VW Scirocco Scala by Feavalo

Pochwal się swoim Scirocco.
Awatar użytkownika
Feavalo
Początkujący
Początkujący
Posty: 116
Rejestracja: 14 gru 2007, 13:03
Model: Scirocco II
Numer GG: 7714761

VW Scirocco Scala by Feavalo

Post autor: Feavalo »

VW Scirocco Scala II

Kolor ciemna niebieska perła.

Rocznik 1987

Silnik 1.8 8v JH

Układ wydechowy przelotowy, zakończony \"shotgun\'em\"
Zasilanie Pb i przeklętym LPG.
BLOS.
Przeciwwaga cięgna biegów.
Centralny zamek.
Alarm.
Szyberdach.
Ospojlerowanie fabryczne VW.
Kierownica 32cm Procar.
Tylna klapa gładka.
Felunek tymczasowo blaszany 14\"
Skromne car-audio.

Zdjęcia przed wypadkiem:
http://www.myimgs.net/images/dous.jpg
http://www.myimgs.net/images/flgt.jpg

Po przywiezieniu do Jarosławia, po 2 dniach, milicja zabrała mi auto na parking milicyjny. Długa historia do opowiedzenia na spocie. Dużo nerwów i pieniędzy wydane z powodu nieuczciwości sprzedawcy i niewiedzy milicji...

Po odzyskaniu auta pojechałem świętować Sylwester 2007/08 do Zakopanego. Na trasie ustrzeliłem dorodnego dzika. Pierwszy dzwon w życiu, auto pokiereszowane. Potwierdziło się zdanie że VW robi solidne auta, bo po wypadku (70 km przed Krakowem) dojechałem do Kraka, potem do Zakopanego i wróciłem do Jarosławia bez większych problemów. W Krakowie pożyczyłem i wymieniłem reflektor z pomocą tomka_vw (jeszcze raz stokrotne dzięki, niedługo przeprowadzam się do Krakowa, więc Tomku, wyprostujemy rachunki i napewno się odwdzięcze!)

http://www.myimgs.net/images/txsd.jpg

Z powodu kłopotów finansowych i różnych ciekawych sytuacji (spalenie siłowników centralnego, zamknięte auto przez długi czas) prace nad Scirocco były zamrożone aż do teraz. Nie mając kasy zabrałem się za prace nisko budżetowe.

http://www.myimgs.net/images/vxpk.jpg


Kiedy uzbierałem już troche grosza z zamiarem naprawy blacharki pojawiły się problemy z silnikiem. Kase wydałem na taki zestaw :
http://www.myimgs.net/images/gtrh.jpg

Wymiana wszystkiego co na zdjęciu, prostowanie pasa przedniego i belki pod zderzakiem, plus szlif głowicy, naprawa mechanizmu zmiany biegów, nowe płyny itd. itp.
http://www.myimgs.net/images/kpfc.jpg
Wyjechałem od mechanika szczęśliwy i zrobiłem może z 300 km.
Po tym czasie auto przestało palić na 1. cylindrze. Wróciłem do mechanika, chwila kombinacji, palił na 4... przez 2 km. Od tamtej pory padały pokolei kolejne cylindry. Sześciu mechaników rozłożyło ręce nie mogąc sobie poradzić. Auto w tej chwili wkomponowało się w trawnik osiedlowy, a ja codziennie siedze i kombinuje.

Kupiłem auto marzeń, któro stało się koszmarem. Pech prześladuje mnie na każdym kroku. Auto mam już pół roku i zrobiłem nim max-3000km. Więcej czasu spędziłem pod maską niż ciesząc się z jazdy.
Ale pomimo tego, że tak się dzieje, że wydałem już oszczędności życia, nie złoże broni. To Scirocco będzie jeżdziło i to tak jak nigdy dotąd. Potrzeba mi tylko troche pomocy :)
VW Scala 87' R. I. P.

Datsun Sunny Coupe B310 140Y 79'
Awatar użytkownika
sparki83
Pisarz
Pisarz
Posty: 1266
Rejestracja: 01 gru 2007, 14:49
Numer GG: 10144102
Lokalizacja: NOWA SÓL [FNW]

Odp: VW Scirocco Scala by Feavalo

Post autor: sparki83 »

glowa do gory ja tez mam auto do remontu i pamiatke po poprzednim wlascicielu co mnie juz przez rok gnebi i tez ciezko z kasa ale powoli drobnymi kroczkami da sie wszystko zrobic i wlasne checi musza byc duze wtedy wszystko dobrze sie skaczy:) ;)
SCIROCCO GTX 1.8 mit LPG :( bylo
PASSAT B3 COMBI 2.8 VR6 mit LPG :( bylo
BMW 525 TDS :bylo
GOLF IV 1.9 TDI :D
Yaro
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 572
Rejestracja: 01 gru 2007, 22:35
Model: Scirocco II
Numer GG: 3535850
Lokalizacja: Kraków/Bejsce

