GTX 16Vwrrrrrrróżkowóz........ :D

Pochwal się swoim Scirocco.
Awatar użytkownika
wróżka
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 414
Rejestracja: 01 gru 2007, 15:50
Model: Scirocco II
Numer GG: 9084901
Lokalizacja: Szczecinek

GTX 16Vwrrrrrrróżkowóz........ :D

Post autor: wróżka »

Historia mojego SCIROCCO siega zamierzchłych czasów, oto jesienia a.d.1995r. zakupiłem swoje pierwsze scirocco - było to mk2 r.prod 1984,silnik 1,8 gaznikowy, piekny lakier LK5V, ospoilerowanie KAMEI X1 ;)
Obrazek

niestety jak dosyć szybko wyszło na jaw że to auto było dobrze wyglądającym złomem, raczej mocno powypadkowe i nieudolnie naprawiane, pozatym korozja też już dość mocno postepująca, silnik kapeć ..... :( kupa wk... złomu! po około roku męki z tym rzęchem zaczełem sie rozglądać za lepszym egzemplarzem - postanowienie było jedno: ma być 16v! :P trafił sie w końcu egzemplarz świerzo sprowadzony, niestety jako składak(tak wtedy sprowadzali auta i była to normalka), ale w dobrym stanie choć już 10-letni wtedy, całkiem niedaleko, pojechałem, obejrzałem, kupiłem! (za 12,5 tys.zł!:woohoo: ) a było to w lutym 1997r. :laugh: od tego czasu złomek jest ze mną :P rzęcha udało mi się pozbyć oczywiscie, straciłem sporo kaski i zdrowia ale co tam, w końcu miałem dobre sciro i to 16v! ale to był szał! nie chciało mi się wysiadać z niego :laugh: POCISK NORMALNIE !!! ;)
A więc tak: jest to sroczka mk2, wersja gtx 16v, lakier LA7Y,rok prod 1987
Kilka fotek robionych wiosną 97r. , niedługo po kupnie:

Obrazek


Niestety więcej fotek z tych pradawnych czasów się nie doszukałem :unsure:
mniej więcej rok, może póltora roku po kupnie silnik coś zaczoł wariować, dymił, ciężko palił,pompował paliwo do oleju, stopniowo było coraz gorzej.... jak już naprawdę miałem dość - rozebrałem. Okazało się że progi na cylindrach są już dosyć znaczne :unsure: wymieniłem pierścienie, uszczelki, poskładałem ......... jakieś 3 miechy było OK potem znowu to samo ..... może był już nieżle przejechany a dostał jeszcze dodatkowo przez moją dość ostrą wtedy jazde B)
decyzja - drugi
kupiłem silnik z GOLFA 2, przed włożeniem oczywiście rozbiórka, nowe panewki, pierścionki, uszczenienia - jeżdżę na nim do dziś ... :P chociaż też już się pomalutku kończy ...
potem przyszła kolej na skrzynię - dostała \"wzdęcia\" :laugh:
poszły nity w przekładni głównej, fragmenty wyłamały obudowę od strony sprzęgła ... skrzynia w drobne srubki, nitowanie na nowo, obudowa do spawania ... do dzisiaj .... ;)
to z takich wiekszych awarii... aha jeszcze pamiętam jak padła mi pompa paliwa, główna, za nowa BOSCHa zapłaciłem wtedy 600zł ! miesieczny zarobek prawie ! bolało ...
w tzw. \"międzyczasie\" jeszcze było rąbanie kraweżnika prawym kołem :P wahacz, drązek kier. felga do naprawy ... ehh, działo się ... :laugh:

no i blacharki też nie omineło, sroczka dostała w gratisie strzała w lewe drzwi. Nerwy, trochę zmarnowanego czasu, postój w warsztacie, dobrze że bez kosztów własnych. naprawa z OC sprawcy
w 2002 zimą byłem u mojej dziewczyny, wychodzę wieczorem, ciemno jak cholera, nie mogę drzwi od autka otworzyc ... co jest ?! zamarzły ? przyglądam się - znowu strzał !!! ktoś na parkingu wbił się w bok !!!
tym razem robiłem autko sam bo niestety po sprawcy tylko ślady na sniegu zostały .... :angry:
w 2003r. zamiałem żonkę :woohoo: a z nią kompa i póżniej internet no i jesienią jakoś zalogowała się na starym forum, tak zostałem WRÓŻKA :laugh:
kilka fotek (były w galerii na starym forum) :

