przemieszczacz A-->B

Pochwal się swoim Scirocco.
Awatar użytkownika
ozi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3326
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:36
Model: Scirocco II
Numer GG: 3194420

przemieszczacz A-->B

Post autor: ozi »

Zapewne pare osób wie, że już miałem scirocco, którym jeździłem. Przyszły ciężkie dni i się niestety skończyła miłość z owym modelem. Co jakiś czas (czyt. często) żałowałem tego co zrobiłem i powiedziałem sobie, że kiedyś wróce do scirocco. W między czasie miałem kilka sztuk na części, korzystały na tym sroki sparki\'ego i mojego brata wyciągająć sobie co lepsze i lepsiejsze, a i mój golf mk1 coś tam skorzystał. Ale nie o tym.....
Nie spodziewałem się, że tak szybko wróce do scirocco ale jakoś tak się stało i wczoraj kupilem jedną sztuke. Miało być sprawne autko do jazdy na codzień. Oto opis z aukcji:

-----Witam mam do sprzedania VW Scirocco z roku 1988 autko jest w ciaglej eksploatacji posiada alufelgi 14 (bardzo ladne) elektryczne szyby centralny zamek z alarmem ( 2 piloty ) sportowa kierownice MOMO tlumik sparcco wspomaganie kierownicy radio CD auto posiada hak holowniczy wbity w dowód wazne ubezpieczenie (24.02.2010) i przeglad (12.05.2010) auto ma zbity lewy przedni kierunek z lekim wgnieceniem i troche zarysowan-----

Na miejscu wyszło całkiem co innego.. Po odpaleniu autko troszke przerywa a koleś w deske gaz kilka sekund, po czym puszcza ten gaz i mówi \"już nie będzie przerywać, trzeba tylko przygazować\"... Powiedziałem mu, że tak się nie robi i powinien za takie coś strzała dostać po twarzy, typek jakiś zniesmaczony. Oglądamy autko dalej..... wszędzie rysy, jakby ktoś go druciakiem jechał, błotnik lewy delikatnie uszkodzony ze zbitym kierunkiem, drzwi przetarte, ogólnie wyglądał jak auto, które miałoby jechać na ostatnią przejażdżke na złom. Coś przy silniku metalicznie stuka po przygazowaniu (teraz wyszło, że na 99% altek do wymiany). Z jednej strony nie działa centralka, z drugiej elektryka szyb nie działa, radio niby nie podłączone (niewiadomo czy działa nawet), wydech pierdzi jakby go nie było, pseudo tłumik sparco okazał się seryjnym wydechem z badziewnie dospawaną końcówką -tu najśmieszniejsze- remusa.... do tego ubezpiecznie - opłacona 1rata do 24 sierpnia...:ohmy: - ździwienie sprzedającego (czy wszyscy muszą bluzgu bluzgu ścieme walić sprzedając auta? na zdjęciach ładne a na żywo trupy wielkie)
Szkoda nam (mi i sparki\'emu) wracać na darmo 150km do domu to ją wzieliśmy i najlepsze, ruszam i widze pedał hamulca coś miękki ale auto hamuje. Kontrolka od ręcznego mryga - mówie to typowi a on twierdzi, że czujnik zepsuty ;) No to maska w góre, koleś zapewnia, że to czujnik i że płyn hamulcowy jest - zaglądamy a tam sahara :angry: Już myślałem, że typek się pod ziemie zapadanie. Chwila pomyślunku i sparki wyjmuje ze swojego wyposażenia scirocco butelczyne płynu ham.
podsumuwując jakoś dojechaliśmy do domu, wskaźnik temp. wody nie działa i jeszcze milion innych rzeczy o których teraz zapomniałem..
Co do autka to już je miałem na części przeznaczyć, tylko że moja kobieta mnie ciągle namawia by tym jeździć, że ja to zrobie, nie musi wyglądać tylko ma dobrze jeździć itp. :blink:

Plany są takie by auto doprowadzić do bdb stanu technicznego i jeździć na codzień nie wkładając w to pieniędzy a mase części jakie posiadam z kilku innych rozebranych srok. Jazda na seryjnym zawieszeniu jest bajeczna, autko płynie po drodze (choć troszke mnie ciągnie do gleby :P zobaczy się)
Myśle, że dużo będzie się działo B)


P>S> wielkie podziękowania dla kolegi sparki\'ego na którego mogłem liczyć, zawsze pomoże jak tylko może, podziękowania również dla użytkownika michalmooz, który pomógł nam przy wymianie amortyzatora w sciro by sparki B) :cheer:

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 31 sty 2011, 22:58 przez ozi, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
dudi85
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2270
Rejestracja: 21 gru 2007, 16:54
Model: Scirocco II
Numer GG: 792166
Lokalizacja: Bytom

Odp: sciroccowóz na codzień

Post autor: dudi85 »

rozumiem ze musiala byc biala :)
ale nie jest troche za bardzo zmeczona zyciem? :)

a co z golfem?
oj tam oj tam...
Awatar użytkownika
ozi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3326
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:36
Model: Scirocco II
Numer GG: 3194420

