Audi B2 vs Scirocco Mk II

Forum dyskusyjne STP.
f80ss
Początkujący
Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: 22 lis 2010, 16:17

Audi B2 vs Scirocco Mk II

Post autor: f80ss »

Panowie, o to starcie tytanów, jak wiadomo kazdy z nas woli "z was" mk II ale czy jest lepszy od genialnej audi?

Jakie są wasze opinie...
Only Rock N Roll beybe!
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Re: Audi B2 vs Scirocco Mk II

Post autor: Kamil »

"lepszosc" to wzgledne pojecie. audi ma kilka niezaprzeczalnych asow w rekawie - silniki wieksze niz 1,8, naped quattro (tak, wiem, malo tego i drogie, ale jest), czy ocynkowana blacha. z kolei wnetrze duzo bardziej odpowiada mi w scirocco. w kwestii estetyki z zewnatrz dla mnie remis.
technicznie audi w osce z silnikiem 1,8 jest w gruncie rzeczy dosc podobne do scirocco, wszak b2 to blizniak passata b2, ktory tez to i owo mial z scirocco wspolnego. plus na strone scirocco jest taki, ze przynajmniej ze sportowymi zawieszeniami nie ma problemu ;).
ja sie do tej pory zastanawiam, czy nie zrobilem bledu nie kupujac b2 qp zamiast drugiego scirocco, ten samochod zdecydowanie ma w sobie to cos, szczegolnie te wersje przed liftem, na waskim zderzaku.
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
szczepek3er
Początkujący
Początkujący
Posty: 112
Rejestracja: 02 mar 2010, 17:08
Model: Scirocco II
Lokalizacja: WSZ

Re: Audi B2 vs Scirocco Mk II

Post autor: szczepek3er »

Wydaje mi się ,że każdy kto lubi scirocco, musiał kiedyś myślec o tym audi. Po prostu te autka są ,, ulepione z tej samej gliny'' i jest w nich niesamowity klimat. :D Dla mnie największą różnicą w tych samochodach jest ich rozmiar. Audi jest dosyc obszerne jak na coupe a w scirocco, wiadomo , że tego miejsca jest troszkę mniej :D ...ale widocznie o to wtedy w tych dwóch autach chodziło :wink:
Awatar użytkownika
Da`an
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 562
Rejestracja: 24 lip 2008, 11:17
Model: Scirocco II
Numer GG: 10213433
Lokalizacja: Ankamaty/Gdańsk

Re: Audi B2 vs Scirocco Mk II

Post autor: Da`an »

Czuję się zobowiązany do napisania kilku słów w tym temacie jako że miałem przed Scirocco dwie B2 Coupe.
Według mnie, widać że audi jest autem wyższej klasy (tak jak ktoś zauważył w temacie ciekawostki motoryzacyjne, występuje hierarchia audi>vw>skoda).
W porównaniu Audi vs Scirocco to na plus dla Audi:
- większy komfort jazdy jeśli chodzi o zawieszenie, pomimo tego bardzo dobre prowadzenie w zakrętach, (Audi jest chyba większe i bardziej masywne, takie przynajmniej sprawia wrażenie, nie wiem jak to wygląda w suchych danych),
- więcej miejsca z tyłu,
- lepsze zabezpieczenie antykorozyjne (ocynk bodajże od 1986 roku),
- dużo ładniejsze wnętrze w autach po liftingu (też chyba od 19986 roku),
- dostępne wersje z silnikami R5, poezja dla uszu :-),

Jeżeli chodzi o zalety Scirocco to może ewentualnie to że jest zgrabniejsze i tak jak Kamil już wspomniał jest chyba lepsza dostępność sportowych zawieszeń... Nic więcej do głowy mi nie przychodzi.

Oprócz tego jak kiedyś już chyba gdzieś pisałem... Jak kupisz B2 Coupe w oście to do porzygania będziesz wysłuchiwał że szkoda że nie quattro i takie tam... Mi to osobiście bardzo przeszkadzało... Wiem że pewnie powiecie że nie kupuje się auta dla innych ale ile można wysłuchiwać za każdym razem że ośka be itd... Straszny Quattrofaszyzm i presja na bycie cool przez posiadanie napędu na 4 koła panuje w tym gronie... A jakby nie patrzeć samochody to nie tylko kawał blachy ale też atmosfera tworzona przez miłośników tych aut. Co więcej, wydaje mi się że posiadacze Scirocco są bardziej bezinteresowni jeżeli chodzi o pomoc innym właścicielom Scirocco, takie odczucia mam przynajmniej z przebywania na tym forum. To tyle jeśli chodzi o sferę inną niż zwykłe użytkowanie tych dwóch aut.

