SCIROCCO by YARO

Pochwal się swoim Scirocco.
Awatar użytkownika
Son_Goku
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 456
Rejestracja: 21 kwie 2009, 14:10
Model: Scirocco II
Lokalizacja: TOS

Re: SCIROCCO by YARO

Post autor: Son_Goku »

Teraz wnętrze masz jak ta lala. Pięknie jest 8).

Kanapę widzę, że też dało radę jakoś upchać. Trzeba było wyrzucić całkowicie te pasy z tyłu. I tak tam się mało jeździ a nie mówiąc zapina. :side:

P.S. Dzięki za odwiedziny. Po porównaniu kiedy widziałem Twoją Sroke w kwietniu poprawa jest duuuża. 8) A teraz z tym wnętrzem to już w ogóle bajka :D
Awatar użytkownika
BossFazer
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 372
Rejestracja: 13 cze 2009, 01:41
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: SCIROCCO by YARO

Post autor: BossFazer »

noo teraz jest o niebo lepiej ;) tylko wyrzuc ten uchwyt na napoj zamontowany w drzwiach :D to psuje wizerunek ;)

PS:a mnie to nie podziekujesz ?? :P kto Ci fotele do bagaznika wkladal ? :P kto podarowal zapalniczke ? :P
mówi mi wewnetrzny głos.. że tu nie chodzi o siłe, nie chodzi o moc...
Yaro
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 572
Rejestracja: 01 gru 2007, 22:35
Model: Scirocco II
Numer GG: 3535850
Lokalizacja: Kraków/Bejsce

YAROCCO

Post autor: Yaro »

No tak Boss masz racje powinnienem Ci powdziękować :) .... ale zapalniczki nie było w fotelach :D nie wiem u Sona w trawie przed domem pewnie leży :P

-- czwartek, 8 gru 2011, 01:15 --

No cóż, nadszedł właśnie ten czas w którym rozpoczęła się praca nad scirocco. Dużo tutaj nie napisze ale zaczynam od tego że kupiłem cały samochód z ABFem który oczywiście wyląduje w sciro :)

Obrazek

Na ebay licytuje też belke z scirocco 16V kompletną ze stabilizatorem, zaciskami i tarczami, tulejami. Jeśli uda mi się ją kupić w takiej cenie jak myślę to będę skakał przez tydzień :)

-- czwartek, 8 mar 2012, 19:21 --

YO!

Dawno mnie tutaj nie było, brak czasu itp itd.....

Ale... prace przy Scirocco ruszyły! W poprzednim poście napisałem że owy ABF już kupiony teraz historia dalej.
Po wprowadzeniu auta na podwórko zacząłem od rozbierania i pozbywania mi nie potrzebnych części SEATowskich.

Następnie:

Zacząłem od demontażu elementów górnych silnika i dopóki nie wjechała wyciągarka bawiłem się w czyszczenie :)

Przed:

Obrazek



Po:

Obrazek



Silnik jeszcze w budzie :)

Obrazek



I wyjechawszy :D

Obrazek




Teraz pozostaje mi oddzielić silnik od skrzyni i dostać jakąś inną VW.

Co do silnika, problem w tym że jest prawdopodobnie walnięta panewka, no ale całe auto kupiłem za 500zł więc tylko na + jestem :)

Niedługo wskoczy mi termin to silnik wyląduje w TRS-RACING w Częstochowie w celu wymiany/naprawy części oraz diagnozę i takie tam żeby wiadomo było czy silnik nadaje się jeszcze na bicie KM jeśli nie idzie na złom i szukam gołego słupka bo osprzęt jest ;)

A SCIRO stoi i czeka grzecznie:

Obrazek



Prace idą powoli dlatego że wszystko mam na wsi a teraz praktycznie cały czas siedzę w Krakowie więc nie szykuje się na tempo błyskawiczne, co będę w stanie robić będę robił ale czas czas i jeszcze raz czas!

POZDRO ! :)

-- niedziela, 14 kwi 2013, 18:28 --

Jako że pogoda dopisuje, wybrałem sie dzisiaj na myjkę i małą sesje ;)


Obrazek

Obrazek






Pzdr. :wink:
Obrazek
drops
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 11 mar 2013, 02:23
Model: Scirocco II

Re: SCIROCCO by YARO

Post autor: drops »

:roll:
Awatar użytkownika
vega
Pisarz
Pisarz
Posty: 1011
Rejestracja: 28 mar 2010, 10:28
Model: Scirocco I
Numer GG: 24919081

Re: SCIROCCO by YARO

Post autor: vega »

Świetna fotka z tymi chmurami. Auto pięknie się komponuje kolorystycznie. Pięknie, bardzo mi się to podoba :)
Jest:
Scirocco mk1 1978
Ford Ka 1999 (dupowozik )
Były:
Oldsmobile F85 Cutlass 1978 V8
Marcedes w111 22OS 1961
Opel Manta A 1975
Ford Granada 1978
Chevrolet Camaro 1988 v8 5.OL
Pontiac Fiero 1988 v6
herbiasty
Pisarz
Pisarz
Posty: 1408
Rejestracja: 25 wrz 2009, 13:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 1219647
Lokalizacja: Przemyśl

