SCIROCCO 1.8T projekt od podstaw ..:)

Pochwal się swoim Scirocco.
Awatar użytkownika
Da`an
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 562
Rejestracja: 24 lip 2008, 11:17
Model: Scirocco II
Numer GG: 10213433
Lokalizacja: Ankamaty/Gdańsk

Re: SCIROCCO 1.8T projekt od podstaw ..:)

Post autor: Da`an »

Jestem tego samego zdania co Ozi, trochę pstrokato się zrobiło ;) No ale, o gustach...
Tak czy inaczej widzę że zapowiada się grubo ;) Z niecierpliwością będę wyczekiwał końca.
Było:
- Mercedes W123 300D
- Audi B2 Coupe 1.8 GT
- Audi B2 Coupe 2.2 GT USA
Jest:
- VW Scirocco Mk II 1.8 EX (Moja Sroka)
Obrazek
Awatar użytkownika
fryzjer
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 485
Rejestracja: 03 sie 2009, 15:13

Re: SCIROCCO 1.8T projekt od podstaw ..:)

Post autor: fryzjer »

panowie co do pstrokacizny hmmm czy ja wiem zawsze moge przemalowac, czarny owszem ale smutny i oklepany , srebrny mial byc zeby rozjasnic komore silnika i pokazac conieco wykonanych drobiazgow , czerwowony od tak dla fanu< mialem porade wymalowac na zolto fuuujjjj> czerwone sa jeszcze tylko lapy pod silnik i nic wiecej ,, mozliwe ze silnik <blok bedzie sebrny lub czerwony reszta np. kolektor ssacy aleternator i jakies tam pierdoly wypolerowane .............. ale nie to jest najwazniejsze wczoraj byl mikolaj drugi raz w roku ale skubany kazal zaplacic za prezent swintuch jeden :) .Oto co przywiozl
Obrazek nowka sztuka prosto from germany ...zobaczymy jak sie bedzie sprawowac :) ..... montaz wkrotce narazie elektryka jak wczesniej juz pisalem , w miedzyczasie czyszcze deske i wymyslam sposob za zamontowanie dodatkowych zegarow na slupku ale ........ w nierdzewce :) ,,, najwiekrzym wyzwanie bedzie jednak polklatka z nierdzewki z rury 52mm.....:)dlatego jakby ktos mial wymiary lub orginal zdjecie takiej klatuchny to bede wdzieczny za wklejenie : :mrgreen:
Obrazek
dzisiaj za przyslowiowe 2 browary dostalem kabel plusowy z bmw 530 gubosci 15mm od kumpla ktory ma skladowisko bolidow mlodego <cenzura> :wink: kabelek tej grubosci iz akumulator wyladowal w bagazniku , jest rewelacyjny gnie sie jak grubszy sznurek cos pieknego do ukaladania ...my tu gadu gadu a siersciuch czeka :mrgreen:
"...Dyplomacja to taka sztuka mówienia spier...j, tak aby Twój rozmówca poczuł radość z powodu oczekującej go podróży
Kamil_DG
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 689
Rejestracja: 30 lis 2007, 18:46
Model: Scirocco II
Numer GG: 4227574

Re: SCIROCCO 1.8T projekt od podstaw ..:)

Post autor: Kamil_DG »

Taka klatke znalazlem.
Obrazek
Awatar użytkownika
fryzjer
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 485
Rejestracja: 03 sie 2009, 15:13

Re: SCIROCCO 1.8T projekt od podstaw ..:)

Post autor: fryzjer »

w sobote wkoncu dojechaly silniki 2 w cenie jednego :) Obrazek no zaczolem czyszczenie i przekladki turbin wtryskow i reszty gratow jesli odbrze pojdzie w przyszlym tygodniu silnik wjedzie pod mache pozniej to juz tylko ulozenie elektryki i jak dobrze pojdzie pierwsze odpalenie krotkie ale zawsze cos ... w miedzy czasie zaloze gwint z nowymi poduchami , wachacze z nowymi galeczkami tak ze prace powoli ale jakosdo przodu :)
"...Dyplomacja to taka sztuka mówienia spier...j, tak aby Twój rozmówca poczuł radość z powodu oczekującej go podróży
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3289
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Re: SCIROCCO 1.8T projekt od podstaw ..:)

