VW Scirocco GTX Fotki :)

Pochwal się swoim Scirocco.
Naukowiec
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 07 lis 2011, 21:57
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Poznań/Kołobrzeg

VW Scirocco GTX Fotki :)

Post autor: Naukowiec »

Witam wszystkich!!! Mam opcje kupna Scirocco GTX calkowity oryginal :P, znajomy ojca chce sie pozbyc juz bo stoi ze 3 lata, obczytalem sie troche bo nie mialem okazji jeszcze zajrzeć pod mache, ale z tylu ma bebny czyli mysle ze bedzie to 1.8 8v :) Kolorek ma taki zielonkawy, body-kit ma czarny i Avusy, do roboty??? moze umyc wystarczy :DD :) fotki wrzuce w piątek - jak kupie :) I tu pytanie czy ten 1.8 to jest to samo co corrado tylko bez kompresora? No i mysle czy sie pakowac w to auto, ale przyrasta do ziemi i szkoda zeby sie marnowal :P Jak z cenami czesci? Na co zwrócic uwage jeszcze przy kupnie? Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 19 lis 2011, 14:47 przez Naukowiec, łącznie zmieniany 1 raz.
Jar_eck
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 687
Rejestracja: 08 gru 2007, 17:25
Model: Scirocco II
Numer GG: 10243618
Lokalizacja: matplaneta

Re: VW Scirocco GTX

Post autor: Jar_eck »

Naukowiec pisze:Witam wszystkich!!!
witamy!
Naukowiec pisze:Mam opcje kupna Scirocco GTX calkowity oryginal
do grudnia Ci przejdzie ;)
Naukowiec pisze:moze umyc wystarczy :DD :)
zapewne... mojego też.
Naukowiec pisze: I tu pytanie czy ten 1.8 to jest to samo co corrado tylko bez kompresora?
tak, ale się mogę mylić....
Naukowiec pisze:No i mysle czy sie pakowac w to auto, ale przyrasta do ziemi i szkoda zeby sie marnowal :P
poczytaj STP... dużo sie dowiesz, zwłaszcza czy masz siłę bawić się w tak stare auto...
Naukowiec pisze: Jak z cenami czesci? Pozdrawiam
ruina... co nie ruszysz to się następne wysypie... chyba że kupisz gwint to jeszcze szybciej...
Naukowiec pisze:Na co zwrócic uwage jeszcze przy kupnie?
poświęć dwa dni na stp i interię... wystarczy i wrócisz do linii nr 3.

pozdrawiam serdecznie.
'90 TYP53B GTII LC6V

Na szczęście w 2015 wraca siatex, szpachlex i neony [50% planu wykonane] :)
Awatar użytkownika
Majkel
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2646
Rejestracja: 30 mar 2008, 22:31
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Łódź

Re: VW Scirocco GTX

Post autor: Majkel »

silników 1.8 z tego okresu było milion modeli :D jeśli chodzi o ten 1871ccm i wszystkie taki sam mają chyba tylko blok :P
wydaje mi się że ten od g60 jest odprężony więc jeśli myślisz że kupisz gaźnik i jutro wepchniesz tam gje to powodzenia 8)
Awatar użytkownika
Damiano
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 339
Rejestracja: 16 wrz 2010, 15:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 7292903
Lokalizacja: Przemyśl

Re: VW Scirocco GTX

Post autor: Damiano »

Idź do tego gościa zrób zdjęcia silnika - wtedy coś Ci powiemy .... porób też więcej zdjęć auta z zewnątrz i wewnątrz. Sie zobaczy jak wygląda sciro na emeryturze :P
Naukowiec
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 07 lis 2011, 21:57
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Poznań/Kołobrzeg

Re: VW Scirocco GTX

Post autor: Naukowiec »

Hej! fotki beda w piatek, pozdrawiam i dziekuje

-- sobota, 19 lis 2011, 15:46 --

Witam, przepraszam za spoznienie, wstawiam fotki :)

http://img440.imageshack.us/img440/5162/imag0111v.jpg
http://img85.imageshack.us/img85/3904/imag0112xa.jpg
http://img40.imageshack.us/img40/9905/imag0113zs.jpg
http://img856.imageshack.us/img856/6009/imag0114cd.jpg
http://img28.imageshack.us/img28/1977/imag0115rc.jpg
http://img440.imageshack.us/img440/3438/imag0116o.jpg
http://img33.imageshack.us/img33/5589/imag0117u.jpg
http://img3.imageshack.us/img3/5227/imag0118qk.jpg <----------------- ta kopułka co cyka
http://img16.imageshack.us/img16/6130/imag0119u.jpg
http://img716.imageshack.us/img716/4603/imag0120vg.jpg
http://img703.imageshack.us/img703/2938/imag0121e.jpg
http://img233.imageshack.us/img233/4631/imag0122y.jpg


