szkoda całowita

Forum dyskusyjne STP.
Awatar użytkownika
rafaolo
Pisarz
Pisarz
Posty: 1113
Rejestracja: 01 gru 2007, 10:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 1661625

szkoda całowita

Post autor: rafaolo »

stukneli mi w auto na parkingu uszkodzeniu uległ przedni prawy narożnik tz błotnik i zderzak, ubezpieczyciel zrobił szkodę całkowitą i stąd moje pytanie auto sprawne i do jazdy, po lekkim retuszu prawie nie widać że cokolwiek się stało:) A pytanie jest czy w razie ponownej stłuczki mogę mieć jakieś problemy z wypłaceniem odszkodowania?
Awatar użytkownika
scirorider
Maniak
Maniak
Posty: 1503
Rejestracja: 19 gru 2007, 13:51
Model: Scirocco II

Odp: szkoda całowita

Post autor: scirorider »

odpowiedz brzmi nie radku :)

Szkoda calkowita oznacza , ze wartosc szkody przekracza wartosc samochodu, wiec on i ci tylko do tej wartosci kase wzplacaja, czy ty to auto naprawisz czy kupisz sobie inne, to ich to nie interesuje.

A stluczek mozesz miec ile chcesz (oczywiscie nie z twojej winy :) )


pozdro
Obrazek
Awatar użytkownika
ozi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3326
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:36
Model: Scirocco II
Numer GG: 3194420

Odp: szkoda całowita

Post autor: ozi »

kiedy miałes stłuczke??
Obrazek
Awatar użytkownika
rafaolo
Pisarz
Pisarz
Posty: 1113
Rejestracja: 01 gru 2007, 10:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 1661625

Odp: szkoda całowita

Post autor: rafaolo »

kobietka wjechała w jedyne auto stojące na parkingu moją mazde(2 auto) :) i uznali mi szkode całkowitą stąd moje pytanko :) Krzysiu wielkie dzięki za info :cheer:
Awatar użytkownika
Asfalt
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 720
Rejestracja: 01 mar 2008, 09:54
Model: Scirocco II
Numer GG: 1825771

Odp: szkoda całowita

Post autor: Asfalt »

A nie jest tak że jeżeli szkoda wynosi ponad 70% wartości pojazdu to uznają szkodę całkowitą i pojazd idzie do kasacji? Dzisiaj byłem z motorem u rzeczoznawcy i mówię, że silnik bierze olej po wypadku, a on mówi że nie pakował by się w to żeby to zgłaszać, bo pójdzie do kasacji, a szkoda motoru bo całkiem sprawny...
I podobno jest tak że części z pojazdu musisz sam sobie sprzedać, a oni dopłacają tylko jakieś grosze.
BTW u mnie też było z winy kobity. Ach te baby :P
Awatar użytkownika
Asfalt
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 720
Rejestracja: 01 mar 2008, 09:54
Model: Scirocco II
Numer GG: 1825771

Odp: szkoda całowita

Post autor: Asfalt »

A nie jest tak że jeżeli szkoda wynosi ponad 70% wartości pojazdu to uznają szkodę całkowitą i pojazd idzie do kasacji? Dzisiaj byłem z motorem u rzeczoznawcy i mówię, że silnik bierze olej po wypadku, a on mówi że nie pakował by się w to żeby to zgłaszać, bo pójdzie do kasacji, a szkoda motoru bo całkiem sprawny...
I podobno jest tak że części z pojazdu musisz sam sobie sprzedać, a oni dopłacają tylko jakieś grosze.
Awatar użytkownika
ozi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3326
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:36
Model: Scirocco II
Numer GG: 3194420

Odp: szkoda całowita

Post autor: ozi »

nawet jeśli rzeczoznawca twierdzi za szkoda całkowita to wcale nie znaczy, że auto ma iść do kasacji. to Ty o tym decydujesz
Obrazek
ODPOWIEDZ