Scirocco Turbo - UPDATE 21.09.11

Pochwal się swoim Scirocco.
Yaro
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 572
Rejestracja: 01 gru 2007, 22:35
Model: Scirocco II
Numer GG: 3535850
Lokalizacja: Kraków/Bejsce

Re: Scirocco Turbo - UPDATE 30.10.09

Post autor: Yaro »

Bóg stworzył Paulusa a szatan kierował modami :O :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Paulus
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 538
Rejestracja: 01 gru 2007, 19:46
Numer GG: 2491544
Lokalizacja: Ślonsk
Kontakt:

Re: Scirocco Turbo - UPDATE 30.10.09

Post autor: Paulus »

:D :D :D
Dobre.

-- środa, 21 wrz 2011, 22:20 --

Po nieprzyzwoicie długiej przerwie przedstawiam najświeższe informacje dotyczące mojego auta.
Przyszedł taki czas, że trzeba zając się wizerunkiem zewnętrznym tzw. imagem. Plan jest prosty:
BLACHARA -> LAKIER -> NOWE KOŁA -> Być może coś jeszcze.
Jako że kasą nie śmierdzę plan może się przedłużyć nawet do wiosny ale jestem wiecznym optymistą i myślę że się uda.
Od poniedziałku autko jest już u Blacharza i oto co odkrył:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
W sumie nic zdumiewającego. Zżarte rantlaufy i pordzewiały tylny pas. Tylny pas jest w takim stanie ponieważ ktoś nieudolnie go naprawiał po kolizji. Dodatkowo przeprowadzone zostanie wzmocnienie karoserii poprzez obspawanie punktów mocowania zawieszenia przedniego i tylnego. No i oczywiście pełna konserwacja podwozia i profili zamkniętych.
Jeżeli chodzi o felgi to długo się zastanawiałem. Miotałem się między używkami albo felgami nowymi. Najprawdopodobniej zdecyduję się na takie felgi:
Obrazek
i do tego opony:
Obrazek
To na razie tyle...
Scirocco Corrado Klub Polska
Było sobie Scirocco 1.8T
Youngtimer Service Katowice - nowa oferta dla posiadaczy "starszych" VW
Awatar użytkownika
Rurzowy_Rzufff
Pisarz
Pisarz
Posty: 1051
Rejestracja: 03 mar 2009, 18:14
Model: Scirocco II
Numer GG: 3295589
Lokalizacja: tam, gdzie rdza się rodzi.. - Nowa Ruda
Kontakt:

Re: Scirocco Turbo - UPDATE 21.09.11

Post autor: Rurzowy_Rzufff »

i że tak powiem Paulus: dzieje Ci się coś z tym pasem tylnym? w sensie że buda się sypie od nadmiaru mocy itp? założe si, że nie. i nikt nic Ci nie mówił. u mnie było to samo i wszyscy przeżywali że auto się rozpadnie bo pas był robiony. Jak jest dobrze pospawane to NIC nie ma prawa się dziać, to nie jest bugatti veyron. Powodzenia w dalszych modach i przedstaw jakaś dalsza koncepcje [odnośnie felg itp]
Nie próbuj wyginać wzrokiem łyżeczki - bo to niemożliwe..po prostu uświadom sobie prawdę - ta łyżka nie istnieje..a łyżka na to: NIEMOŻLIWE
Obrazek
Jar_eck
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 687
Rejestracja: 08 gru 2007, 17:25
Model: Scirocco II
Numer GG: 10243618
Lokalizacja: matplaneta

Re: Scirocco Turbo - UPDATE 21.09.11

Post autor: Jar_eck »

Te felgi z allegro ? Nie kupuj, to na 99.99 % podróbka - będzie się krzywić w rękach :/ Ostatnio jest głośno w światku JDM-owym na temat chińskich kopii...
'90 TYP53B GTII LC6V

Na szczęście w 2015 wraca siatex, szpachlex i neony [50% planu wykonane] :)
atosss007
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2505
Rejestracja: 04 cze 2010, 01:58
Model: Scirocco II
Numer GG: 5067333
Lokalizacja: Austevoll Norway

Re: Scirocco Turbo - UPDATE 21.09.11

Post autor: atosss007 »

Wczesnie wykryłeś więc się szybko pozbędziesz parchów i znów bedzie ładnie. :wink: Powodzenia w pracach
Było :
Scirocco GL - R.I.P
Scirocco GTX kamei x1
Jest :
Scirocco GT 2 1989 Experyment 1.8T
Scirocco GTX 1984 16V Czarnuch
Scirocco Mk1 1976 Rieger
Awatar użytkownika
kalina
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 747
Rejestracja: 01 wrz 2008, 22:03
Numer GG: 4071188
Lokalizacja: Płock

