znikajacy obrotomierz i dziwne wskazanie mfa

Jeśli masz jakiś problem techniczny ze swoim Scirocco mk1 lub mk2, tu zapytaj o rozwiązanie.
Awatar użytkownika
5star
Początkujący
Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 25 lis 2008, 13:56
Model: Scirocco II
Numer GG: 4038695
Lokalizacja: gdynia

znikajacy obrotomierz i dziwne wskazanie mfa

Post autor: 5star »

witam! jestem nowa na forum i swieza wlascicielka sroczki. poprzedni wlasciciel twierdzil ze silnik to dx. po ogledzinach wywnioskowno, ze silnik faktycznie jest dx (m.in podstawka do filtru oleju), natomiast osprzet prawdopodobnie od jh (np. lambda). zasadniczo pracuje rowno, nie ma wiru w baku paliwa, jedyne co to \'pocacy sie\' wtrysk [cuz to za ustrojstwo jest :D] ale nie o tym.. mianowicie.. problem jest taki:
1. znika obrotomierz po pewnym czasie jazdy, czas nieustalony, czasem 30 minut czasem 40, poprostu wskazowka opada i koniec, nie ma to zwiazku z praca auta
2. wskazanie mfa zuzycia paliwa jest conajmniej dziwne, caly czas spada, w trasie pokazywal 0,7 l/100km, potem wzrasta do 20-30 i sobie maleje
pozostale wskazania sa ok.

moze ktos napotkal na swej drodze podobne zjawiska?
po wymianie wezykow podcisnienia, przeczyszczeniu stykow, analizie zegarow i obadaniu calosci, do glowy przychodzi jedynie \'walniete zegary\' - ale czy napewno? jakies sugestie?
pozdrawiam
5star
Awatar użytkownika
wlodar
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 808
Rejestracja: 12 gru 2007, 18:18
Model: Scirocco II
Numer GG: 6449937
Lokalizacja: Rychtal woj. wlkp

Odp: znikajacy obrotomierz i dziwne wskazanie mfa

Post autor: wlodar »

sprawdz polaczenia przy cewce zaplonowej, mozliwe ze to tam zaczyna swirowac, i komputer biorac pod uwage predkosc i obroty silnika zaniza spalanie :)
pozdrawiam
szukasz części do sroki??? dzwoń tel 791997865 :)
Awatar użytkownika
5star
Początkujący
Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 25 lis 2008, 13:56
Model: Scirocco II
Numer GG: 4038695
Lokalizacja: gdynia

Odp: znikajacy obrotomierz i dziwne wskazanie mfa

Post autor: 5star »

przy cewce styki byly przeczyszczone, laczenia, poprawione wszystkie masy w aucie, i nadal obrotomierz poprostu przestaje dzialac. po ponownym wlaczeniu auta po okolo 30 min jest i potem znowu znika.
Awatar użytkownika
krzychoo
Nowy
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 02 lut 2008, 16:07
Model: Scirocco II
Numer GG: 9167842

Odp: znikajacy obrotomierz i dziwne wskazanie mfa

Post autor: krzychoo »

sprawdz podcisnienie. ja jak podlaczylem mfa u siebie to tezmialem problemy z obrotomierzem i wsazaniem zuzycia paliwa. problem byl zle podcisnienie(wezyk zalamany i w jednym miejscu zapchany... powodzenia, i witam w swiecie vw scirocco!
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Odp: znikajacy obrotomierz i dziwne wskazanie mfa

Post autor: obar »

poprzedni wlasciciel twierdzil ze silnik to dx. po ogledzinach wywnioskowno, ze silnik faktycznie jest dx (m.in podstawka do filtru oleju), natomiast osprzet prawdopodobnie od jh (np. lambda)
JH i DX są praktycznie identyczne. Różnią się tylko nieznacznie podłączeniami węży, sondą i switchem na przepustnicy(JH).
Jedyne jak możesz sprawdzić jaki masz silnik to oznaczenia na bloku pod głowicą na wysokości trzeciego tłoka. Albo zdjąć głowicę i sprawdzić tłoki. Jeśli ktoś zrobił taką kombinację, o jakiej piszesz to na pewno nie rozpoznasz czy to JH czy DX.

Tak jak piszą inni- sprawdź wężyk podciśnienia na całej długości i podłączenie go do zegarów. Same zegary tez by się przydało przejrzeć, czy nadruk na folii jest okej.
Jak wskazówka opadnie to zrób jeszcze jeden brutalny test;), uderz w zegary i zobacz czy to pomoże. U Bzyka pomagało:laugh: . No ale przynajmniej było widać gdzie jest przerwa.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
maryca78
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 455
Rejestracja: 18 wrz 2008, 13:41
Lokalizacja: Głubczyce woj.opolskie

Odp: znikajacy obrotomierz i dziwne wskazanie mfa

Post autor: maryca78 »

jesli ma sie MFA to slyszalem ze w trybie serwisowym mona sprawdzic np. kod silnika podcisnienie powietrza cisnienie paliwa itp.Prawda to?
Awatar użytkownika
5star
Początkujący
Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 25 lis 2008, 13:56
Model: Scirocco II
Numer GG: 4038695
Lokalizacja: gdynia

Odp: znikajacy obrotomierz i dziwne wskazanie mfa

Post autor: 5star »

wezyki sa wymienione, ten bezposrednio od silnika i ten do zegarow, zostal tylko ten \'przelotowy\' miedzy komora silnika a srodkiem auta. tamte faktycznie byly troszke niepewne, i poprawilo sie \'odswiezanie\' wskazan. co do obrotomierza to zawsze znikal i koniec, pojawial sie po odpaleniu ponownym a dzis ku memu zdziwieniu: wjechalam na brukowa droge - znikl i zaraz potem sie pojawil, no i potem znou znikl po jakims czasie. ale skoro jakies tam \'turbulenje\' go przywrocily, to musi cos gdzies przerywac.

