Usterki

Jeśli masz problem techniczny dotyczący Scirocco mk3, tu zapytaj o rozwiązanie.
Awatar użytkownika
liroyek
Początkujący
Początkujący
Posty: 199
Rejestracja: 02 mar 2010, 11:50

Re: Usterki

Post autor: liroyek »

daj :) moze sie przydac w przyszlosci :)
Awatar użytkownika
szymon000
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 14 paź 2009, 08:34

Re: Usterki

Post autor: szymon000 »

liroyek pisze:i juz ok :)
okazalo sie ze plastik wypadl z zaczepow, teraz wszystko siedzi idealnie :)
przy okazji wam tez zabkuje opony ?? od kwietnia zrobilem 25 tys i zaczelo mi cos szumiec, jakby lozysko, okazalo sie ze przod sie wyzabkowal :> zaminielm opony na krzyz i jest lepiej ;)
A który plastik wypadł z zaczepów? Ten co na filmiku?
Awatar użytkownika
liroyek
Początkujący
Początkujący
Posty: 199
Rejestracja: 02 mar 2010, 11:50

Re: Usterki

Post autor: liroyek »

chyba tak :) nie wiem dokladnie bo ja wtedy na weselu bylem i zona pojechala :) a wiesz jak to baby ;)
grunt ze jest ok :d
Awatar użytkownika
pablo2,0
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 212
Rejestracja: 09 sty 2010, 17:02
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Re: Usterki

Post autor: pablo2,0 »

liroyek pisze:daj :) moze sie przydac w przyszlosci :)
Można powiedzieć, że jestem już weteranem odbojników. Teraz zrobiłem sam i jest wreszcie ok. Ich wysokość jest regulowana. W gumowej osłonce w kształcie litery U jest otwór. Służy do włożenia klucza ampulowego. Po odkręceniu (w lewo) można skracać lub wydłużać cały odbojnik. Trzeba to robić delikatnie (regulacja jest "ząbkowana", skracasz lub wydłużasz o kolejne ząbki), żeby nie wyłamać. Po ustawieniu takiej samej długości (ważne - u mnie dlatego stukało) z powrotem dokręcamy śrubę.
Scirocco III 2,0 TSI DSG Dark Maroon
www.scirocco-club.pl
Karoll
Nowy
Nowy
Posty: 19
Rejestracja: 23 sty 2010, 18:22
Model: Scirocco III
Numer GG: 4815528

Re: Usterki

Post autor: Karoll »

Witam

Mój 1.4TSI 160KM podczas postoju na luzie np. na światłach dostaje drgawek (i to nie takich jak po odpaleniu na zimnym silniku - te uważam za normalne ;-) ) Komputer w serwisie nie wykazuje błędów - spotkał się ktoś z takimi objawami???
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Re: Usterki

Post autor: leftfield »

też miewam coś takiego, teraz - jak to jesienią - nieco częściej, ale regularności nie ma. powiedzieli mi, że to silnik rezonuje, ale nie jest to nic nadzwyczajnego.
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
Grzybek89
Nowy
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 14 cze 2009, 22:50

Re: Usterki

Post autor: Grzybek89 »

Mój 1.4 (160) od jakiegoś czasu na luzie jak stoi wydaję takie dziwne dźwięki, Jak wcisnę sprzęgło to dźwięk ustępuje.
Druga sprawa, że czasami jak przyspiesza odzywa się takie TYK,TYK<TYk. Czy ktoś spotkał się z podobnymi usterkami?
Awatar użytkownika
liroyek
Początkujący
Początkujący
Posty: 199
Rejestracja: 02 mar 2010, 11:50

Re: Usterki

Post autor: liroyek »

odnosnie teg dzwieku z sprzeglem :)
w jettcie mam to samo na luzie dziwnie tyka wciskam sprzeglo cisza :)
w VW twierdza ze wszystko ok, ze nowe auta tak maja i tyle wiec przestalem sie przjmowac i nawet nie wiem czy w sicrocco to slychac :)
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Re: Usterki

Post autor: leftfield »

Grzybek89 pisze:Mój 1.4 (160) [...]
Druga sprawa, że czasami jak przyspiesza odzywa się takie TYK,TYK<TYk. Czy ktoś spotkał się z podobnymi usterkami?
chyba coś takiego też miałem kilka razy, przy wychodzeniu z dolnych rejestrów np. na 4 - masz niskie obroty na wysokim biegu, dodajesz na maxa gazu i wtedy coś takiego się pojawiło raz czy dwa...
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
Majkel23
Nowy
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 07 paź 2010, 14:27

