Scala LPG, 6A + blos

Pochwal się swoim Scirocco.
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2422
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: Mowad »

No tu pasuje idealnie, ale wyjscie z kolektora 16v jest troche w bok i oslona rozrzadu jest szersza. No i wolalbym minimum 70mm, 65 juz mialem ta rure aluminiowo-papierowa wczesniej.
Walcze narazie z tym co mam, wzmacniam to dziadostwo i usztywniam, wieczorem dam foto co wyszlo.

-- sobota, 26 kwi 2014, 21:28 --

Oto fotostory drut made dolot ;)

Na poczatek uformowalem te ruę ;) zeby o nic nie pukala i polapalem kawalkami tasmy zeby trzymala forme

Obrazek


Potem otasmowalem solidniejsza tasma zeby trzymalo ksztalt juz na amen i zakonczenia wytasmowalem na plasko zeby bylo szczelnie na zlaczkach

Obrazek


Nastepnie na drutach zrobilem sweterek zeby bylo ladniej ;)

Obrazek


Choc nie wiele to zmienilo bo nadal wyglada jak dupa zza krzaka :lol: :lol: :lol:

Obrazek
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
voo
Pisarz
Pisarz
Posty: 1358
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:07
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: voo »

fajne odciągi :) kup rurę, silikon 90* + kilka złączek i zrób to po ludzku :)
365 dni obsesyjnie.
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2422
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: Mowad »

Dzis krotki test zrobilem i jest zdecydowanie lepiej, czuc ze samochod jedzie praktycznie do konca obrotomierza (jest z JH wiec do 7tys). Tylko teraz musze dojsc do tego czy to zasluga grubszego dolotu, jeszcze bardziej przyspieszonego zaplonu (chyba teraz jest maks jaki mozna bylo zrobic) czy moze zwiekszonej dawki gazu. Ale mam wrazenie ze ubylo w zamian sporo momentu do 2tys. Kurcze najlepiej by bylo zrobic testy na jakiejs hamowni wszelkich mozliych ustawien i wybrac jakies optymalne...

I od poczatku jak zaczalem jezdzic to zauwazylem ze przy delikatnym ruszaniu na polsprzegle szarpie samochodem. Sprzeglo nowe, ale nie toczylem kola zamachowego, moze cos sie musi dotrzec?
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: obar »

Mowad pisze:I od poczatku jak zaczalem jezdzic to zauwazylem ze przy delikatnym ruszaniu na polsprzegle szarpie samochodem. Sprzeglo nowe, ale nie toczylem kola zamachowego, moze cos sie musi dotrzec?
A docisk nie jest upalony? Jak się robi kolorowy to potrafi też szarpać. No chyba, że trochę pojeździsz i będzie ok. A poduchy wszystkie masz ok?
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2422
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: Mowad »

docisk tez nowy, zamach tylko stary zostal. Poducha stara przy skrzyni tylko zostala, ale wygladala zdrowo.

-- wtorek, 13 maja 2014, 10:21 --

Obrazek

Po zmianie poduszek i amorow mimo ze zaznaczylem na srubach jak byly ustawione to tak namieszalem z katami ze jedno kolo mi tarlo o kolumne :) Troche to poprawilem, ale strasznie dziwnie sie ten samochod prowadzil, przy delikatnym skrecie kierownica chodzila tak lekko jakby samochod byl podniesiony, za to przy ciasnym skrecie chodzila mega ciezko i byla przekrecona kierownica o 45st. Na geometrii okazalo sie ze jest mocno rozbieznie (zmienialem tez oslone na pzekladni) i katy tez sa zdrowo przesadzone. Po ustawieniu jezdzi jak calkiem inny samochod :)
Jako ciekawostke to moge napisac, ze wg katalogu w tej maszynie na stacji diagnostycznej scirocco I i II t to samo i bylo produkowane w latach 1974-1984 :lol:
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
Sławek
Maniak
Maniak
Posty: 1552
Rejestracja: 30 lis 2007, 20:44
Model: Scirocco II
Numer GG: 6229661
Lokalizacja: Kraśnik Lub.

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: Sławek »

Mowad, myslałem ze za drugim podejsciem zrobisz to troche lepiej, mam nadzieje ze to chwilowe i co z tym zrobisz bo az bije po oczach...
Obrazek
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2422
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: Mowad »

kiedys zrobie z normalnych rur i kolanek, ale na razie musi byc tak.

-- wtorek, 13 maja 2014, 21:07 --

A dzis przyszla paczka od Reziego z listwami w super stanie i korzystajac z pomyslu Szona 85 zrobilem nowe zapinki listwy progowej, wiec moja mocowana na blachowkrety oraz tasmy dwustronne moze isc na smietnik :mrgreen:

Obrazek

-- piątek, 30 maja 2014, 22:22 --

A dzis przyszla najwieksza paczka zapakowana w karton jaka w zyciu dostalem, w srodku byly fotele z corrado, ktore za jakis czas pojda do obszycia wraz z reszta wnetrza w jakis nieokreslony na razie kolor.
Obrazek

Wydaja sie ciezsze i solidniejsze niz oryginaly ze sciro, albo to moje byly juz takie wybujane (zwlaszcza oparcie kierowcy mialo dosc spore luzy). Tu porownanie:

