Scirocco GT II

Pochwal się swoim Scirocco.
wesyl
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 656
Rejestracja: 09 paź 2011, 08:04
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

Re: Scirocco GT II

Post autor: wesyl »

KR w tych cenach chodzily od dluzsego czasu, wazne zeby trafic na dobry stan.
Awatar użytkownika
solarhh
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 385
Rejestracja: 04 paź 2009, 20:01
Model: Scirocco II
Numer GG: 1347806
Lokalizacja: Słupsk

Re: Scirocco GT II

Post autor: solarhh »

obar pisze: Takie porady to tylko połowiczne sprawdzenie, bo z tego co wywnioskowałem to nie chcesz się bawić w całkowitą kapitałkę.
silnik już wyjęty jest, sprzedający zapewnia że stan jest ok, ale wiadomo jak to jest ;/
Plany były zupełnie inne, włożyć z powrotem JH i w międzyczasie kupić jakiś silnik i powoli go remontować. A tu takie bagno wyszło a już mnie uj strzela bez auta ;/. Więc mam nadzieje że będzie na tyle w dobrym stanie żeby choć dolatał do zimy kolejnej, wtedy się za niego zabiorę konkretnie.


silnik jednak zostanie rozebrany i wyremontowany, sorki za jakość ale jutro zrobię porządne zdjęcia i wrzucę
do silnika dostałem gratis kolektor wydechowy od abf (pewnie nie będzie pasował :? ) i wałek ssący też od abf.
Ostatnio zmieniony 20 cze 2012, 07:27 przez solarhh, łącznie zmieniany 1 raz.
Scirocco GT II 1.8 16v DF 1 LC6V ---> docelowo KR+9a+dolot ITB a wszystko pod kontrolą DIGI I :D
Moje GTII
BMW E36 318i ROST :D - dupowóz ;) <-- na żyletki :)
Skoda Octavia 2.0 SLX <-- jest :D
VW T3 PartyBus Black&White --> budowa in progress :D
VW T2 --> czeka na remont ;)
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3289
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Re: Scirocco GT II

Post autor: Sołtys »

solarhh pisze: do silnika dostałem gratis kolektor wydechowy od abf (pewnie nie będzie pasował :? ) i wałek ssący też od abf.
Będzie pasił ale portki pod kolektorem i tak będziesz musiał dorobić.
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
Awatar użytkownika
vwbounty
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 806
Rejestracja: 01 gru 2007, 17:09
Model: Scirocco II

Re: Scirocco GT II

Post autor: vwbounty »

Hej, obstawiasz sie na spot 2-osobowy? na majówkę smigam do Łeby wiec możemy zrobić spota :lol:

Pozdrawiam
(][__][_]===W===[_][__][)
Awatar użytkownika
solarhh
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 385
Rejestracja: 04 paź 2009, 20:01
Model: Scirocco II
Numer GG: 1347806
Lokalizacja: Słupsk

Re: Scirocco GT II

Post autor: solarhh »

chętnie ;) narazie jednak autko stoi, silnik złożony czeka na wsadzenie, w przyszłym tygodniu biorę wolne i biorę sie za rzeźbę elektryki i wstawienie silnika może w kwietniu wyjadę ;)
pozdr

no to czas na UP ;)

ogólnie prace w żółwim tempie ale posuwają się do przodu, jak to mawiał kolega "powoli acz nieuchronnie" do wyczekiwanego finiszu. To mój pierwszy swap w życiu i nauczyłem się przy tym więcej niż w ciągu studiów :D Ogólnie wszystko już niby działa, wtryski rozpylają paliwko aż miło, gdzieś co prawda zaginęła iskra, ale myślę że się odnajdzie. Niestety poprzez mało przyjemny epizod (pan z vwgolf.pl oszukał mnie i nie przysłał COpotu i wtyczek do wtrysków) troszkę przystopowały pracę. Do zrobienia zostały portki do wydechu, wlutowanie króćców do COpotu i węża od krokowca, poskładanie wydechu i zrobienie nieszczęsnych biegów (mam z tym kolosalny problem, muszę przepchnąć auto na kanał żeby się z tym uporać). Narazie chcę go po prostu odpalić i przejechać choć z parę metrów żeby zmotywować się do dalszej pracy. Wrzucę parę fotek poglądowych co i jak ;)
pozdr