Obrazek

Obrazek


Obrazek

autko troszke podupadło w trakcie, były jakieś drobne i tylko konieczne naprawy (ehh, te kobiety ... ;) )
znowu rąbanie krawężnika, tym razem lewym kołem :laugh: wahacz, magiel, drążek ... działo się .... :laugh:
ale było też sporo dalszych i fajnych wyjazdów w tym czasie, w góry, do Krakowa ... miło powspominać ;)
oczywiście nie zliczę drobiazgów i napraw bzdetnych jak np. to że to już trzeci akumulator w tym aucie za mojej kadencji, a tarcz, klocków, pasków itp to nie zliczę nawet :laugh:
no i po takim okresie pora na historię nowożytną : REMONT ! :laugh:
Autko stało w garażu jakieś 1.5 roku, sporo rzeczy zrobionych poprawionych, wymienionych ... tylko jakoś nie wspominam tego dobrze - przepracowałem sie wtedy, za długo to trwało a efekty nie przychodziły tak szybko jak bym chciał - zniechęcenie .... :(
no ale po tym czasie monstrum znowu ożyło !!! :woohoo:
kilka fotek z remontu:
1- rozkład

Obrazek

Obrazek

Poprawki blacharskie :

Obrazek

Obrazek

przeróbka zbiornika paliwa (tak przy okazji ;) ) na fotce w porównaniu z oryginalnym

Obrazek

odnowienie tylnego zawieszenia, nowe przewody hamylcowe :

Obrazek

zawiasik z Norcowego PGT ;) oczywiscie przed montarzem odnowiony, oczyszczony i pomalowany ...

Obrazek

przygotowany do lakierowanka :

Obrazek

komora full-pyłowa :laugh: :

Obrazek

i już po :

Obrazek

no i zmieniłem fele, po 10 latach jeżdzenia na ciągle takich samych można się zrzygać ....... oczywiscie też przed założeniem zostały odnowione, do tego komplecik nowych oponek B)

Obrazek

nowa podsufitka własnej produkcji :

Obrazek

no i juz póżniej było składanie wszystkiego, czyszczenie, montowanie szyb, wnętrza i innych pierdółek, w końcu furka znowu wyjechała a ja miałem wtedy odczucie jakby kamień z serca :laugh: tak miałem juz dość tego remontu! :laugh: lubię coś robić przy autku ale bez przesady, co gorsza przedłużało się to w nieskończonosć.... to co tu opisałem to MAXI skompresowane - kilka fotek i tyle a tak naprawdę to roboty był ogrom! kazda śrubeczka i wkręcik został oczyszczony.... masakra !!! Ale teraz wiem co mam ;) kilka latek spokoju będzie ....

tutaj taka ciekawa fotka maszynowni w moim parchu, zrobiona przez
Qbejs-a w Koszalinie na spotku CORRADO

Obrazek


pewnego razu, z nienacka:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

już chciałem go skasować, kupić coś innego, może nawet nie SCIROCCO, CORRADO np chodziło mi po głowie albo jakiś zwykły dupowóz, golf 3, astra ...
jednak w porę sie opamiętałem :P

od Włodara błotnik i drzwi:

Obrazek

troche machania młotkiem:

Obrazek

jakoś się kula, nie wygląda najlepiej ale sie kula ;)
zaliczyłem w takim stanie spota, jak widać na zdjeciu Sołtysa poniżej
jak narazie nie mam możliwosci lakierunku (garaż zajęty przez furkę
brata) ale kiedys wróci jeszcze do pierwotnego stanu ;)
mam nadzieję...

a całkiem niedawno w tzw. międzyczasie podłubałem troszke w celu poprawy jakosci dżwięku :P
a wyszło to tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i juz gotowe na autku :

