Stabilizator

Jeśli masz jakiś problem techniczny ze swoim Scirocco mk1 lub mk2, tu zapytaj o rozwiązanie.
Awatar użytkownika
traperm
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 269
Rejestracja: 01 gru 2007, 18:46
Numer GG: 4081654

Stabilizator

Post autor: traperm »

Witam mam prośbe do kogoś kto sie zna coś na stabilizatorach:) powiedzmy niedawno mialem wypadek uderzyłem krawężnik ... wahacz mi sie złożył dosłownie.. ma ktoś może zdjęcia jak wygląda prawidłowo stabilizator czy on ma jakies wygięcie na środku czy został uszkodzony .. jakoś dziwnie sie prowadzi nie ściąga a mam wrazenie jak rusze lekko kierownica ze wypadnie z drogi?? ma ktoś jakieś sugestie na ten temat.. jutro podskocze na diagnostyke ale jeśli ma ktoś jakieś fotki prosze o podesłanie dzieki
GT II LC6V R.I.P. obecnie LA5U & 9A :)
Awatar użytkownika
sta44kr
Początkujący
Początkujący
Posty: 182
Rejestracja: 03 gru 2007, 16:19
Model: Scirocco II
Numer GG: 547942

Odp: Stabilizator

Post autor: sta44kr »

przerabialem problem u siebie.a zrobilem tak: wymieniłem wahacz na nowy koszt 70zł firma FEBI wymieniłem przy okazji tuleje na wahaczu i sworzeń.Potem udałem sie na zbieżność i jest ok.Oprócz tego zrobiłem wymiane drugiej strony tuleje plus sworzeń.Warto też obadać drążki kierownicze a dokladnie końcówki jak sa wybite zbieznosci dobrze nikt ci nie ustawi a jak ustawi to tylko kase stracisz.
Awatar użytkownika
sta44kr
Początkujący
Początkujący
Posty: 182
Rejestracja: 03 gru 2007, 16:19
Model: Scirocco II
Numer GG: 547942

Odp: Stabilizator

Post autor: sta44kr »

wiesz a zapomnialem o najwazniejszym czyli twoim pytaniu :blush: u mnie do wymiany rowniez byly laczniki stabilizatora z wahaczen kawalek gumy i metalu co ja oplata i przykreca sie do wahacza.A to też bardzo wazne i sorki ze w dwoch odpowiedziach ale jest prawie 3 w nocy he he
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3289
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Odp: Stabilizator

Post autor: Sołtys »

Znalazłem takie zdjecie - troche kiepskie ale widać że stabilizato jest w miarę prosty. U mnie teraz wydaje się że lekko swój też zgiełem - no ale uroki takie \"gleby\" Ale na zbieżności 2 tygodnie temu było okej :)
A jak robisz coś przy wachaczach to pomyśl nad spinką na dole. Ja sobie sam zrobiłem :p Obrazek
Ta fotka jest stara - jakos po zakupie autka.
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
Awatar użytkownika
traperm
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 269
Rejestracja: 01 gru 2007, 18:46
Numer GG: 4081654

Odp: Stabilizator

Post autor: traperm »

dzieki za info :) zdjęcie niestety kiepskie:) chodzi mi o sam środek stabilizatora jest tam takie zgięcie i nie wiem czy tak ma byc czy to sie stało po krawężniku.. wymieniłem wahacz, swożeń, gumy, koszt wahacz - 70zł, swożeń -32zł, 4 gumy stabilizatora- 32zł, dzisiaj obejżałem dokładniej i niestety ale tego sie nie spodziewałem podłużnice sie wykrzywiły do góry mam nadzieje że z czasem troche opadną .. zna sie ktoś na naciąganiu czy jest sens to wogole ruszać/?? jak znajde troche czasu pojade na zbierzność zobaczymy czy sie całkiem nie przestawiło coś :)
GT II LC6V R.I.P. obecnie LA5U & 9A :)
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Odp: Stabilizator

Post autor: obar »

stabilizator na środku jest prosty
jak ściąga auto na jedna stronę to obstawiam zbieżność po wymianie i będzie ok.

co do podłużnic.... tutaj masz większy problem bo one ja się wykrzywiły to na pewno same nie opadną... no chyba, że rdza je przeżre;).
nie wiem czy to można prostować ale wymienić na pewno, tylko musiałbyś ze zdrowej sztuki wymontować.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
traperm
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 269
Rejestracja: 01 gru 2007, 18:46
Numer GG: 4081654

Odp: Stabilizator

Post autor: traperm »

.. podłużnice chyba są wygięte tyle samo jedna i druga więc to narazie odpuszcze... nie chce zabardzo ładować kasy jeśli to nie stabilizator to poszukam innej budy albo auta:)

co do tego stabilizatora jeśli jesteś pewien że jest prosty oryginalnie to musze swój wymienić ja mam takie zagięcie i może to jest wada na środku koło rury wydechowej:) jak ktoś robi aktualnie z autem i ma na wierzchu niech podeśle fotke... nie ściaga go właśnie w tym problem tylko coś strasznie jest czuły na ruchy kierownicą takie mam wrażenie chyba że to wada idze tym że dawno nie jeździłem i wymieniłem wszystkie gumy:D:D
GT II LC6V R.I.P. obecnie LA5U & 9A :)
Awatar użytkownika
TOMEK
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 417
Rejestracja: 01 gru 2007, 18:39
Model: Scirocco II
Numer GG: 5086916

Odp: Stabilizator

Post autor: TOMEK »

ja bym nie lekcewarzył tych podłużnic!! musisz popytac u blacharzy którzy mają ramę do wyciągania, taka operacja nie jest bardzo skomplikowana i cena nie powinna byc az taka wielka, choć tanie to tez nie jest, ale zapytac mozesz:) pozdro
Awatar użytkownika
traperm
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 269
Rejestracja: 01 gru 2007, 18:46
Numer GG: 4081654

Odp: Stabilizator

Post autor: traperm »

nie lekceważe tylko z tego co je oglądałem nie sa nigdzie spękane ani uszczerbione czy jakoś tak są skrzywione i to jeszcze do góry... więc myśle że to nie jest ta wada załatwie pierwsze ten stabilizator jak obar twierdzi że ma być prosty to mu wierze dłużej siedzi w tym chyba niż ja:):P
GT II LC6V R.I.P. obecnie LA5U & 9A :)
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Odp: Stabilizator

Post autor: obar »

jednak lekkie wygięcie na środku stabilizatora jest w dół... to chyba na wydech, ale to jest delikatne wygięcie
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
traperm
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 269
Rejestracja: 01 gru 2007, 18:46
Numer GG: 4081654

Odp: Stabilizator

Post autor: traperm »

stabilizator jednak jest ok gumy ok wahacze i amortyzatory ok zbiezność zrobiona .. dużo lepiej ... ale nie do konca jednak coś chyba sie przestawił zobaczymy pojeździmy do wiosny i zdecyduje sie co dalej dzieki za rady
GT II LC6V R.I.P. obecnie LA5U & 9A :)
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Odp: Stabilizator

Post autor: obar »

Jak nadal jest coś nie halo to sprawdź mocowanie wahacza czy nie jest uszkodzone lub wgięte... to w sumie jest bardzo mocny punkt karoserii, ale lepiej sprawdzić, bo jak się wahacz złożył, to nie wiadomo:dry:
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
ODPOWIEDZ