Odp: było scirocco 2 teraz FOX GL wpadł w oko

Pochwal się swoim Scirocco.
Awatar użytkownika
michalmoz
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 328
Rejestracja: 01 lis 2008, 21:20
Model: Scirocco II
Numer GG: 978034

Odp: scirocco 2 by michalmoz

Post autor: michalmoz »

Ruszowy napisał:
zeszlifowanie fabry antykorozyjnej raczej nie będzie konieczne, farba której ja używam tworzy bardzo cienką warstwę. Tylko nie bierz żadnej tlenkowej, tlenek żelaza wyłazi potem przez lakier.
aha, ogólnie to ładne autko, i aby posłużyło pomaluj klapę i sprawdź elektrykę zamiast wywalać kase na gadżety typu otwieranie z pilota.
jutro sprawdze skład farby ;) , zebym sie na tej elektryce znał to by było ok :huh:
Awatar użytkownika
spirit
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2764
Rejestracja: 01 gru 2007, 20:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 8805675
Lokalizacja: WOR

Odp: scirocco 2 by michalmoz

Post autor: spirit »

Ciekawa brewka jest w twoim sciro,a wnętrze masz z GT II wsadzone.Żadnych pasów startowych nie maluj,pachnie to agrotjuningiem.Wymień elastyczne elementy układu podćisnieniowego na nowe,w sklepie motoryzacyjnym poproś o metr elastycznego przewodu z zbrojonej gumy do wtrysku o śr.3,5 mm.Miałeś coś modzone przy silniku,albo jest nowszego typu.Króćiec wodny od frontu głowicy powinien być metalowy z wkręconymi czujnikami,a nie plastikowy z czujnikami mocowanymi na spinki.
Było: 91 GT II LC6V JH RIP
Jest: 90 GT II L90E 2.0 PB + BLOS
Jest: 82 1.8 ABS + BLOS

ObrazekObrazekObrazek
mAtii
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 414
Rejestracja: 13 gru 2007, 20:56
Model: Scirocco II
Numer GG: 3892530

Odp: scirocco 2 by michalmoz

Post autor: mAtii »

jesli juz masz cos szpachlowac, to zrob to na gola blache, na pewno nie utrzyma sie na bezbarwnym w spreju.. tam gdzie jest gola blacha najlepiej jest pokryc podkladem reaktywnym (ja uzywam podkladu IVAT Reactive), ktory trzeba pokryc dosc szybko lakierem lub szpachla natryskowa. wiaze sie on z metalem i zapobiega korozji. ps - to nie jest jakis odpowiednik hammerite\'a! najlepiej wyciag szybe i maluj cala klape (pod ta czarna folia lubi sie kryc niespodzianka). tak w ogole to zastanawiam sie, dlaczego zaspawales klape, naprawde dobrze wyglada oryginalna.
Awatar użytkownika
Rurzowy_Rzufff
Pisarz
Pisarz
Posty: 1051
Rejestracja: 03 mar 2009, 18:14
Model: Scirocco II
Numer GG: 3295589
Lokalizacja: tam, gdzie rdza się rodzi.. - Nowa Ruda
Kontakt:

Odp: scirocco 2 by michalmoz

Post autor: Rurzowy_Rzufff »

co do tych pasow, ja Ci powiem tak..

co bys nie spytal na tym forum [jak i na kazdym innym] - jesli zrobisz cos czego nie przewidzial producent to wszyscy zjada Cie od wiesniaka wiec nie ma co sie tym sugerowac, o ile nie zamierzasz zakladac rzeczy w stylu lusterek m3 albo robic gaylooka..mysle ze jeden pas przez srodek auta albo bardziej z jednej strony bylby fajny, 2 paski [ala viper] to juz troche wiejskie..przerobki inne niz przewidzial producent jak najbardziej, pod warunkiem ze z gustem i wszystko bedzie trzymac sie kupy
Nie próbuj wyginać wzrokiem łyżeczki - bo to niemożliwe..po prostu uświadom sobie prawdę - ta łyżka nie istnieje..a łyżka na to: NIEMOŻLIWE
Obrazek
Awatar użytkownika
michalmoz
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 328
Rejestracja: 01 lis 2008, 21:20
Model: Scirocco II
Numer GG: 978034