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

-- poniedziałek, 18 cze 2012, 08:20 --

mały up
Sciro stoi i po cichu pokrywa się kurzem z powodu braku czasu i chęci - odpalił chodził elegancko ale po którymś odpaleniu nie mogłem go już zgasić za pomocą kluczyka (tak bardzo chciał jeździć ;) ) poźniej zmarł rozrusznik, podmieniłem na inny i już była dupa- kręcił ale nie odpalał - najprawdopodobniej wysrało się coś z elektryką (jakim cudem nie wiem tak nagle) grzebałem, grzebałem i nic. W końcu się wk... i zakryłem dziada prześcieradłem i tak stoi sobie w garażu i wypoczywa. W międzyczasie kupiłem dupowóz, żeby skonczyć srola na spokojnie. I mam nadzieję wziąć się za niego jesienią. Sprzedać nie sprzedam bo i po co ? :P Najwyżej postoi parę lat :lol: <joke> Ogólnie zmieniłem też podejście do niego z dupowoza zmieni się w fun cara więc gaz out, gwint skręci sie na maxa itp itd. Życzcie powodzenia, mam nadzieję że kiedyś wyjedzie szlifować asfalt !
pozdr
Scirocco GT II 1.8 16v DF 1 LC6V ---> docelowo KR+9a+dolot ITB a wszystko pod kontrolą DIGI I :D
Moje GTII
BMW E36 318i ROST :D - dupowóz ;) <-- na żyletki :)
Skoda Octavia 2.0 SLX <-- jest :D
VW T3 PartyBus Black&White --> budowa in progress :D
VW T2 --> czeka na remont ;)
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3289
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Re: Scirocco GT II

Post autor: Sołtys »

Z tym gazem to pomyśl - skoro ma być "fun" ;) Przykładowo będziesz chciał wybrać się na Międzynarodówkę Scirocco a może w przyszłości jakiś zlot za granicą lub chociażby zwykły wypad nad morze.
Wtedy koszty spadają. Ja też miałem gaz wyrzucić, bo ciągle słyszałem: a po Ci to, przecież i tak dużo nie jeździsz a w takim samochodzie to profanacja (bo klasyki powinny jeździć tylko na paliwie) ale gdyby nie ten LPG to bym w wiele miejsc nie pojechał.

Ps. Spróbuj zmniejszyć fotki bo się forum rozjeżdża :roll:
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2440
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Scirocco GT II

Post autor: kostrzyk »

a u mnie na gazie lata lepiej jak na benzynie, chyba jednak mój rozdzielacz nie jest w 100% sprawny, chyba sobie na weekendzie którymś zrobię regeneracje mojego starego, ktoś musi przetrzeć te szlaki, jak by się udało, może bym sobie zostawił ta KR-ke.
Obrazek
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Scirocco GT II

Post autor: atosss007 »

Ja tam gaz u siebie wywaliłem przy swapie na 16V i na dzień dzisiejszy przejechałem 3000 km. Fakt ... jest drożej, ale ile zabawy przy tym :twisted: Jeśli ma to być jak to napisałeś "fun car" to wywal ten gaz i baw się. Jeśli jednak masz zamiar brać na paliwo od mamy czy żony to lepiej sobie ten gaz zostaw. Na gazie na pewno będzie dużo taniej. Ja tam należę do tych co twierdzą że tego typu samochód powinien chodzić na paliwie. Nie ma to jak dobre paliwko
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3289
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Re: Scirocco GT II

Post autor: Sołtys »

atosss007 pisze: ma to jak dobre paliwko
Tylko gorzej jak na tym paliwku jechać nie chce. Bo u mnie tak jak u Kostrzyka na PB to mi muli niesamowicie do 4tys. a na LPG jakoś tego nie odczuwam.
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2440
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Scirocco GT II

