Red hot czyli paprikarot - Nasha Scala

Pochwal się swoim Scirocco.
Awatar użytkownika
Nashi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2126
Rejestracja: 09 lut 2008, 00:21
Model: Scirocco II

Red hot czyli paprikarot - Nasha Scala

Post autor: Nashi »

Moja przygoda ze Scirocco zaczęla sie zupełnie przypadkiem. Udało mi się zrobić prawko i rozglądałem się za jakimś niedrogim fajnym autkiem które pomimo tego będzie chociaż trochę zrywne. Wstępnie myślałem o jakimś Escorcie albo Golfie II. Któregoś dnia powolnych poszukiwań znajomy powiedział mi że jego kolega z pracy sprzedaje fajne auto i żebym je obejrzał bo niedrogie, ładnie sie prezentuje, z LPG i ma całkiem ładnego buta. Pomyślałem - ideał! No i w ten oto sposób postanowiliśmy się wybrać na oglądanie owego cacka - oczywiście było to Scirocco.

Ówczesny właściciel, mechanik z zamiłowania, podobobno o auto dbał i je troche \"podkręcał\". Oczywiście blacharka nie była w stanie idealnym no ale od ponad 22 letniego auta nie można było wymagać cudów (bo miał być to rocznik \'85). Jako że w tamtych czasach na autach znałem się tyle co na fizyce kwantowej, znajomy obejrzał to i owo pod maską, dowiedzieliśmy się że w aucie jest wsadzony silnik z golfa II o pojemności 1.8 mimo że w papierach wciąż było 1.6 co dawało korzyści w postaci niższego OC (tym bardziej że studencka kieszeń na wiele nie może sobie pozwolić).

Bez większych kombinacji przyszła kolej na jazdę próbną. Wsiadłem w auto... i czułem że nie będzie już odwrotu :) Niesamowicie niskie fotele kubełkowe w które wręcz się wpada, niewielka kierownica (wcześniej jezdziłem polonezem ojca więc wrażenia z przesiadki mniej więcej jak z TIRa do osobówki ;) ), troche ciasno a jednak ze swoimi długimi nogami mieściłem się bez problemu. Przejechaliśmy się kawałek, po kilku minutach pasażerowie ściągneli mnie na ziemie mówiąc \"zwolnij bo tu policja często stoi\"... Pomyślałem \"Co do k...?\" po czym spojrzałem na licznik wskazujący ponad 90 km/h (w zabudowanym) i na drzewa uciekające za szybą ze sporą prędkością... Auto prowadziło się tak przyjemnie że prędkości nie było czuć zupełnie...

W ten oto sposób, kilka dni później, zapożyczając się u rodziców stałem się właścicielem VW Scirocco. I taka sielanka trwała by do dzisiaj gdyby nie parę szczegółów... wraz z kolejnymi naprawami wychodziło na wierzch wszelkie partactwo jakie przy naprawach tego auta poczynili poprzedni użytkownicy (z tego co się dowiedziałem prawdopodobnie ktoś jeszcze przed poprzednim właścicielem). Na przeglądzie wyszło, że rok produkcji wynikający z numerów nadwozia nie zgadza się z rokiem produkcji w dowodzie (wg nr. nadwozia jest to \'81, w dowodzie wbite \'85 a jak wiemy Sciro Scala zaczęto produkować dopiero w \'86...) itd. itd. Cóz, z autem się już za bardzo zżyłem by go się z takiego powodu pozbywać. I tak oto w sumie nie do końca świadomie zacząłem ładować w moją Srokę co raz większą kasę z zamiarem doprowadzenia jej do stanu co najmniej bardzo dobrego...
Obrazek
Awatar użytkownika
Nashi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2126
Rejestracja: 09 lut 2008, 00:21
Model: Scirocco II

Odp: Red hot czyli paprikarot - Nasha Scala

Post autor: Nashi »

