Usterki

Jeśli masz problem techniczny dotyczący Scirocco mk3, tu zapytaj o rozwiązanie.
Awatar użytkownika
sidhe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 343
Rejestracja: 11 maja 2009, 16:47
Numer GG: 2507685

Odp: Usterki

Post autor: sidhe »

ja tez tak nigdy nie robie ;/ zawsze czekam na poczatku i na koniec ;/ nie czuje sie winny heheh

laweta zamowiona i zaraz lece do serwisu. zobaczymy co powiedza :/

EDIT: auto oddane zglosilem wszystko od trzeszczacych plastikow, po uszczelki, klikajace sprzeglo no i to ze nie jezdzi praktycznie :D jutro sie tym zajma zobaczymy co wymysla...
Awatar użytkownika
Dagmara
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 30 lip 2009, 10:30
Model: Scirocco III
Numer GG: 1507045
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Usterki

Post autor: Dagmara »

odebrałam właśnie swoją sroczkę z ASO i co się okazało-wg nich te piski przy dodawaniu gazu to wina paska wielorowkowego,popsikali jakimś preparatem i jest ponoć ok,ale na wszelki wypadek zamówili nowy i napinacz,za tydzień mają wymienić...
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Odp: Usterki

Post autor: obar »

Dagmara napisał:
odebrałam właśnie swoją sroczkę z ASO i co się okazało-wg nich te piski przy dodawaniu gazu to wina paska wielorowkowego,popsikali jakimś preparatem i jest ponoć ok,ale na wszelki wypadek zamówili nowy i napinacz,za tydzień mają wymienić...
a od czego jest ten pasek? od rozrządu? bo skoro napinacz chcą wymienić to wnioskuję, że to od rozrządu.
Zastanawia mnie jak pasek od rozrządu mógłby piszczeć...hmmm... może to ta rolka ale na pasek bym nie stawiał.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3289
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Odp: Usterki

Post autor: Sołtys »

Obar to napewno nie chodzi o rozrząd - są paski inne co mają napinacze. Tak jak Dagmara pisze \"wina paska wielorowkowego\", więc to będzie np. od wspomagania lub innego osprzętu. Ja pamiętam ja walczyliśmy kiedyś z piskiem w Mercku Busie i właśnie taki pasek nam wciąż piszczał ... okazało się że kółko jedno było do wymiany.
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
Awatar użytkownika
sidhe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 343
Rejestracja: 11 maja 2009, 16:47
Numer GG: 2507685

Odp: Usterki

Post autor: sidhe »

Tak wiec juz wiadomo cos. Pan z serwisu poinformowal mnie ze wymienione zostaly swiece zaplonowe i to bylo przyczyna tego ze silnik pracowal w trybie awaryjnym. Na wiadomosc ze koledze z forum zrobili to samo i wrocil spowrotem do serwisu po jakims czasie dostalem odpowiedz ze \"swiece zostaly wymienione i bedzie ok\".... zajebiscie :( zaprzyjaznie sie chyba z panem laweciarzem ...
Awatar użytkownika
sidhe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 343
Rejestracja: 11 maja 2009, 16:47
Numer GG: 2507685

Odp: Usterki

Post autor: sidhe »

Dostalem telefon ze mozna odebrac auto. Pojechalem na miejsce. Glowny problem zostal zalatwiony wymiana swiec. Sprzeglo wg. nich jest OK ... normalna praca, ale nie potrafia powiedziec czemu moje chodzi glosno a inne bez dzwieku. Plastiki ponoc juz nie trzeszcza ale nie sprawdzalem.

Podchodze do samochodu bo mam zwyczaj ze zawsze go ogladam przed i po odebraniu z serwisu. Obchodze do okola wszystko ok patrze z przodu na zderzak i nie wierze wlasnym oczom... Dziura miedzy lewym reflektorem a zderzakiem taka ze mozna wsadzic palec. Z prawej strony dobrze. Wolam kierownika pytam co to za akcja. Mieli usterke techniczna a zdejmuja zderzak i jeszcze zle go zalozyli. Od razu rozkminka mi przychodzi ze pewnie w cos przyjebali autem i na szybko naprawili :| PORAZKA. Zamiast przeprosin i wyjasnienia kierownik serwisu jeszcze sie zaczal burzyc. Jego wyjasnienie ograniczalo sie do \"pewnie mechanik sie oparl o zderzak\". W efekcie zostawilem auto i maja to zrobic. Ale pytanie caly czas sie nasuwa SKAD TO SIE WZIELO I DLACZEGO !?!?!?

ODRADZAM CHYLINSKICH NIGDY TAM NIE JEZDZIJCIE !!!!!!!!!

Co teraz zrobic w takiej sytuacji? pojechac tam z rzeczoznawca i sprawdzic auto ? Czy moze do innego ASO i tam sprawdzic ?
Kakuś
Początkujący
Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: 30 lip 2009, 23:18

Odp: Usterki

Post autor: Kakuś »

sidhe napisał:
Dostalem telefon ze mozna odebrac auto. Pojechalem na miejsce. Glowny problem zostal zalatwiony wymiana swiec. Sprzeglo wg. nich jest OK ... normalna praca, ale nie potrafia powiedziec czemu moje chodzi glosno a inne bez dzwieku. Plastiki ponoc juz nie trzeszcza ale nie sprawdzalem.

