Usterki

Jeśli masz problem techniczny dotyczący Scirocco mk3, tu zapytaj o rozwiązanie.
Kakuś
Początkujący
Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 30 lip 2009, 23:18

Odp: Usterki

Post autor: Kakuś »

No to pojawił się nowy-stary problem - sprzęgło+biegi. Dzisiaj dwa razy podczas wrzucania biegu wstecznego (przy wciśniętym na maxa sprzęgle oczywiście) doszło do zgrzytu... Czasem słychać taki odgłos w STARYCH autach... Nie wiem czemu tak się dzieje, w końcu niedawno zostało wymienione całe sprzęgło!!! Nie wiem też czy jest to szkodliwe ponieważ dotychczas spotykałem się z tym tylko na parkingu u obcych. Dodam, że auto było całkowicie zatrzymane...





Jeszcze muszę dodać pewne moje spostrzeżenie. Niby Scirocco jest samochodem sportowym tak? Takie miał aspiracje VW, ale do cholery co to za skrzynia biegów z tak długim skokiem? Coraz bardziej jest to dla mnie uciążliwe. W zwykłbym Lancerze (NIE EVO!!!) skrzynia jest 100razy lepsza, biegi krótkie i miękko wchodzące...ufff wylałem trochę swojej złości ; )
Awatar użytkownika
w.mat
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 295
Rejestracja: 24 lut 2009, 21:49
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Usterki

Post autor: w.mat »

To nie kwestia sprzęgła tylko skrzyni brak synchronizacji biegu wstecznego.

No co VW pisze to jest inna kwestia i pomimo ze jestem ze sroczki bardzo zadowolony to do auta sportowego bardzo dużo jej brakuje tak uważam.
Kakuś
Początkujący
Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 30 lip 2009, 23:18

Odp: Usterki

Post autor: Kakuś »

6735km przebiegu i jakieś 120km wcześniej jak ruszałem w trasę pojawiły się znane piski... bardzo mocno je słychać przy wrzucaniu 2 i 3...;/ wyjaśniło się już coś więcej na ich temat?
Awatar użytkownika
Festexx
Nowy
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 09 wrz 2009, 09:06

Odp: Usterki

Post autor: Festexx »

No ja mam 8900 km i cisza i spokój. Swoją drogą serwis usunął dziwne dźwięki na podszybiu. Teraz jestem w 100 % zadowolony z autka :). A jeśli chodzi o te piski to czytałem na zagranicznym forum, że multum użytkowników ścierki ma z tym problem :/
VW Scirocco 1.4 TSI 160 KM
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Odp: Usterki

Post autor: leftfield »

to nie jest problem z scirocco tylko problem z silnikiem 1.4 160PS

co ciekawe jeżdżąc w weekend golfem VI w DSG usłyszałem dokładnie to samo i... nawet podwójne. wniosek z tego taki, że to nie jest problem z kompresorem jak mi mówiono, tylko ze sprzęgłem, bo DSG ma dwa sprzęgła przecież.

no chyba, że ktoś zna inne wytłumaczenie podwójnych pisków przy aucie w DSG :)
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
Awatar użytkownika
sidhe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 343
Rejestracja: 11 maja 2009, 16:47
Numer GG: 2507685

Odp: Usterki

Post autor: sidhe »

co by tlumaczylo ze u mnie po naprawie sprzegla problem zniknal :)
Awatar użytkownika
Antimatter
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 22 wrz 2009, 00:30

Odp: Usterki

Post autor: Antimatter »

Witam,
korzystajac z tematu na poczatku przywitam sie - bry :)
Jestem z Wawy, jezdze bialym mk3, 2.0TSI.

Zeby nie bylo OT: z przerazeniem czytam Wasze wypowiedzi, u mnie nie dzieje sie kompletnie nic!
Limit siwych wlosow pewnie wyrobilem w czasie odbierania auta z salonu, okrytego tu zla slawa (slusznie z reszta) salonu Chylinscy. Teraz auto ma juz ok 10miesiecy, 13tys. przebiegu i musze przyznac, ze nadal jestem nim zachwycony :)

Znalazlem to forum w zwiazku z tzw. akcja serwisowa - dostalem pare dni temu list polecony z zaproszeniem do serwisu, jednak bez zadnych szczegolow. Wiecie moze co maja zamiar dotykac? Sam nie wiem czy nie wybiore innego serwisu, Chylinscy troche mnie jednak zniechecili do siebie...

