Moje gt II - full opcja in progress

Pochwal się swoim Scirocco.
Kamil_DG
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 689
Rejestracja: 30 lis 2007, 18:46
Model: Scirocco II
Numer GG: 4227574

Moje gt II - full opcja in progress

Post autor: Kamil_DG »

Witam,
Troche falstart robie z tym tematem moze bo sroka jeszcze nie jezdzi, ale walcze z nia już 1,5 roku, wiec jak jezdzic nie moge to sie chociaz wyzale :D . Otoz od paru lat chorowalem na corrado, scirocco. Pewnego dnia rodzice wybrali się w gory i jak jechali to po drodze tata wypatrzyl sroke na sprzedaz przy drodze,a ze akurat padalo mocno to nie zdazyl nic jej poogladac tylko spisal numer telefonu i jak wrocil to mi o tym powiedzial. Troche sie zastanawialem ale postanowilem zadzwonic i pojechac obejrzec. Gdy dojechalem na ogledziny moim oczom ukazala się gtII, widac ze po sporych przejsciach. Kupa malych wgniecen i porysowan, silnik caly w oleju, a pod autem jedna wielka plama plynu do wspomagania. Jedynie wnetrze było prawie jak nowe. Jednak cos mnie urzeklo i wzielismy z tata to padlo z mysla ze się szybko powymienia uszczelki, przekladnie, troche podmaluje i będzie cacko po około 3 miesiacach ( o ja glupi).Po kupnie wygladalo to tak:

Obrazek

Ta plama kolo niej to ze wspomagania

ObrazekObrazekObrazekObrazek


GtII, 90 rok, JH, kolor royal blue, wspomaganie kierownicy, mfa które pokazywalo tylko godzine, szyberdach i to chyba tyle z wypasow :] (no na sile mozna dodac antene na dachu bo wiekszosc ma w blotniku)


Od razu zaczalem szukac maglownicy, bo cieklo tak, ze na każdy wyjazd trzeba było dolewac pare litrow. Nigdzie nie szlo tego znalezc, po telefonie do aso i uslyszeniu 3k za nowa nadszedl pierwszy kryzys. Ale po jakichs 4 miesiacach udalo się znalezc prawie nowke po dobrej cenie i zostala zamontowana. W miedzyczasie zostaly wyeliminowane wszystkie wycieki silnika, wymieniony rozrzad, sprzeglo i sroka jak wygladala tak wygladala ale mechanicznie było już ok. Potem przyszla zima, sroka poszla do garazu i po zimie zaczalem rozgladac się za lakiernikiem. Okazalo się, ze najrozsadniej byloby pomalowac cale auto procz dachu i nastapil drugi kryzys, skad ja wezme kase na malowanie calego auta. Ale jakos się udalo oddac sroke. Przy rozbieraniu okazalo się ze pod spojlerami na nadkolach kryly sie bardzo bogate zloza tlenku zelaza. Po prostu ktos miał szerokie kapcie i powycinal od spodu spojlery. I wygladalo to tak:

Obrazek Obrazek

Tu nastapil trzeci kryzys, bo zaczalem sie zastanawiac, czy nie olac tego i nie kupic drugiej za te pieniadze które w tym momencie musialbym wlozyc w odbudowanie tego. Jednak postanowilem walczyc juz z tym do konca. W miedzyczasie maialem kupe problemow z lakiernikami i blacharzami ale o tym już nie będę pisal, jednak doprowadzilo to do tego ze prawie rok auto stalo rozebrane do malowania i nic z tego nie wynikalo.I jak tak stalo to wymienilem zegary na sprawne i mfa odzylo, bo moje zegary to była mega rzezba (ktos urwal gniazdo z nich i przylutowal wszystko na krotko do sciezek paronastoma kabelkami, wszystkimi w tym samym kolorze).

Tu z nabytymi przednimi blotnikami zdrowymi z rocznika 92 (wiec przybeda mi kierunkowskazy w blotnikach) i z pospawanymi tylnimi nadkolami:

Obrazek Obrazek

U ktoregos z kolei lakiernika w koncu udalo się pomalowac auto:

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek



Tak wyglada obecnie

ObrazekObrazek


Nie patrzcie na zderzak bo jest brzydki, zostal przykrecony na chwile do holowania, bo jak wracalem nia od lakiernika to się poloska wykrecila.

