SCIROCCO GTII by 5staR

Pochwal się swoim Scirocco.
Awatar użytkownika
5star
Początkujący
Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 25 lis 2008, 13:56
Model: Scirocco II
Numer GG: 4038695
Lokalizacja: gdynia

SCIROCCO GTII by 5staR

Post autor: 5star »

witam!

Inf techniczne:
- silnik 1.8 JH
- przebieg 280000km
- kola letnie ATS 7Jx15
- kola zimowe stalowe 6Jx15

Wyposazenie:
- wspomaganie
- MFA

Historia:
posiadam sroczke od grudnia 2008 roku. wer GTII, 1990 JH, pierwsza rej. 1991, granatowa, auto w polsce od 2006 zdaje sie, sprawdze jeszcze ;]
zawsze chcialam vw scirocco, moj tata jezdzil kiedys czerwonym scirocco w latach 90 (zdaje sie 87, 1 wycieraczka itp) i jako mala dziewczynka zakochalam sie w tych samochodach. nadszedl dzien, kiedy sama stalam sie wlascicielka sroki. auto kupilam troche "na pale", stalo 'do wziecia' w gdyni, obejrzalam, i kupilam. nie wiedzialam nic, o tym co mnie czeka ;]
przez 2 lata bywalo z nami roznie, ale caly czas dojezdzalam do pracy z roznym skutkiem ;D oczywiscie plyny, oleje, klocki i filtry wymieniane regularnie. posiada dwa zestawy kol, zimowe na stalowkach i jak na obrazku ATS 15' [dostana nowe opony na wiosne].

Obrazek

sroczka z powazniejszych rzeczy przeszla miedzy innymi:
- gruntowne czyszczenie przepustnicy i calego dolotu
- kompletny przeglad i regenracje instalacji elektrycznej (ktora ktos trolche zdewastowal wczesniej)
- kompletny przeglad i regenracje (w zakresie do wykonania) instalacji podcisnienia
- nowe pompy paliwa - w baku podajaca i pod progiem glowna
- wymiana elementow wnetrza (panel srodkowy, dmuchawa)
- tzw. zaprawki lakiernicze

Od kupienia, przez kilka miesiecy z pomoca brata rozkladalismy na czynniki pierwsze zasade dzialania k-jet, wszystkie podcisnienia, ecu lambdy itp. bo przy kupnie nie zwrocilam uwagi na podejrzanie wysokie obroty po rozgrzaniu ok 1500, i okazalo sie, ze faluje mocno i nawet przygasa. obecnie lambda jest odlaczona. udalo sie zwalczyc prawie zupelnie falowanie obrotow.
na dzien dzisiejszy, jezeli autko zostanie ze mna, do zrobienia zostaly hamulce tyl, wymiana swiec, kopulki i palca, kabli [juz tylko to zostalo, wlasciwie jako formalnosc bo wszystko dziala ok, ew moze byc lepiej] i nie koniecznie wtryskiwaczy ale na pewno ori wtryskow ;]
ktos przede mna wyknal serie dziwnych modow, i za to mu nakopac trzeba by - pomadrowana elektryka, jakies diody niebieskie w drzwiach [łooo maatko strzez!] ster zaplonu zdaje sie z lady, wychamranie spodu podstawki filtru powietrza [co by lepiej warczal o.O], na goraca wycinane w panelu srodkowym 'gniazdo' na CB itp. wiekszosc udalo mi sie opanowac lub nawet wymienic [panel srodkowy, zalatanie podstawy filtru pow]

auto kupilam na stalowkach mattig 14x7, ktore leza teraz w domu, ale pomyslalam sobie, ze moze je za-oponie na zimowe na nastepny sezon.

podsumowujac, sroczka obdarzona masa czasu mojego i mojego brata, godziny spedzone na dlubaniu w garazu , finansowy wklad tez byl ;]

pozdrawiam wszystkich
5star
Awatar użytkownika
BossFazer
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 372
Rejestracja: 13 cze 2009, 01:41
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: SCIROCCO GTII by 5staR

Post autor: BossFazer »

podoba mi sie kolor tego autka ;) i ogolny wizerunek jest dosc niezly..
pozdrawiam
mówi mi wewnetrzny głos.. że tu nie chodzi o siłe, nie chodzi o moc...
l1pka
Początkujący
Początkujący
Posty: 168
Rejestracja: 30 cze 2010, 10:16
Model: Scirocco II
Lokalizacja: LJA