Odp: sciroccowóz na codzień

Post autor: ozi »

golf jest na zloty i do jazdy w niedziele, musze w nim wymienić progi i nadkola.
A jeśli chodzi o tą sroke to jest mniej zmęczona niż wiele innych pseudo ładnych z sypiącymi się progami czy mocowaniami tylnej belki czy nawet spruchniałą podłogą. Załorzeniem było kupić tanie sciro na seryjnym zawiasie, to mnie kosztowało 1k - blacha jest nawet dobra, lakier strasznie styrany życiem jest, reszta do ogarnięcia po ludziach, którzy robili to auto na klej/drut czy nawet ketchup
Poczekaj, zobaczysz jak będzie wyglądała za jakiś miesiąc :p
Obrazek
Awatar użytkownika
sparki83
Pisarz
Pisarz
Posty: 1266
Rejestracja: 01 gru 2007, 14:49
Numer GG: 10144102
Lokalizacja: NOWA SÓL [FNW]

Odp: sciroccowóz na codzień

Post autor: sparki83 »

hehe dobry opisik najlepsze jest to ze u oziego w garage lezy ta smiesznastka co czeka na uruchomienie a znajac zycie na osprzecie z jh to by nawet jezdzilo i kto wie czy niedlugo potwora z tej sroki nie zrobi oczywiscie z odrobina mojej pomocy:P :laugh: ;)
SCIROCCO GTX 1.8 mit LPG :( bylo
PASSAT B3 COMBI 2.8 VR6 mit LPG :( bylo
BMW 525 TDS :bylo
GOLF IV 1.9 TDI :D
Awatar użytkownika
Nashi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2126
Rejestracja: 09 lut 2008, 00:21
Model: Scirocco II

Odp: sciroccowóz na codzień

Post autor: Nashi »

ha! wiedziałem! :D ;)

to kiedy znowu tą szesnastke pakujesz? ^^
Obrazek
Awatar użytkownika
ozi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3326
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:36
Model: Scirocco II
Numer GG: 3194420

Odp: sciroccowóz na codzień

Post autor: ozi »

żadnej zmiany silnika nie planuje w tym aucie, są ważniejsze rzeczy niż walka z osprzętem w 16v :laugh:
Obrazek
Awatar użytkownika
dudi85
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2270
Rejestracja: 21 gru 2007, 16:54
Model: Scirocco II
Numer GG: 792166
Lokalizacja: Bytom

Odp: sciroccowóz na codzień

Post autor: dudi85 »

no w sumie racja :-)

najpierw fela i gwint a pozniej silnik dopiero :P :D
oj tam oj tam...
Awatar użytkownika
Nashi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2126
Rejestracja: 09 lut 2008, 00:21
Model: Scirocco II

Odp: sciroccowóz na codzień

Post autor: Nashi »

ozi napisał:
żadnej zmiany silnika nie planuje w tym aucie, są ważniejsze rzeczy niż walka z osprzętem w 16v :laugh:
dobra, nie pie**ol :D
Obrazek
Awatar użytkownika
ozi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3326
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:36
Model: Scirocco II
Numer GG: 3194420

Odp: sciroccowóz na codzień

Post autor: ozi »

Nashi napisał:
ozi napisał:
żadnej zmiany silnika nie planuje w tym aucie, są ważniejsze rzeczy niż walka z osprzętem w 16v :laugh:
dobra, nie pie**ol :D
:laugh: :lol: :laugh:
Obrazek
Awatar użytkownika
ozi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3326
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:36
Model: Scirocco II
Numer GG: 3194420

Odp: sciroccowóz na codzień

Post autor: ozi »

okazało się, że silnik pierwotnie był JH a teraz siedzi DT 1.6 PS?? (ponoć z golfa carbio)

pierwsze wykonane naprawy: :)
-kontrolka ciśnienia oleju już działa
-wskaźnik temp. wody juz działa
-wyleciała przepiękna półka spod kierownicy (nawet niewiem z czego to było)
-zmieniłem kirownice na oryginalną, tamta była za mała
-zniwelowałem luzy na kierownicy (wymieniona stacyjka)
-zniszczyłem tuningowe nakładki na pedały
Poza tym wyrzuciłem kilka metrów zbędnych kabli spod deski rozdzielczej B)

przepiękna półeczka

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3289
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Odp: sciroccowóz na codzień

Post autor: Sołtys »

Szybko działasz ;)
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
Awatar użytkownika
1987fred
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 301
Rejestracja: 26 mar 2009, 13:12
Numer GG: 1065957

Odp: sciroccowóz na codzień

Post autor: 1987fred »

czekamy na dalsze zmiany :)
Scirocco GT 88'
Był JH jest NS
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Odp: sciroccowóz na codzień

Post autor: obar »

no i to mi się podoba:). Powodzenia w dalszych pracach.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
Turek GD
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 378
Rejestracja: 11 gru 2007, 08:59
Model: Scirocco II
Numer GG: 2565941

Odp: sciroccowóz na codzień

Post autor: Turek GD »

haha... wiedziałem że wrócisz do scirocco :D i elegancko :)
VW SCIROCCO 2.8 VR6... power of dream :D
Awatar użytkownika
michalmoz
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 328
Rejestracja: 01 lis 2008, 21:20
Model: Scirocco II
Numer GG: 978034

Odp: sciroccowóz na codzień

Post autor: michalmoz »

ozi napisał:
podziękowania również dla użytkownika michalmooz, który pomógł nam przy wymianie amortyzatora w sciro by sparki B) :cheer:
nie ma problemu ;) całe szczescie ze sie to udało rozkręcić :P pozdro dla Was
ODPOWIEDZ