Re: Scirocco Turbo - UPDATE 21.09.11

Post autor: kalina »

fajnie że się wziąłeś za budę póki jeszcze nie ma tragedii. Ale tych felg to nie kupuj 8)
Awatar użytkownika
ozi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3326
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:36
Model: Scirocco II
Numer GG: 3194420

Re: Scirocco Turbo - UPDATE 21.09.11

Post autor: ozi »

to nie jest tragedia? :shock: auto na zlocie prezentowało się świetnie a tu takie parchy. Pod spoilerami to rozumiem - tam zawsze cos się dzieje choc nie powinno aż tak wiele jak tutaj.
Obrazek
Awatar użytkownika
kalina
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 747
Rejestracja: 01 wrz 2008, 22:03
Numer GG: 4071188
Lokalizacja: Płock

Re: Scirocco Turbo - UPDATE 21.09.11

Post autor: kalina »

ozi, tragedię wyobrażam sobie inaczej, a tu paulus wrzucił jedynie nadkola i tył, z czego ten tył to naprawdę nic poważnego. Nadkola z wierzchu też nie są jakoś masakrycznie zjedzone, najgorzej wygląda to nadkole od środka gdzie jest dziura, ale reasumując jak na auto w tym wieku to moim zdaniem wcale nie jest tak źle, a gdy spojrzymy np na blachę w golfie 3 no to co innego mogę powiedzieć
Awatar użytkownika
Paulus
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 538
Rejestracja: 01 gru 2007, 19:46
Numer GG: 2491544
Lokalizacja: Ślonsk
Kontakt:

Re: Scirocco Turbo - UPDATE 21.09.11

Post autor: Paulus »

Prawda jest taka, że całe nieszczęście tylnej części samochodu było spowodowane niechlujną naprawą po kolizji. Gdyby nie to najprawdopodobniej nie trzeba by było ruszać blacharki tylnego pasa.
Felgi... hmmm... ten temat śni mi się po nocach. Takie które mi się naprawdę podobają nowe kosztują krocie a używek nie ma. W tańszych nowych felgach nie ma wyboru, same oklepane albo kosmiczne wzory. Ten wzór, który został przez mnie przedstawiony po prostu mi odpowiada. Podoba mi się ana tyle, że byłbym skłonny je kupić, ale jest jeszcze jeden aspekt mianowicie czy one wejdą na moje hamulce :) .
Scirocco Corrado Klub Polska
Było sobie Scirocco 1.8T
Youngtimer Service Katowice - nowa oferta dla posiadaczy "starszych" VW
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2422
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Scirocco Turbo - UPDATE 21.09.11

Post autor: Mowad »

Wtrace swoje 3 grosze bo akurat posuszyles temat ktory i mnie interesuje tzn felgi i opony.

Wzor felg ktory wrzuciles jest bardzo podobny do ATS DTC - mega lekkich i wytrzymalych felg uzywanych w wyscigach (15" wazy ok 4,9kg, w Brnie polowa stawki na tym latala w wyscigu 6h w zeszlym roku). Nie sa to tanie felgi, ale na allegro niedawno byly 15stki uzywane, w swietnym stanie, 4x100 za 1700zl razem z oponami Toyo T1R (nie jest to super opona ale do jazdy na codzien daje rade). Za nowy komplet podrobek advanow chyba dasz podobne pieniadze?

Co do opon Federal'i 595 - nie wiem jak czesto jezdzisz tym autem, ale na codzien w naszym klimacie srednio sie nadaja, co prawda na wodzie lepiej sie spisuja niz najpopularniejsze u nas semislicki czyli Toyo R888 ale w porownaniu do opony cywilnej i tak wypadaja blado. Ale jesli samochod ma byc tylko do upalania (nie mowie tu o 400m, tylko zakretach bo po to maja trwarde scianki) to powinienes byc zadowolony.

Jesli samochod ma byc do jazdy bardziej cywilnej to chyba w podobnej cenie dostaniesz continentale contisportcontact 3, sam jezdze na tym i na deszczu bardzo ladnie sie zachowuja, a na torze w poznaniu instruktor ktory ze mna jechal pytal czy mam zalozone jakies slicki bo dobrze na suchym trzymaly. Chociaz osobiscie wlasnie sobie kompletuje zapasowy komplet kol wylacznie na suchy tor, bo prawda jest taka ze nie ma opony uniwersalnej i do wszystkiego.

A tak wogole to fajnie ze ciagle udoskonalasz tego potwora :)
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
ODPOWIEDZ