MIĘDZYNARODOWY ZLOT SCIROCCO W POLSCE 2009

Informacje o spotach regionalnych i zlotach ogólnopolskich oraz międzynarodowych.
Awatar użytkownika
dudi85
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2270
Rejestracja: 21 gru 2007, 16:54
Model: Scirocco II
Numer GG: 792166
Lokalizacja: Bytom

MIĘDZYNARODOWY ZLOT SCIROCCO W POLSCE 2009

Post autor: dudi85 »

:-)


Pragne wszystkich poinformowac ze najprawdopodobniej w roku 2009 odbedzie sie miedzynarodowy zlot scirocco w Polsce :-) Podczas wypadu do Osnabreuck powstala taka inicjatywa ze strony Krzysia (scirorider) (hmmm a moze powstala juz wczesniej tylko on nam o tym powiedzial... juz sam nie pamietam....) aby pokazac niemcom i innym nacjom polska goscinnosc i oczywiscie sroczki :-) zlot odbylby sie najprawdopodobniej gdzies na wybrzezu z racji tego zeby ich nie ciagac po naszych drogach zeby czegos im w wozach nie pourywac :)

Ostatnio niemcy sami wypytywali sie na niemieckim forum jak tam z tym zlotem w polsce bo chetnie by sie przejechali tutaj do nas.... no wiec mysle ze trzeba by sie postarac i im cos fajnego pokazac :)))

Wiecej tutaj powie scirorider bo z tego co wiem on sie tym glownie zajmuje.....


Pisze o tym dlatego juz teraz aby kazdy z nas wzial sobie to pod uwage i na taka okolicznosc zaczal juz sobie odkladac fundusze gdyz byloby to zapewne ciekawe wydarzenie a wiadomo ze duzo osob ma nad morze daleko i taki wyjazd bedzie troche kosztowal Nooo a trzeba by niemcom pokazac sie z jak najlepszej strony i wykazac sie sporawa frekwencja :D

Ja sobie chyba zaloze osobno skarbonke wlasnie na ten wypad no i chyba na holandie albo cos ciekawego na przyszly rok....


Mysle ze jakby sprawe dograc i naglosnic to wpadlby tez ktos z holandii belgii moze czechy albo rosja czy ukraina....
(w Osnabreuck byli niemcy polacy holendrzy belgowie i francuzi)


Bylo by super gdyby to wypalilo mozna by np zrobic jakas mala zrzutke zeby porobic im np jakies pamiatki smycze ze zlotu w polsce naklejki na auta jakies male ze tutaj byli......


Co wogole o tym sadzicie?

ps. ew. zglaszajcie jak mozna do nas wjechac i nic nie pourywac moze jakies sie inne miejsce wymysli....
oj tam oj tam...
Awatar użytkownika
ase2000
Początkujący
Początkujący
Posty: 132
Rejestracja: 05 gru 2007, 11:20
Model: Scirocco II
Numer GG: 4123620

Odp: MIĘDZYNARODOWY ZLOT SCIROCCO W PL [wybrzeże 2

Post autor: ase2000 »

sprawiles ze chce mi sie naprawiac sciro bo juz niemialem do niego sily... !!

BEDE !! B) B) B) !!
www.ASE2000.pl
LDZ : photographic ... motion graphic ... video editing
-----------------------
:pinch: <b>.: RIP :. VW Scirocco Mk1 '75 1.8 EX </b>... 100ps 160Nm... 8s. - 100 km/h
:pinch: <b>.: RIP :. VW Scirocco Mk2 '88 1.8 16v KR </b>... klima, wspom, elekt, ver. USA
:evil: <b>.: LIFE :. VW Scirocco Mk2 '86 1.8 DX + LPG </b>... ( economy )
Awatar użytkownika
Fenri
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 606
Rejestracja: 19 sty 2008, 19:53
Model: Scirocco II
Numer GG: 1301241

Odp: MIĘDZYNARODOWY ZLOT SCIROCCO W PL [wybrzeże 2

Post autor: Fenri »

O kurde, trzeba grata szykować i pieścić:woohoo:
Awatar użytkownika
ozi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3326
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:36
Model: Scirocco II
Numer GG: 3194420

