MK2 16V - Końca nie widać

Pochwal się swoim Scirocco.
Awatar użytkownika
juby
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 19 gru 2007, 18:32
Model: Scirocco II
Numer GG: 6671764

MK2 16V - Końca nie widać

Post autor: juby »

Witam
Moja przygoda ze Scirocco zaczęła się pod koniec 2006 roku. Posiadałem dość zdezelowanego Golfa GTI drugiej generacji. Jak niestety się okazało, Golf był w bardzo słabej kondycji, więc remont tego samochodu się nie opłacał. Zapadła decyzja o rozbiórce auta na części i opyleniu gratów.
Przeglądając forum vwgolf.pl natrafiłem na ogłoszenie sprzedaży Scirocco. Trochę negocjacji ze sprzedającym, i po kilku dniach Scirocco bez silnika i przednich foteli stanęło u mnie pod domem.
Pomysł był bardzo prosty. Silnik z Golfa do Scirocco i w drogę.
Auto w tym momencie wyglądało tak:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Niestety jak to bywa rzeczywistość okazała się brutalna (EMPIK słabo płacił). Samochód stał, nie było kasy na realizację projektu. W maju BR udało mi się znaleźć lepszą pracę i projekt odżył.
Jako pierwszy, udało mi się kupić silnik 1.8 16V (KR). Motor był do remontu, ale jako \"offset\" dostałem cały osprzęt, duuuuużo klamotów (między innymi digifiza z oryginalną wiązką elektryczną), oraz głowicę po tuningu w firmie Oettinger.
Silnik oddałem do szlifierza, niestety gość sprawę schrzanił, blok nadawał się już tylko do tulejowania.
Kolejnym zakupem był silnik 2.0 16V pochodzący z Volkswagena Passata. Kupiony za śmieszne pieniądze, goły bez klamotów, za to z dobrym ciśnieniem na tłokach.
W chwili obecnej silnik jest już pod maską, nie mam niestety czasu (i warunków) żeby auto poskładać do końca.
Największym problemem jest znalezienie kolektora ssącego z Scirocco 16V (w głowie mi się nie mieści żeby zapłacić 800zł za kawałek aluminium), więc wszystko zostanie przerobione pod kolektor z golfa.
W tak zwanym międzyczasie udało mi się zdobyć kilka fajnych diwajsów, m.in. rozpórkę górną kielichów przednich (Wiechers, kupiona za 70zł), gwintowane zawieszenie, fotele i kanapę, które wyglądają jak nówki, fotele z corrado (niższe niż te ze scirro)
Chwilowo przy aucie nic się nie dzieje, czekam na przyjaźniejszą aurę i będę kontynuował walkę.
Ja się tu rozpisałem, czas na trochę konkretów:
Silnik
Hybryda silnika 2.0 16V (9A dół) i silnika 1.8 16V (KR - głowica)
Nadwozie
Kompletny pakiet Zender
Spojler tylnej klapy Zender
Brewka Kamei
Grill ohne emblem
Niebieskie kierunkowskazy przednie
Przyciemnione wszystkie szyby oprócz czołowej.
Wnętrze
Kiera 30cm RAID skórzana
Fotele z Corrado
Komplet wskaźników VDO
Deska rozdzielcza ze Scirocco 16V
Zawieszenie
Kit KONI.
Gwintowane zawieszenie H&R w garażu.
Rozpórki górna i dolna przedniego zawieszenia
Plany
Najprawdopodobniej wybebeszenie wnętrza i montaż klatki bezpieczeństwa, ale nad tym pomyślę poważnie dopiero jak auto ruszy.

Pozdrawiam, i do zobaczenia na zlotach Obrazek
Awatar użytkownika
Artym
Początkujący
Początkujący
Posty: 87
Rejestracja: 02 gru 2007, 23:12
Model: Scirocco II
Numer GG: 1185562

Odp: MK2 16V - Końca nie widać

Post autor: Artym »

to 3 mam kciuki i życze wytrwałośći!
ps. boczki sam robiłeś?
pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Manek
Maniak
Maniak
Posty: 1769
Rejestracja: 17 paź 2007, 22:29
Model: Scirocco II
Numer GG: 1391160
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Odp: MK2 16V - Końca nie widać

Post autor: Manek »

Kolejne ladne sciro. Bardzo mi sie podoba ten kolorek:) Co to, tam w tym ospoilerowaniu przednim, jakies halogeny?

