Sciro Sołtysa - Bzyczek

Pochwal się swoim Scirocco.
Awatar użytkownika
voo
Pisarz
Pisarz
Posty: 1358
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:07
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

Re: Sciro Sołtysa - Bzyczek

Post autor: voo »

Sołtys pisze:teraz walczę z kolejnymi kołami
wygrałeś ? :)
365 dni obsesyjnie.
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3289
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Re: Sciro Sołtysa - Bzyczek

Post autor: Sołtys »

voo niestety jeszcze koła nie są gotowe :x - jak na złość w tym terminie wszyscy zabrali się za robotę i wszędzie są kolejki ... przykładowo na pochromowanie śrubek czekam już prawie miesiąc a na lakierowanie proszkowe nie mogę się doprosić i chyba w przyszłym tygodniu sam się wezmę za malowanie ale już niestety zwykłą farbą.
Jak na razie zająłem się innymi pierdołami i w dniu dzisiejszym założyłem chromowane klamki, nowy filtr powierza i przygotowałem się trochę do założenia osobnego wskaźnika temperatury, bo ten w zegarach działa jak mu się zachce. A jutro prawdopodobnie zacznę rozbierać silnik, który mi padł na pierwszej międzynarodówce, bo był niby złożony przez jakiś magików w Niemczech i dysponował większą mocą niż ten, który obecnie napędza sciro (co jest odczuwalne niestety). Na pewno są tam inne tłoki bo kształtem różniły się od tych seryjnych, a mam i zamiar też przełożyć wałki z niego wraz z łańcuszkiem. Oby tylko chęci mnie nie opuściły :wink:
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
Awatar użytkownika
voo
Pisarz
Pisarz
Posty: 1358
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:07
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

Re: Sciro Sołtysa - Bzyczek

Post autor: voo »

łańcuch wymień przy okazji, febi 36zł :)
365 dni obsesyjnie.
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3289
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Re: Sciro Sołtysa - Bzyczek

Post autor: Sołtys »

Otworzyłem dwa silniki i wyjąłem wałki rozrządu aby je porównać - tak na oko i suwmiarkę to różnicy znacznej nie znalazłem. Wydawało mi się jedynie że krzywki w jednym są mniej szpiczaste ale po zmierzeniu różnicy nie było i to chyba tylko złudzenie dlatego że inaczej szlif krawędzi jest poprowadzony. Różnica za to jest w oznaczeniu: te ze starego silnika mają liczbę wybitą "4" i literkę "E" a te zamontowane w autku mają "1" + "P" ... nie wiem jaką to sprawia różnicę i podejrzewam, że wynika to tylko i wyłącznie z roku produkcji.
DSC00005_resize.JPG
DSC00005_resize.JPG (129.87 KiB) Przejrzano 6622 razy
DSC00006_resize.JPG
DSC00006_resize.JPG (143.31 KiB) Przejrzano 6622 razy
Wymieniłem uszczelniacz na wałku od strony kółka na pasek i sam pasek rozrządu bo odkąd mam ten silnik to tego nie robiłem. Wertując stare graty znalazłem metalową osłonę rozrządu z silnika 8V i tak patrząc na nią to po kilku przeróbkach możliwe jest że uda mi się ją wstawić zamiast oryginalnej plastikowej - która już jest trochę zmęczona.
Zabiorę się chyba za zrobienie uczciwego mocowania listwy wtryskowej bo dotychczas była na szybkozłączkach :? i do tego poszukuję mocowań wtrysków do listwy - takie jak w 1.8 20V
DSC00007_resize.JPG
DSC00007_resize.JPG (72.52 KiB) Przejrzano 6622 razy
może ktoś ma takie "spinki" :?:
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2011, 09:32 przez Sołtys, łącznie zmieniany 1 raz.
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
Awatar użytkownika
ozi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3326
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:36
Model: Scirocco II
Numer GG: 3194420

Re: Sciro Sołtysa - Bzyczek

Post autor: ozi »

spinki są w aso - tanie jak barszcz
Obrazek
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3289
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Re: Sciro Sołtysa - Bzyczek

Post autor: Sołtys »

ozi pisze:spinki są w aso - tanie jak barszcz
Spinki faktycznie taniocha - Manek mi zamówił :D

Przy okazji odświeżania kolektora w końcu zrobiłem uczciwe mocowanie listwy wtryskowej - teraz pozbędę się szybkozłączek i wtryski nie będą wyskakiwać jak kiedyś.
Obrazek
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
Awatar użytkownika
czarodziejka
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 867
Rejestracja: 30 lis 2007, 14:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 2478779
Lokalizacja: Szczecinek

Re: Sciro Sołtysa - Bzyczek

Post autor: czarodziejka »

nooo , ładnie ssaka wygłaskałeś :P wydech rurkowy też szykujesz ?
"Pasja - po to by realizować marzenia, nie po to by być lepszym od innych"
http://www.youtube.com/watch?v=xuuB8UAmO48
http://www.youtube.com/watch?v=mzAY8qrQcAY
Obrazek
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Re: Sciro Sołtysa - Bzyczek