Odp: MIĘDZYNARODOWY ZLOT SCIROCCO W PL [wybrzeże 2

Post autor: ozi »

jak zobaczylem tytul tematu to sie wystraszylem, bo pomyslalem - mega zlot a ja silnik wyjalem spod maski, no ale jak to 2009 to musze sie tam zjawic :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Nashi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2126
Rejestracja: 09 lut 2008, 00:21
Model: Scirocco II

Odp: MIĘDZYNARODOWY ZLOT SCIROCCO W POLSCE 2009

Post autor: Nashi »

No cóż, pomysł wydaje mi się naprawde dobry, głównie z racji tego że wielu z nas nie ma możliwości wyjazdu w długą trasę w obcy kraj na ciekawy zlot głownie ze względów finansowych oraz niepewnego stanu aut. Dlatego pomysł zlotu w Polsce wydaje sie byc naprawde atrakcyjny.

Co do wyboru miejsca - jak na mój gust trzebaby rozejrzeć się jakie są plany co do autostrad wschód-zachód w 2009 roku (tzn. gdzie powinny być do tego czasu ukończone odcinki). Na pewno możnaby liczyć na A4 ale z racji tego że przebiega m.in. koło Wrocławia nie będę jej proponował bo ciężkoby tu było mówić o bezstronności ;P Może w takim razie gdzieś blisko A2? Zakładając że nie będzie cała rozkopana to można liczyć że z Berlina będzie można dojechać prawie do samej Łodzi. No i przynajmniej przebiega przez centralną Polskę.

Jeśli chodzi o nagłośnienie sprawy to mamy tutaj Oleg\'a M. na forum z ukrainy, sporo osób ma kontakty z ludźmi na zachodzie więc myślę że jest szansa żeby to wyszło.
Obrazek
Awatar użytkownika
dudi85
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2270
Rejestracja: 21 gru 2007, 16:54
Model: Scirocco II
Numer GG: 792166
Lokalizacja: Bytom

Odp: MIĘDZYNARODOWY ZLOT SCIROCCO W POLSCE 2009

Post autor: dudi85 »

scirorider ma dobre kontakty na zachodzie bo on tam wiecej siedzi na niemieckim forum niz na polskim :) tak wiec o tamta strone swiata nie trzeba sie martwic :-)

narazie sa 3 propozycje gdzie by sie to mialo odbyc...... pozniej o wszystkim napisze scirorider :-)
oj tam oj tam...
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Odp: MIĘDZYNARODOWY ZLOT SCIROCCO W POLSCE 2009

Post autor: obar »

Może w takim razie gdzieś blisko A2? Zakładając że nie będzie cała rozkopana to można liczyć że z Berlina będzie można dojechać prawie do samej Łodzi. No i przynajmniej przebiega przez centralną Polskę.
Ale wybrzeże to raczej nie Łódź;).
zlot odbylby sie najprawdopodobniej gdzies na wybrzezu z racji tego zeby ich nie ciagac po naszych drogach zeby czegos im w wozach nie pourywac:)


To gdzie Ty chcesz takie drogi w PL znaleźć?:laugh: ;)

Ja bym proponował ( jeśli wybrzeże, powiedzmy fajny klimacik nad morzem) gdzieś pośrodku naszej mapki(mniej więcej trójmiasto):).
Tylko termin to najwcześniej na maj/czerwiec, bo wcześniej jest strasznie zimno.
Czasu by wystarczyło by wczyscy uzbierali kasę na taki wypad a zawsze to lepiej niż większa odległość za granicę jak tu ktoś wspomniał:).