Jako, ze rozpisalem sie juz totalnie, to moze nim dostane bana zapytam - czy organizujecie w ogole jakies spoty? :)

pozdrawiam
Antimatter
Awatar użytkownika
Manek
Maniak
Maniak
Posty: 1769
Rejestracja: 17 paź 2007, 22:29
Model: Scirocco II
Numer GG: 1391160
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Odp: Usterki

Post autor: Manek »

Witamy kolejne sciro mk3 ;)

Jakk sie nic nie dzieje to sie tylko cieszyc ;)
A co do spotow to w Wawie co piatek kolo godz 20 w CH Targowek na Głebockiej na parkingu pietrowym odbywaja sie spoty grupy VW .
Bylo: VW Scirocco MkII Scala '87r. 1,8 JH :) :(
Jest: VW Scirocco MkII GTX '87r. 1,8 JH :)
Awatar użytkownika
Antimatter
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 22 wrz 2009, 00:30

Odp: Usterki

Post autor: Antimatter »

A co do spotow to w Wawie co piatek kolo godz 20 w CH Targowek na Głebockiej na parkingu pietrowym odbywaja sie spoty grupy VW .
dobrze wiedziec :) moze uda mi sie podjechac przy najblizszej okazji.
Awatar użytkownika
AgaZaKa
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 646
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:14
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa / Surrey, UK

Odp: Usterki

Post autor: AgaZaKa »

Jedyny recall o jakim czytalam to ten:
http://www.sciroccocentral.co.uk/forum/ ... f=4&t=2828

Niestety nie znam po polsku fachowych nazw tych czesci, ktore maja wymieniac.

Antimatter przedstaw swoje auto w pokoju Nasze Auta :-) Kazda nowa trojka jest mile widziana.
Scirocco 2.0 TSI DSG Viper Green (sprzedany) i Scirocco GTI 1983 Diamond Silver (sprzedany)

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Odp: Usterki

Post autor: leftfield »

Zadzwoniłem do mojego serwisu - wzywane są poszczególne samochody na podstawie numeru nadwozia. Dotyczy samochodów z roku produkcyjnego 2008.

Chodzi o korozję ponoć :)
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
Awatar użytkownika
Antimatter
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 22 wrz 2009, 00:30

Odp: Usterki

Post autor: Antimatter »

Juz wszystko wiem. Koroduja ponoc....mocowania teleskopow tylnej klapy:woohoo:
Przed chwila obejrzalem rzeczone mocowania u siebie - jest OK, ale i tak musze do nich pojechac, zeby \"spojrzeli fachowym okiem\" ;)
Z tego co wiem, wzywani sa tez wlasciciele niektorych golfow VI.
Awatar użytkownika
sidhe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 343
Rejestracja: 11 maja 2009, 16:47
Numer GG: 2507685

Odp: Usterki

Post autor: sidhe »

Moj tez juz przeszedl ta akcje serwisowa z tylna klapa ;]
macg
Nowy
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 04 paź 2009, 20:11

Odp: Usterki

Post autor: macg »

witam
jestem tu nowy i to moj pierwszy post.
mam rokkiego 2.0tsi z listopada 2008 z przebiegiem okolo 13kkm w chwili obecnej.
z usterek to tak:
1. w zakresie obrotow 2000-3000 cos brzęczy pod silnikiem, ale to chyba oslona termiczna wydechu (tak wyczytalem na jakims anglojęzycznym forum). to bedziej uroda niz usterka
2. przymarzaja szyby do uszczelek zimą i nie da sie otworzyc drzwi (trzeba szarpac - wkurzajace na max)
3. od jakiegos czasu faluja mi obroty na biegu jałowym. byc moze przepływka pada bo jezdzil jakis czas na \"sportowym wkładzie filtra\". przy okazji chipowania silnika (przy przebiegu 2kkm) za namowa Compsportu wrócilem do oryginalnego filtra.
pozatym bez zarzutów, potrafi zejsc ponizej 10l w miescie, na trasie dzisiaj wracajac z wisly, wlekac sie okolo 100km/h mialem srednia 6.9
auto jest obnizone 15mm na oryginalnym kicie KW do niego i ma program z CS na 266hp/346Nm na bezynie 98, mysle za na v-power racing moze miec z 270hp. generalnie jestem bardzo zadowolony :) aha w serii po dotarciu mialo 232hp zmierzone na hamowni:)
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Odp: Usterki

Post autor: leftfield »

miło poczytać o następnym mk3

wrzuć jakieś zdjęcia do działu nasze auta :)
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
ODPOWIEDZ