Obrazek

twetery na słupkach przednich no i 16-tki w drzwiach, w planach mam jeszcze suba do kufra i wzmaka oczywiscie, tylko jak narazie to nie
ma jak ze względu na braki szmalcu... :dry:
CDN.....
Awatar użytkownika
Dżabba
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 211
Rejestracja: 01 gru 2007, 16:15

Odp: GTX 16V

Post autor: Dżabba »

Hejak
Opis obiecujący:)
Czekam na fotki;)
Awatar użytkownika
Ziemniak
Początkujący
Początkujący
Posty: 65
Rejestracja: 18 mar 2009, 14:19
Numer GG: 5233658

Odp: GTX 16V

Post autor: Ziemniak »

dokladnie. zapowiada sie ciekawie.:) jeszcze tylko foteczki :) pozdrawiam
Awatar użytkownika
czarodziejka
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 867
Rejestracja: 30 lis 2007, 14:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 2478779
Lokalizacja: Szczecinek

Odp: GTX 16V

Post autor: czarodziejka »

heh ... to były czasy ... :) pamiętam jak mi było szkoda padliny jak sprzedawałeś bo fajnie jest pośmigać dwoma sroczkami razem , ale był to rzęch niestety straszny :( a ja wtedy jeszcze do szkółki śmigałem ... wtedy właśnie postanowiłem że muszę kiedyś mieć sciro ;) a 16v to wtedy naprawdę była dla mnie torpeda ( i ciągle jest ) :woohoo: !!! niezapomniane przeloty po 200km/h , super heble ... plus sporo osobistych wspomnień związanych z Twoim sciro kiedy mi je pożyczałeś lub gdy śmigaliśmy razem . dzięki Irku za te chwile , wyrozumiałość , cierpliwość i pomoc w znalezieniu własnego egzemplarza ;)
"Pasja - po to by realizować marzenia, nie po to by być lepszym od innych"
http://www.youtube.com/watch?v=xuuB8UAmO48
http://www.youtube.com/watch?v=mzAY8qrQcAY
Obrazek
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3288
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Odp: GTX 16V

Post autor: Sołtys »

Pierwsza sroczka z 16V jaką mogłem z bardzo bliska pooglądać ... ależ ja Ci wtedy zazdrościłem ;) A do tego jak na lotnisku widziałem jak to śmiga to też zapragnąłem mieć taki silniczek.
Jakby trzeba było fotki to można z mojej kolekcji podkraść :p
Obrazek
Tutaj takie świerze foto

PS. Podziwiam was że w tak małym garażu rozebraliście sciro w drobny mak
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Odp: GTX 16V

Post autor: obar »

Uwielbiam czytać takie historie:woohoo: B) .
A nawet nie wiedziałem (albo mi gdzieś umknęło) że miałeś taki ciekawy egzemplarz wcześniej. Faktycznie szkoda, że taki był złom, a pewnie jakbyś wiedział ile to ospojlerowanie jest warte to pewnie byś sobie zostawił;).
Oby jak najwięcej wspólnych takich spotkań i wypadów z tymi autami co mamy terazB) .
Faktycznie gdy postępy idą mozolnie to się wszystkiego odechciewa, ale jak się pojawiają pierwsze rezultaty to się chce więcej i więcej:) .
Obyś zawsze miał tyle cierpliwości do tego auta, co podczas remontu;).
Pozdrowionka:).
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Maras
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 814
Rejestracja: 12 gru 2007, 20:36
Lokalizacja: Poznań

Odp: GTX 16V

Post autor: Maras »

Super opis :).
Mało kto ma jedno auto tyle lat B).
Wszystkie filmy i zdjęcia z Pierwszego Międzynarodowego Zlotu Scirocco w Polsce
[2007.12.10 - 2009.09.30] Scirocco mk2 GTX 1989 Alpine White (L90E) JH manual
[2009.10.31 - 2010.09.13] Scirocco mk2 GTX 1986 Monza Blue Metallic (LD5Y) JH automatic
INTERNATIONAL SCIROCCO MEETING IN PL: [2009] Stęszew / [2010] Zbąszyń / [2011] Zbąszyń / [2012] Jesionka / Gąbin [2013] / Gołuchów [2014] / Czekam! [2015] :D

szklarz poznań
Awatar użytkownika
wróżka
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 414
Rejestracja: 01 gru 2007, 15:50
Model: Scirocco II
Numer GG: 9084901
Lokalizacja: Szczecinek