W skrócie:
Model: VW Scirocco Scala (kolor paprikarot)
Rocznik: 1987
Silnik: obecnie 2E (2.0, 8V, 115PS)
Zasilanie: LPG na BLOSie + Reduktor BRC do 190PS
Dolot: Simota (Airbox + przewód zimnego powietrza 77mm)
Wydech:
- seryjny kolektor 2E po modyfikacjach
- dwururka 45mm + tłumik drgań
- reszta 55mm (w tym dwa przelotowe tłumiki)
Hamulce: :( 239x12 Brembo + klocki Ferodo :(
Zawieszenie: Gwintowane TA-Technix, reszta elementów Febi Bilstein
Wnętrze:
- seryjna tapicerka Kaminrot
- chromowane korbki szyb i klameczki wewnętrzne
- polerowana gałka zmiany biegów
Nadwozie:
- oryginalny pakiet Zender
- brewka Kamei (odlew)
- białe kierunkowskazy (by FSO :( )
Koło:
- RSL Mohag 7.5J x 15" z polerowanym rantem
- opony Bridgestone Turanza ER300 195/50/R15
Elektryczne gadżety:
- monitor AFR
- MFA
- centralny zamek z alarmem,
- elektrycznie wysuwana antena


Zdjęcia:
Tak było:
Obrazek

Obecnie:Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3289
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Odp: Red hot czyli paprikarot - Nasha Scala

Post autor: Sołtys »

No nieźle nieżle :) lubię takie opisy - sroczka fajna i proszę o fotki za dnia.
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Red hot czyli paprikarot - Nasha Scala

Post autor: Kamil »

to z klapki wlewu paliwa to bym usunal... fajne wnetrze.
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
Nashi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2126
Rejestracja: 09 lut 2008, 00:21
Model: Scirocco II

Odp: Red hot czyli paprikarot - Nasha Scala

Post autor: Nashi »

Wiedziałem że ktoś poruszy temat tego \"czegoś\" na wlewie paliwa. Mimo że tandetnie wykonane i troche leci kiczem to sie przyzwyczaiłem i pozbywać się go nie będe ;P

Co do wnętrza - marzy mi się porządne odświeżenie tego czerwonego koloru (bo pewnie dostanie takiego samego materiału żeby obszyć jeszcze raz będzie graniczyło z cudem), ale na razie nie napotkałem żadnego specyfiku którym dałoby się lekko podrasować tą czerwień :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Red hot czyli paprikarot - Nasha Scala

Post autor: Kamil »

no to moje sugestie:
a) na glebe go!
b) nalepka z wlewu out (tak se gadam tylko, skoro nie masz zamiaru usuwac...)
c) plaskie dekielki do felg i polerka rantow
d) biale tarcze i nakladki na pedaly out

swoja droga zegary tez masz z mega starego sciro z poczatkow produkcji.
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
Nashi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2126
Rejestracja: 09 lut 2008, 00:21
Model: Scirocco II

Odp: Red hot czyli paprikarot - Nasha Scala

Post autor: Nashi »

a) chciałbym, niestety nie jest to auto na niedzielne wypady i średnio co tydzień musze sie przedostawać przez wyjątkowo dziurawe górskie drogi z wrocławia do domu więc musi zostać jak jest
b) heh, skoro tak mówisz to przerobie sobie ktores zdjęcie i zobacze jakby wyglądało \"bez\" :P
c) polerka rantów - oj tak, zapomniałem wpisać na liste planów :P Płaskie dekielki tzn bez tej wypukłej atrapy śruby z czarną naklejką w środku? :P W sumie nie myślałem nigdy o tym ;P No ale to kosmetyka :P
d) białe tarcze mi się podobają, chociaż idiglo bym nie pogardził :P Zegary też niedługo idą do wymiany (bo te są strasznie pokaleczone i tarcze lipnie wykonane) ale pewnie białe tarcze będe też montował :P Nakładki do wymiany (nie wiem co oni z nimi robili ale są mocno zjechane :P) - najprawdopodobniej w ten deseń tylko że bardziej w czerwono czarnej kolorystyce :P

Zegary wyczaiłem że na Allegro sprzedają takie same jako do passata b2. Podobne też są do sciro tyle że kontrolka od świateł długich jest niebieska (a u mnie żółta).

Ogólnie mimo że drastyczne tuningi optyczne mnie nie ciągną to kilka gadżetów wyróżniających od serii zachować bym chciał :P
Obrazek
Awatar użytkownika
kafar
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 276
Rejestracja: 04 gru 2007, 17:39
Model: Scirocco II
Numer GG: 4341225

Odp: Red hot czyli paprikarot - Nasha Scala

Post autor: kafar »

Ładny kolor i ładna tapicerka :) daj fotki \"w niedziele\" jak bedzie wypucowany w sloncu jak to wygląda .:) Ogolnie na +
Awatar użytkownika
ozi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3326
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:36
Model: Scirocco II
Numer GG: 3194420