Obrazek

oprocz tego przysza tez oslona kabli zaplonowych do 16v, ktora okazala sie w nie takim swietnym stanie jak zakladalem i uchwyt alternatora z 16v ktory za cholere nie pasuje do mojego alternatora wiec nadal bede mial zlozony z dwoch :)

-- piątek, 6 cze 2014, 22:53 --

Chyba dwa lata temu zobaczylem podobne fotki trojki (a moze to byla grafika) i od tamtej pory chodzilo mi po glowie zrobienie czegos podobnego. A ze po usmierceniu JH zostalo sporo luznych czesci ;) a i stosowne pomieszczenie mialem do dyspozycji to wywoskowalem auto, wysprzatalem stodole i sprobowalem moja idiotkamera cos wyprodukowac. Natrzaskalem chyba setke fotek, do czegokolwiek nadawalo sie 15, a tak na prawde zadowolony to jestem z dwoch ponizszych :) Chyba nie wyszlo zle jak na niskobudzetowy aparat kompaktowy. No dobra, przyznam, ze i fotoszop byl w uzyciu w celu usuniecia szumow, wprowadzenia poprawek kontrastu itp i dodania napisow, ale i tak jestem mega zajarany efektem :mrgreen:

Obrazek

i z wcisnietym stopem :)
Obrazek

Takze ja juz mam propozycje do kalendarza na 2015 ;)
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2440
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: kostrzyk »

wysoko żeś Pan postawił poprzeczkę
Obrazek
herbiasty
Pisarz
Pisarz
Posty: 1408
Rejestracja: 25 wrz 2009, 13:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 1219647
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: herbiasty »

Pierwsze wygląda rewelacyjnie!!!!
Awatar użytkownika
voo
Pisarz
Pisarz
Posty: 1358
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:07
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: voo »

świetne zdjęcia :) ale brakuje jej listew :roll:
365 dni obsesyjnie.
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2422
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: Mowad »

Listwy leza na szafie :) Jakos tak staro mi sciro z listwami zaczely wygladac.
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
voo
Pisarz
Pisarz
Posty: 1358
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:07
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: voo »

masz w planach je montować ? bo miałbym na nie chętnego :)
365 dni obsesyjnie.
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2422
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: Mowad »

nie na sprzedaz :mrgreen: choc na razie montowac nie mam w planie.

-- niedziela, 15 lut 2015, 18:57 --

Wnetrze wyszlo

Obrazek

wsiadlo do audi

Obrazek
Obrazek

i sie robi nowe, czarne boki, szare srodki, niby nijak, ale bedzie nietypowo, najpierw chcielismy zaszalec, bo jak juz robic nowa tapicerke to czemu by nie, ale ostatecznie stwierdzilismy ze oczojebne kolory nie beda pasowac do klasyka ;) Jak bedzie gotowe to wstawie foty.

A oprocz tego zawitala rozporka zrobiona przez Herbiego (https://www.facebook.com/RCmotorsport.R ... ys?fref=ts)

Obrazek

bylo ciasno ale pasuje jak ulal. Nie wiem tylko czy nie bede musial przerobic mocowania linki gazu (zostala z JH) bo mam tam ok 1,5cm luzu i czy nie bedzie stukac ocowanie w rozporke jak silnik bedzie pracowac na poduszkach (choc na tej z diesla az tak bardzo nie pracuje). Okaze sie jak juz zmontuje normalny dolot zamiast tego tymczasowego druta.

-- poniedziałek, 16 lut 2015, 19:35 --

Jest i dolot, nieco lepszy od dotychczasowego ;)
Obrazek
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
Ruszowy
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2048
Rejestracja: 17 sty 2008, 23:11
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: Ruszowy »

Mowad pisze: i sie robi nowe, czarne boki, szare srodki, niby nijak, ale bedzie nietypowo, najpierw chcielismy zaszalec, bo jak juz robic nowa tapicerke to czemu by nie
Michał, mam tylko nadzieję że nie dałeś się nabrać na flokowanie, alkantarę czy ekoskórę.... Wszystkie wymienione są fajne jak nieużywane ale po roku użytkowania nadają się na śmietnik. Ja przypadkowo nabyłem zrobione przez tapicera welurem i choć wyglądają tak sobie rewelacyjnie się je eksploatuje.
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2422
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Nasza telewizyjna Scala, 6A + blos

Post autor: Mowad »

Szczerze mowiac to nie jestem pewny co to za material, na bank nie flok i nie skora w zadnej postaci. W kazdym razie tapicer ma poslizg (wiedzialem ze tak bedzie), ale moze bedzie chociaz dobrze zrobione dzieki temu ;)

W miedzyczasie poodkurzalem i zalozylem dywaniki z allegro, ktore mialy byc "idealnie dopasowane". No coz, raczej sa srednio dopasowane, maja jakies wyciecie w rogu w blizej nieokreslonym celu, tylne sa sporo za krotkie, od strony pasazera bylby prawie idealnie ale jest nieco za szeroki, a haft ma niewiele wspolnego z tym co bylo pokazane na zdjeciach w aukcji...

Obrazek
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
ODPOWIEDZ