Najfajniejszy zawias do sroczki

Jeśli masz jakiś problem techniczny ze swoim Scirocco mk1 lub mk2, tu zapytaj o rozwiązanie.
Awatar użytkownika
RTUT
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 287
Rejestracja: 01 gru 2007, 22:06
Model: Scirocco II
Numer GG: 3187843

Najfajniejszy zawias do sroczki

Post autor: RTUT »

Mam taki problemik z zawieszeniem. Kiedys moja sroczka była obniżona ale poprzedni właściciel zmienił to i z tyłu teraz sa amortyzatory co parametrami nawet przypominaja orginalne i sprężyny nawet też. Z przodu natomiast to jakaś kompletna żeźba. NIc orginalnego do kolumn nie pasuje bo albo zadługie albo zakrótkie ze spręzynami tez nie jest wesoło. Wniosek taki, że trzeba wymienić chyba wszystko, tylko na co??? Co radzicie jakiegoś kita, może gwinta? Jak tak to jakiego? Nie chce zrobic auta które wygladało by i prowadziło by się jak taczka (już to przerabiałem). Obniżenie jakie biore pod uwage to max 40mm. Czy ktoś wie jak spisuja się gwinty typu GT Cupline???
DUŻO gazu i sprzęgło od razu...
Awatar użytkownika
Burner
Początkujący
Początkujący
Posty: 97
Rejestracja: 01 gru 2007, 23:50
Numer GG: 4070854

Odp: Najfajniejszy zawias do sroczki

Post autor: Burner »

Wszystko właściwie zależy od Twoich upodobań i zasobności portfela.
Z tego co piszesz nie chcesz niżej niż 40 mm. Na taką wysokość nie musisz mieć gwinta. Możesz kupić jakiś dobry kit np. KONI z regulacją twardości + HR. Wspaniały zestaw.
Kilka osób jeździ na kicie GT CUpline - nie na gwincie. Podpowiedzą CI. Napisz np do vwmaniaka - On ma GTCUpline i z tego co wiem to sobie chwali :)

Pozdrawiam.
Subaru Mica Blue 1989 Scirocco MKII by Burner - było... ale jest w dobrych rękach :)

Scirocco Corrado Klub Polska
Awatar użytkownika
noorec
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 475
Rejestracja: 20 paź 2007, 00:40
Numer GG: 7768006

Odp: Najfajniejszy zawias do sroczki

Post autor: noorec »

a co dokladnie masz nie tak z Mcpersonami z przodu?
sa od innego auta czy jak?
pamietaj ze jak kupisz kita z kompletnymi mcpersonami to pozbawiasz sie mozliwosci wymiany wkladow amorka.. bo tam jest to caloscia..
oryginalne kolumny w scirocco mialy wymienne wklady co jesyt o wiele lepsza alternatywa..
tak wiec jezeli masz oryginalne kolumny to szukaj wkladow(zadne szukanie wszedzie tego pelno) a jesli masz nieoryginalne to i tak po ptokach i albo znajdziesz kolumny z sciro za bezcen i do tego wklady i springi albo jak ci sie nie chce albo masz to w dupie;) to kup kit GTC na allegro..
Naprawde dobry zxawias mimo niskiej ceny:)
STREET LANE GARAGE
http://www.facebook.com/pages/Street-La ... 2276826775

Audi 80 20V turbo quattro 415KM/490Nm ET 11,62
Audi A4 20V turbo quattro daily
Honda Civic Coupe Zonda Syfik...
...a wczesniej byly:
Seat Ibiza TDI EVO1
VW Polo 1,0 Steilhack
Audi 80 GL
VW SciroccoII GTII PGturbo
VW SciroccoII GTI.turbo
Audi 80 GTE
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3289
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Odp: Najfajniejszy zawias do sroczki

Post autor: Sołtys »

Potwierdzam że GTC to tani i dobry zestawik. Montowałem taki w Golfie 2 i całkiem przyjemnie się jeździ. Powiem nawet że lepiej to się sprawuje na dziurach niż mój gwint w Sciro.

To zawieszenie kupywaliśmy od gościa co na Allegro sprzedaje pod nikiem: ATL-TUNINGcom
(byliśmy u niego osobiście po to)
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
Awatar użytkownika
czarodziejka
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 867
Rejestracja: 30 lis 2007, 14:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 2478779
Lokalizacja: Szczecinek

Odp: Najfajniejszy zawias do sroczki

Post autor: czarodziejka »

też mam zestaw GTC tylko 60/40 :) uważam że relacja ceny do jakości jest bardzo dobra. ładnie wybiera wszystkie niespodzianki polskich dróg:) tylko wkładu już do tego nie założę:( bo jest na stałe ospawane.ObrazekObrazek
"Pasja - po to by realizować marzenia, nie po to by być lepszym od innych"
http://www.youtube.com/watch?v=xuuB8UAmO48
http://www.youtube.com/watch?v=mzAY8qrQcAY
Obrazek
Awatar użytkownika
GrześWY
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 239
Rejestracja: 01 gru 2007, 21:46
Model: Scirocco II
Numer GG: 2961900

Odp: Najfajniejszy zawias do sroczki

Post autor: GrześWY »

też posiadam taki zawias i są tego zalety i wady. Jeśli będziesz miał źle dobrane felgi dobędziesz tarł na byle dołku... ja tak maiłem do wczoraj... ale na szczęście się to juz zmieniło:side:
Obrazek

chcecie się karnać... 1..:) km bez turbo, bez nitro.... NO KOCHAM TEN WÓZ <Czesio>
Awatar użytkownika
Dżizi
Nowy
Nowy
Posty: 15
Rejestracja: 01 gru 2007, 15:41
Model: Scirocco I

Odp: Najfajniejszy zawias do sroczki

Post autor: Dżizi »

Ja rowniez jezdze na -40 GTC.
Dobrze na tym mi sie jezdzi.
Chociaz torow tramwajowych to
to nie lubi :P
Awatar użytkownika
kafar
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 276
Rejestracja: 04 gru 2007, 17:39
Model: Scirocco II
Numer GG: 4341225

Odp: Najfajniejszy zawias do sroczki

Post autor: kafar »

moj brat tez ma GTC w mk3 40/40 jest dosc twardy.Po roku uzywania na przegladzie pokazalo ze stan 70% wiadomo polskie drogi.Cena do jakosci jest ok.Niewiem jak gwint ale mysle ze podobnie.
ODPOWIEDZ