Duże spalanie w JH

Jeśli masz jakiś problem techniczny ze swoim Scirocco mk1 lub mk2, tu zapytaj o rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Duże spalanie w JH

Post autor: Kamil »

wytłumacz wszystkim co w tym takiego śmiesznego, to może razem sie pośmiejemy...

p.s. jak staruszka w sklepie kupuje wędlinę za 2zł to tez jest zajebiście śmieszne nie?

Pozdro.
a juz ci mowie... po prostu widze mala roznice miedzy kupowaniem produktow pierwszej potrzeby, a takich, bez ktorych obejsc sie mozna. jak babcia kupuje sobie mortadele za 2 zl, to nie dlatego, ze szarpnela sie na maszyne wiazaca jej sznurowki, ktora teraz musi zasilac mortadela i wrzuca jej tej mortadeli tylko na jeden but, bo nie ma kasy, zeby maszynka zawiazala jej dwa... no daruj, ale twoj przyklad nawiazuje zupelnie do innego zjawiska spolecznego, bo bycie w sytuacji materialnej takiej, ze nie starcza na jedzenie to jedno, a kupienie sobie samochodu, do ktorego potem nie ma sie za co wlac paliwa to drugie. i zeby nie bylo, ani ja ani moi rodzice nie uzywaja banknotow 200-zlotowych jako papieru toaletowego, ani jako podpalki do kominka, ktorego nota bene tez nie mam, ale jak nie mam pieniedzy, to po prostu jezdze odpowiednio mniej albo nie jezdze wcale, oto cala tajemnica wiary.
dziekuje, moim zamiarem nie bylo pietnowanie nikogo, po prostu prowadze dyskusje.
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
NodiT
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 537
Rejestracja: 01 gru 2007, 00:33
Model: Scirocco II
Numer GG: 9039639

Odp: Duże spalanie w JH

Post autor: NodiT »

a juz ci mowie... po prostu widze mala roznice miedzy kupowaniem produktow pierwszej potrzeby, a takich, bez ktorych obejsc sie mozna. jak babcia kupuje sobie mortadele za 2 zl, to nie dlatego, ze szarpnela sie na maszyne wiazaca jej sznurowki, ktora teraz musi zasilac mortadela i wrzuca jej tej mortadeli tylko na jeden but, bo nie ma kasy, zeby maszynka zawiazala jej dwa... no daruj, ale twoj przyklad nawiazuje zupelnie do innego zjawiska spolecznego, bo bycie w sytuacji materialnej takiej, ze nie starcza na jedzenie to jedno, a kupienie sobie samochodu, do ktorego potem nie ma sie za co wlac paliwa to drugie. i zeby nie bylo, ani ja ani moi rodzice nie uzywaja banknotow 200-zlotowych jako papieru toaletowego, ani jako podpalki do kominka, ktorego nota bene tez nie mam, ale jak nie mam pieniedzy, to po prostu jezdze odpowiednio mniej albo nie jezdze wcale, oto cala tajemnica wiary.
Widzisz...ty możesz sobie pozwolić żeby mniej jeździć, czy nie jeździć wcale, ja moim sciro robie masę km nie dlatego że tak mi się podoba, tylko po prostu muszę. Nie wszyscy mieszkają w mieście i mogą sobie dojechać gdzieś komunikacją miejską...śmieszy cię tankowanie za 20zł? dla niektórych to czasem konieczność...

Pozdro.
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Odp: Duże spalanie w JH

Post autor: obar »

sprawdzam emotki B) :( :) :laugh: :cheer: ;) :P :angry: :unsure: :ohmy: :huh: :dry: :lol: :silly: :blink: :blush: :kiss: :woohoo: :side: :S :evil: :whistle: :pinch:

a tak sobie sprawdzam i uznałem ten temat za odpowiedni do tego, ponieważ prowadzicie tu dyskusję, której \"słuszność\" jest w każdym poście inna, ale wynika to z różnych poglądów na życie.
Nie ma sensu debatować kto z kim za ile bo jeden ma takie podlądy a drugi inne.

