belka tylnia

Jeśli masz jakiś problem techniczny ze swoim Scirocco mk1 lub mk2, tu zapytaj o rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Adamoos
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 07 sty 2008, 23:41
Numer GG: 9761840

Odp: belka tylnia

Post autor: Adamoos »

NodiT napisał:
co do belki z mk29GOFER ITP. >>>> nie pasuje aczkolwiek jesli ci sie chce przerabiać mocowania TO ŚMIAŁO ja to u siebie robiłem bo w gofrze są łapy na 3 śruby 12stki kolejny problem to amortyzatory trzeba nagwintować jakieś 16cm powodzenia mi sie udało jak poskładam dam foty pozdro

ps. bez dobrego sprzętu do zbierzności nie ma co zaczynać...
A można wiedzieć dlaczego wkładasz belkę od golfa mk2? Ma to jakieś plusy w stosunku do tej ze sciro?


kiedy wziełem obie belki do rąk ze sciro i z mk2 okazało sie że ze ściro jest dużo cięższa,z mk2 wygląda na bardziej masywną pozatym kupiłem po promocyjnej cenie(z tarczami)
Obrazek
Awatar użytkownika
spirit
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2764
Rejestracja: 01 gru 2007, 20:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 8805675
Lokalizacja: WOR

Odp: belka tylnia

Post autor: spirit »

To ja się zapytam o stabilizator na tylnej belce,jak kupiłem sciro to na tylnej belce nie było stabilizatora.Prawdopodobnie któryś z poprzednich właścicieli miał przykre zdarzenie i musiał wymienić tylną belkę na taką bez stabilizatora(jest niewielkie wgniecenie karoseri za tylnym kołem),po co wogóle jest on montowany na tylnej belce.Przecież tylna belka jest dosyć masywnym elementem i nie pracuje chyba mocno na skręcanie.Mam od niedawna tylną belkę od Jetty MK I z 81 roku,która to ma zamontowany stabilizator i nie wiem czy nie przełożyć belek.
Było: 91 GT II LC6V JH RIP
Jest: 90 GT II L90E 2.0 PB + BLOS
Jest: 82 1.8 ABS + BLOS

ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
lion_rapid
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 704
Rejestracja: 22 gru 2007, 10:08
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Kraków

Odp: belka tylnia

Post autor: lion_rapid »

spirit napisał:
To ja się zapytam o stabilizator na tylnej belce,jak kupiłem sciro to na tylnej belce nie było stabilizatora.Prawdopodobnie któryś z poprzednich właścicieli miał przykre zdarzenie i musiał wymienić tylną belkę na taką bez stabilizatora(jest niewielkie wgniecenie karoseri za tylnym kołem),po co wogóle jest on montowany na tylnej belce.Przecież tylna belka jest dosyć masywnym elementem i nie pracuje chyba mocno na skręcanie.Mam od niedawna tylną belkę od Jetty MK I z 81 roku,która to ma zamontowany stabilizator i nie wiem czy nie przełożyć belek.
wydawałoby się, że to taki sztywny element...
dla przykładu podam, że w seryjnym sciro wymieniłem stabilizator na grubszy, ten z wersji 16V
efekt? potrafi podnieść koło na zakręcie :evil:
ODPOWIEDZ