Americana by Rurzowy Rzufff

Pochwal się swoim Scirocco.
Awatar użytkownika
Rurzowy_Rzufff
Pisarz
Pisarz
Posty: 1051
Rejestracja: 03 mar 2009, 18:14
Model: Scirocco II
Numer GG: 3295589
Lokalizacja: tam, gdzie rdza się rodzi.. - Nowa Ruda
Kontakt:

Americana by Rurzowy Rzufff

Post autor: Rurzowy_Rzufff »

Witam wszystkich serdecznie. Jestem tu nowy i chciałbym zaprezentować swój nowy nabytek, ale moze krotko o mnie:
Jestem z Nowej Rudy [dolnośląskie], obecnie niepracujący, rocznik \'89.

A teraz o samochodziku:
A więc zawsze miałem manię na to by się wyrozniac..poczatkowo planowalem zakup suzuki swift gti, ale cena mnie przerosla..potem byl zamiar kupienia golfa gt II od kolegi, pozniej zaś golfa I cabrio 1,5, Przy wyborze auta kierowałem się tym zeby bylo wyjatkowe [wyroznialo sie] i zeby mialo albo dobre osiągi albo nadawalo sie do \"wożenia\" [moja predkosc przelotowa w zabudowanym to zwykle 40km/h + korek za mną i glosna muzyka :laugh: ]. Przez przypadek jednak natknalem sie na pewne scirocco do kupienia za 1300zl bodajze..okazalo sie jednak, ze mnie na nie nie stać z racji iz stalo na drugim koncu polski. i wtedy przez przypadek zauwazylem cos ciekawego: http://www.allegro.pl/item557499643_vw_ ... _1_zl.html..postanowilem sprobowac go wylicytowac..i co ciekawe udalo mi się, pojechalem obejrzec auto [200km w jedna strone]. po obejrzeniu i drobnym utargowaniu wzialem go. Z tego co mowil poprzedni wlasciciel to chyba jedyny taki egzemplarz w tym kraju. Przy aucie pomaga mi czasem brat/przyjaciel BOCHECK z forum VW POLO/VW GOLF\'a

Dane autka:
Engine 1,6 GTI 110km zasilany PB, gearbox 5 biegów.

Stan samochodu:
Przebieg 200 000 MIL :D Samochód w stanie niezbyt dobrym, progi porozpruwane + braki w podlodze, dziurawa rura wlewu paliwa, karoseria posiada ogniska rdzy [zaczynaja sie robic dopiero, nie sa to jakies wielkie rzeczy], jedynie prawy tył nadkole popodgryzane. Do tego dochodzi chłodnica do wymiany [duuuzy wyciek ;) ], brak filtra powietrza, osłony na rozrząd, mały wyciek oleju [brak 2 blaszek], bujający sie fotel, latająca kolumna kierownicza, braki w podswietleniu zegarów, kable na wierzchu [pod kierownicą], przetarte fotele, brak koncowki wydechu, śruby zabezpieczające na 2 kołach [do ktorych nie mam klucza], wkładka bagażnika [otwiera się tylko od wewnątrz] itd itp.

Ale zeby nie było to troche o zaletach:
dobre sprzęgiełko i skrzynia biegów [chodzi wszystko idealnie, pedał od sprzęgła twardy przy końcu ale łapie wysoko wiec to nie problem], silniczek mial wymieniany blok [3 miesiace temu] bo byl na lpg, lpg odlaczone [do sprzedania pojdzie], hamulce bardzo fajne, oponki letnie [tylne do wymiany, przednie ok], w miare swiezy lakier [jesli beda fundusze to za rok pomaluję całe auto]. Prócz tego elektryczne lusterka, centralny zamek no i troche rarytasów: licznik w milach, ekonomizer, czujnik zapiętych pasów [muszę troche w nim pogrzebać], do założenia tempomacik, klima [uszkodzona, pojdzie do wymontowania], szybki elektryczne [brak silownikow - do zrobienia], lampy przednie podwojne kwadraty, . No i ospoilerowanie [do zrobienia - połamane dokladki zderzakow przod, tyl [progi cale, sa na aucie]]. byl jeszcze sporych rozmiarow spoiler kiedys podobno, zostaly po nim tylko otwory montazowe [niestety nie wiem jak on wygladal, a szkoda bo moze pobawilbym się w rzeźbę]. na slupku bocznym oznaczenie \"KARMANN\". Auto ma przyspieszony zapłon ;)

