Tłumik drgań

Jeśli masz jakiś problem techniczny ze swoim Scirocco mk1 lub mk2, tu zapytaj o rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Fenri
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 606
Rejestracja: 19 sty 2008, 19:53
Model: Scirocco II
Numer GG: 1301241

Tłumik drgań

Post autor: Fenri »

Macie coś takiego u siebie??? Ja niemam, a cały układ wydechowy pod spodem jest na łączeniach spawany, jedynie końcowy da rade sciągnąć. W każdym razie gdy auto jest zapalone i stoi na luzie to trzęsie sie jak galareta, im wyższe obroty tym te drgania zanikają. Możliwe ze to przez brak tego tłumika?? Na pewno nie przez poduszki, bo te zostały wymienione niedawno na nowe;)
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3289
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Odp: Tłumik drgań

Post autor: Sołtys »

U mnie nie było takiego tłumika drgań i było ok.
Ostatnio jak wywalałem katalizator to kupiłem sobie takie złącze elastyczne z plecionki - przez to mi trochę ukł. wydechowy opadł i musze cos wymyślić aby podczepić go przed zbiornikiem paliwa do podłogi.
Acha i też mam tak że tylko ostatni tłumik mogę zdjąć.
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
Awatar użytkownika
Fenri
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 606
Rejestracja: 19 sty 2008, 19:53
Model: Scirocco II
Numer GG: 1301241

Odp: Tłumik drgań

Post autor: Fenri »

To mnie Sołtys niepocieszyłeś w tym momencie, bo miałem nadzieje że u mnie jest tak że silnik przenosi drgania na cały układ wydechowy skoro jest na sztywno, a z koleji ten trzęsie całym autem:dry:
Awatar użytkownika
sparki83
Pisarz
Pisarz
Posty: 1266
Rejestracja: 01 gru 2007, 14:49
Numer GG: 10144102
Lokalizacja: NOWA SÓL [FNW]

Odp: Tłumik drgań

Post autor: sparki83 »

a jaki masz kolektor na pierscienu ruchomym??
SCIROCCO GTX 1.8 mit LPG :( bylo
PASSAT B3 COMBI 2.8 VR6 mit LPG :( bylo
BMW 525 TDS :bylo
GOLF IV 1.9 TDI :D
Awatar użytkownika
Ruszowy
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2048
Rejestracja: 17 sty 2008, 23:11
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Tłumik drgań

Post autor: Ruszowy »

BRR. PAnowie co do drgań to u siebie zauważyłem że faktycznie przy niskich obrotach (600) troche trzęsie autem. Ale zwalam to na brak równomiernej pracy silnika i poduszek do wymiany. Co do kolektora rury wydechowej to uwierzcie że zastosowanie tłumika drgań (harmonijka w środku, plecionka na zewnątrz) nic nie polepszy. Drgająca masa to silnik a nie kolektor. Co do rury wydechowej u siebie robiłem cały wydech.
1.Zostało połączenie kolektor-rura wydech wraz z pierścieniem uszczejniającym na sprężynach (trzeba sposobu aby to potem założyć :)
2.Wymieniłem katalizotor na strumienicę w obudowie katalizatora (trzeba wykorzystać stare kołnierze od katalizatowa i przyspawać do strumienicy.
3. całokształt więc i wyciąłem środkowy tłumik i wstawiłem nowy (stary jeszcze dawał radę ale nie mam ochoty wracać do wydechu za 2 lata wymieniać)z jednej strony przyspawałem do kołnierza od katalizatora, z drugiej pozostawiłem luźny aby władować całą rurę pod spód.
4. został ten wygięty kawałek rury (podziwiałem jakośc materiału bo nawet śladu korozji na niej nie było)
5. wstawiłem nowy tłumik końcowy i trochę musiałem kobinować bo normalny tłumik jest mocno schowany i trzeba robić przedłużkę std. rury i potem jest trochę kłopot z podwieszeniem końcowego.
No całokształt to 8h wycinania i spawania aby wszystko pasowało strumienica 100, środkowy 100, rury zostały te same, no i końcowy to w zależności od gustu od 150 do 300PLN.
Awatar użytkownika
Nashi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2126
Rejestracja: 09 lut 2008, 00:21
Model: Scirocco II