Auto biore napewno w poniedzialek, odpalilem z mojego aku, zapalil od pierwszego, ma pokrowce, ale sa fotele w pieknym stanie nie poprzecierane, auto bez sladu rdzy, nie kopci, stan oryginal, wskaznik oleju, schowek na kasety :P Martwi mnie ze wstrysk ta kopulka, jest na zdjeciu jak auto chodzi to cyka jak zegarek, nie wiem czy tak ma byc, wentylator zalacza, kapie z pompy wody ale to srobie razem z rozrzadem, maska do wymiany bo troche zjedzona od spodu, nie bedzie zadnych tuningow ma wygladac tak jak wyjechalo z fabryki, halogeny jedynie moze zostawie, felgi do polerki i malowania, aha jeszcze jedna sprawa auto trzyma 1000 obr. jak zapale swiatla i awaryjne to spada do 800 i sie dlawi, przy tych 1000 obr. na jalowym pyka z wydechu nie strzela ale pyka smiesznie co to moze byc?? Szyber dach nie przecieka ale nie wiem czy jest ori. Pozdrawiam i prosze o opinie.

aha no i silnik JH :(
michalfree
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 480
Rejestracja: 08 sty 2008, 17:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 10470958

Re: VW Scirocco GTX Fotki :)

Post autor: michalfree »

Cześć...z tego co widzę to to autko chcesz nabyć w Kołobrzegu/ cóż stoi ono tam i faktycznie wrasta -porasta wilgocią, zielskiem i pleśnią dobre 3 lata ...( wg mnie więcej)

jak nie więcej , jest okrutnie pogryzione przez rdzę , pogięte przez przypadki losowe, sąsiedzkie i złośliwe...
Możliwe że mechanizmy zachowały się w sensownym stanie ( ale nie licz że nie będziesz musiał wymienić sporej ilości drobnych części -takich co to nie trawią długiego bezruchu 8) ).

Blachy są naprawdę zmęczone i solidnie zaczęte przez ciotkę Rdzę, :cry:

Jeśli jednak się zdecydujesz - to proponuję byś najpierw dokładnie , wnikliwie poczytał Forum i wspomnienia -relacje ludzi walczących z takimi przypadkami -a jest ich tu nieco;
potem jeszcze raz obejrzał owe auto na kanale-od spodu-najlepiej z kimś kto ma pojęcie o tym modelu / w okolicy masz Sołtysa ( to kopalnia informacji i fachowiec ... :D znajdziesz kontakt na forum lub pisz PW).


Potem jeszcze raz oceń swoje siły , finanse, czas, i to czego oczekujesz od tego samochodu..- bo to zabawa na długie lata a ten pojazd na już potrzebuje solidnego blacharza - potem lakiernika- a taka naprawa to grube kilka.- ście//...tysięcy zł/ nie licz że dobrze ktoś Ci to zrobi za mniejszą kwotę.Jest to samochód w specyfikacji oryginalnej , bez przeróbek-fakt.

Oglądam to autko od kilku lat w tym uroczym mieście, ( bywam tam naprawdę często..), i widzę tylko coraz gorszy stan i zaniedbanie - np dwa lata temu nie był pognieciony, a teraz ma kilka solidnych wgniotek.

Halogeny akurat w nim są oryginalnym dodatkiem w tej specyfikacji.


Jeśli nadal chcesz do tego auta podchodzić - to trzymam kciuki / zlecam max trzeżwości i dobrego doradcę. powodzenia _Michał
Naukowiec
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 07 lis 2011, 21:57
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Poznań/Kołobrzeg

Re: VW Scirocco GTX Fotki :)

Post autor: Naukowiec »

hej no wlasnie ja tam rdzy nie widze i wcale nie potrzebuje lakiernika do lakierowania idzie maska, wgnioty sa na przednich blotnikach troche dach i te nieszczesne uszczelki, mam cieply garaz dla niego i czas, wiec jestem dobrej mysli, podluznice nie tkniete, progi i podloga zdrowa. zdejme bodykit ktory pojdzie na czarny mat a lakier do polerki jedynie. autem nie moge latac po kanałach bo nie ma przegladu. Interesuje mnie ten cykajacy wtrysk i obroty na 1000rpm.