Re: SCIROCCO GTII by 5staR

Post autor: l1pka »

:O
jak sie patrze na to zdjęcie to sie zastanawiam czy mój samochodzik dalej stoi w tym samym miejscu ^^
ten sam model fele i kolor :P
http://i55.tinypic.com/2qash7b.jpg
taki sam color :OO albo jednak mój kolor jest bardziej ciemnny :]
Awatar użytkownika
Da`an
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 562
Rejestracja: 24 lip 2008, 11:17
Model: Scirocco II
Numer GG: 10213433
Lokalizacja: Ankamaty/Gdańsk

Re: SCIROCCO GTII by 5staR

Post autor: Da`an »

5star pisze:(...) ktos przede mna wyknal serie dziwnych modow, (...) ster zaplonu zdaje sie z lady, wychamranie spodu podstawki filtru powietrza [co by lepiej warczal o.O],
Te zmiany akurat ciężko Twojemu poprzednikowi zaliczyć do "złych modów" :P
Daj więcej zdjęć (niekoniecznie w bikini :lol:)
Było:
- Mercedes W123 300D
- Audi B2 Coupe 1.8 GT
- Audi B2 Coupe 2.2 GT USA
Jest:
- VW Scirocco Mk II 1.8 EX (Moja Sroka)
Obrazek
Awatar użytkownika
Son_Goku
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 456
Rejestracja: 21 kwie 2009, 14:10
Model: Scirocco II
Lokalizacja: TOS

Re: SCIROCCO GTII by 5staR

Post autor: Son_Goku »

Z tego co pamiętam na forum STP jest to tradycja (chodzi o fotkę w bikini). :twisted:

Sroczka bardzo fajna. Podcięta pucha filtra podobno nieźle daje czadu jeśli chodzi o brzmienie JH... 8)

Zastanawiałem się nad ATSami na przyszły sezon ale to są bardzo oklepane felgi jeśli chodzi o Sciro. Trzeba poszukać coś innego z rantem. :side:
Awatar użytkownika
Lazer
Pisarz
Pisarz
Posty: 1111
Rejestracja: 30 lis 2007, 18:14
Model: Scirocco II
Numer GG: 2282913
Lokalizacja: Busko-Zdrój

Re: SCIROCCO GTII by 5staR

Post autor: Lazer »

Son_Goku pisze:Z tego co pamiętam na forum STP jest to tradycja (chodzi o fotkę w bikini). :twisted:
no to czekamy na fotke wlascicielki :)
Son_Goku pisze: Zastanawiałem się nad ATSami na przyszły sezon ale to są bardzo oklepane felgi jeśli chodzi o Sciro. Trzeba poszukać coś innego z rantem. :side:
jak chcesz to moge Ci moje Maxxy sprzedac :)

VW Scirocco GTII 1.8 8V '92 LA7U


VW Corrado VR5
VW Scirocco GT2 G60
VW Golf I GTI 16V KR
VW Scirocco GT2 16V KR+9A
Awatar użytkownika
czarodziejka
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 867
Rejestracja: 30 lis 2007, 14:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 2478779
Lokalizacja: Szczecinek

Re: SCIROCCO GTII by 5staR

Post autor: czarodziejka »

na forum STP jest to tradycja (chodzi o fotkę w bikini).
to czekamy na fotke wlascicielki
wstydźcie się zboki :mrgreen:
Zastanawiałem się nad ATSami na przyszły sezon ale to są bardzo oklepane felgi jeśli chodzi o Sciro
coś w tym musi być , może to są te jedyne słuszne ? hehe :lol:

co do walki z falowaniem obrotów to rozdłub(cie) elektrozawór umieszczony na kielichu po stronie pasażera ,
przemycie i przedmuchanie powinno pomóc . u mnie za czasów jh pomogło , falowanie jak ręką odjął .

a tak wogóle to ładna sroczka :wink:

pozdr. :wink:
"Pasja - po to by realizować marzenia, nie po to by być lepszym od innych"
http://www.youtube.com/watch?v=xuuB8UAmO48
http://www.youtube.com/watch?v=mzAY8qrQcAY
Obrazek
ODPOWIEDZ