Odp: Tłumik drgań

Post autor: Nashi »

Sam u siebie mam na sztywno bez tłumika drgań i też na wolnych obrotach dosyć mocno telepało. Teraz w ciagu najblizszych kilkunastu dni czeka mnie wymiana całego wydechu (tłumik kiepsko znosił hopki osiedlowe ;P) i tym razem montowane z tą złączką to będe mógł się podzielić wrażeniami ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Odp: Tłumik drgań

Post autor: obar »

BRR. PAnowie co do drgań to u siebie zauważyłem że faktycznie przy niskich obrotach (600) troche trzęsie autem
a czemu masz tak niskie obroty na jałowym?? to nawet niezbyt zdrowe dla silnika. Minimum to jeśli dobrze opamiętam to 850obr.

Ja nie mam tłumika drgań. Kolektor i dwuruka są na sztywno, a dopiero za kolankiem pod autem jest złącze elastyczne i to w zupełności wystarczy. U mnie nic nie trzęsie ani nie obciera.
przez to mi trochę ukł. wydechowy opadł i musze cos wymyślić aby podczepić go przed zbiornikiem paliwa do podłogi.
a czemu opadł?? nie masz układu podczepionego przy stabilizatorze?? tam powinien być haczyk na gumę. A cała reszta haczyków jest przy tłumiku końcowym i to usztywnia cały wydech bardzo mocno. U mnie byś nie ruszył go rękami (nie przesunął na mocowaniach).
pozdro vw
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
Ruszowy
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2048
Rejestracja: 17 sty 2008, 23:11
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Tłumik drgań

Post autor: Ruszowy »

No tak niskie obroty miałem podczas ustawiania kaa aparatem zapłonowym i wówczas zauważyłem takie drgania aż całym autem kołysało. Normalnie zgadza się około 800 obrotów
Awatar użytkownika
Fenri
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 606
Rejestracja: 19 sty 2008, 19:53
Model: Scirocco II
Numer GG: 1301241

Odp: Tłumik drgań

Post autor: Fenri »

Tylko niezapomnij, bo ja te drgania musze u siebie zlikwidować, bo mnie już....;)
Awatar użytkownika
noorec
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 475
Rejestracja: 20 paź 2007, 00:40
Numer GG: 7768006

Odp: Tłumik drgań

Post autor: noorec »

zapewne masz urwana poduche silnika od strony rozrzadu i silnik lezy na podluznicy.. stad drgania ktore ustaja na wyzszych rpm.
STREET LANE GARAGE
http://www.facebook.com/pages/Street-La ... 2276826775

Audi 80 20V turbo quattro 415KM/490Nm ET 11,62
Audi A4 20V turbo quattro daily
Honda Civic Coupe Zonda Syfik...
...a wczesniej byly:
Seat Ibiza TDI EVO1
VW Polo 1,0 Steilhack
Audi 80 GL
VW SciroccoII GTII PGturbo
VW SciroccoII GTI.turbo
Audi 80 GTE
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3289
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Odp: Tłumik drgań

Post autor: Sołtys »

obar napisał:
a czemu opadł?? nie masz układu podczepionego przy stabilizatorze?? tam powinien być haczyk na gumę. A cała reszta haczyków jest przy tłumiku końcowym i to usztywnia cały wydech bardzo mocno. U mnie byś nie ruszył go rękami (nie przesunął na mocowaniach).
pozdro vw
NO mam zachaczone tu przy stabilizatorze, ale to dalej mi się układ \"położył\" bo mam tą złączke elastyczna za strumienicą i w miejscu kolanka co jest przed beką trochę wisi za nisko - ale tragedii nie ma narazie można jeździć ;)

U mnie też cała buda drga - ale to od nierównych obrotów silnika na gazie (na PB jest OK)
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
ODPOWIEDZ