teraz pare zdjęc bolidu:
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek

pozostałe zdjęcia do podglądu tu [cały czas będą na bieżąco aktualizowane] : Picasa Web - Scirocco by Rurzowy Rzufff

filmik z działania silnika :side: : dźwięk silnika

w aucie zrobiłem dotychczas:
spawanie wydechu, nierówna tapicerka drzwi prawych + ramka klamki, czyszczenie zapalniczki [pełna fajek ;/ ], przegląd stanu bezpieczników, drobne sprzątanie, częściowa regulacja zapłonu, bo mialem z autkiem pewne problemy.

ale czeka mnie jeszcze bardzo duuuużo pracy..ps. mam nadziję że to auto nie skończy jak moje poprzednie dwa ;)

ps.:
Jeśli ktoś wie co to za wersja to proszę o podpowiedź ;)
Nie próbuj wyginać wzrokiem łyżeczki - bo to niemożliwe..po prostu uświadom sobie prawdę - ta łyżka nie istnieje..a łyżka na to: NIEMOŻLIWE
Obrazek
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Odp: rocco II GTI Americana by Rurzowy Rzufff

Post autor: Majkel »

Nie wiem co to za wersja po za tym ze chyba z kanady bo tam mieli te paskudne parapety zamiast zderzakow jesli sie nie myle :)
Ciekawy jestem czy doprowadzisz go do dobrego stanu ( mam nadzieje ze oryginału :P ) czy jednak koszty i ogrom pracy nie zaprowadza go na złom
Swoja droga piszesz ze chcesz sie wyrozniac na drodze a chciales glofa 2 kupic? :D:D:D
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3289
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Odp: rocco II GTI Americana by Rurzowy Rzufff

Post autor: Sołtys »

Powiem że ciekawa ta Twoja sroczka ... wyposażenie ma niczego sobie, tylko doprowadzić to wszystko do stanu uzywalności. Jedno co mnie irytuje to te zderzaki - no nie mogę na nie patrzeć :s ale jak się Tobie podoba to OK (choś sam bym wymienił na te EU)

Ps. Zrób sobie zrzut aukcji bo za jakiś czas zniknie z alledrogo i link już nie będzie niczego wskazywał a tak pamiątka będzie w formie zdjęcia ;)
Ps2. Mam taka lotke na tył jeśli jej nie posiadasz B)
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
Awatar użytkownika
Da`an
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 562
Rejestracja: 24 lip 2008, 11:17
Model: Scirocco II
Numer GG: 10213433
Lokalizacja: Ankamaty/Gdańsk

Odp: rocco II GTI Americana by Rurzowy Rzufff

Post autor: Da`an »

No, no, ktoś ją w końcu przygarnął. Pracy pewnie przy niej dużo. Też miałem auto w wersji USA (Audi B2 Coupe), z Florydy, ale nie podołałem z ogromem pracy i poszło dalej... Powodzenia i wytrwałości!
Było:
- Mercedes W123 300D
- Audi B2 Coupe 1.8 GT
- Audi B2 Coupe 2.2 GT USA
Jest:
- VW Scirocco Mk II 1.8 EX (Moja Sroka)
Obrazek
Awatar użytkownika
Rezi
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 626
Rejestracja: 18 gru 2008, 17:19
Model: Scirocco II
Numer GG: 1084101
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: rocco II GTI Americana by Rurzowy Rzufff

Post autor: Rezi »

Ten model to SLEGATO. Poczytaj trochę ;). Ciekawostką jest to że wyprodukowano ich ok 127 sztuk. Fajnie że autko w oryginalnym kolorze \"paprika red\" :) O ile mi wiadomo nie było nigdy w tej wersji silnika 1.6 o mocy 110km (czy wg taki istnieje z palety VW). Wygląda to na poczciwy JH ;)
Awatar użytkownika
Asfalt
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 720
Rejestracja: 01 mar 2008, 09:54
Model: Scirocco II
Numer GG: 1825771

Odp: rocco II GTI Americana by Rurzowy Rzufff

Post autor: Asfalt »