Mi się bardzo podobał klimat w Mielnie (spocik sciro-corrado)B) . Ludziska chyba potwierdząB) .
pozdro vw
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
hcsciroII
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 748
Rejestracja: 13 sty 2008, 23:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 10224921

Odp: MIĘDZYNARODOWY ZLOT SCIROCCO W POLSCE 2009

Post autor: hcsciroII »

pomysł ok jestem za nawet mogę pomyśleć nad gadżetami okazyjnymi na zlot co do miejsca to wolałbym zeby to było bliżej granicy z racji tego że wiele zlotów w Polsce odbywało sie zawsze po stronie wschodniej to moze raz zróbmy porządny zlot na zachodzie Polski tym bardziej zeby nie ciągac gości z zachodu po tych pięknych rozkopanych polskich drogachB) moja propozycja co do miejsca to Zielona Góra jest tam dużo mozliwości przede wszystkim latem B)
Obrazek
Awatar użytkownika
Nashi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2126
Rejestracja: 09 lut 2008, 00:21
Model: Scirocco II

Odp: MIĘDZYNARODOWY ZLOT SCIROCCO W POLSCE 2009

Post autor: Nashi »

obar napisał:
Może w takim razie gdzieś blisko A2? Zakładając że nie będzie cała rozkopana to można liczyć że z Berlina będzie można dojechać prawie do samej Łodzi. No i przynajmniej przebiega przez centralną Polskę.
Ale wybrzeże to raczej nie Łódź;).
zlot odbylby sie najprawdopodobniej gdzies na wybrzezu z racji tego zeby ich nie ciagac po naszych drogach zeby czegos im w wozach nie pourywac:)


To gdzie Ty chcesz takie drogi w PL znaleźć?:laugh: ;)
No o tym że Łódź prócz nazwy z morzem niewiele ma wspólnego to ja wbrew pozorom wiem ;) Problem wybrzeża jest taki że oprócz niewątpliwego atutu w postaci morza to nic więcej na jego korzyść nie przemawia - zewsząd prócz samego wybrzeża tam daleko, o jakichś wyjątkowo dobrych drogach też mi nic nie wiadomo, a i pogoda bywa dużo bardziej kapryśna niż w głębi kraju, o niezliczonych ilościach komarów wieczorami nie wspominając (przynajmniej kilka lat temu jeszcze tak było, może mam nieaktualne informacje). Właśnie dlatego proponowałem rozejrzeć się za jakimś miejscem w centralnej Polsce do którego jest dobre połączenie autostradowe z niemcowni. Jeśli na dodatek chcielibyśmy także ujrzeć kolegów zza wschodniej granicy warto by było pomyśleć o tym żeby nie robić spotu tak jak proponował hcsciroII przy samej zachodniej granicy. Biorąc to wszystko pod uwagę tak jakoś Łódź mi się nasunęła i stąd moja zupełnie luźna propozycja. No ale faktycznie może niech scirorider sie wypowie bo tak to mozemy tylko robic tu bezproduktywną burzę mózgów ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
ase2000
Początkujący
Początkujący
Posty: 132
Rejestracja: 05 gru 2007, 11:20
Model: Scirocco II
Numer GG: 4123620

Odp: MIĘDZYNARODOWY ZLOT SCIROCCO W POLSCE 2009

Post autor: ase2000 »

sluchajcie a moze tor poznan !?

jeden dzien na torze ... 1 dzine zwiedzania i w nd parada przez poznan !?
np dlugi weekend majowy !? od 30.04.2009-03.05.2009 !?


dojazd niemcy maja super my w sumie tez :)))
wiec kurcze moze jednak warto o poznaniu pomyslec :D
www.ASE2000.pl
LDZ : photographic ... motion graphic ... video editing
-----------------------
:pinch: <b>.: RIP :. VW Scirocco Mk1 '75 1.8 EX </b>... 100ps 160Nm... 8s. - 100 km/h
:pinch: <b>.: RIP :. VW Scirocco Mk2 '88 1.8 16v KR </b>... klima, wspom, elekt, ver. USA
:evil: <b>.: LIFE :. VW Scirocco Mk2 '86 1.8 DX + LPG </b>... ( economy )
Awatar użytkownika
Nashi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2126
Rejestracja: 09 lut 2008, 00:21
Model: Scirocco II

Odp: MIĘDZYNARODOWY ZLOT SCIROCCO W POLSCE 2009

Post autor: Nashi »

też o Poznaniu myślałem właśnie, tyle że z tego co kojarze ciężko tam z ludźmi od nas (a warto żeby był ktoś na miejscu kto by to wszystko koordynował)
Obrazek
Awatar użytkownika
Pablo
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 05 sie 2008, 19:54
Model: Scirocco II
Numer GG: 9186007