Podchodze do samochodu bo mam zwyczaj ze zawsze go ogladam przed i po odebraniu z serwisu. Obchodze do okola wszystko ok patrze z przodu na zderzak i nie wierze wlasnym oczom... Dziura miedzy lewym reflektorem a zderzakiem taka ze mozna wsadzic palec. Z prawej strony dobrze. Wolam kierownika pytam co to za akcja. Mieli usterke techniczna a zdejmuja zderzak i jeszcze zle go zalozyli. Od razu rozkminka mi przychodzi ze pewnie w cos przyjebali autem i na szybko naprawili :| PORAZKA. Zamiast przeprosin i wyjasnienia kierownik serwisu jeszcze sie zaczal burzyc. Jego wyjasnienie ograniczalo sie do \"pewnie mechanik sie oparl o zderzak\". W efekcie zostawilem auto i maja to zrobic. Ale pytanie caly czas sie nasuwa SKAD TO SIE WZIELO I DLACZEGO !?!?!?

ODRADZAM CHYLINSKICH NIGDY TAM NIE JEZDZIJCIE !!!!!!!!!

Co teraz zrobic w takiej sytuacji? pojechac tam z rzeczoznawca i sprawdzic auto ? Czy moze do innego ASO i tam sprawdzic ?
Weźmiesz auto, pojedziesz do innego ASO, odpukać okaże się, że w coś walneli i jak im w tym momeńcie udowodnisz, że to oni, a nie np. Ty? dziwna sytuacja trzeba przyznać...


Ja dzisiaj odebrałem swoje Sciro z serwisu. Sprawa tyczyła się tak jak pisałem wcześniej, skrzypiącego sprzęgła i ciężko wchodzących biegów + trochę przekrzywiona kierownica. Poinformowano mnie, że powodem było uszkodzenie docisku sprzęgła i że była to wada fabryczna. W każdym bądź razie wymienili całe sprzęgło łącznie z tarczą i chodzi teraz jednym słowem IDEALNIE!!! Do tego jeszcze wyprostowali kierownice. Dodam, że auto zostawiłem im wczoraj rano.
Awatar użytkownika
dudi85
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2270
Rejestracja: 21 gru 2007, 16:54
Model: Scirocco II
Numer GG: 792166
Lokalizacja: Bytom

Odp: Usterki

Post autor: dudi85 »

sidhe jak podpiszesz odbior i wyjedziesz to sie potem beda wypierac ze to Ci sie stalo juz po odbiorze....
oj tam oj tam...
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Odp: Usterki

Post autor: leftfield »

w oczekiwaniu na nadjeżdżającego sciroridera postanowiłem sobie wejść zobaczyć co słychać... chyba źle zrobiłem.

jak mi coś - odpukać - pierdolnie w tych niemczech to będę przeklinał do końca świata chyba ;P

sidhe - nigdy nie podpisuj uszkodzonego samochodu. pamiętaj, żeby najpierw próbować jednak coś załatwić z tym ASO, a jak nie pomoże i uziemisz samochód pozostaje importer. kumpel jakieś 2 mce temu walczył z vivą audi. samochód stał dłuższy czas, ale po awanturze u importera serwis zrobił wszystko za friko i kierownik serwisu osobiście przywiózł auto na lawecie pod chatę z kluczykami w zębach. trzeba walczyć o swoje
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
Awatar użytkownika
sidhe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 343
Rejestracja: 11 maja 2009, 16:47
Numer GG: 2507685

Odp: Usterki

Post autor: sidhe »

Zadzwonili pol godziny temu ze auto jest naprawione. Czyli to byla pierwsza rzecz ktora zrobili z rana. Generalnie jesli zderzak bedzie dobrze zalozony to samochod niby nie jest uszkodzony a przyczyny czemu tak bylo nigdy nie poznam... chyba ze pojade go gdzies indziej zdjac i cos tam odpukac bedzie :((( teraz jezdze skoda octavia 1.9tdi i mi strasznie brakuje mojej pszczoly :(

EDIT: odebralem auto. poprawili te swiatla teraz jest dobrze. powiedzieli ze to wina tego ze byl holowany... nie wiem na ile to prawda. Naprawili glowny problem auto jezdzi ladnie. Plastiki dalej trzeszcza :[
krzew
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 25 lis 2008, 20:54

Odp: Usterki

Post autor: krzew »

a mój juz drugi dzień w serwisie stoi, ale płakać nie będę fajny zastępczy dostałem ;)
mam nadzieje, ze chociaz wiekszosc usterek bedzie ogarnieta...
było Sciro mk3
Awatar użytkownika
sidhe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 343
Rejestracja: 11 maja 2009, 16:47
Numer GG: 2507685

Odp: Usterki

Post autor: sidhe »

Moj poki co dziala cut malyna ;D ciekawe kiedy znowu ujawni sie problem lampkowy :D
Awatar użytkownika
Festexx
Nowy
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 09 wrz 2009, 09:06

Odp: Usterki

Post autor: Festexx »

Witam
A czy ktoś z Was ma problem z delikatnym skrzypieniem deski rozdzielczej (okolice podszybia na środku) jak jest zimno (10-15 st.) bo mnie to irytuje :D, a serwis nie wiem czy coś na to poradzi jeśli nie popsuję bardziej :D
Czekam na odpowiedzi :)
VW Scirocco 1.4 TSI 160 KM
Awatar użytkownika
sidhe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 343
Rejestracja: 11 maja 2009, 16:47
Numer GG: 2507685

Odp: Usterki

Post autor: sidhe »

U mnie akurat w tym miejscu (jeszcze) skrzypienia nie bylo. Za to czytalem na jakims zagranicznym forum sporo ludzi mialo z tym tez problemy.
Awatar użytkownika
Festexx
Nowy
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 09 wrz 2009, 09:06

Odp: Usterki

Post autor: Festexx »

A nie masz pojęcia czy ludzie sobie z tym poradzili ? Może masz jakiegoś pomocnego linka
VW Scirocco 1.4 TSI 160 KM
ODPOWIEDZ