Re: SCIROCCO by YARO

Post autor: herbiasty »

Tez mi sie to foto bardzo podoba :)
Super do kalendarza by było :)
Yaro
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 572
Rejestracja: 01 gru 2007, 22:35
Model: Scirocco II
Numer GG: 3535850
Lokalizacja: Kraków/Bejsce

Re: SCIROCCO by YARO

Post autor: Yaro »

może dostanie się na 2014 ;)
Obrazek
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2439
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: SCIROCCO by YARO

Post autor: kostrzyk »

bez kitu czarne blachy na sroce wyglądają zajedwabiście :)
Obrazek
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: SCIROCCO by YARO

Post autor: obar »

kostrzyk pisze:bez kitu czarne blachy na sroce wyglądają zajedwabiście :)
Zgadzam się. Autko świetnie się prezentuje, a któraś fotka faktycznie powinna wylądować w kalendarzu 8) .
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Yaro
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 572
Rejestracja: 01 gru 2007, 22:35
Model: Scirocco II
Numer GG: 3535850
Lokalizacja: Kraków/Bejsce

Re: SCIROCCO by YARO

Post autor: Yaro »

Dlatego będą na aucie dotąd dopóki nie wejdzie przepis o obowiązkowych nowych tablicach ;) na 2014 rok zgłoszę któreś ze zdjęć ;)
Obrazek
Yaro89
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 04 kwie 2023, 20:05
Model: Scirocco II
Numer GG: 3535850

Re: SCIROCCO by YARO

Post autor: Yaro89 »

Hej hej!
Wraca stary pryk :) Dawniej pod psedu Yaro ale zapomniałem hasła i konto diabli wzięli :D :D ale do rzeczy

Jestem po technicznej renowacji wozu, oddałem samochód do "mechanika" który mi robił silnik od podstaw stary poczciwy 1.6 i ...
po czasie zauważyłem że pompa nie pompuje płynu chłodzącego, po 3 jazdach otwarłem maskę i zbiornik był tak napuchnięty że myślałem że zaraz go rozerwie - i teraz pytanie ... czy ja nie przegrzałem silnika czasem ? zaznaczam że nie mam podpiętych kabli od czujnika temperatury

Druga sprawa mam złożony gaźnik od poloneza "ssanie ręczne" nie działa mi to tak jak powinno auto jedzie biednie mimo regulowania mieszank ale silnik się wkręca ładnie na jałowym...i pytanie czy wracać do starego pierburga czy walczyć z tym polonezowskim....

Ale najbardziej martwi mnie to pierwsze :(

pozdro

Wróciłem na stałe ;)
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: SCIROCCO by YARO

Post autor: obar »

Przy prawidłowo działającym układzie chłodzącym nie ma prawa się nic ugotować. A słupek dobrze złożony? Termostat dobry sprawny? Termowłącznik wentylatora sprawny? Pompa sprawna?
Gaźnik trzeba by prześwietlić pod kątem prawidłowych dysz paliwowych, bo albo będzie za bogato, albo za ubogo, a raczej to drugie.
Jeśli obroty biegu jałowego są prawidłowe, a reakcja na mocne dodanie gazu jest opóźniona, bo się dławi to za słaby gaźnik (za mała dawka paliwa). Albo ktoś nie umie go wyregulować.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Yaro89
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 04 kwie 2023, 20:05
Model: Scirocco II
Numer GG: 3535850

Re: SCIROCCO by YARO

Post autor: Yaro89 »

No właśnie... ale czy mimo że pompa wody rzeczywiście jest trochę głośna to może przestać pompować płyn?
To czy blok jest dobrze złożony to ja nie mam pojęcia, nie było mnie przy tym, ale naciskając węże powietrze dostaje się do zbiornika więc tam nic nie jest zatkane. Wiatrak się załącza, termostat puszcza duży obieg... Ale co mają chłodzić? Powietrze? :lol:
Co do gaźnika, wymienię jednak na taki jaki był. Wiem że nie są idealne ale mam okazję kupić po regeneracji.
Ogólnie auto idzie w totalny oryginał więc ...

Ale jeśli tak jeździłem bez obiegu ale nic mi nie wybuchło to mogło to zrobić jakieś spustoszenie w silniku?
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: SCIROCCO by YARO

Post autor: obar »

Ja już widziałem pompy, w który wirnik się rozlatywał, bo był plastikowy. Jak hałasuje to nie ma co na niej jeździć.

Ja się mocno zgrzał to pytanie czy uszczelka jest ok, bo gdzieś ten zbiorniczek pompowało. No i jeszcze kwestia starego korka, który może mieć uszkodzony zawór upuszczający nadciśnienie.
Wyciągnij pompę i ją sprawdź.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
spirit
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2763
Rejestracja: 01 gru 2007, 20:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 8805675
Lokalizacja: WOR

Re: SCIROCCO by YARO

Post autor: spirit »

Możesz wrzucić zdjęcie jak to wygląda obecnie z tym gaźnikiem, sam planuje przejść na gaźnik z 125p i mam kilka pomysłów jak to zrobić.
ODPOWIEDZ