-- sobota, 19 lis 2011, 20:28 --

Aha Panowie tam jest JH i chyba wyczułem tylko 4 biegi :( + R
Awatar użytkownika
Rezi
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 626
Rejestracja: 18 gru 2008, 17:19
Model: Scirocco II
Numer GG: 1084101
Lokalizacja: Gdańsk

Re: VW Scirocco GTX Fotki :)

Post autor: Rezi »

Witam,
trochę zapuszczone auto... ale dobra baza :) może coś ciekawego wyjdzie z tego, jeśli masz dużo zapału i cierpliwości, a potrzebujesz bardzo dużo, bo co chwile jakąś śrubę zapieczoną będziesz musiał odkręcić, albo urwiesz gwint :)
ogólnie już zacząłbym moczyć auto w nafcie :PPP
co do cykania, to tak robi ten zaworek obok rozdzielacza, sam rozdzielacz (kopułka jak to nazwałeś) nie cyka
proponuje lekturę:
http://www.scirocco.pl/wspolne-naprawy- ... ronic.html
http://www.scirocco.pl/wspolne-naprawy- ... otach.html
i obroty ok 1000są wporządku, ale to kwestia zapłonu, ustawienia rozdzielacza (dawki) itd itp..
Naukowiec
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 07 lis 2011, 21:57
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Poznań/Kołobrzeg

Re: VW Scirocco GTX Fotki :)

Post autor: Naukowiec »

Hej dzieki Rezi za linka, przelecialem cale forum ale w Garażu przeoczylem zakladke wspólne :) czyli z silnikiem wszystko wporzadku, po za cieknaca pompa wody. Dziekuje raz jeszcze i pozdrawiam, Michał 8)

-- sobota, 19 lis 2011, 23:46 --

Aha mozliwe ze mam tylko 4 biegi?
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3289
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Re: VW Scirocco GTX Fotki :)

Post autor: Sołtys »

Naukowiec pisze: Aha mozliwe ze mam tylko 4 biegi?
Możliwe ale bardziej bym obstawiał problem z wbijaniem któregoś biegu (najczściej dwójka ma problemy) i pewnie ktoś majstrował przy wodzikach ustawiając to tak, że teraz nie możesz wbić piątki.

Ps. Autko też widziałem kilka razy i faktycznie długo nie ruszało się z miejsca - po kupnie go, nie planowałbym zbyt szybko wyjeżdżać nim na ulice, bo pracy przy nim troszkę będzie ... choć właśnie w czasie jazdy będzie to pomału wychodzić. Ale w żadnym przypadku nie zniechęcam do kupna, a wręcz zachęcam 8)
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
Naukowiec
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 07 lis 2011, 21:57
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Poznań/Kołobrzeg

Re: VW Scirocco GTX Fotki :)

Post autor: Naukowiec »

po zakupie auto jedzie prosto do garażu i tam juz bedzie doprowadzane do wzorowego stanu, a do jazdy to ja mam inne auto :) dlatego Scirocco nie bedzie narazie jezdzone puki nie odzyje 8)
Pierwsze idzie maska do malowania(musze kupic nowa), blotniki do wyprostowania, bodykit do malowania na czarny mat, lakier do polerki, no wlasnie dzwignia biegów jest strasznie luzna i lata jak glupia, cale wnetrze czyszczone (potrzebuje ori gałke zmiany biegów), uszczelki do wymiany, komora silnika do wypucowania i niektore elementy do malowania, felgi do renowacji, przeglad hamulców, zaciski i bebny na czarno albo srebrno - nie wiem jak jest ori, zawieszenia, wymiana rozrządu z pompą wody, pasek klinowy, potrzebuje lewego klosza kierunkowskazu, oleje, plyny, swiece, filtry, kable zaplonowe. Jest duzo pierdół ale to mnie cieszy, bede mial co robic :P

-- niedziela, 20 lis 2011, 01:10 --

Mam 178cm wzrostu i ledwo sie mieszcze, ale jest bardzo wygodnie bo lubie nisko siedziec :twisted: , no moze malo miejsca mam na nogi bo kierownice mam na kolanach :shock:
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Re: VW Scirocco GTX Fotki :)