Odp: MIĘDZYNARODOWY ZLOT SCIROCCO W POLSCE 2009

Post autor: Pablo »

kamien spadl mi z serca jak zobaczylem ze to bedzie w 2009... powinienem zdazyc zrobic prawko i w tedy mozecie na mnie liczyc B)
Poldon driver funclub team xD
Awatar użytkownika
pavel
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 755
Rejestracja: 03 gru 2007, 13:47

Odp: MIĘDZYNARODOWY ZLOT SCIROCCO W POLSCE 2009

Post autor: pavel »

moim skromnym zdaniem bardzo dobry pomysł, sam bym z miłą chęcią zawitał na takim zlociku

tylko odwieczne pytanie kto się zajmie organizacją, bo wiadomo potrzeba dużo czasu i zacięcia by dograć taką imprezę, potrzebne są fundudze by ktoś konkretnie z nami rozmawiał na takie tematy jak np. wynajęcie toru zwłaszcza w Poznaniu, ale koniec pesymizmu pomysł super, życzę przyszłym organizatorom powodzenia w doprowadzeniu wszystkiego do szczęśliwego końca
Obrazek

Co dwie to nie jedna
Awatar użytkownika
Gd_Pawel81
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 20 sty 2008, 22:36
Model: Scirocco II
Numer GG: 1100190

Odp: MIĘDZYNARODOWY ZLOT SCIROCCO W POLSCE 2009

Post autor: Gd_Pawel81 »

Oo...!!! to chyba będzie trzeba w końcu autko umyć.;)
trójmiasto byłoby ok. To by se germany promem przypłyneli (i problem z dziurawymi drogami rozwiązany)
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Odp: MIĘDZYNARODOWY ZLOT SCIROCCO W POLSCE 2009

Post autor: Kamil »

a zastanawialiscie sie nad formula takiego zlotu?
czy to ma byc schlot w stylu corrado, czy raczej biwak w kartoflisku w stylu vwmanii (przynajmniej poprzednich edycji), czy macie jakis nowy oryginalny pomysl? mysle, ze zeby przyjechali goscie z niemiec, holandii itp., to trzeba pomyslec, co zrobic, zeby taki zlot sie czyms wyroznial.
mi sie na przyklad bardzo podoba formula przyjeta przez youngtimer.pl, czyli rajd. oni organizuja przejazd przez bieszczady, niezbyt forsowny, z tego co widzialem to kolo 100-150 km dziennie, wiec rekreacyjnie, z wieloma przystankami na podziwianie widokow itp., a wieczorami maja czas na piwko przy ognisku.
a miejsce? musicie sie wg mnie zastanowic na jaka \"miedzynarodowosc\" stawiacie, czy chcecie, zeby przyjechali ludzie i z zachodu i ze wschodu, czy skupiacie sie na niemcach i holendrach (mam niestety wrazenie, ze francuzi beda mieli deczko za daleko). jesli chcecie widziec niemcow, to naturalnym wg mnie, wydawaloby sie zorganizowanie takiego zlotu na zachodzie, ale wtedy podcina sie pepowine niektorym z nas, ktorzy z rzeszowa czy krakowa raczej do szczecina na zlot nie pojada. jesli chcecie goscic rowniez kolegow zza wschodniej granicy (dla ktorych nasze drogi powinny byc raczej luksusowe), to okolice lodzi czy nawet torunia/bydgoszczy wydaja sie rozsadniejsze.
nie chce nikomu nic narzucac, ja bym sie organizacji czegos takiego nie podjal, ale jesli ktos ma na tyle odwagi i samozaparcia, to w miare mozliwosci postaram sie pomoc, jesli organizator bedzie sobie takiej pomocy zyczyl.
ogolnie uwazam, ze pomysl ciekawy, ale czuje, ze jak organizator zobaczy ogrom nakladu pracy i kasy potrzebny do organizacji czegos takiego, to moze sie wszystko posypac, ale oby moje slowa sie w g... obrocily.
Old Volkswagens never die, they just get lower.
ODPOWIEDZ