Grand Tourer Doppelvergaser 1988

Pochwal się swoim Scirocco.
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2440
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: czerwone GT wjeżdża na teren...

Post autor: kostrzyk »

cyknoł byś lepsze zdjęcia tyłu bagażnika, czym to obkleiłeś?
Obrazek
Awatar użytkownika
artur88
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 209
Rejestracja: 25 lut 2010, 22:49
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: czerwone GT wjeżdża na teren...

Post autor: artur88 »

Dzięki obar:) ktoś jednak zauważył mój trud i pochwalił wizję :D Głośniki muszą być. Muzyka w aucie jest dla mnie ważna a czasami przydaje się 'bezprzewodowy' sprzęt gdzieś w plenerze. Myślałem nawet żeby ścianki boczne wykorzystać do czegoś większego.
kostrzyk tu daję zdjęcia bagażnika. czekałem na aparat ale i tak nie są w HD...
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Obkleiłem materiałęm ze sklepu z dywanami :mrgreen: - "wykładzina samochodowa" albo coś takiego. Klej kupiłem na miejscu w tubie. Na załamaniach musiałem podcinać żeby osłabić materiał. Wtedy się nie prostowałi można było trochę wyprofilować.
Ostatnio zmieniony 07 sie 2011, 19:18 przez artur88, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
perkinz
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 330
Rejestracja: 07 sie 2009, 01:28
Model: Scirocco II
Numer GG: 7238632
Lokalizacja: Katowice/Częstochowa

Re: czerwone GT wjeżdża na teren...

Post autor: perkinz »

niezły projekt się szykuję... zazdroszczę spokoju i cierpliwości przy pracach - ja bym chyba nie mógł spać po nocach:)
btw. jest nadzieja, że czarne spoilery wrócą?;)
pytanko mam jeszcze:
artur88 pisze: - wymienione i podłączone zostały wszystkie żarówki w konsoli bo bardzo mnie to denerwuje kiedy coś nie świeci ...no może oprócz rezerwy i kontrolki oleju. Dzięki forum dowiedziałem się jak to zrobić np w suwakach nawiewu także thx!
sorka za offtop - gdzie można znaleźć info jak sie robi podswietlanie w suwakach nawiewu?
powodzenia przy dalszych pracach!
pozdróVWeczka!
VW Scirocco Mk2 GT'86 by Perkinz w temacie "Nasze auta"

"Każda małolata wie, że koleś w youngtimerze ma styl i smak, to nie byle wieśniak z paska w tedeiku."
JH na 100%!:)
Awatar użytkownika
artur88
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 209
Rejestracja: 25 lut 2010, 22:49
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: czerwone GT wjeżdża na teren...

Post autor: artur88 »

To nie jest tak perkinz ze ja spokojnie czekam. Ja przez te ostatnie miesiace zauwazalnie osiwialem z tego stresu! W tej chwili jestem juz tak wyczerpany ze nie mam sily nawet sie tym przejmowac :wink: Widze ze znaczna wiekszosc cisnie na spojlery ale chyba sie nie przekonam. Nie nie ja wole tak jak jest :)
tu masz linka do tych suwaków (pomogli Da'an i Majkel):podswietlenie deski zniknelo
Obrazek
Awatar użytkownika
vorph666
Pisarz
Pisarz
Posty: 1467
Rejestracja: 08 kwie 2008, 15:13
Model: Scirocco II
Numer GG: 301135
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: czerwone GT wjeżdża na teren...

Post autor: vorph666 »

ja popieram brak spojlerów!!!! nie daj się przekonać!!
VW Scirocco GTL 1987
MB W126 SEC 1982
VW T2 KOMBI 1978 (OGÓR)
VW T2 KOMBI L 1978 (CHRUPEK) *NEW*
Jawa 50 Mustang 1981
Jawa 50 Skuter 1976

Obrazek
www.stadobaranow.pl
Awatar użytkownika
perkinz
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 330
Rejestracja: 07 sie 2009, 01:28
Model: Scirocco II
Numer GG: 7238632
Lokalizacja: Katowice/Częstochowa

Re: czerwone GT wjeżdża na teren...

Post autor: perkinz »

dzięki, dziś podziałam u siebie:)
btw.
vorph666 pisze:ja popieram brak spojlerów!!!! nie daj się przekonać!!
hehe jak pisałem wczesniejszego posta to byłem przekonany, że zaraz vorph sie tu pojawi z kampanią antyspojlerową:P
pozdrawiam!:)
VW Scirocco Mk2 GT'86 by Perkinz w temacie "Nasze auta"

"Każda małolata wie, że koleś w youngtimerze ma styl i smak, to nie byle wieśniak z paska w tedeiku."
JH na 100%!:)
Awatar użytkownika
artur88
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 209
Rejestracja: 25 lut 2010, 22:49
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: czerwone GT wjeżdża na teren...

Post autor: artur88 »