W planach poki co mam zlozenie go :].
Ostatnio zmieniony 09 sie 2015, 21:57 przez Kamil_DG, łącznie zmieniany 13 razy.
Awatar użytkownika
enigma
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 700
Rejestracja: 01 gru 2007, 00:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 8518081
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Moje gt II

Post autor: enigma »

Dzięki Tobie scirocco to dostało drugą szanse:)na lepsze życie;)...Podziwiam za wytrwałość i ogrom włożonej pracy:)Gdy je poskładasz odrazu rób foty i wrzucaj:) Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
GPS
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 815
Rejestracja: 01 gru 2007, 16:51
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Odp: Moje gt II

Post autor: GPS »

i tak powinno się postępować z każdym scirocco
gratulacje !
i pozdrowienia
________________________
[|___|_|===vw===|_|___|]
Awatar użytkownika
Manek
Maniak
Maniak
Posty: 1769
Rejestracja: 17 paź 2007, 22:29
Model: Scirocco II
Numer GG: 1391160
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Odp: Moje gt II

Post autor: Manek »

Gratulacje za odbudowe sciro. Zycze wytrwalosci w dalszych pracach i czekamy na efekt koncowy;)
Bylo: VW Scirocco MkII Scala '87r. 1,8 JH :) :(
Jest: VW Scirocco MkII GTX '87r. 1,8 JH :)
Awatar użytkownika
ozi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3326
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:36
Model: Scirocco II
Numer GG: 3194420

Odp: Moje gt II

Post autor: ozi »

o kurcze, zrzarty jak moje byłe mk1 ;) ale dobrze że zadbałeś i jest teraz ok. Komora silnika też malowana była? kiedy przewidujesz powrót na szose (czyżby na wiosne? bedzie miał jedną zime więcej za sobą) :)
Obrazek
Kamil_DG
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 689
Rejestracja: 30 lis 2007, 18:46
Model: Scirocco II
Numer GG: 4227574

Odp: Moje gt II

Post autor: Kamil_DG »

ozi napisał:
o kurcze, zrzarty jak moje byłe mk1 ;) ale dobrze że zadbałeś i jest teraz ok. Komora silnika też malowana była? kiedy przewidujesz powrót na szose (czyżby na wiosne? bedzie miał jedną zime więcej za sobą) :)
Komora nie byla malowana, no wyjazd na pewno po zimie, a czy wiosna czy lato to zalezy jak szybko zloze i czy nic nie wyniknie jeszcze.A to juz bedzie druga zima w garazu.
Kamil_DG
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 689
Rejestracja: 30 lis 2007, 18:46
Model: Scirocco II
Numer GG: 4227574

Odp: Moje gt II

Post autor: Kamil_DG »

Takie fotki jeszcze znalazlem. Niezbyt reprezentacyjne tla ale nie ma jak gdzies wyjechac.


ObrazekObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony 09 sie 2014, 22:04 przez Kamil_DG, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Loki
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 31 gru 2007, 18:51
Model: Scirocco II
Numer GG: 4667904

Odp: Moje gt II

Post autor: Loki »

Normalnie szakunec za wytrwałość i miłość do niuni. Mam nadzieję, że uda Ci się wszystko i niedługo będzie nas o jedną więcej na drogach :)
Wsłuchaj się w głos rozsądku. Słyszysz?
Słyszysz jakie pierdoły opowiada?
Awatar użytkownika
Sławek
Maniak
Maniak
Posty: 1552
Rejestracja: 30 lis 2007, 20:44
Model: Scirocco II
Numer GG: 6229661
Lokalizacja: Kraśnik Lub.

Odp: Moje gt II

Post autor: Sławek »

gratulacje, jak na moje oko lakierowane wyszlo super... bedziesz jeszcze polerowal?? a ile razy malowales??
Obrazek
Kamil_DG
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 689
Rejestracja: 30 lis 2007, 18:46
Model: Scirocco II
Numer GG: 4227574

Odp: Moje gt II

Post autor: Kamil_DG »

Sławek napisał:
gratulacje, jak na moje oko lakierowane wyszlo super... bedziesz jeszcze polerowal?? a ile razy malowales??
Ja juz raczej procz zlozenia poki co nie bede nic robil bo moim zdaniem nie trzeba.Jest pomalowane wszystko oprocz dachu, ktory byl polerowany, zeby nie bylo potem cyrkow z szyberdachem. Nie wiem ile warstw jest bo to nie ja malowalem.