Mam nadzieje ze na wiosne autko juz wyjedzie i bedzie je mozna zobaczyc na jakims spocie;)
Bylo: VW Scirocco MkII Scala '87r. 1,8 JH :) :(
Jest: VW Scirocco MkII GTX '87r. 1,8 JH :)
Awatar użytkownika
juby
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 19 gru 2007, 18:32
Model: Scirocco II
Numer GG: 6671764

Odp: MK2 16V - Końca nie widać

Post autor: juby »

Artym napisał:
boczki sam robiłeś?
Były już jak kupiłem auto. Niestety mają istotną wadę. Nie można obrócić korbką.
Manek napisał:
Co to, tam w tym ospoilerowaniu przednim, jakies halogeny?
To są nawiewy zimnego powietrza na tarcze przednie hamulców. Szczerze powiedziawszy tylko w moim egzemplarzu takie coś widziałem.
Awatar użytkownika
Manek
Maniak
Maniak
Posty: 1769
Rejestracja: 17 paź 2007, 22:29
Model: Scirocco II
Numer GG: 1391160
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Odp: MK2 16V - Końca nie widać

Post autor: Manek »

Hmm, ale raczej to nie jest fabryczne, pewnie poprzedni wlasciciel cos wykombinowal takiego.
Tam jest sam otwór, czy ida dalej jakies rury doprowadzajace powietrze do tarczy?
Bylo: VW Scirocco MkII Scala '87r. 1,8 JH :) :(
Jest: VW Scirocco MkII GTX '87r. 1,8 JH :)
Awatar użytkownika
juby
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 19 gru 2007, 18:32
Model: Scirocco II
Numer GG: 6671764

Odp: MK2 16V - Końca nie widać

Post autor: juby »

Manek napisał:
Hmm, ale raczej to nie jest fabryczne, pewnie poprzedni wlasciciel cos wykombinowal takiego.
Tam jest sam otwór, czy ida dalej jakies rury doprowadzajace powietrze do tarczy?
Tzn są gumy, które kierują powietrze w stronę tarcz. Jak go kupiłem to jeden z tych otworów był przerobiony na wlot powietrza (rura wentylacyjna alu prowadząca do rozdzielacza) Obrazek
Awatar użytkownika
noorec
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 475
Rejestracja: 20 paź 2007, 00:40
Numer GG: 7768006

Odp: MK2 16V - Końca nie widać

Post autor: noorec »

Bardzo ladne sciro i zapowiada sie ze bedzie tez calkiem szybkieB)
jednak cos musze sprostowac:
Nadwozie
Kompletny pakiet Kamei
Spojler tylnej klapy Zender
Brewka Kamei
Grill ohne emblem
Niebieskie kierunkowskazy przednie
Przyciemnione wszystkie szyby oprócz czołowej.
ospojlerowanie masz Zendera w calosci;)


Pozdro i powodzenia
STREET LANE GARAGE
http://www.facebook.com/pages/Street-La ... 2276826775

Audi 80 20V turbo quattro 415KM/490Nm ET 11,62
Audi A4 20V turbo quattro daily
Honda Civic Coupe Zonda Syfik...
...a wczesniej byly:
Seat Ibiza TDI EVO1
VW Polo 1,0 Steilhack
Audi 80 GL
VW SciroccoII GTII PGturbo
VW SciroccoII GTI.turbo
Audi 80 GTE
Awatar użytkownika
juby
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 19 gru 2007, 18:32
Model: Scirocco II
Numer GG: 6671764

Odp: MK2 16V - Końca nie widać

Post autor: juby »

noorec napisał:
Bardzo ladne sciro i zapowiada sie ze bedzie tez calkiem szybkieB)
jednak cos musze sprostowac:

ospojlerowanie masz Zendera w calosci;)


Pozdro i powodzenia
Dzięki, poprawiłem, byłem pewien że Kamei robiło fabryczne spojlery do scirro
Awatar użytkownika
Burner
Początkujący
Początkujący
Posty: 97
Rejestracja: 01 gru 2007, 23:50
Numer GG: 4070854

Odp: MK2 16V - Końca nie widać

Post autor: Burner »

Gratuluje zakupu!