Post autor: Kamil »

jak nie widzisz rdzy na tym samochodzie, to albo slabo patrzysz, albo jestes wyjatkowym optymista. fakt, nie wyglada na przegnite truchlo, ale pozbawiony korozji to on zupelnie nie jest. zdjecia sa biedne, ale ja widze rdze na klapie tylnej i drzwiach lewych, a cholera wie, co daloby sie znalezc na zywo.
chcesz rady? zajrzyj do bagaznika na prawy kielich, pod spod na mocowanie tylnej belki, obejrzyj dokladnie wszystkie podluznice, okolice wlewu paliwa (wlacznie z rura do zbiornika), drzwi w okolicach klamek, okolice szyberdachu, bo nie jest fabryczny, pomacaj reka po nadkolach od srodka. tam najpredzej mozesz spodziewac sie rdzy.
ponadto, z samych zdjec widac, ze do wymiany sa tez poduszki przednich amortyzatorow, a pewnie wylezie 100 roznych dupereli, tak jak wyciek z pompy, zastane hamulce, zatarta linka sprzegla itd. itd. oczywiscie ratowanie tego samochodu zaczac nalezaloby od pelnej diagnostyki (hamulce, zawieszenie, wydech, przewody hamulcowe i paliwowe itp.) i wymiany zestawu standardowego - plyny (razem z hamulcowym i olejem w skrzyni), filtry (razem z filtrem paliwa), rozrzad z pompa wody i po takim czasie stania uklad zaplonowy - palec, kopulka, kable, swiece. to wszystko moze miec dosc po trzech latach stania bardziej, niz po trzech latach eksploatacji. dobrze, ze wiekszosc z tych rzeczy jest stosunkowo tania (poza kablami WN, nie wiedziec czemu...).
jak sobie pozmieniasz te duperele i nadal beda problemy z wolnymi obrotami, to wtedy sie bedziesz zastanawial, bo teraz to wrozenie z fusow, rownie dobrze kable WN moga byc mokre i dlatego przerywa i "pyrka". poza tym kierunkowskazu to bardziej niz lewego, potrzebujesz prawego, bo jest zabazgrany jakas czarna farba (uprzedzajac pytanie - nie, nie bylo ciemnych oryginalnie, ale moze uda sie go doprowadzic do ladu papierem sciernym i pasta polerska).
przy twoim wzroscie zmieszczenie sie do scirocco nie powinno stanowic absolutnie zadnego wyzwania, ja mam troszeczke wiecej i nie widze zadnego problemu, szczegolnie, ze w tym twoim nie ma szyberdachu chowanego pod podsufitke (wtedy jest pare cm nizej). powody moga byc dwa, a wlasciwie trzy... a) fotel ma regulacje wysokosci i jest w najwyzszym polozeniu - wajcha po prawej stronie, kolo tunelu, b) fotele sa nie od scirocco, wtedy zawsze bedziesz siedzial jak na kiblu, c) masz posture slonia afrykanskiego mimo niezbyt pokaznego wzrostu... wtedy pozamiecione ;).
powodzenia i wytrwalosci zycze, bo duzo ci bedzie potrzebne. ale ratuj ratuj, kazda sztuka uchroniona od zaglady jest wartosciowa ;).
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
cinekban87
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 703
Rejestracja: 16 sty 2010, 19:53
Model: Scirocco II
Numer GG: 1400685
Lokalizacja: Lublin

Re: VW Scirocco GTX Fotki :)

Post autor: cinekban87 »

ratuj srola, sam się zwiąłem za średnią sztukę i koło roku doprowadzałem go do codziennego użytku, to jest super wdzięczne autko, tylko musisz zadbać, ja miałem chwilę zwątpienia, ale odwiodło mnie od tego grzechu kilka reczy a miałem już dwóch kupców i to jeden pewny. Gadam durnoty ale scirocco musi w sercu grać, mi juz gra i nie mam zamiaru się z nim rozstawać bo to dla mnie członek rodziny, nawet moja kobieta chce też sobie scirocco kupić co mnie bardzo cieszy, srol to nie zabawka tylko pasja w stare autko z duszą, pozdro i powodzonka
Awatar użytkownika
kalina
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 747
Rejestracja: 01 wrz 2008, 22:03
Numer GG: 4071188
Lokalizacja: Płock

Re: VW Scirocco GTX Fotki :)

Post autor: kalina »

ja bym sroczki nie kupił po takim postoju, jak wyłazi rdza na rdzwiach itd. to o zgrozo co musi się dziać pod plastikami. Na szczęście mamy dudiego, tak więc decyzja należy do Ciebie, sprawdź PW

Po co się pchać w coś takiego jak niezłą srokę można kupić za 3-4 tys, a to przecież nie majątek
ODPOWIEDZ