Odp: GTX 16V

Post autor: wróżka »

:laugh: jeszcze wczesniej ujezdżałem coś takiego :
Obrazek
2 sztuki tego było, póżniej był malunio, no i póżniej już tylko sroki ;)
temat skończę póżniej bo dzisiaj już mi się nie chce
a to najnowszy gadżet - FMka ;)

Obrazek

jutro montaż ! :laugh:
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Odp: GTX 16V

Post autor: Kamil »

wielki szacunek za wytrwalosc :) ludzie, ktorzy maja jeszcze samochody na czarnych tablicach powinni dostawac jakies odznaczenie.
oby niedlugo znow wygladal tak jak przed dzwonem albo i lepiej.
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
czarodziejka
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 867
Rejestracja: 30 lis 2007, 14:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 2478779
Lokalizacja: Szczecinek

Odp: GTX 16V

Post autor: czarodziejka »

chcemy jeszcze !!! ;)
"Pasja - po to by realizować marzenia, nie po to by być lepszym od innych"
http://www.youtube.com/watch?v=xuuB8UAmO48
http://www.youtube.com/watch?v=mzAY8qrQcAY
Obrazek
Awatar użytkownika
wróżka
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 414
Rejestracja: 01 gru 2007, 15:50
Model: Scirocco II
Numer GG: 9084901
Lokalizacja: Szczecinek

Odp: GTX 16V

Post autor: wróżka »

skrzynka oczywiście juz wrzucona, od kilku dni testuje ją, wrażenia są jak narazie pozytywne ;) furka smiga az miło :laugh: przełożenie ma niewiele krótsze od mojej fabrycznej 2Y ale czuć wyraznie że autko nabrało wigoru :P muszę z napędem prędkościomierza/licznika powalczyć jeszcze tylko bo ten co był nie pasi....
Awatar użytkownika
czarodziejka
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 867
Rejestracja: 30 lis 2007, 14:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 2478779
Lokalizacja: Szczecinek

Odp: GTX 16V

Post autor: czarodziejka »

opisik niezły :) kawał historii ...
tak pomyślałem że może wspomnisz o kolektorku , który miał się po tygodniu rozpaść / popękać a ciągle się trzyma :P
"Pasja - po to by realizować marzenia, nie po to by być lepszym od innych"
http://www.youtube.com/watch?v=xuuB8UAmO48
http://www.youtube.com/watch?v=mzAY8qrQcAY
Obrazek
Awatar użytkownika
wróżka
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 414
Rejestracja: 01 gru 2007, 15:50
Model: Scirocco II
Numer GG: 9084901
Lokalizacja: Szczecinek

Odp: GTX 16V

Post autor: wróżka »

NIO, kolektor \"rurowy\" sam zdłubałem :P troche grzebania było:
przepraszam, nie sam - oczywiście przy wydatnej pomocy mojego brata, jak zwykle, wszystko zresztą robimy razem przy autkach przeważnie....

blacha do głowicy:
grubosć 10mm

Obrazek

dwururka:
Obrazek

złącze na stożkach od poldona:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

gotowy:
Obrazek

całość prauje na sprężynach. jak widać po zdjęciach ta wydumka siedzi juz w autku ok 1,5 roku i ma sie niezle :P
Awatar użytkownika
ozi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3326
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:36
Model: Scirocco II
Numer GG: 3194420

Odp: GTX 16V

Post autor: ozi »

może zrobiłbyś seryjnie kilka sztuk samych tych mocowań? :p bez rur :D
Obrazek
Awatar użytkownika
wróżka
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 414
Rejestracja: 01 gru 2007, 15:50
Model: Scirocco II
Numer GG: 9084901
Lokalizacja: Szczecinek

Odp: GTX 16V

Post autor: wróżka »

daj spokój, siedziałem przy tym tyle czasu że mam wstręt normalnie :laugh: maszynowo jakby ktoś miał dostęp do obrabiarek to owszem, a tak jak ja ręcznie dłubałem to się zrzygać można .... :laugh:
a jeszcze kilka sztuk......
ODPOWIEDZ