Post autor: kostrzyk »

u mnie na benzynce jedzie dopiero powyżej 4 tysi, a co najlepsze na pb95 lepiej jedzie niż na pb98 ( czy to może być wina przestawionego zapłonu, albo luźnego łańcuszka na wałkach?), dopiero na gazie zaczyna latać niestety odcina mi gaz powyżej 5,5 tysia, muszę nad tym popracować :D
Obrazek
Nex@pl
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 589
Rejestracja: 12 wrz 2011, 00:01
Model: Scirocco II
Numer GG: 1417863
Lokalizacja: Szczecin

Re: Scirocco GT II

Post autor: Nex@pl »

Jak na luzie dodasz gazu tak do 5000 rpm i puscisz to prycha ci w wydech? Jezeli tak to masz przestawiony (opzniony) zaplon, wystarczy odrobinke go przyspieszyc aparatem (w lewo o ile dobrze pamiętam).

Gaz zawsze wiecej "wybacza" ;)
Black Monster ;-)
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2440
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Scirocco GT II

Post autor: kostrzyk »

dokładnie takie mam objawy, kurde muszę się zebrać i wymienić ten rozdzielacz zapłonu, ma ktoś z warszawy lampę stroboskopową pożyczyć :D
Obrazek
Awatar użytkownika
solarhh
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 385
Rejestracja: 04 paź 2009, 20:01
Model: Scirocco II
Numer GG: 1347806
Lokalizacja: Słupsk

Re: Scirocco GT II

Post autor: solarhh »

Nie na paliwo już od mamy nie dostaję ;) a zapach spalonej beny jest bezcenny :D ale gaz raczej zostanie bo troszke wydałem na nowy parownik i emulator wtrysków. Zresztą pamiętam jak JH zapindalał na blosie, kręcił się poza obrotomierz :) także mam nadzieję że następny up na jesień :D
PS Sciro miało troszkę rdzy w komorze silnika którą zabezpieczyłem, ale zostały dwie dziurki w tylnym nadkolu (od środka bagażnika) - mozna to zostawić narazie czy korozja będzie postępować szybko ? (autko stoi w suchym, ogrzewanym garażu)
PS2 Kostrzyk ustaw na lampę zapłon a zobaczysz jaka jest różnica, mi też kiedyś tam ktoś na słuch ustawił i była kupa w porównaniu do ustawienia na lampę (wtedy wkręcał się jak ścigacz bez mała)
@Sołtys Mi się nic nie rozjeżdża, fotki zmniejszone są, a na PB Ci muli, bo masz mapy nie takie a w DF2 trochę lipa je zmienić ;)
Scirocco GT II 1.8 16v DF 1 LC6V ---> docelowo KR+9a+dolot ITB a wszystko pod kontrolą DIGI I :D
Moje GTII
BMW E36 318i ROST :D - dupowóz ;) <-- na żyletki :)
Skoda Octavia 2.0 SLX <-- jest :D
VW T3 PartyBus Black&White --> budowa in progress :D
VW T2 --> czeka na remont ;)
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2440
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Scirocco GT II

Post autor: kostrzyk »

ja mam rozjechany aparat już, dlatego kupiłem nówkę sztukę od Longera, ale niestety leży od początku maja w bagażniku i nie mogę się zebrać, chyba sobie kupie ta lampę bo nikt nie chce pożyczyć :P
Obrazek
Awatar użytkownika
spirit
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2764
Rejestracja: 01 gru 2007, 20:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 8805675
Lokalizacja: WOR

Re: Scirocco GT II

Post autor: spirit »

Zmniejsz foty z lutego, sołtys dobrze pisze że strona jest rozjechana na boki.
Było: 91 GT II LC6V JH RIP
Jest: 90 GT II L90E 2.0 PB + BLOS
Jest: 82 1.8 ABS + BLOS

ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