Re: Usterki

Post autor: Majkel23 »

No to się naczytałem...a ja właśnie jestem o krok od przesłania zaliczki na Sci 1.4tsi 160KM od dealrea auto demo! przebieg około 11-12tys. jak do tej pory jestem szczęśliwym użytkownikiem vlovo c30 2.0diesel 140KM (0 awarii 1.5roku użytkowania) i zachciało mi się zmian! juz praktycznie wszystko załatwione i zostaje tylko pchnąć zaliczkę!? ale forum zajebiste fakt!
Awatar użytkownika
liroyek
Początkujący
Początkujący
Posty: 199
Rejestracja: 02 mar 2010, 11:50

Re: Usterki

Post autor: liroyek »

moje tez bylo demo z przebiegiem 12 tys :)

widac ASO sprzedaje przy tych przbiegach ;)
Awatar użytkownika
pablo2,0
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 212
Rejestracja: 09 sty 2010, 17:02
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Re: Usterki

Post autor: pablo2,0 »

Majkel23 pisze:No to się naczytałem...a ja właśnie jestem o krok od przesłania zaliczki na Sci 1.4tsi 160KM od dealrea auto demo! przebieg około 11-12tys. jak do tej pory jestem szczęśliwym użytkownikiem vlovo c30 2.0diesel 140KM (0 awarii 1.5roku użytkowania) i zachciało mi się zmian! juz praktycznie wszystko załatwione i zostaje tylko pchnąć zaliczkę!? ale forum zajebiste fakt!
Zauważ, że praktycznie zero usterek (poza jakimiś odbojnikami czy skrzypieniem) w silnikach 2,0. Zastanów się jeszcze i polecam mocniejszą jednostkę. Warto dodać, ze każdy ma dodatkowo od kilkunastu do kilkudziesięciu koników więcej niż w papierach. Robiliśmy ostatnio dużą grupą hamownię :side:
Scirocco III 2,0 TSI DSG Dark Maroon
www.scirocco-club.pl
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Re: Usterki

Post autor: leftfield »

pamiętaj też, że większość usterek jest w pierwszych egzemplarzach, co jest naturalne.

swoją drogą mimo tych kilku usterek, ktore u mnie wystąpily to auto jeździ pernamentnie, nie stoi w serwisie, nie jest na kanale, etc - bawi i cieszy nie mniej niż w pierwszym dniu, tygodniu, miesiącu. dzisiaj zrobiłem traskę 1000km i po updacie softu już nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń

ale tak jak pablo2.0. napisał - dobrze się zastanów :)
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
Tszmielu
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 12 gru 2010, 23:23
Model: Scirocco III
Numer GG: 1800489
Lokalizacja: Kraków

Re: Usterki

Post autor: Tszmielu »

Przyznam, że po tym, co mi się stało, bałem się dalej jechać samochodem...

Kilka dni temu podczas normalnej jazdy w mieście, to znaczy jazda "gęsiego" samochód za samochodem przy prędkości około 40-60 km/h. Kiedy samochody przede mną zaczęły hamować (jak to w szpalerze), ja również chciałem to zrobić, ale nie mogłem tego normalnie zrobić, bo napompował mi się pedał hamulca!

Nie wiem czy to dobrze nazwałem. Generalnie pedał hamulca zachowywał się tak jak podczas momentu kiedy samochód jest wyłączony i kilka razy naciśnie się pedał hamulca, wtedy on się pompuje co prawie uniemożliwia hamowanie.

Taką samą sytuacje miałem jadąc samochodem! Na szczęście nie jechałem szybko i mam sporo pary w nogach, więc udało mi się wyhamować napompowanym hamulcem przed samochodem, ale nie było to łatwe... Samochód jest prawie nowy, niespełna miesiąc temu go odebrałem a już takie niespodzianki...

Czy ktoś z Was miał podobny problem kiedyś? Ewentualnie wiecie, co mogło być przyczyną?

Pozdrawiam!
Kraków
Awatar użytkownika
liroyek
Początkujący
Początkujący
Posty: 199
Rejestracja: 02 mar 2010, 11:50

Re: Usterki

Post autor: liroyek »

nie cieknie ci gdzies ?? jaki masz poziom w zbiorniczku ??
stan w garazu i popompuj lukniesz czy gdzies nie kapie :)
brat mial takie w bravie, okazalo sie ze przewod gdzies prztarl ;)
ODPOWIEDZ