Dziekuje wszystkim za mile slowa.
Kamil_DG
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 689
Rejestracja: 30 lis 2007, 18:46
Model: Scirocco II
Numer GG: 4227574

Odp: Moje gt II

Post autor: Kamil_DG »

Ok to czas na mala aktualizacje bo dawno nic nie bylo. Auto juz w miare zlozone do jezdzenia, ale jeszcze nie wyglada jak powinno.
Oto fotki jakie znalazlem z etapu skladania:

ObrazekObrazek

Dlugo szukalem lewej lampy z czarnymi paskami, bo moja miala juz bardzo starte, ale nie znalazlem wiec postanowilem pomalowac moja. Wymyslilem, ze rowki zabezpiecze paskami wydrukowanymi z excela i wycietymi.

ObrazekObrazekObrazekObrazek

A tak wygladala zaraz po malowaniu, wyszlaby duzo lepiej gdyby lakier nie byl jakis felerny bo duzo grudek bylo, ale spolerowalem to drobnym papierem i jest ok, trzeba naprawde blisko sie zblizyc zeby poznac, ze to nie oryginal. Bedzie tak dopoki nie znajde ladnej oryginalnej.

Obrazek

Tu dalej fotki ze skladania:

ObrazekObrazekObrazekObrazek


Jako ze moj tlumik nie byl za ladny i byl strasznie dziurawy, a na forum Paulus wystawil supersprinta to go zakupilem. Tu zamontowany ale fotka z zimy i niezbyt wyglada bo bardzo brudny.

ObrazekObrazekObrazek

W miedzyczasie kupilem ramki na rejestracje ala chrom. Bedzie kiedys pasowac jak dojda znaczki ladne srebrne.

Obrazek


Tu wreszcie doszla naklejka zakupiona dawno temu na starym forum u Manka z napisem scirocco na szybe. Przykleilem tez na klape ta czarna folie jaka byla w oryginale u gory i pod spojlerem (tu jeszcze raz wielkie podziekowania dla Paulusa, ktory wyjal mi tylna szybe abym mogl to zrobic jak chcialem). Na slupki jeszcze nie nakleilem bo ta ktora kupilem jest za waska.

Obrazek

Po problemach z rantami nadkoli postanowilem zabezpieczyc tyl nadkolami ochronnymi. Znalazlem na forum, ze po drobnych przerobkach pasuja z vectry wiec takie kupilem ale jeszcze nie wycinalem:

Obrazek

Trafil sie tez dosc prosty zderzak przedni do drobnych poprawek, wiec kiedys podmienie:

Obrazek

I niedawno tez kupilem felgi na ten sezon, bo juz nie moglem patrzec na te stalowki:

Obrazek

I to by bylo na tyle, teraz czekam na lepsza pogode, zeby oddac gdzies auto do polerki lakieru a po niej dojda znaczki i listewki. I trzeba tez drzwi pasazera poprawic, bo lakiernik krzywo przykrecil.
Ostatnio zmieniony 09 sie 2015, 22:26 przez Kamil_DG, łącznie zmieniany 4 razy.
woojteck_gtx
Nowy
Nowy
Posty: 17
Rejestracja: 13 lut 2009, 09:20
Numer GG: 4337177

Odp: Moje gt II

Post autor: woojteck_gtx »

sroczka piękna :)lakier ładnie się prezentuje, jeszcze tylko polerka i będzie gites malines :D
szkoda ze musimy czekać do wiosny żebyś nam zaprezentował nowe bucisze dla sroczasa :) ale będzie pięknie jej

aż się zakocham w niej:)a co wtedy będzie, będę Cie nękał żebyś mi ja odsprzedał :P

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ruszowy
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2048
Rejestracja: 17 sty 2008, 23:11
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Moje gt II

Post autor: Ruszowy »

nie no update jescze z zieloną trawą. Już mogłeś poczekać z update te 2miesiące:) byloby bardziej na czasie. NO pogratulować zapału do restauracji sroki. Co do felg toszkoda,takie piękne te pączusie:) -były.
Awatar użytkownika
enigma
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 700
Rejestracja: 01 gru 2007, 00:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 8518081
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Moje gt II

Post autor: enigma »

No widać,że prace posuwają się do przodu:)Już się nie moge doczekać,jak wpadniesz do nas na spota:P,a wtedy będe podziwiać na żywo;).Powodzenia w modach:)PozdroVW:)
Awatar użytkownika
dudi85
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2270
Rejestracja: 21 gru 2007, 16:54
Model: Scirocco II
Numer GG: 792166
Lokalizacja: Bytom

Odp: Moje gt II

Post autor: dudi85 »

noo musze tez cos zrobic ze swoja bo coraz bardziej obciach takim sztruclem na spoty przyjezdzac a wszyscy tak ladnie maja auta porobione :D
oj tam oj tam...
ODPOWIEDZ