To jest bardzo słynne wśród klubowiczów Scirocco-Corrado Klub Polska samochod. Poprzedni wlasciciel dbal o niego i wlozyl duzo pracy i staran, aby wygladalo tak jak teraz. Wczesniej pod maska byl rowniez KR. z tego co wiem lekko grzebnięty. Wczesniej byla rowniez rozporka Zendera - przednia górna. Jak chcesz to odezwij sie na GG to CI podesle jakies starsze fotki tego samochodu.

Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluje...

PS. Nadal masz ladnie obszyte na niebiesko boczki drzwiowe ?
Subaru Mica Blue 1989 Scirocco MKII by Burner - było... ale jest w dobrych rękach :)

Scirocco Corrado Klub Polska
Awatar użytkownika
juby
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 19 gru 2007, 18:32
Model: Scirocco II
Numer GG: 6671764

Odp: MK2 16V - Końca nie widać

Post autor: juby »

Burner napisał:
PS. Nadal masz ladnie obszyte na niebiesko boczki drzwiowe ?
Tak, napisałem Ci mejl do mnie na GG, chętnie dowiem się czegoś więcej o historii auta.

Co do silnika, to wkładam to samo co Jarecki wyjął, czyli dwa litry z czapką od KR\'a.
Rozpórkę też poprzedni właściciel wykręcił.
Awatar użytkownika
Bryniu
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 251
Rejestracja: 02 gru 2007, 16:14
Model: Scirocco II
Numer GG: 7517201

Odp: MK2 16V - Końca nie widać

Post autor: Bryniu »

Miło cie widziec z tym scirocco na forum byłem swiadkiem jak to sciro powstawało ,:)Do tego stanu doprowadził je tomek z łodzi i naprawde dużo pracy zostało włożone w to auto a silnik naprawde dawał rade ale ciągle miał problemy ze zprzegłem , pamietam jak w kielcach wyprostował nawet VR6 ale to stare czasy a brak foteli no cóz tomek założeł elektryczne w skórze wiec były sporo warte :)Dodam jeszcze że prace przy tym sciro ruszyły jakos w 2001 roku :).Nie jestes chyba pierwszym włascicielem po \"budowniczym\" tego auta bo tomek pozbył sie go ze 3 lata temu i przesiadł sie na motor :)


BTW autko kryje taka mała tajemnice ale nie bede o niej wspominał:blush:

I jeszcze jedno tak z ciekawosci to gdzie teraz to sciro smiga tzn gdzie mieszkasz ??
Obrazek
Jeśli jadę ostatni to nie dlatego że mnie wyprzedzili-to ja ich dogoniłem.
Awatar użytkownika
juby
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 19 gru 2007, 18:32
Model: Scirocco II
Numer GG: 6671764

Odp: MK2 16V - Końca nie widać

Post autor: juby »

Bryniu napisał:
BTW autko kryje taka mała tajemnice ale nie bede o niej wspominał:blush:
I jeszcze jedno tak z ciekawosci to gdzie teraz to sciro smiga tzn gdzie mieszkasz ??
Taaaaaa. Spodziewałem się że zaraz takie głosy się odezwą. Niech zgadne. Jest spawany, czy ciąży na nim jakaś klątwa? I tak włożę to między bajki.
Auto jest teraz w mazowieckim, ale dowód jest ciągle na Tomka M.
Awatar użytkownika
Bryniu
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 251
Rejestracja: 02 gru 2007, 16:14
Model: Scirocco II
Numer GG: 7517201

