sciąga w prawo - POMOCY!!!

Jeśli masz jakiś problem techniczny ze swoim Scirocco mk1 lub mk2, tu zapytaj o rozwiązanie.
Awatar użytkownika
DonMatteo_GD
Początkujący
Początkujący
Posty: 177
Rejestracja: 30 lis 2007, 17:59
Model: Scirocco II
Numer GG: 6095536

sciąga w prawo - POMOCY!!!

Post autor: DonMatteo_GD »

Witam.
Mam problem... sciro sciąga w prawo podczas przyspieszania. Gdy jade bez dodawania gazu to jedzie prosto. Początkowo obstawiałem cos ze zbieznoscia i geometria... pojechalem... ustawili... i dalej to samo. Pomyslalem ze moze zatarł sie przegob zewnetrzny bo niedawno wymienialem. Pojechałem sprawdzic i tez jest ok(podobno). hamulce tez ok, zaciski nie zapieczone... I teraz mam pytanie czy mozliwe ze przy zlym ustawieniu zbierznosci i geometrii samoichod sciagalo tylko przy przyspieszaniu? czy moze to byc wina przegubow ktore podobno sa ok? mechanior ktory ustawial geometrie mowil ze to wina przegubow, a ten co sprawdzal przeguby ze to wina geometrii :) co o tym myslicie? prosze o pomoc.
Pozdro
Scirocco mkII GTi 1983r - było
Scirocco mkII GTII 1991r - jest :D
Awatar użytkownika
sta44kr
Początkujący
Początkujący
Posty: 182
Rejestracja: 03 gru 2007, 16:19
Model: Scirocco II
Numer GG: 547942

Odp: sciąga w prawo - POMOCY!!!

Post autor: sta44kr »

hmmm a co do tego ma przegób przecież on kręci się z cała półośka.
Obstawiam na zbieżność.A propo zbieżności to aby była dobrze zrobiona to zawieszenie nie może mieć zarzutów drążki tuleje wahaczów itd. A czy zawsze ściąga.Mi ściąga np w koleinach na drodze ale to wina drogi jest.I czy mechanik który ustawiał zbieżnośc znał sie na tym???Bo sa mechanicy i mechanicy.Osobiście widziałem mechanika ktory ustawiam zbieżnośc za pomocą linijki :laugh: śmieszne ale niestety prawdziwe
Awatar użytkownika
noorec
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 475
Rejestracja: 20 paź 2007, 00:40
Numer GG: 7768006

Odp: sciąga w prawo - POMOCY!!!

Post autor: noorec »

mozesz miec luz na tulejach wachacza/y
wtedy przyspieszanie bedzie powodowalo przesuniecie a co za tym idzie \"ciagniecie\" kola w ktoras strone..
STREET LANE GARAGE
http://www.facebook.com/pages/Street-La ... 2276826775

Audi 80 20V turbo quattro 415KM/490Nm ET 11,62
Audi A4 20V turbo quattro daily
Honda Civic Coupe Zonda Syfik...
...a wczesniej byly:
Seat Ibiza TDI EVO1
VW Polo 1,0 Steilhack
Audi 80 GL
VW SciroccoII GTII PGturbo
VW SciroccoII GTI.turbo
Audi 80 GTE
Awatar użytkownika
DonMatteo_GD
Początkujący
Początkujący
Posty: 177
Rejestracja: 30 lis 2007, 17:59
Model: Scirocco II
Numer GG: 6095536

Odp: sciąga w prawo - POMOCY!!!

Post autor: DonMatteo_GD »

Dodam jeszcze ze to nie sciaga w ten sposob ze sobie jade i nagle samochod sam z siebie zbacza ze swojego toru jazdy tylko po wcisnieciu gazu odrazu kierownica sama skreca w prawo... dlatego pomyslalem ze to moze byc cos z polosiami... Byłem sprawdzic i luzow zadnych nie ma.
Scirocco mkII GTi 1983r - było
Scirocco mkII GTII 1991r - jest :D
Awatar użytkownika
noorec
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 475
Rejestracja: 20 paź 2007, 00:40
Numer GG: 7768006

Odp: sciąga w prawo - POMOCY!!!

Post autor: noorec »

DonMatteo_Gd napisał:
Dodam jeszcze ze to nie sciaga w ten sposob ze sobie jade i nagle samochod sam z siebie zbacza ze swojego toru jazdy tylko po wcisnieciu gazu odrazu kierownica sama skreca w prawo... dlatego pomyslalem ze to moze byc cos z polosiami... Byłem sprawdzic i luzow zadnych nie ma.
jezeli nie ma innych objawow typu drzenie czy klekotanie to ja bym wykluczyl polosie..
jezeli tuleje ok to znaczy ze masz cos ze zbieznoscia.. no bo nic innego mi nie przychodzi do glowy.. (caly dzien w pracy moze dlatego :P )
STREET LANE GARAGE
http://www.facebook.com/pages/Street-La ... 2276826775

Audi 80 20V turbo quattro 415KM/490Nm ET 11,62
Audi A4 20V turbo quattro daily
Honda Civic Coupe Zonda Syfik...
...a wczesniej byly:
Seat Ibiza TDI EVO1
VW Polo 1,0 Steilhack
Audi 80 GL
VW SciroccoII GTII PGturbo
VW SciroccoII GTI.turbo
Audi 80 GTE
Awatar użytkownika
DonMatteo_GD
Początkujący
Początkujący
Posty: 177
Rejestracja: 30 lis 2007, 17:59
Model: Scirocco II
Numer GG: 6095536

Odp: sciąga w prawo - POMOCY!!!

Post autor: DonMatteo_GD »

ok dzieki za pomoc :) pojade jeszcze do jednego kolesia od zbieznosci zobacze co powie.
Scirocco mkII GTi 1983r - było
Scirocco mkII GTII 1991r - jest :D
ODPOWIEDZ