Usterki

Jeśli masz problem techniczny dotyczący Scirocco mk3, tu zapytaj o rozwiązanie.
Awatar użytkownika
szymon000
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 14 paź 2009, 08:34

Re: Usterki

Post autor: szymon000 »

a Tobie ile tego oleju spalił?
Awatar użytkownika
liroyek
Początkujący
Początkujący
Posty: 199
Rejestracja: 02 mar 2010, 11:50

Re: Usterki

Post autor: liroyek »

u mnie spalil jakies 0,5 (dokladniej spadlo z max na ponad polowe jak doleje to napisze dokladnie) litra oleju na 13 tys :) ale ja robie glownie trase 1000km w 1 strone czyli prawie nonstop 4 tys obr i wiecej ;) w normalnych warunkach moze by to bylo 0,2 :) mam zalanego motula.
Awatar użytkownika
szymon000
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 14 paź 2009, 08:34

Re: Usterki

Post autor: szymon000 »

no to nie ma się czym przejmować... tylko ciekawe dlaczego zapaliła się kontrolka...
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Re: Usterki

Post autor: leftfield »

jeszcze nie wiem ile spalił, auto dziś w serwisie

EDIT:
auto na 1000km spaliło 0,007l oleju, co jest wynikiem "znacznie poniżej normy". serwis nie potrafi odpowiedzieć jak się zatem stało, że po 12k od poprzedniej wymiany spalił aż tyle oleju (litr). będę więc przyglądał się bacznie.

kontrolka zapaliła się prawidłowo, w momencie zejścia poniżej poziomu minimum
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
Awatar użytkownika
Chimera
Początkujący
Początkujący
Posty: 112
Rejestracja: 28 paź 2009, 09:54
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Re: Usterki

Post autor: Chimera »

Mi kontrolka oleju zapalila sie po ok 6 tys przebiegu, olej byl ponizej minimum. Dolalam, nie przejmujac sie tym za bardzo, ale moze powinnam? Co prawda nigdy tak szybko nie dolewalam oleju, ale tez nigdy nie mialam takiego samochodu, wiec uznalam, ze pewnie ten typ tak ma. Ale widze, ze Ciebie, leftfield zaniepokoilo to, mimo, ze twoj spalil ten olej na dwa razy wiekszym dystansie niz moj.
Wybaczcie pytanie jak z jakiegos "bravo girl", ale: w moim samochodzie olej spadl ponizej minimum na 6 tys km, czy to jest normalne, czy powinnam udac sie do ASO? ;)
Obrazek
2.0 TSI Viper green
http://scirocco-club.pl/
Awatar użytkownika
Manek
Maniak
Maniak
Posty: 1769
Rejestracja: 17 paź 2007, 22:29
Model: Scirocco II
Numer GG: 1391160
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Usterki

Post autor: Manek »

Spokojnie nie macie sie czym przejmowac. Te silniki tak maja, jak i wszystkie nowe diesle VAG i nie tylko. Z doswiadczenia wiem ze w dieslach VAG normal jest 0,8-1litra oleju na 10tys km, to samo pewnie maja te nowe silniki TSI, zreszta wszytsko jest w instrukcji auta :wink:
Bylo: VW Scirocco MkII Scala '87r. 1,8 JH :) :(
Jest: VW Scirocco MkII GTX '87r. 1,8 JH :)
Awatar użytkownika
leftfield
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 800
Rejestracja: 16 mar 2009, 19:55
Model: Scirocco III
Lokalizacja: pzn

Re: Usterki

Post autor: leftfield »

no właśnie niby w instrukcji jest i "ten typ tak ma", ale tak czy inaczej denerwujące jest to, że benzyniak pali olej...

ja się zaniepokoiłem, bo przed pierwszym przeglądem przy 30k oleju nie brakowało, więc WTF, że teraz wziął? aso nie wie.

cieszę się tylko, że gwarancję przedłużyłem w tej absolutnie full pełnej opcji, bo coś mi mówi, że w tym tempie się przyda :D
Nauka języka francuskiego, także skype. Więcej na linguarom.pl
było MK3 Rising Blue 22/2009 "TourDePologne"
jest Passat B8 2.0TSI CC4013, matt dark blue mat
Awatar użytkownika
liroyek
Początkujący
Początkujący
Posty: 199
Rejestracja: 02 mar 2010, 11:50