Odp: MK2 16V - Końca nie widać

Post autor: Bryniu »

Niech zgadne. Jest spawany,
:) Nic z tych rzeczy tomek szukał zdrowego :) a i klatwy tez nad nim niema :laugh:
Obrazek
Jeśli jadę ostatni to nie dlatego że mnie wyprzedzili-to ja ich dogoniłem.
Awatar użytkownika
ase2000
Początkujący
Początkujący
Posty: 132
Rejestracja: 05 gru 2007, 11:20
Model: Scirocco II
Numer GG: 4123620

Odp: MK2 16V - Końca nie widać

Post autor: ase2000 »

juby napisał:
Bryniu napisał:
BTW autko kryje taka mała tajemnice ale nie bede o niej wspominał:blush:
I jeszcze jedno tak z ciekawosci to gdzie teraz to sciro smiga tzn gdzie mieszkasz ??
Taaaaaa. Spodziewałem się że zaraz takie głosy się odezwą. Niech zgadne. Jest spawany, czy ciąży na nim jakaś klątwa? I tak włożę to między bajki.
Auto jest teraz w mazowieckim, ale dowód jest ciągle na Tomka M.
prosze Cie to najlepiej przygotowana buda pod auto jaka w zyciu widzialem... gdyby nie to ze spoznielem sie z kasa o troche to do tej pory ja bym miala to auto... masz cukierka i dbaj o niego tylko sie nie zabij bo to sciro latalo ponad 240km/h wiec uwazaj na siebie...
prawda jest taka ze fotele byly mega zajebiste i dlatego ich nie masz...

jedyne co tam trzeba zrobic to koneicznie wymienic sprzeglo na spieka bo na zadnym sobie dlugo nie posmigasz...
z ciekaowsci ile dales za auto bo kupiles je od chlopaka z lodzi a dokladnie od sasiada Tomka...

a auto jest w LDZ legenda... wyleczylo bardzo wiele szybkich aut i powiem szczerze ze mialem raz okazje jechac tym autem... to jest byk z wielkim nieujarzmionym zapedem... dbaj o tego cukierka :))))


a jak by Ci kiedys wpadlo do glowy ze chcesz je sprzedac to piszesz do mnie w 1 kolejnosci :D
gg:4123620

pozdr
www.ASE2000.pl
LDZ : photographic ... motion graphic ... video editing
-----------------------
:pinch: <b>.: RIP :. VW Scirocco Mk1 '75 1.8 EX </b>... 100ps 160Nm... 8s. - 100 km/h
:pinch: <b>.: RIP :. VW Scirocco Mk2 '88 1.8 16v KR </b>... klima, wspom, elekt, ver. USA
:evil: <b>.: LIFE :. VW Scirocco Mk2 '86 1.8 DX + LPG </b>... ( economy )
Awatar użytkownika
juby
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 19 gru 2007, 18:32
Model: Scirocco II
Numer GG: 6671764

Odp: MK2 16V - Końca nie widać

Post autor: juby »

Dzisiaj udało mi się wreszcie skołować za jakieś rozsądne pieniądze lawete. Najpóźniej w poniedziałek auto staje pod domem. Zapadła decyzja o przełożeniu rozdzielacza na lewą stronę.
Podłączenie kabelków nie powinno sprawić problemu, ponieważ w tzw. międzyczasie kupiłem MK2 GTI 16V z KR\'em pod maską B)
Niedawno wynikła też kwestia cieknącego szybra (wygląda na uszkodzone prowadnice) ale z tym powinienem sobie poradzić.

Co do zakupu. Od czasu jak Tomka M. był w posiadaniu jeszcze dwóch właścicieli. Co do kwoty za jaką go kupiłem... Powiedzmy tak, jak na scirro (tym bardziej nie jeżdżące) nie była niska, ale na pewno nie przewyższyła kosztów lakierowania tego auta ;)

Jako ciekawosta. Mój nowy nabytek :evil:
Obrazek
ODPOWIEDZ