Feavalo życzę powodzenia w naprawianiu dolotu:).
Pozdro vw
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
Feavalo
Początkujący
Początkujący
Posty: 116
Rejestracja: 14 gru 2007, 13:03
Model: Scirocco II
Numer GG: 7714761

Odp: Duże spalanie w JH

Post autor: Feavalo »

Są postępy :) Boli mnie widok stojącego w bezruchu Scirocco. Pod wpływem impulsu, z latarką w zębach, wykręciłem BLOS\'a. Myślałem że może membrana w nim pękła. Po rozkręceniu okazało się że jest cała ale tłoczek w BLOS\'ie chodził z oporem. Wszystko wyregulowane, nasmarowane w BLOS\'ie, a jutro wykręcam kolejne części do przeglądu. :)
VW Scala 87' R. I. P.

Datsun Sunny Coupe B310 140Y 79'
Awatar użytkownika
Feavalo
Początkujący
Początkujący
Posty: 116
Rejestracja: 14 gru 2007, 13:03
Model: Scirocco II
Numer GG: 7714761

Odp: Duże spalanie w JH

Post autor: Feavalo »

Niestety idea rozszczelnionego dolotu odpada. Cały układ był dziś rozebrany i poddany inspekcji. Ma ktoś jeszcze jakikolwiek pomysł co może być przyczyną takiego drastycznego wzrostu spalania??
VW Scala 87' R. I. P.

Datsun Sunny Coupe B310 140Y 79'
Awatar użytkownika
sta44kr
Początkujący
Początkujący
Posty: 182
Rejestracja: 03 gru 2007, 16:19
Model: Scirocco II
Numer GG: 547942

Odp: Duże spalanie w JH

Post autor: sta44kr »

podjedz do gazownika niech sprawdzi na analizatorze spalin,może cos poradzi i wiadomo gazownik gazownikowi nie rowny jeden sie zna drugi nie he he a przede wszystkim niech sprawdzi szczelność CAŁEGO układu od wlewu do blosa.Nie wiem dokladnie jak z blosem ale mi jak padla sonda to tez palil jak wsciekly :silly: okolo 20 25 l LPG gazownik u mnie w momencie wyczail problem.Po wymianie jest ok.Ciekawe czy choc odrobinke pomoglem pozdrawiam
Awatar użytkownika
Warmooz
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 310
Rejestracja: 03 gru 2007, 12:05
Model: Scirocco II
Numer GG: 2204073

Odp: Duże spalanie w JH

Post autor: Warmooz »

sprawdz czy Ci licznik nie padl. U mnie zaczela sie slizgac zebatka przy slimaku i przeklamywal mi przebieg przez co myslalem ze wzroslo spalanie. Tylko ze mi przeklamywal o 100m/1km a u Ciebie musialby 10razy wiecej
dawniej znany jako CfaNiacK

Scirocco II ABF Megasquirt inside.
Awatar użytkownika
Feavalo
Początkujący
Początkujący
Posty: 116
Rejestracja: 14 gru 2007, 13:03
Model: Scirocco II
Numer GG: 7714761

Odp: Duże spalanie w JH

Post autor: Feavalo »

Dziś auto wyjechało z garażu. Paliwo uciekało poprzez pęknięty wąż tuż za pompą zewnętrzną obok baku. Dodatkowo zrobiłem przegląd instalacji elektrycznej od gazu, wymieniłem część przewodów i pinów, wyczyściłem styki. Do przekaźnika od pompy paliwowej dostała się wilgoć i włączała się w zależności od humoru :) Czasami też jak był na gazie. Węże gazowe dostały nowe objemki, lekko sparciałe węże wymieniłem na nowe a stare sprawdziłem pod kątem szczelności. BLOS po wykręceniu był w pozycji \"otwartej\". Początkowo nie zwróciłem na to uwagi. Teraz domyka się tak jak powinien. Teraz czas na wielki test :) Na dniach jade w trase i zobaczymy jak będzie wyglądała sprawa spalania. Jeśli nadal będzie nie tak jak trzeba to pojade na analizator spalin. Poza tymi pracami wykonałem ogrom innych (czyszczenie, dokręcanie itd itp) Łącznie przesiedziałem w garażu 12 godzin. Miejmy nadzieje że to wystarczy :)

A co do pomysłu CfaNiacKa : licznik chodzi prawidłowo i nie ma przekłamania. Też o tym pomyślałem, ale odległości jakie wskazuje są prawidłowe :)

Dziękuje wszystkim za pomoc. Trzymajcie kciuki, żeby Scirocco w końcu zmieniło diete ;)
VW Scala 87' R. I. P.

Datsun Sunny Coupe B310 140Y 79'
ODPOWIEDZ