Odp: VW Scirocco Scala by Feavalo

Post autor: Yaro »

dobrze że nie rezygnujesz :) szkoda takiego auta oddać na żyletki :( czekamy na zdjęcia odremontowanej sroczki :)
Obrazek
Awatar użytkownika
ozi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3326
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:36
Model: Scirocco II
Numer GG: 3194420

Odp: VW Scirocco Scala by Feavalo

Post autor: ozi »

rób sroke :) bądż twardy a nie \'mięki\'......
sam miewam chwile słabości nad swym parchem, napisz co tam z silnikiem działasz? wymiana na inny? czy remont?
Obrazek
Awatar użytkownika
Feavalo
Początkujący
Początkujący
Posty: 116
Rejestracja: 14 gru 2007, 13:03
Model: Scirocco II
Numer GG: 7714761

Odp: VW Scirocco Scala by Feavalo

Post autor: Feavalo »

Scirocco jeździ ! :woohoo: :woohoo: :woohoo: Narazie tylko na LPG ale to już coś ! Zrobiłem sam od nowa całe okablowanie gazu i wymieniłem wszystko co było choć w 1% niepewne. Teraz tylko uruchomić benzyne i będzie super ! :lol:
Przejechałem już 4 godziny i działa ! :silly:
VW Scala 87' R. I. P.

Datsun Sunny Coupe B310 140Y 79'
Awatar użytkownika
Gółek
Maniak
Maniak
Posty: 1608
Rejestracja: 02 gru 2007, 11:20
Model: Scirocco II
Numer GG: 4967939
Lokalizacja: Kwidzyn

Odp: VW Scirocco Scala by Feavalo

Post autor: Gółek »

Twoja postawa napawa mnie optymizmem.
To stare auto i łatwo nie bywa ale widze że świetnie to rozumiesz.
Powoli ,bez pospiechu a osiągniesz sukces i auto twoich marzeń odwdzięczy sie z nawiązką.
Pozdr Tomek
Tomek (vw@maniak)
Scirocco MK I 77' EG
Scirocco MK II 86'GTX 16V
Scirocco MK II 91' GT II-od 26 lat nieustannie w przydomowym garażu .
VW High UP!
Awatar użytkownika
Feavalo
Początkujący
Początkujący
Posty: 116
Rejestracja: 14 gru 2007, 13:03
Model: Scirocco II
Numer GG: 7714761

Odp: VW Scirocco Scala by Feavalo

Post autor: Feavalo »

Mieszkam już w Krakowie. Sciro niestety zostało na Podkarpaciu do czasu, aż nie znajde stałej pracy (może ktoś ma jakąś oferte ?:) )
Do zakończenia prac nad autem potrzebuje jeszcze kilkaset zł (tzn. do doprowadzenia do stanu z przed kraksy) i zaczne myśleć o modach. Na pierwszy ogień pójdzie zawieszenie i hamulce. Silnik mam zamiar nieznacznie tylko dopieścić. Z JH wiele nie wykręce, więc jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pod maske zawita całkiem inna jednostka. Puki co intensywnie poszukuje pracy żeby w końcu sprowadzić Sciro do Kraka ;)
VW Scala 87' R. I. P.

Datsun Sunny Coupe B310 140Y 79'
Awatar użytkownika
Fenri
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 606
Rejestracja: 19 sty 2008, 19:53
Model: Scirocco II
Numer GG: 1301241

Odp: VW Scirocco Scala by Feavalo

Post autor: Fenri »

Feavalo napisał:

Przeciwwaga cięgna biegów.
O co w tym kaman?? Mógłbyś to opisać dokładniej??:)
Awatar użytkownika
GPS
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 815
Rejestracja: 01 gru 2007, 16:51
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: VW Scirocco Scala by Feavalo

Post autor: GPS »

śliczna sroka :)
trzymam kciuki !! i życze wytrwałości
pamiętam jak ta sroka była na allegro w czasach kiedy kupowałem swoją ... mało brakowało a bym ją kupił ;) ale znalazłem tańszą :)
pozrawiam serdecznie
________________________
[|___|_|===vw===|_|___|]
Awatar użytkownika
Feavalo
Początkujący
Początkujący
Posty: 116
Rejestracja: 14 gru 2007, 13:03
Model: Scirocco II
Numer GG: 7714761

Odp: VW Scirocco Scala by Feavalo

Post autor: Feavalo »

Fenri napisał:
Feavalo napisał:

Przeciwwaga cięgna biegów.
O co w tym kaman?? Mógłbyś to opisać dokładniej??:)

Na cięgno zmiany biegów założona jest ołowiana sztabka. Sam tego nie robiłem ale wygląda na robote ręczną (odlew). Nie potrafie dokładnie i technicznie opisać zasady działania. Mówiąc prostym językiem : biegi wskakują lżej, jest mniej siłowania się z drążkiem zniany biegów.
VW Scala 87' R. I. P.