Post autor: obar »

No i teraz na spotach będzie nudno- wszyscy podniosą maski a tam same wypolerowane szesnastki :lol: . Jedynie Darek się wyłamał :wink: .
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3289
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Re: Sciro Sołtysa - Bzyczek

Post autor: Sołtys »

czarodziejka pisze:nooo , ładnie ssaka wygłaskałeś :P wydech rurkowy też szykujesz ?
Nad tym wydechem to już chyba z dwa lata się modlę i nie mogę się zabrać za to - jakoś brak materiału i chęci ... a flansza leży sobie i czeka. Miałem już pomysł na kupienie kolektora od innego autka i przerobienie go aby pasował (bodajże z jakiejś hondy) ale jak zwykle brak funduszy bo robię inne rzeczy ;)

A dziś Bzyczek się na mnie pogniewał - złożyłem silnik do kupy i od razu odpalił ... kwestia tylko wyregulowania była. Wyjechałem z podwórka i po ok. 600m silnik zdechł i za nic nie chciał zaskoczyć. Pół dnia chodziłem koło niego - rozbierałem i składałem oprzyrządowanie z 3 razy. Nic nie wymyśliłem ... paliwo było (gaz też), iskra była, krokowiec chodził, przepływkę sprawdziłem, świece nówki, aparat zapłonowy też chodził bez zarzutu a za chiny nie chciał zaskoczyć. I tak po kilku godzinach wreszcie zapalił a ja nadal nie wiem co go bolało.
Teraz mam za to inny problem - ustawienie zapłonu mnie dobija ... jak ustawię aby kręcił rozrusznikiem normalnie to nie ma wolnych obrotów a jak już odpali i ustawię zapłon tak aby trzymał obroty to wtedy nie może przekręcić rozrusznik silnikiem :x I żadne ustawienie wyśrodkowanie tu nic nie daje :evil: ... ręce opadają.
/\ chyba jutro wsadzę drugą przepływkę aby zobaczyć co się stanie/\

Obar ... polerka nie jest rewelacyjna, po prostu odświeżona i stare rysy zostały. Więc nie ma się czym zachwycać ale za to Twoje rurki teraz się trzymają na swoim miejscu :)

*
W końcu nie wytrzymałem i zacząłem sam przygotowywać felgi ...
Obrazek Obrazek Obrazek

i oczywiście spierniczyłem malowanie bo chciałem użyć lakierów jakich dotąd nie stosowałem (brak instrukcji obsługi) :x - było wszystko OK po malowaniu podkładem i jak chciałem dać na to lakier to zmieniłem pistolet a wtedy zalałem farbą i narobiłem zacieków :| Jutro znów trzeba kupić farby i szlifować felgi na nowo. Jedyny pożytek jest taki z tego że teraz chyba wiem jak to pomalować. Zobaczymy czy się uda po raz drugi.
Obrazek
By soltys16v at 2011-04-10
Efekt w czarnym
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2011, 22:51 przez Sołtys, łącznie zmieniany 1 raz.
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
Awatar użytkownika
Rezi
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 626
Rejestracja: 18 gru 2008, 17:19
Model: Scirocco II
Numer GG: 1084101
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Sciro Sołtysa - Bzyczek

Post autor: Rezi »

No i teraz na spotach będzie nudno- wszyscy podniosą maski a tam same wypolerowane szesnastki :lol: . Jedynie Darek się wyłamał :wink: .
Zapomniałem obar o mnie ;) ja szykuję na czarno. Jak okaże się że farba do kitu, to znalazłem patent jak zrobić pokrywę zaworów/kolektor ssący jak w ferrari ;) (chropowaty)
Fajny clean pod maską nie musi się opierać na polerce kolektora.
Sołtys: spinki masz od 1.8 20v? czy od g60? trzymają Ci na maxa? co do felg, to nie lepiej pomalować je proszkowo ?: ) u mnie w mieście z piaskowaniem biorą ok 40zł/szt ;]
Ranty w polerce zostawiasz?
herbiasty
Pisarz
Pisarz
Posty: 1408
Rejestracja: 25 wrz 2009, 13:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 1219647
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Sciro Sołtysa - Bzyczek

Post autor: herbiasty »

Sołtys!! Jak bedziesz malowal drugi raz to uwazaj zeby na tym "rancie" rotoru na ktorym alu rant siada nie dac za duzo farby, bo rantu nie zalozysz i zle siadzie... nawet grzanie nie pomaga wtedy i trzeba drzec lakier :(
tak od siebie, bo mialem z tym problem maly... ;)

Jaki kolor bedzie?? w srebrnych bylo mu ladnie :)

Rezi?? Wrinkle WHT?? :mrgreen: dobry patent ;)
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3289
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Re: Sciro Sołtysa - Bzyczek

Post autor: Sołtys »