Pracy dużo ale zaprzyj się i nie daj się :D Zderzaków absolutnie nie zmieniaj, wyróżniają auto. Z resztą całe to auto to swego rodzaju rarytasik :) Ale potrzebuje dużo miłości. Wytrwałości życzę!
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Odp: rocco II GTI Americana by Rurzowy Rzufff

Post autor: Kamil »

to nie jest slegato, slegato wygladalo jak scala, tylko mialo te obrzydliwe zderzaki... co wiecej, lakier nie wyglada na paprika rot, jest troche zbyt jaskrawy, to moze byc tornado rot. oczywiscie, ze byl silnik 1,6 110-konny i z tego co pamietam w aukcji nawet bylo napisane, ze to EG, wiec mysle, ze to EG. w zwiazku z powyzszym, to jednak jednego z przedmowcow odeslalbym do lektury...
to wyglada na amerykanca, oni nie mieli tam chyba rozroznienia na poszczegolne wersje, do nich szly takie bez znaczkow konkretnych z boku, albo wlasnie z karmannem. no chyba ze to cos takiego http://website.lineone.net/~dr.dub/cali ... dition.htm ale az mi sie wierzyc nie chce.

slady sa po takim spoilerze tylnym:
Obrazek
malo prawdopodobne, zebys dorobil taki, jest dosc skomplikowany, chociaz ma same proste ksztalty.

co do stanu... ehh wyglada na to, ze najlepiej to by sie nadal na graty... ale jak masz wystarczajaco zaparcia, czasu, checi i odpowiednie warunki warsztatowo-finansowe, to moze cos z niego bedzie. ale te wszystkie smaczki to bym sie staral na twoim miejscu zatrzymac... elektryczne zabawki, klime (!) itp. to jest jak na razie w nim najfajniejsze ;).
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
Bryniu
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 251
Rejestracja: 02 gru 2007, 16:14
Model: Scirocco II
Numer GG: 7517201

Odp: rocco II GTI Americana by Rurzowy Rzufff

Post autor: Bryniu »

Naprawde bardzo fajna kupa złomu B)
mam nadziję że to auto nie skończy jak moje poprzednie dwa
Napewmo tak skończy tu pare ptysi trzeba dołożyć do tego auta a wątpie żeby 20sto letni chłopak odmawiał sobie innych przyjemności i pchał całą monete w auto.

Daje góra pół roku i auto sprzedaż lub oddasz na złom.

Bez urazy ale paru już takich tu było co mieli taki \"słomany zapał \" do doprowadzenia auta do dobrego stanu .

W każdym razie życze powodzenia i wytrwałości
Obrazek
Jeśli jadę ostatni to nie dlatego że mnie wyprzedzili-to ja ich dogoniłem.
Awatar użytkownika
GPS
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 815
Rejestracja: 01 gru 2007, 16:51
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: rocco II GTI Americana by Rurzowy Rzufff

Post autor: GPS »

no powiem tak
jest oryginalny :) i to mu sie chwali ma KLIME co jest unikatem na skale światową
a po za tym .... no cóż
z całego serca życze PIENIĘDZY i WYRWAŁOŚCI :)
na początek proponuje kupic sobie spojler (normalny ) a ślady po starym jakoś zlikwidować, wymienić zderzaki na europejskie bo to ... hmm nie bede mówił :P i kupic sobie komplet ospojlerowania oraz jednakowe felgi ;)

pozdrawiam
________________________
[|___|_|===vw===|_|___|]
Awatar użytkownika
wlodar
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 808
Rejestracja: 12 gru 2007, 18:18
Model: Scirocco II
Numer GG: 6449937
Lokalizacja: Rychtal woj. wlkp

Odp: rocco II GTI Americana by Rurzowy Rzufff

Post autor: wlodar »

sliczne autko! nawet mialem je kiedys kupic ale po rozmowie z wlascicielem doszedlem do wnioisku ze nie warto, najprawdopodobniej poprzedni wlasciciel stracil zapal do reanimacji sroki...
zycze ci zebys uzbieraol te kupe kasy na remont
pozdrawiam
szukasz części do sroki??? dzwoń tel 791997865 :)
Awatar użytkownika
Fiber
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 923
Rejestracja: 30 lis 2007, 19:52
Model: Scirocco II
Numer GG: 1930065
Lokalizacja: Pabianice/ Warszawa

Odp: rocco II GTI Americana by Rurzowy Rzufff

Post autor: Fiber »

Bryniu napisał:
Naprawde bardzo fajna kupa złomu B)
mam nadziję że to auto nie skończy jak moje poprzednie dwa
Napewmo tak skończy tu pare ptysi trzeba dołożyć do tego auta a wątpie żeby 20sto letni chłopak odmawiał sobie innych przyjemności i pchał całą monete w auto.