Datsun Sunny Coupe B310 140Y 79'
piter22
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 04 gru 2007, 22:48

Odp: VW Scirocco Scala by Feavalo

Post autor: piter22 »

witam
to ja robilem fotki ktore masz w avatarku jeszcze na blachach DB ja bylem wtedy wlascicielem
o co chodzi z nieuczciwym sprzedawca (mam nadzieje ze nie chodzi o mnie) wiem ze bylo cos nie tak bo gosc ktoremu sprzedalem auto cos w papierach nagrzebal i wzywany bylem na posterunek w celu przesluchania w tej sprawie cos tam bylo z OC nie halo
odwaznik na ciegnie zmiany biegow to moje wykonanie odlane z olowiu zeby biegi lzej chodzily i praktycznie wskakuja same co jest dobre przy szybkiej zmianie w celu zmniejszenia strat predkosci :) choc JH do szybkich nie nalezy
pozdrawiam
www.corrado.com.pl
scirocco mk I bylo
scirocco mk II scala bylo
corrado jest i juz zostanie
piter22
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 04 gru 2007, 22:48

Odp: VW Scirocco Scala by Feavalo

Post autor: piter22 »

ps wiecej zdjec powinno byc w galerii w archiwum stp
co sie stalo z alusami ??
sprzedawalem z alu 15\" a ty piszesz ze masz na stalowkach a ja stalowki dorzucalem do kompletu
www.corrado.com.pl
scirocco mk I bylo
scirocco mk II scala bylo
corrado jest i juz zostanie
Awatar użytkownika
Feavalo
Początkujący
Początkujący
Posty: 116
Rejestracja: 14 gru 2007, 13:03
Model: Scirocco II
Numer GG: 7714761

Odp: VW Scirocco Scala by Feavalo

Post autor: Feavalo »

Alu nie dostałem kupując to Scirocco bo sobie cenił za dużo koleś. OC fakt - koleś namieszał i to zdrowo, sprawa na kryminalnej się toczy. Wiem, że to nie Twoja sprawka piter22. Scirocco będzie zrobione tak, jak było w chwili kupna (czyli najpiękniej jak można :D ) Cieszę się bardzo, że się odezwałeś, mam do Ciebie kilka pytań co do auta, bo gość od którego kupowałem niewiele wiedział o aucie... i niewiele przy nim robił.
VW Scala 87' R. I. P.

Datsun Sunny Coupe B310 140Y 79'
Awatar użytkownika
Nashi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2126
Rejestracja: 09 lut 2008, 00:21
Model: Scirocco II

Odp: VW Scirocco Scala by Feavalo

Post autor: Nashi »

Feavalo napisał:
Fenri napisał:
Feavalo napisał:

Przeciwwaga cięgna biegów.
O co w tym kaman?? Mógłbyś to opisać dokładniej??:)

Na cięgno zmiany biegów założona jest ołowiana sztabka. Sam tego nie robiłem ale wygląda na robote ręczną (odlew). Nie potrafie dokładnie i technicznie opisać zasady działania. Mówiąc prostym językiem : biegi wskakują lżej, jest mniej siłowania się z drążkiem zniany biegów.
Polecam stronę domową Mowada (nie mam pod ręką linku) - tam było to opisane
Obrazek
piter22
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 04 gru 2007, 22:48

Odp: VW Scirocco Scala by Feavalo

Post autor: piter22 »

Feavalo jak cos to pisz na piter23b@vp.pl chetnie udziele info na temat sciro
ps do auta dorzucalem rowniez orginalnego grilla, halogeny skrzynie biegow klamke i jeszcze jakies plastiki i duperele ciekawe czy to dostales
co za burak z tego goscia co to ode mnie kupil normalnie noz w kieszeni sie otwiera
dobrze ze autko trafilo w twoje rece zycze zeby jezdzilo jak najdluzej i bezawaryjnie
ps mam certyfikat do LPG bo zapomnialem tamtemu kolesiowi dac wiec jak bys potrzebowal to ci moge przeslac
pozdrawiam
www.corrado.com.pl
scirocco mk I bylo
scirocco mk II scala bylo
corrado jest i juz zostanie
ODPOWIEDZ