Rezi pisze: Sołtys: spinki masz od 1.8 20v? czy od g60? trzymają Ci na maxa? co do felg, to nie lepiej pomalować je proszkowo ?: ) u mnie w mieście z piaskowaniem biorą ok 40zł/szt ;]
Ranty w polerce zostawiasz?
* Sam nie wiem od czego te spinki - myślałem że właśnie z 20V ale tam są troche inne (Manek mi zamówił i się różnią) ale te moje to trzymają dość dobrze, tylko musiałem je lekko podgiąć pod dorabiane przedłużki wtrysków.
* Felgi miały iść do wstępnego malowanie proszkowego ale się doczekać nie mogłem aż w końcu zwolni się miejsce i je prysną. Zdecydowałem się malować sam bo i tak efekt jaki chcę uzyskać nie jest do zrobienia w lakierni proszkowej tylko trzeba pryskać - a w sumie to jeszcze jaka radość jeśli się zrobi to samemu ;) ... cóż za pierwszym razem nie wyszło ale nie ma się co martwić to tylko trochę więcej szlifowania niż przewidziałem :side:
* Ranty w porównaniu z tymi co miałem są, że tak powiem bling bling 8)
herbiasty pisze:Sołtys!! Jak bedziesz malowal drugi raz to uwazaj zeby na tym "rancie" rotoru na ktorym alu rant siada nie dac za duzo farby, bo rantu nie zalozysz i zle siadzie... nawet grzanie nie pomaga wtedy i trzeba drzec lakier :(
tak od siebie, bo mialem z tym problem maly... ;)
Jaki kolor bedzie?? w srebrnych bylo mu ladnie :)
* Akurat w tym miejscu co piszesz to ja myślałem jak tu dodać czegoś aby średnica się zwiększyła bo ranty mam z BBS i one są o 1mm szersze.
* Kolor felg będzie coś koło srebrnego :wink:

Dziś nad kołami nie siedziałem bo farba jeszcze nie za twarda ale za to podłączyłem wskaźnik temperatury. Nawet to działa dość sprawnie i dokładnie - sprawdzałem przy jakich temp. załącza się wentylator i pierwszy bieg jest coś ponad 80 stopni a drugi już prawie pod 100 podchodziło. A jak dmuchało to ładnie spadała temperaturka - w końcu będę miał świadomość czy się nie przegrzewam :D

-- sobota, 16 kwi 2011, 07:34 --

Jak to Atosss kiedyś mi napisał :) ... zdobyłem kolejną sprawność skauta :D
Udało mi się pomalować rotory w OZ i nawet (jak na moje zdolności) wyszło to b.dobrze - choć jak to każdy prawdziwy malarz musiałem na jednej feldze się podpisać (zaciek ;) ). W świetle dziennym wygląda to super ... zdjęcia nie oddają tego efektu
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
przy okazji jeszcze inne bzdety prysłem
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2011, 21:32 przez Sołtys, łącznie zmieniany 1 raz.
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Sciro Sołtysa - Bzyczek

Post autor: atosss007 »

No i gitara. Mówiłem Ci że dasz radę :wink: A te fele na ostatnim zdjęciu po lewej to takie jak myślę ? Jaką farbą malowałeś osłonę wiatraka i pokrywę ?
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3289
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Re: Sciro Sołtysa - Bzyczek

Post autor: Sołtys »

Mały update:
Przed zlotem postanowiłem trochę pogrzebać w autku... na pierwszy ognień poszła poduszka silnika (od str. rozrządu), którą kiedyś mechanicy wprasowali mi odwrotnie i silnik opadł w dół. Po założeniu prawidłowo wciśniętej poduchy silnik uniósł się o jakieś 1,5cm - teraz przynajmniej osłona rozrządu wchodzi lekko a i asfalt jest trochę dalej od miski (znaczy się bezpieczniej się zrobiło). Potem zabrałem się za walkę z nakrętkami od gwintów - jedna strona bez wysiłku a druga dała mi bite trzy godziny zabawy bo za cholerkę nie mogłem odkręcić. Chciałem mieć możliwość szybkiej zmiany wysokości jeśli była by taka potrzeba - rozruszałem nakrętki, wysmarowałem i przy okazji o jeden obrót obniżyłem sobie autko.
ABCD0004aa.jpg
ABCD0004aa.jpg (119.84 KiB) Przejrzano 6206 razy
A najlepsze z dzisiejszych zdarzeń to to, że zajeździłem skrzynię biegów - szarpała już od dawna ale nigdy z nią problemów nie było. W związku z tym że ostatni mało jeździłem to postanowiłem skoczyć na małego spota aby wyczuć czy wszystko OK i żebym znów nie miał jakiś przebojów na zlocie scirocco. No i dobrze przeczuwałem, że coś może być nie tak ... w drodze powrotnej coś zaczęło chrobotać, później pojawił się dźwięk startującego odrzutowca (aż się ludziska oglądali) i jakiś 1km przed domem sciro powiedziało DOŚĆ! Coś trzasło i ostre hamowanie sprawiło że prawie dęba stanął - skrzynia kaput :!:
Teraz nie wiem czy się wyrobię na międzynarodówkę :x
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Sciro Sołtysa - Bzyczek

Post autor: atosss007 »

No to buba :cry: a to ten automat był czy zmieniałeś wcześniej ?
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
ODPOWIEDZ