Odp: scirocco 2 by michalmoz

Post autor: michalmoz »

z tego pasa jednak zrezygnuje ...
zakupiłem dzis weżyk za chwile ide go wymienić , pytałem też o założenie używanej instalacji gazu . powiedział mi chłopak ze w tysiączku sie zamkne ze wszystkim, oni sami wszystko załozą. chyba nie jest źle zawsze te 500 600 zl mniej bedzie na paliwo :woohoo:
ide tez dziś pogadać o felgach za jaką cene i porobię fotki i wrzucę tu. wiem ze są białe i dosyć nowe.
no i dziś tez zaszpachluje tą klape i prysne lakierem matowym czarnym mam nadzieje ze jakoś to bedzie wygladało...
aha zapomniał bym pytałem tez w jednum zakładzie ile by kosztowalo przyciemnienie tylniej szyby ... gość powiedział ze 180 zł plus montaz jej w klapie 50 zł wydaje mi sie to bardzo drogo bo w tamte wakaje za tylnia i 2 boczne chciał 250 :huh: tłumaczy sie ze ceny foli poszły do góry :laugh: musze popytać w innych warsztatach
Awatar użytkownika
michalmoz
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 328
Rejestracja: 01 lis 2008, 21:20
Model: Scirocco II
Numer GG: 978034

Odp: scirocco 2 by michalmoz

Post autor: michalmoz »

ogladałem felgi arcasting R15 na profilu 60 chłopak kupił a raczej sprowadził z włoch je nowe, podobno sa zajebiste i ze nawet na przebitej mozna jechac he he niestety mnie nie niestać zyczy sobie 2 tyś. sam mówi ze dał za nie 3,5 tyś Obrazek

a tu mocowanie brewki Obrazek

no a tu mój gaźnik cyba mosze coś z nim zrobić prawda?
Obrazek Obrazek

no i filter powietrza standardowo jest brudny z oleju .. to normalne ?
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Odp: scirocco 2 by michalmoz

Post autor: Kamil »

heh... poczytaj sobie troche na temat felg, bo potem sobie dajesz wciskac taka ciemnote :D
opony to jakies zwykle toyo c1f o ile dobrze widze, rozmiar totalny balon, a felgi hmm... nie znam marki, ale po stronce sadze, ze zaden szal. no i nowe kosztuja maks 2500 ;).
a co ma felga do jazdy na przebitej oponie? te opony na pewno nie oferuja takiej mozliwosci...
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Odp: scirocco 2 by michalmoz

Post autor: obar »

aha to czym mam to wygładzić? myślałem zeby naklejic taką taśme jak jest na słupkach ale czy to bedzie fajnie wyglądać ?? niestety nie jest to bardzo równe wogóle było troche problemu zeby to zaspawac blacha zacięka ale kolega dał rade tak tez słyszałem ze ta szpachla to dziadostwo. jutro zamaluje to farbą antykorozyjną ... moze nałozyć jej grubo i jak wyschnie to zeszlifowac do równej powierzchni ??
nie no na antykorozyjna możesz dać szpachel, ale w życiu na gołą blachę, bo po miesiącu już będziesz miał brąz.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
Asfalt
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 720
Rejestracja: 01 mar 2008, 09:54
Model: Scirocco II
Numer GG: 1825771

Odp: scirocco 2 by michalmoz

Post autor: Asfalt »

\"Ceny foli poszły do góry\" hehehe dobry tekst, czemu sam nie spróbujesz? Prosta sprawa, tylko wymaga ostrożności przy wyciąganiu tylnej szyby, boczne to pikuś. Cena folii 25-30zł więc zostałoby trochę np na lakierowanie klapy :P
Natomiast jeżeli chcesz samemu zrobić klapę, to najlepiej na czystą blachę, bez rdzy położyć podkład epoksydowy, później podkład akrylowy, szpachla, podkład akrylowy, baza, klar. A jakby została rdza w jakimś zakamarku, no to Wash Primer (czyli podkład reaktywny), p. akryl, szpachla, p.akryl, baza, klar.
Swoją drogą ładna sroczka :)
Awatar użytkownika
michalmoz
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 328
Rejestracja: 01 lis 2008, 21:20
Model: Scirocco II
Numer GG: 978034

Odp: scirocco 2 by michalmoz

Post autor: michalmoz »