Takie moje osobiste laickie spojrzenie na ten temat :-)
Było:
- Mercedes W123 300D
- Audi B2 Coupe 1.8 GT
- Audi B2 Coupe 2.2 GT USA
Jest:
- VW Scirocco Mk II 1.8 EX (Moja Sroka)
Obrazek
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Re: Audi B2 vs Scirocco Mk II

Post autor: Kamil »

w suchych danych wyglada to tak, ze audi:
Rozstaw osi (mm) 2538
Długość x szerokość x wysokość (mm) 4357 x 1682 x 1350
a scirocco:
Długość w mm 4050
Szerokość w mm 1625
Wysokość w mm 1280
Rostaw osi w mm 2400

audi z tych starszych rocznikow z silnikiem 1,8 wazy 950 kg (scirocco wtedy ok. 850), a mlodsze z wiekszymi silnikami (np. 2,2 R5) 1050 kg (koncowe scirocco 950 kg).
90-konne 1,8 w audi przyspiesza do 100 km/h w 11 sek. (scirocco w ex-ie nie wiem, jh 10,2 sek.)
2,2 w b2 8,7, scirocco 16v 8,6 chyba.
audi oczywiscie w osce.

jak widac audi znaczaco wieksze (30 cm to sporo), rozstaw osi o niemal 15 cm wiekszy, sila rzeczy musi byc wiekszy w srodku.
jeszcze nawiazujac do plusow w scirocco odnosnie wnetrza. nie wiem czy zwrociliscie uwage, ale z vw (vagow?) z tamtego okresu deska scirocco zestarzala sie chyba najlepiej. nie ma w niej kantow o ktore mozna sie "pokaleczyc", a boczki posiadajace wyprofilowanie do deski byly dosc nowoczesne wtedy. pamietajmy, ze wnetrze scirocco nie zmienilo sie jesli chodzi o ksztalt deski od samego poczatku produkcji. no i scirocco nie dzieli kokpitu z zadnym innym vw, w audi z tego co pamietam, deska nie rozni sie od sedana.
przymierzalem sie ostatnio do wnetrza b2 qp poliftowego, czulem sie jak w duzo starszym samochodzie. nie mowie, ze to wada albo zaleta, jest pod tym wzgledem inne.
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Lukas_S
Początkujący
Początkujący
Posty: 128
Rejestracja: 30 paź 2009, 21:23

Re: Audi B2 vs Scirocco Mk II

Post autor: Lukas_S »

Obecnie mam 2 te samochody( B2 coupe poliftowe i scirocco).
Zgadzam się z przedmówcami, ale jest jeszcze kilka rzeczy, które rzucają się w oczy jak przesiadam się z jednego do drugiego, a mianowicie:
- W audi jest bardzo kiepska widoczność do tyłu, co jest często bardzo irytujące...
- Audi z 5cylindrowcem przynajmniej na seryjnym zawiasie zaje@!#cie nurkuje przy dohamowywaniu w zakręcie(uważam, że jest kiepsko wyważone i przynajmniej bil B6 wyląduje po wakacjach).
- Audi jest autem po prostu o klasę wyższym(lepiej wykonane, większe, wygodniejsze, lepsza wentylacja kabiny, większy bagażnik, ten kto jedzie z tyłu nie jedzie "za karę"),
- a więc i droższym... co jest również zaletą, ponieważ nawet jeśli się o takie audi dba to to procentuje w przyszłości.
Jak tramwaj zbił szkło lusterka to z odszkodowania dostałem 150zł, o czym właściciele Sroczek mogą tylko pomarzyć.
- w Sroczce dużo lepiej się czuję(bliżej ziemi, lepiej w zakrętach, przy cofaniu o niebo).

Jeśli chodzi o stronę silnikową to nie mam porównania, ponieważ scirko ma 1,6 RE ,
a audi 2,3 KV.
Jedyne co boli to to, że Audi dosłownie WCIĄGA PB98(w Krakowie min 12, na trasie min 7, o górnej granicy nie będę mówić... Ale dźwięk jest obłędny 8), a z autem sobie radzi dość dobrze(do 180 śmiało przyspiesza, potem nie wiem bo jeszcze jest zima, a auto mam od listopada).

Scirko jest dużo zgrabniejsze, bardziej rasowe, szczególnie porównując je z poliftem B2(Audi ma większą budę a koła w standardzie też 14').

A poza tym w B2 "quattro faszyzm" jest bardzo irytujący... Świetnie to ująłeś Da`an.
Wszyscy znają je dzięki audi S1.
Uważam, że rozsądniejszą opcją jest kupienie B3 w quattro ponieważ ceny B2 są chore, a B3 jest po prostu lepsze(chociażby silniki, torsen, a nie podział napędu 50:50)

Podsumowując, to są to po prostu auta z tych samych lat tego samego koncernu, więc wszystko jest kwestią indywidualnych upodobań i często zasobnością portfela.

Pozdro - Łukasz
ODPOWIEDZ