Daje góra pół roku i auto sprzedaż lub oddasz na złom.

Bez urazy ale paru już takich tu było co mieli taki \"słomany zapał \" do doprowadzenia auta do dobrego stanu .

W każdym razie życze powodzenia i wytrwałości
Ja wyganiam Iroc\'owców. Bryniu wygania Złomiarzy. Życie jest piękne :woohoo:


Życzę Ci abyś nie wymiękł chociaż szanse marne ;)

[edit] \"A tak wogole to wiadomo że autko nie jest nowe wiec jeśli ktoś oczekuje ideału to kierunek salon VW albo jakies 8-10 tys bo za tyle podejrzewam odrestaurowane w 100% Scirocco się dostanie, chociaż może nie wystarczyc taka ilość kasy:)\" :laugh: [/edit]
Obrazek
Jar_eck
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 687
Rejestracja: 08 gru 2007, 17:25
Model: Scirocco II
Numer GG: 10243618
Lokalizacja: matplaneta

Odp: rocco II GTI Americana by Rurzowy Rzufff

Post autor: Jar_eck »

Kamil napisał:
to wyglada na amerykanca, oni nie mieli tam chyba rozroznienia na poszczegolne wersje, do nich szly takie bez znaczkow konkretnych z boku, albo wlasnie z karmannem. no chyba ze to cos takiego http://website.lineone.net/~dr.dub/cali ... dition.htm ale az mi sie wierzyc nie chce.
to może być california edition i faktycznie sroki na ten rynek miały z reguły emblematy karmann. Rocznik sie nie zgadza, ale wiadomo polak potrafi... Najlepiej sprawdzic po VIN, SCIROCCO US oprócz podstawowych informacji miały również wersje wyposażeniową zawartą w numerach.

Lepiej było przepic te pieniądze...
'90 TYP53B GTII LC6V

Na szczęście w 2015 wraca siatex, szpachlex i neony [50% planu wykonane] :)
Awatar użytkownika
Micek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 334
Rejestracja: 25 sie 2008, 18:24
Model: Scirocco II
Lokalizacja: domek na drzewie

Odp: rocco II GTI Americana by Rurzowy Rzufff

Post autor: Micek »

Hmmm... niema co ukrywać auto jest jedną nogą na tamtym świecie:(

Sporo grosza i czasu potrzeba aby dobrowadzić ją do ładu.
Czego oczywiście Ci życze, ale jednak wątpie byś podołał.

Po niedługim czasie auto pewnie sprzedaż lecz nam nadzieje, że zachrujesz i kupisz kolejne, bardziej trafione sciro:)

Trache rarytasków już masz tylko dobrej bazy brak;)
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3289
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Odp: rocco II GTI Americana by Rurzowy Rzufff

Post autor: Sołtys »

Nie dołujcie chłopaka ... niech dłubie sobie ;)
Może rzeczywiście zachoruje na sciro i kupi później jakies w ładnym stanie i będzie mógł przekładać rarytaski z tego ... o ile go nie zrobi na błysk :p

edit
jesli pojdzie ladnie to mykam na złom bo tam pan trzyma to
Jeśli tej klapy nie kupisz to taką tez mam w zapasie :D .. tylko z transpotrem jest krucho
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
Awatar użytkownika
Rurzowy_Rzufff
Pisarz
Pisarz
Posty: 1051
Rejestracja: 03 mar 2009, 18:14
Model: Scirocco II
Numer GG: 3295589
Lokalizacja: tam, gdzie rdza się rodzi.. - Nowa Ruda
Kontakt:

Odp: rocco II GTI Americana by Rurzowy Rzufff

Post autor: Rurzowy_Rzufff »