co do pytania kolegi o tryb serwisowy, a i owszem, moze to cos pomorze: http://www.corrado.com.pl/ dzial tips&trick\'s. nie sprawdzalam u siebie, ale w golfie kumpla dziala, sprawdz.

pzdr
Awatar użytkownika
wlodar
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 808
Rejestracja: 12 gru 2007, 18:18
Model: Scirocco II
Numer GG: 6449937
Lokalizacja: Rychtal woj. wlkp

Odp: znikajacy obrotomierz i dziwne wskazanie mfa

Post autor: wlodar »

mozliwe ze obrotomierz juz pada... albo ktoras sciezka na tasmie jest nadpalona :)
szukasz części do sroki??? dzwoń tel 791997865 :)
Awatar użytkownika
maryca78
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 455
Rejestracja: 18 wrz 2008, 13:41
Lokalizacja: Głubczyce woj.opolskie

Odp: znikajacy obrotomierz i dziwne wskazanie mfa

Post autor: maryca78 »

Dzieki 5star zapodpowiec swoja droga dosc dobrze jestes polapana co do ciekawych stronek jak na owego uzytkownika ;) A CO DO TWOJEGO PROBLEMU DZIEJE SIE CI TAK TYLKO Z OBROTOMIERZEM ?CZY KONTROLKI TEZ TAK REAGUJA ZE CZASAMI GASNA
Awatar użytkownika
Piotrek_ZSD
Początkujący
Początkujący
Posty: 97
Rejestracja: 15 paź 2008, 16:28
Model: Scirocco II
Numer GG: 2223321

Odp: znikajacy obrotomierz i dziwne wskazanie mfa

Post autor: Piotrek_ZSD »

Chętnie podpinam sie do tematu. Mam identyczne objawy z obrotomierzem i mfa (mialem podobna sytuacje zniajacych i pojawiajacych sie obrotow na nierownosciach), jezeli ktos znajdzie na to odpowiedz bede wdzieczny.
Awatar użytkownika
5star
Początkujący
Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 25 lis 2008, 13:56
Model: Scirocco II
Numer GG: 4038695
Lokalizacja: gdynia

Odp: znikajacy obrotomierz i dziwne wskazanie mfa

Post autor: 5star »

sie ma google, sie szuka, sie znajduje..czasem, sie wie :D
kontrolki nie wariuja, tylko obrotomierz

pzdr
Awatar użytkownika
GPS
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 815
Rejestracja: 01 gru 2007, 16:51
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: znikajacy obrotomierz i dziwne wskazanie mfa

Post autor: GPS »

tez sie podepne do tematu ale u mnie nie pokazuje poprawnie tylko spalania na mfa ... mianowicie po zresetowaniu przebytych kilometrów pokazuje na benzynie tak max 2 l na 100km a potem spada ... no chyba ze mi tak mało pali :P
(wczoraj podpiąłem ten czarny wężyk idący do zegarów bo po wymienie deski w tamtym roku nie podpinałem bo był za krótki no i wczoraj przedłużyłem go, podłączyłem pod ten metalowy dzyndzel w zegarach z tyłu i dupa (a przed wymianą deski kiedy był podpięty działało normalnie)
________________________
[|___|_|===vw===|_|___|]
Awatar użytkownika
Asfalt
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 720
Rejestracja: 01 mar 2008, 09:54
Model: Scirocco II
Numer GG: 1825771

Odp: znikajacy obrotomierz i dziwne wskazanie mfa

Post autor: Asfalt »

mfa oblicza spalanie na podstawie podciśnienia w kolektorze, obrotów silnika i prędkości, jeżeli któryś z tych parametrów jest nieprawidłowy, wtedy dzieją się takie różne śmieszne rzeczy :P W przypadku 5star mfa prawdopodobnie dostaje fałszywe wskazania obrotów (sprawdź w trybie serwisowym kiedy spalanie/obrotomierz zacznie świrować) i trzeba by iść tym tropem. Sugeruję dokładne przyjrzenie się ścieżkom na taśmie za zegarami. Miałem taki przypadek że ścieżka była pęknięta i naprawdę bardzo ciężko było to zauważyć.
Awatar użytkownika
5star
Początkujący
Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 25 lis 2008, 13:56
Model: Scirocco II
Numer GG: 4038695
Lokalizacja: gdynia

Odp: znikajacy obrotomierz i dziwne wskazanie mfa

Post autor: 5star »

dzieki wielkie za podpowiedzi, jak tylko bede miec do dyspozycji jakis kawalek garazu wyciagne zegary i obadam. metoda mechaniczna - czyli walniecie w deske/zegary/cokolwiek - nie skutkuje, wiec musi to by naprawde znikome jakies uszkodzenie, w miejscu wrazliwym na temperature, bo po czasie dopiero znika i po ostygnieciu zawsze sie pojawia z powrotem. bede walczyc, a jak wylecze - napisze cuz to bylo. pozdrawiam
Awatar użytkownika
sta44kr
Początkujący
Początkujący
Posty: 182
Rejestracja: 03 gru 2007, 16:19
Model: Scirocco II
Numer GG: 547942

Odp: znikajacy obrotomierz i dziwne wskazanie mfa

Post autor: sta44kr »

przerabiałem ten problem już.U mnie wadą była uszkodzona ścieżka odpowiedzialna za obrotomierz.A stało się to po tym jak rozbierałem zegary.Czyli w Twoim przypadku poprzedni właściciel mógł majstrować przy zegarach.A więc miernik do rączki i do dzieła.
ODPOWIEDZ