Re: Usterki

Post autor: liroyek »

powiem wam tak :)
autko napewno wiecej spali oleju jesli jezdzi dlugo na wysokoich obrotach :) np dluga trasa z i prawie nonsto 200-220 to temperatury silnika
pozatym czy ktos sprawdzil stan oleju odbierajac autko ??? moze nie bylo do pelna tylko prawie minimum i dlatego sie zapalila kontrolka, do tego ludzie pisza na forach ze znaczenie tez ma jaki olej, podobno castrol szybciej ucieka niz motul. ja mam teraz motula, przejechane juz 31 tys wymiana byla przy 17 tys czyli prawie 15 tys a narazie bez dolewki :) tzn spadla z max do powiedzmy polowy na bagnecie i tyle.
a tak przy okazji w jettcie mam LL i czyli wymiana oleju co 30 tys, zalane castrolem, normalnie musialem wlac ok 1 litra oleju miedzy wymiana, pol roku temu zaczalem jezdzic trasy 1 tys km i miedzy wymianami oleju juz wlalem 2 litry :) no ale to tak jak pisze trasa i wysokie obroty, jetta prawie caly czas miala 5-5,5 tys obr :) silnik 1,6 mpi i tylko 5 biegow ;)
Awatar użytkownika
sidhe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 343
Rejestracja: 11 maja 2009, 16:47
Numer GG: 2507685

Re: Usterki

Post autor: sidhe »

Ja mam nowosc taka ... przelacznik od kierunkow i dlugich swiatel nie wlacza mi czasem dlugich swiatel na stale. Raz dziala raz nie ... musze jechac do magikow :D kierunki i pozycja "do siebie" dzialaja ok.
Awatar użytkownika
liroyek
Początkujący
Początkujący
Posty: 199
Rejestracja: 02 mar 2010, 11:50

Re: Usterki

Post autor: liroyek »

bylem na przegladzie i xenony mi wkoncu podniesli :D teraz siweca pieknie, wczesniej strach bylo szybciej w nocy jechac ;)
ale pojawilo sie stukanie w bagazniku :( ktos kiedys pisal a jakiejs akcji na to ale nie wiem czy to samo
takie stukanie slycac na nierownosciach otworzylem klape i szukalem co sie rusza i znalalzlem:
http://gallery.me.com/fotoirena#100050/ ... olor=black
filmik ma z 50 mb wiec trzeba chwile czekac az sie zaladuje lub pobrac :) QT otwiera :)
tu link to samo ale Yuotube troche gorsza jakosc :P
http://www.youtube.com/watch?v=waOzq3kMjb8
Awatar użytkownika
pablo2,0
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 212
Rejestracja: 09 sty 2010, 17:02
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Re: Usterki

Post autor: pablo2,0 »

Wydaje mi się jednak, że to nie to. Ja znów walczę ze stuakami klapy i za każdym razem winne były odbojniki. Ale spróbuj to unieruchomić, ciekaw jestem efektu.
Scirocco III 2,0 TSI DSG Dark Maroon
www.scirocco-club.pl
Awatar użytkownika
liroyek
Początkujący
Początkujący
Posty: 199
Rejestracja: 02 mar 2010, 11:50

Re: Usterki

Post autor: liroyek »

odbojniki to te z sprezynka w srodku czy cos innego ?? :)
jutro na 13 jade do VW maja cos z tym zrobic obadamy jak bedzie :)
Awatar użytkownika
pablo2,0
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 212
Rejestracja: 09 sty 2010, 17:02
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Re: Usterki

Post autor: pablo2,0 »

Zgadza się :side: Sprężynka w środku (masz dwa po bokach klapy bagażnika).
Scirocco III 2,0 TSI DSG Dark Maroon
www.scirocco-club.pl
Awatar użytkownika
liroyek
Początkujący
Początkujący
Posty: 199
Rejestracja: 02 mar 2010, 11:50

Re: Usterki

Post autor: liroyek »

i juz ok :)
okazalo sie ze plastik wypadl z zaczepow, teraz wszystko siedzi idealnie :)
przy okazji wam tez zabkuje opony ?? od kwietnia zrobilem 25 tys i zaczelo mi cos szumiec, jakby lozysko, okazalo sie ze przod sie wyzabkowal :> zaminielm opony na krzyz i jest lepiej ;)
Awatar użytkownika
pablo2,0
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 212
Rejestracja: 09 sty 2010, 17:02
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Re: Usterki

Post autor: pablo2,0 »

Przestało stukać? U mnie też ok. Wyregulowałem odbojniki i cisza jak makiem zasiał. Chętnym dam instrukcję :lol:
Scirocco III 2,0 TSI DSG Dark Maroon
www.scirocco-club.pl
ODPOWIEDZ