Problem skrzynia biegów pierwszy i wsteczny bieg

Jeśli masz jakiś problem techniczny ze swoim Scirocco mk1 lub mk2, tu zapytaj o rozwiązanie.
cinek204
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 05 cze 2010, 07:46

Problem skrzynia biegów pierwszy i wsteczny bieg

Post autor: cinek204 »

Witam. Tak jak w temacie mam problem z pierwszym i wstecznym biegiem. Skrzynia pięcio biegowa od jh. Ciężko wchodzą bądź bądź wchodzą nie dokońca, czasami wejdzie bez problemu a czasami muszę cofnąć wajchę na luz i ponownie na dany bieg. Czego może to być wina cięgna jakiegoś czy co ? Z góry zaznaczam szukałem na forum lecz nie mogłem znaleźć niczego co by mi pomogło. Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
Micek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 334
Rejestracja: 25 sie 2008, 18:24
Model: Scirocco II
Lokalizacja: domek na drzewie

Re: Problem skrzynia biegów pierwszy i wsteczny bieg

Post autor: Micek »

Pierwsze co, to bym sprawdził wodziki. U mnie jest podobny problem. Ciężko jest mi znaleźć pierwszy bieg. Na dzień dzisiejszy obstawiam zbyt duże luzy na wodzikach albo są poprostu źle wyregulowane.
Awatar użytkownika
Nashi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2126
Rejestracja: 09 lut 2008, 00:21
Model: Scirocco II

Re: Problem skrzynia biegów pierwszy i wsteczny bieg

Post autor: Nashi »

obstawiam powyrabiane tulejki na cięgnach wybieraka, zestaw naprawczy (zamiennik) ~20zł
Obrazek
cinek204
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 05 cze 2010, 07:46

Re: Problem skrzynia biegów pierwszy i wsteczny bieg

Post autor: cinek204 »

ok dzięki za odp. zobaczymy czy coś to da ;D
Awatar użytkownika
hcsciroII
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 748
Rejestracja: 13 sty 2008, 23:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 10224921

Re: Problem skrzynia biegów pierwszy i wsteczny bieg

Post autor: hcsciroII »

pytanie do znawców

nie mogę wyrzucic wstecznego nawet na siłę nic nie daję po wielu trudach zostaje na luzie ale dalej nie moge żadnego biegu wrzucić oprócz wstecznego
Obrazek
Tomek_GT2
Początkujący
Początkujący
Posty: 161
Rejestracja: 05 gru 2007, 18:04

Re: Problem skrzynia biegów pierwszy i wsteczny bieg

Post autor: Tomek_GT2 »

no to może sprawdź sobie śrubę blokującą na wybieraku jest ona obok włącznika wstecznego biegu na skrzynia chyba na klucz 22 lub 24.
Awatar użytkownika
Ruszowy
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2048
Rejestracja: 17 sty 2008, 23:11
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem skrzynia biegów pierwszy i wsteczny bieg

Post autor: Ruszowy »

No pytanie czy wybierak w skrzyni się zblokował :shock: czy tylko jarzma pośredniczące przekazaniu ruchów drążka do wybieraka.
Ręką za wybierak coś da ruszać? Może trzeba rozłączyć mechanizm spod podwozia aby znaleźć usterkę.
Głupie pytanie. To zacięta skrzynia czy sprzęgło się rozsypało i blokuje?
Awatar użytkownika
hcsciroII
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 748
Rejestracja: 13 sty 2008, 23:11
Model: Scirocco II
Numer GG: 10224921

Re: Problem skrzynia biegów pierwszy i wsteczny bieg

Post autor: hcsciroII »

Tomek_GT2 pisze:no to może sprawdź sobie śrubę blokującą na wybieraku jest ona obok włącznika wstecznego biegu na skrzynia chyba na klucz 22 lub 24.
klucz 24 a to juz sprawdziłem po wielu trudach udało sie sie odblokowac a le problem pozostał wrzucając pierwszy bieg spowrotem sie zablokowało i teraz mogę sobie jeździć do przodu ale na pierwszym biegu

-- poniedziałek, 27 cze 2011, 09:39 --
Ruszowy pisze:No pytanie czy wybierak w skrzyni się zblokował :shock: czy tylko jarzma pośredniczące przekazaniu ruchów drążka do wybieraka.
Ręką za wybierak coś da ruszać? Może trzeba rozłączyć mechanizm spod podwozia aby znaleźć usterkę.
Głupie pytanie. To zacięta skrzynia czy sprzęgło się rozsypało i blokuje?
sprzęgło działa na 100% problem w wybieraniu biegów ręka próbowałem to ruszyć i tak przez dwie godziny walki udało sie wyrzucic wsteczny ale problem został wrzuciłem jedynke i dalej to samo nie wrzuce innego biegu co do sprzęgła jak wciska auto nie jedzie puszcze auto jedzie więc raczej jest oki
Obrazek
ODPOWIEDZ