Ciekawy jestem czy doprowadzisz go do dobrego stanu ( mam nadzieje ze oryginału ) czy jednak koszty i ogrom pracy nie zaprowadza go na złom
tak, oryginal ma byc, ew zmiany we wnętrzu jedynie nastąpią [zmiana jakiegos oswietlenia itp]
Swoja droga piszesz ze chcesz sie wyrozniac na drodze a chciales glofa 2 kupic?
przepraszam, wiem ze zgrzeszyłem :blush:
to może być california edition
ale CE byly z okazji 600k modelu - moj to 024506 [wg vin] wiec nie pasuje, chociaz to troche sie kupy nie trzyma - chyba ze to numer egzemplarza ale dla danej fabryki [kazda fabryka numerowala swoje auta od 0 w gore]? poza tym CE rozni sie jeszcze jedna rzecza - pojedyncza wycieraczka. ps, po bodajze lewej przy tylnym nadkolu widac otwory montazowe na listwe wiec czegos jeszcze tu brak albo te zderzaki nie sa od tego ;)
Jedno co mnie irytuje to te zderzaki
żonka też mnie pytala czy na tym można siadać :laugh: paszoł won, zostaną B)
Ps. Zrób sobie zrzut aukcji
mam w off-line na PC
Ps2. Mam taka lotke na tył jeśli jej nie posiadasz
jak będę miał \"drobne\" to pogadamy :P
co wiecej, lakier nie wyglada na paprika rot
lakier jest nieoryginalny, pokażę wam jutro/pojutrze jaki byl oryginalny..ps. jesli auto przezyje do następnych wakacji to wróci do oryginalnego koloru bo mam jak załatwić malowanie po kosztach farby :P B)

spoiler?
malo prawdopodobne, zebys dorobil taki, jest dosc skomplikowany, chociaz ma same proste ksztalty
nie znasz moich możliwości artystycznych - zaszpachlowalem i pomalowałem pół auta spray\'em w jeden dzien to to teżpotrafię :woohoo: :laugh: ;)
pare ptysi trzeba dołożyć do tego auta a wątpie żeby 20sto letni chłopak odmawiał sobie innych przyjemności i pchał całą monete w auto.
szczerze? gdy mialem poprzednie samochody to na nic więcej funduszy nie wydawałem [na imprezy nie chodzę, nie palę, ew. browar przy szpachlowaniu]. a ze pare tysi? sa 3 drogi - kupic nudne auto w dobrym stanie, kupic auto za 4 tys ktore i tak ma zjedzone progi a zbieralbym na nie jeszcze z pol roku co najmniej, albo kupic tanie, ktorem a cos w sobie, i z remontami dac 4 i miec auto w stanie 3+ - wybralem opcje 3
ma KLIME co jest unikatem na skale światową
wyciągnę ją tymczasem, niech lezy w garazu - nie umrze od tego..jak beda jakies fundusze albo wizja to ją zostawie, jak bedzie bardzo zle to wtedy rozwaze sprzedac [sprzegiełko jest do wymiany - 150+ PLN] + brak wężykow itp.
dobrej bazy brak
mysle ze baza jest dobra - silnik ok, skrzynia ok, sprzęgło ok, hamulce ok, zawias ok, elektryka w miare ok - podloge tylko zrobic i bedzie cacy ładnusi :laugh:

--
z bieżących info: jutro filtr powietrza wchodzi [pobrałem dzis z warsztatu - filtr Kagera], chlodnica czeka w warsztacie na wtorek - wtedy zmieniam chlodnice + wywalam klime i regulacja zaplonu, jesli pojdzie ladnie to mykam na złom bo tam pan trzyma to: http://moto.allegro.pl/item548443339_vw ... letna.html - pobiorę te blaszki ktorych nie mam i przez ktore mam wyciek oleju + oslone paska rozrzadu [jesli pasuje]. kiedys podskocze jeszcze po półeczki pod schowkiem i kierownica, polke tylna [jesli cala] i moze po zabudowe dzwigni \"rękawu\", ew. spoiler tez sobie pozycze; moze po drodze pojade spytac o zaswiadczenie ze nie mam lpg.

ps. podziękowanie wielkie za cieple przyjęcie i za tą wiarę we mnie :laugh: jak sie potoczy - zobaczymy..
Nie próbuj wyginać wzrokiem łyżeczki - bo to niemożliwe..po prostu uświadom sobie prawdę - ta łyżka nie istnieje..a łyżka na to: NIEMOŻLIWE
Obrazek
ODPOWIEDZ