamiętam jak MK2 kupowałam to również cięzko kupić w "dobrym" stanie. Ale jak 2 lata dałaś radę to dasz i następne 2 i potem to juz ciężko się wyleczyć z tej choroby ;) Super podejście i życzę powodzenia :)

Pozdrawiam Czarna :)
w końcu jakaś kobieta się odezwała :D Czarna też Cię witam :) Jak nie czytałaś od początku, to ja mam swoją sroczkę od 8 lat i napewno się z niej już nie wyleczę, wręcz przeciwnie, wciąga i to bardzo, mimo,że już dawno wszyscy skazują ją na "żyletki". Ja walczę o nią jak mogę,choć może w wizualnym stanie nie jest już taka jak była,ale nadrobie, obiecuję :)
A tak na marginesie,dla zainteresowanych,to ja już się dawno zarejestrowałam na http://www.scirooco.pl , ale nie byłam czynna. Nie pamiętam, który to był rok,jakoś na początku chyba jak ta strona powstała. Kto mnie namówił i skad się dowiedziałam,też już nie pamiętam, ale może ktoś z Was będzię pamiętał, bo sytyacja była następująca : Stanęłam w Wieluniu pod "Żabka" i podszedł do mnie chłopak i zapytał,czy nie nie chcę sprzedać auta,oczywiście zaprzeczyłam i wtedy podał mi stronę :) Nie pamiętam kto to to był,ale chyba ktoś z Łodzi (sorki, za niepamięć ) Kurcze ,to było dawno... Pamiętam jak Aga pomagała mi fotki wstawić, bo się duże nie mieściły i taki tam... A potem to jakoś zaniechałam i czasu nawet nie miałam. Ale teraz jestem i już będę :) Dziękuję jeszcze raz za wszyskie opinie :) Hak zostawiam,bo mnie obroni przed niechcianymi w tył :mrgreen:

-- poniedziałek, 14 cze 2010, 23:18 --
Ruszowy pisze:Vega, nie przejmuj się hakiem. Gdybyś miała wysoki połysk lakier, obniżone zawieszenie na wypolerowanych felgach to ten hak by raził. Ze zdejmowaniem bym sie nie rozpędział, nie pamiętam jak teraz jest z wpisami w dowód ale potem trzeba biegać do urzędu po pieczątkę. Pamiętaj że część opinii wyglądu jest porównywania do aut czysto weekendowych/spotowych, a ty rozumiem używasz tej MKI na codzień do jazdy. Prawdopodobieństwo pisku na światłach i wjechania w tył jest większe, a sama pewnie przekonałaś się jak fajnie wygląda przód najeżdżającego na hak :lol: Główkuj lepiej jak zrobić zaprawkę błotnika niż martwić się dodatkiem pod zderzakiem.
Czekam na zdjęcia z nowym grilem :)
Dzieki za wsparcie Ruszowy :) Tak moja MkI jest do codzienej jazdy i niejedno auto sie zatrzymało na haku ( nie z mojej winy ) :) Moja strata: lakier mi trochę poszedł,i zderzak,ale tamte głupole mialy większe obrażenia... No coż, tak to jest jast si nie patrzy do przodu :D
Jest:
Scirocco mk1 1978
Ford Ka 1999 (dupowozik )
Były:
Oldsmobile F85 Cutlass 1978 V8
Marcedes w111 22OS 1961
Opel Manta A 1975
Ford Granada 1978
Chevrolet Camaro 1988 v8 5.OL
Pontiac Fiero 1988 v6
Awatar użytkownika
vwbounty
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 806
Rejestracja: 01 gru 2007, 17:09
Model: Scirocco II

Re: Moja kochana kanarkowa MK I :-)

Post autor: vwbounty »

do stłuczek to zamiast haka lepiej szyne kolejową zamiast belki w zderzaku zapodac :mrgreen:
(][__][_]===W===[_][__][)
Awatar użytkownika
vega
Pisarz
Pisarz
Posty: 1011
Rejestracja: 28 mar 2010, 10:28
Model: Scirocco I
Numer GG: 24919081

Re: Moja kochana kanarkowa MK I :-)

Post autor: vega »

vwbounty pisze:do stłuczek to zamiast haka lepiej szyne kolejową zamiast belki w zderzaku zapodac :mrgreen:
Pomyślę o tym,tylko jak ja mam wspawać tą szynę kolejową ...? :wink: :mrgreen:
Jest:
Scirocco mk1 1978
Ford Ka 1999 (dupowozik )
Były:
Oldsmobile F85 Cutlass 1978 V8
Marcedes w111 22OS 1961
Opel Manta A 1975
Ford Granada 1978
Chevrolet Camaro 1988 v8 5.OL
Pontiac Fiero 1988 v6
Awatar użytkownika
vwbounty
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 806
Rejestracja: 01 gru 2007, 17:09
Model: Scirocco II

Re: Moja kochana kanarkowa MK I :-)

Post autor: vwbounty »

Tak zeby była pospawana z tą w przednim zderzaku :wink:
(][__][_]===W===[_][__][)
Awatar użytkownika
vega
Pisarz
Pisarz
Posty: 1011
Rejestracja: 28 mar 2010, 10:28
Model: Scirocco I
Numer GG: 24919081

Re: Moja kochana kanarkowa MK I :-)

Post autor: vega »

:) Ja mam tak to nieźle pospawane,i myślę,że już tego nic nie ruszy :) Napewno nie w tym roku :) Oj wiele nerwów mnie to kosztowało... Ale jest ok :) Szynę kolejową trzymam na wszelki wypadek :mrgreen:
Jest:
Scirocco mk1 1978
Ford Ka 1999 (dupowozik )
Były:
Oldsmobile F85 Cutlass 1978 V8
Marcedes w111 22OS 1961
Opel Manta A 1975
Ford Granada 1978
Chevrolet Camaro 1988 v8 5.OL
Pontiac Fiero 1988 v6
Awatar użytkownika
Czarna
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 233
Rejestracja: 03 gru 2007, 13:32
Model: Scirocco II
Numer GG: 4808142

Re: Moja kochana kanarkowa MK I :-)

Post autor: Czarna »

Widocznie źle zapamiętałam... W takim razie zaczynałyśmy przygodę w podobnym czasie ;)
Mam nadzieję, że będziemy miały okazję poznać się na którymś zlocie :)
A co do haka jest to jakiś sposób na obronę pasa tylnego, aczkolwiek jak pojedziesz na jakiś zlot VW zainspirujesz się tyloma autkami, że hak szybko zniknie ;)

Pozdrawiam
Czarna
ODPOWIEDZ