Ostatnia zima byla dla mnie trudnym okresem. Projekt mojego silnika musial zaczekac bo jak zwykle przekroczylem planowany limit wydatków. Musialem obejsc sie smakiem przy samym koncu prac. No ale ten czas mam juz za soba bo pod koniec zimy bylem znowu gotowy do walki. Przypomne ze w swoim Scirocco mam juz KR'a na dwóch gaznikach Webera. Padnideta byla pompa wody i brakowalo wydechu. Pompa zmieniona, rozrzad i olej tez. Wydech to troche kontrowersyjny pomysl ale zdecydowalem sie na kwasówke 60mm i mój koncowy Remus. Nic wiecej. Tzn : kolektor 4-1, rura i koncowa puszka. Jak spawac kolanka wytlumaczyli mi wesyl i herbi. Niestety nie mam fotek. Nie zdazylem.
A teraz silnik i wrazenia. Pierwsze pomruki byly niepokojace bo troche strzelalo z wydechu jak i z gardzieli walil ogien. Na szczescie po kilku dniach wszystko sie "rozchodzilo" i jest ok. Silnik pracuje równo i czysto. Na obroty wkreca sie w nieskonczonosc ;) Co do samej jazdy... Szalony, pire**lony dzik. Zadnych systemów, zadnej elektryki, sond i tym podobnych. Benzyna, powietrze, ogien i smród spalonej gumy :) Gaznikom nalezy sie jakas regulacja bo jak stalo tak zostalo wlozone. W Warszawie na Szarych szeregów podobno jest od tego konkretna firma. Zajrze tam potem. A na ta chwile zdazylem juz postawic sie na kresce na dystansie okolo 400m z Audi A4 2.8 v6 quattro automat. Zostalo z tylu ale przy ok 160km/h Audi mnie dogonilo. No wiec do 400m nie ma szans. Powyzej jest juz za mocne. Zobaczymy co bedzie po regulacji ;)

Obrazek Obrazek Obrazek

Z tego co doszlo jeszcze pod maska to zalozylem elektrycznie zaciagane ssanie i przyslonilem chlodnice izolacyjna plyta zeby uchronic filtry powietrza przed goracem podobnie jak doradzil Mowad. Znalazl sie tez czujnik cisnienia oleju.
We wnetrzu zalozylem dodatkowe przelaczniki hebelkowe do ssania i pompy paliwa. Udalo mi sie upolowac zegary 16v w których od razu przemalowalem wskazówki.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Teraz juz moge powiedziec ze sie udalo. Porwalem sie na to z taka sobie wiedza i bez swiadomosci co mnie czeka. Po tym co przeszedlem z ta mala czerwona cholera wiele sie nauczylem. Spogladam teraz na nia z okna i mysle sobie: "A jednak to zrobiles ty czubie" ;)

Dodaje tez krótkie filmiki jak to chodzi:

wnetrze i praca silnika

dzwiek z tylu i wystartowanie
Obrazek
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3289
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Re: czerwone GT wjeżdża na teren...

Post autor: Sołtys »

Nieźle to wygląda i widać że jeździ też 8) ... tylko ta kontrolka oleju na filmiku martwiąca. Czyżby wina czujnika?
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
herbiasty
Pisarz
Pisarz
Posty: 1408
Rejestracja: 25 wrz 2009, 13:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 1219647
Lokalizacja: Przemyśl

Re: czerwone GT wjeżdża na teren...

Post autor: herbiasty »

Dobra regulacja i takie audi nawet nie bedzie mialo podejscia :) 8)
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: czerwone GT wjeżdża na teren...

Post autor: Majkel »

Czyli tą pompę paliwa trzeba za każdym razem włączać i wyłączać? :P
wesyl
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 656
Rejestracja: 09 paź 2011, 08:04
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

Re: czerwone GT wjeżdża na teren...

Post autor: wesyl »

Fajny zabieg lecz niestety auto wg mnie juz na codzien odpada. ze wzgledu na spalanie no i ciekawe jak zachowaja sie gazniki jak temp sie zmieni, doprowadz powietrze do gazników inne powietrze niz te z za chłodnicy.

Ale podoba mi sie wkoncu cos ciekawego ktos zrobił.
Awatar użytkownika
artur88
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 209
Rejestracja: 25 lut 2010, 22:49
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: czerwone GT wjeżdża na teren...

Post autor: artur88 »

Kontrolka brzeczy bo odlaczony jest zwykly czujnik a na jego miejscu jest bączek do wskaznika analogowego. Potrzebuje trójnika jak ma spirit i bedzie ok. A smarowanie i tak jest. Chcialbym na dobre utrzec nosa tej audi... ;)
Hebelek od pompy jest zawsze wlaczony a pompka wlacza sie z zaplonem. opcja jest po to zeby np na postoju mozna bylo przekrecic zaplon ale zeby na darmo nie brzeczala bo jest stosunkowo glosna. Wspominalem wczesniej ze auto zmienia swój charakter i teraz jest tylko na niedzielne przejazdzki. glównie dla przyjemnosci. Do pracy specjalnie kupilem sobie hyundaika pony 1.5 :) Z tym powietrzem moze cos pomysle w nastepna zime ale ciezka sprawa bo nie chce kaleczyc maski.
Obrazek
wesyl
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 656
Rejestracja: 09 paź 2011, 08:04
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

Re: czerwone GT wjeżdża na teren...

Post autor: wesyl »

Maski nie ruszaj. A tak z ciekawości nie masz problemu z dawka paliwa?
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2440
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: czerwone GT wjeżdża na teren...

Post autor: kostrzyk »

można obudowę dorobić i dolot z pod zderzaka :P
Obrazek
Awatar użytkownika
solarhh
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 385
Rejestracja: 04 paź 2009, 20:01
Model: Scirocco II
Numer GG: 1347806
Lokalizacja: Słupsk

Re: czerwone GT wjeżdża na teren...

Post autor: solarhh »

Wypas ! Dźwięk cud miód i orzeszki. Dwa gaźniki to jest to :D Będziesz hamował auto ? Ciekawi mnie ile można mocy uzyskać w porównaniu do wtrysku.
pozdr
Scirocco GT II 1.8 16v DF 1 LC6V ---> docelowo KR+9a+dolot ITB a wszystko pod kontrolą DIGI I :D
Moje GTII
BMW E36 318i ROST :D - dupowóz ;) <-- na żyletki :)
Skoda Octavia 2.0 SLX <-- jest :D
VW T3 PartyBus Black&White --> budowa in progress :D
VW T2 --> czeka na remont ;)
ODPOWIEDZ