Asfalt napisał:
\"Ceny foli poszły do góry\" hehehe dobry tekst, czemu sam nie spróbujesz? Prosta sprawa, tylko wymaga ostrożności przy wyciąganiu tylnej szyby, boczne to pikuś. Cena folii 25-30zł więc zostałoby trochę np na lakierowanie klapy :P
Natomiast jeżeli chcesz samemu zrobić klapę, to najlepiej na czystą blachę, bez rdzy położyć podkład epoksydowy, później podkład akrylowy, szpachla, podkład akrylowy, baza, klar. A jakby została rdza w jakimś zakamarku, no to Wash Primer (czyli podkład reaktywny), p. akryl, szpachla, p.akryl, baza, klar.
Swoją drogą ładna sroczka :)
co do klapy to zrobiłem to kilka dni temu i tak goła blacha , podkład szpachla podkład lakier, narazie polakierowałem na czarny mat. co do szyb przyciemniłem sam ale ... po 1 miałem trudności z tym zagieciem tylniej szyby folia sie tam marszczyła, wiec szyba przyciemniona jest tylko do lotki nizej jest normalna nawet lepiej bo zawsze jak cofam to patrze własnie w ten kawałek szyby bo on zawsze jest czysty , folia kosztowała mnie 45 zł:( brata wysłałem i kupił taka droga;/ a najgorsze jest to ze przyciemniłem tez boczne i wygladały ślicznie a na drugi dzien pojawiły sie takie malusienkie pęcherzyki :angry: i nie wiem czy to zrywać czy narazie przebolećstrasznie jestem na siebie zły nie wiem jak to sie stało , cośpewnie spieprzyłem robiłem to 1 raz ;/
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Odp: scirocco 2 by michalmoz

Post autor: obar »

co do oklejania to to z bocznych źle zebrałeś wodę spod folii i teraz już tylko zrywanie i czyszczenie szyby i od nowa, a tylna... nie każdy wie, że folia jest termokurczliwa;). Teraz będziesz wiedział jak się za to zabrać. Na zgięciu szyby delikatnie się podgrzewa opalarką albo lepiej suszarką aż się dopasuje do szyby.
Nawet chyba jest u nas artykuł o tym.
Ja u brachola trzy auta oklejałem i w żadnym nie wyciągałem szyby i nie było nic widać. A co do folii to nie żałuj kasy, bo u siostry po roku całkiem czarna folia zrobiła się lekko fioletowa od słońca.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
Fiber
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 923
Rejestracja: 30 lis 2007, 19:52
Model: Scirocco II
Numer GG: 1930065
Lokalizacja: Pabianice/ Warszawa

Odp: scirocco 2 by michalmoz

Post autor: Fiber »

Kamil napisał:
heh... poczytaj sobie troche na temat felg, bo potem sobie dajesz wciskac taka ciemnote :D
opony to jakies zwykle toyo c1f o ile dobrze widze, rozmiar totalny balon, a felgi hmm... nie znam marki, ale po stronce sadze, ze zaden szal. no i nowe kosztuja maks 2500 ;).
a co ma felga do jazdy na przebitej oponie? te opony na pewno nie oferuja takiej mozliwosci...
Dokładnie 695zł za nową ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
angel00s
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 552
Rejestracja: 27 gru 2007, 18:02
Model: Scirocco II
Numer GG: 1266631

Odp: scirocco 2 by michalmoz

Post autor: angel00s »

w sumie troszke bawiłem się folią na banerach i powiem ci że jak zrobiły Ci się pęcherzyki to nakłuj je szpilką albo igłą i wypchaj powietrze, jak folia nie będzie się poddawała to suszarką albo DELIKATNIE opalarką...później tylko trzyj filcem aż nie będziesz czuł oporu dziurki... ( fajnie to brzmi... :P:P:P )
"Są tylko dwie rzeczy nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, choć do do pierwszego nie mam pewności..." - Albert Einstein
Awatar użytkownika
michalmoz
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 328
Rejestracja: 01 lis 2008, 21:20
Model: Scirocco II
Numer GG: 978034

Odp: scirocco 2 by michalmoz

Post autor: michalmoz »

angel00s napisał:
w sumie troszke bawiłem się folią na banerach i powiem ci że jak zrobiły Ci się pęcherzyki to nakłuj je szpilką albo igłą i wypchaj powietrze, jak folia nie będzie się poddawała to suszarką albo DELIKATNIE opalarką...później tylko trzyj filcem aż nie będziesz czuł oporu dziurki... ( fajnie to brzmi... :P:P:P )
dzieki angel00s dobry pomysł z tym nakłuwaniem :) tak tez dzis jeszcze zrobie hehehe
Awatar użytkownika
michalmoz
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 328
Rejestracja: 01 lis 2008, 21:20
Model: Scirocco II
Numer GG: 978034

Odp: scirocco 2 by michalmoz

Post autor: michalmoz »

taka mała przymiarka :) Obrazek
niestety bez dystansów na przód by sie nie obeszło felga ocierała by o zacisk hamulców
ODPOWIEDZ