Odp: Red hot czyli paprikarot - Nasha Scala

Post autor: ozi »

auto przepieknie wygląda z tym środkiem:)
a jesli chodzi o te numery to może to był składak? wtedy wbijaliw dowód jako rok produkcji, date pierwszej rejestracjiw Polsce, sparki ma bodajże podobnie, sciro GTX a w dowodzie rok produkcji 93 czy 97:P
Obrazek
Awatar użytkownika
Nashi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2126
Rejestracja: 09 lut 2008, 00:21
Model: Scirocco II

Odp: Red hot czyli paprikarot - Nasha Scala

Post autor: Nashi »

Ładny kolor i ładna tapicerka daj fotki \"w niedziele\" jak bedzie wypucowany w sloncu jak to wygląda . Ogolnie na +
Tak właśnie poluję na słońce ale coś mi ciągle umyka :P Bo nawet w mało słoneczny dzień to już nie to samo :D
a jesli chodzi o te numery to może to był składak? wtedy wbijaliw dowód jako rok produkcji, date pierwszej rejestracjiw Polsce, sparki ma bodajże podobnie, sciro GTX a w dowodzie rok produkcji 93 czy 97
No tak tylko \'85 nie moze byc data pierwszej rejestracji w Polsce składaka skoro buda została wypuszczona dopiero w \'86 :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Manek
Maniak
Maniak
Posty: 1769
Rejestracja: 17 paź 2007, 22:29
Model: Scirocco II
Numer GG: 1391160
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Odp: Red hot czyli paprikarot - Nasha Scala

Post autor: Manek »

Chyba jedyne Sciro z takim wnetrzem na forum:) Bardzo mi sie ono podoba. Przychylam sie do tego co napisal Kamil - to cos z klapki do kasacji, plaskie dekielki a tych Ats wygladaja o wiele lepiej, nakladki tez wywal i... nizej go.
No i wnetrze do odswierzenia i tapicerka do porzadnego prania. Jakbys byl z moich okolic to bym Ci polecil jedna myjnie gdzie naprawde dobrze piora. Zobacz sobie fotki w mojej galerii przed i po praniu;)
Bylo: VW Scirocco MkII Scala '87r. 1,8 JH :) :(
Jest: VW Scirocco MkII GTX '87r. 1,8 JH :)
Awatar użytkownika
Nashi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2126
Rejestracja: 09 lut 2008, 00:21
Model: Scirocco II

Odp: Red hot czyli paprikarot - Nasha Scala

Post autor: Nashi »

niestety na mazowsze mam spory kawałek drogi, o praniu tapicerki myśle od dawna (łącznie z \"boczkami\") ale jest pewien mankament w postaci wielkiej dziury w oparciu fotela kierowcy z którą przed praniem trzebaby najpierw coś zrobić :/

Kolejna porcja fotek z dzisiaj (sry że takie wielkie ale na uczelnie się spiesze :P):
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Sławek
Maniak
Maniak
Posty: 1552
Rejestracja: 30 lis 2007, 20:44
Model: Scirocco II
Numer GG: 6229661
Lokalizacja: Kraśnik Lub.

Odp: Red hot czyli paprikarot - Nasha Scala

Post autor: Sławek »

ogolnie ok
Obrazek
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3289
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Odp: Red hot czyli paprikarot - Nasha Scala

Post autor: Sołtys »

No na tych fotkach juz widać jaką mas zładną sroczkę ;)
Tak jak poprzednicy piszą - przydałaby się chociaż lekka gleba. Te felgi wyglądają całkiem fajnie, ale jakby tam trafiły jakieś Steffany albo Maxxy to było by milutko ;p
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
Awatar użytkownika
Nashi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2126
Rejestracja: 09 lut 2008, 00:21
Model: Scirocco II

Odp: Red hot czyli paprikarot - Nasha Scala

Post autor: Nashi »

niestety musze odpowiedzieć tak samo jak poprzednio - nie moge z racji tego że ospojlerowanie tego by nie przetrzymało (i tak już przez te cholerne górskie dziury mocno dostało po dupie). Sam widzę że wygląda troche jak koza ale musi tak zostać :P

Felgi dostałem razem z autem, w zasadzie nawet mi się podobają więc zmian nie planuję (chociaż chętnie bym zobaczył oryginalne felgi jakie były w tych modelach). Ale jest wiele innych pilniejszych zmian a budżet skromny ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