Post autor: Sołtys »

Że tak powiem ... zaczynam Cię nie lubić :twisted: (żartuję :mrgreen: :mrgreen: ) ... ja mam kilka silników ale te Twoje dwa znacznie lepiej się prezentują ;)
Powodzenia w pracach i bądź przygotowany że może za jakiś czas będziesz musiał mi pomóc przy swapie na takie cudeńko bo pewnie pytań trochę bedzie :P
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
Awatar użytkownika
fryzjer
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 485
Rejestracja: 03 sie 2009, 15:13

Re: SCIROCCO 1.8T projekt od podstaw ..:)

Post autor: fryzjer »

zawias zlozony nowe galeczki zalozone i oczywiscie gwincina tez :)Obrazekelektryka silnika w komorze silnika tez ulozona praca mozolna ale mysle ze efekt jest Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazekpoczym auto zostalo wypchniete z garazu po 6 miesiacach aby sprawdzic jak wyglada na zawiasie i niestety efekt byl zyl zdolowany znaczy sie zglebiony ..dzisiaj ato niestety musi zostac podniesione bo jazda po Krakowskich ulicach graniczyla by z cudem i z odbiciem nerek jutro wkoncu zostanie wsadzony silnik na nowych lapach i poduszkach :) dzisiaj zotanie dokonczenie ulozenia elektryki pod deska rozdzielcza bo chawilowo wyglada jak po wybuchu granatu ...... w najblizszych dniach zdjecia wsadzonego silnika i mozliwe ze film z pierwszego uruchomienia :)
"...Dyplomacja to taka sztuka mówienia spier...j, tak aby Twój rozmówca poczuł radość z powodu oczekującej go podróży
Awatar użytkownika
BossFazer
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 372
Rejestracja: 13 cze 2009, 01:41
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: SCIROCCO 1.8T projekt od podstaw ..:)

Post autor: BossFazer »

prace trwaja nadal ? :) bo okropnie jestem ciekaw jak to wyglada :twisted:
mówi mi wewnetrzny głos.. że tu nie chodzi o siłe, nie chodzi o moc...
Awatar użytkownika
fryzjer
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 485
Rejestracja: 03 sie 2009, 15:13

Re: SCIROCCO 1.8T projekt od podstaw ..:)

Post autor: fryzjer »

prace trwaja powoli acz do przodu ..opoznienie jest zwiazane ze zmiana pracy <czeste wyjazdy ,po polsce i zagranice >.....jak posuna sie dalej dam znac :)
"...Dyplomacja to taka sztuka mówienia spier...j, tak aby Twój rozmówca poczuł radość z powodu oczekującej go podróży
Awatar użytkownika
lion_rapid
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 704
Rejestracja: 22 gru 2007, 10:08
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Kraków

Re: SCIROCCO 1.8T projekt od podstaw ..:)

Post autor: lion_rapid »

uruchomiłeś ABS?
Awatar użytkownika
fryzjer
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 485
Rejestracja: 03 sie 2009, 15:13

Re: SCIROCCO 1.8T projekt od podstaw ..:)

Post autor: fryzjer »

nazie chce uruchimic silnik i podlaczyc nowa elekryke ze starymi zegarami ABS to w nastepny etap

-- wtorek, 5 paź 2010, 18:16 --

tutaj troszke straszych fotek juz po wlozeniu serducha ... Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

-- niedziela, 27 mar 2011, 00:30 --

odkurzam conieco temat :) jak dobrze pojdzie w najblizszym czasie auto zostanie pobudzone do zycia ...moze nawet maly filmik z uruchomienia...... z planow kpl wydech z nierdzewki ...z djecia dodaw wkrotce
"...Dyplomacja to taka sztuka mówienia spier...j, tak aby Twój rozmówca poczuł radość z powodu oczekującej go podróży
Awatar użytkownika
bllu
Początkujący
Początkujący
Posty: 166
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:24
Model: Scirocco II
Lokalizacja: ostrowiec sw

Re: SCIROCCO 1.8T projekt od podstaw ..:)

Post autor: bllu »

no ladnie wyglada u mnie tak nie jest bo silnik wzdluzny byl i wiecej modyfikacij bylo :wink:
ODPOWIEDZ