Zlot Scirocco - Corrado klub Polska Okuninka 2010

Informacje o spotach regionalnych i zlotach ogólnopolskich oraz międzynarodowych.
Awatar użytkownika
AgaZaKa
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 646
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:14
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa / Surrey, UK

Re: Zlot Scirocco - Corrado klub Polska Okuninka 2010

Post autor: AgaZaKa »

Patrzac na ten filmik mozna odniesc wrazenie, ze to byl zlot Corrado, bo Scirocco bylo tylko pare sztuk na poczatku konwoju.

Kto byl Scirocco? Widze kolege od zielonego scirocco po Jarku (nie pamietam imienia, poznalam go na zlocie w 2004r), Paulus?, Swistak, kto byl bialym, bo nie widze numeru rej? Lacznie na zdjeciach na forum Corrado widze 6 Scirocco II + 1 mk3.

Aga
Scirocco 2.0 TSI DSG Viper Green (sprzedany) i Scirocco GTI 1983 Diamond Silver (sprzedany)

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Paulus
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 538
Rejestracja: 01 gru 2007, 19:46
Numer GG: 2491544
Lokalizacja: Ślonsk
Kontakt:

Re: Zlot Scirocco - Corrado klub Polska Okuninka 2010

Post autor: Paulus »

Tak, AgaZaKa. Byłem ja, Świstak, Hasky, Pavel, Pablo 2,0 i jeszcze dwie inne Sroczki ale niestety nie wiem cz to ktoś z forum.
W niedługim czasie napiszę pełne sprawozdanie.
Scirocco Corrado Klub Polska
Było sobie Scirocco 1.8T
Youngtimer Service Katowice - nowa oferta dla posiadaczy "starszych" VW
Awatar użytkownika
AgaZaKa
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 646
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:14
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa / Surrey, UK

Re: Zlot Scirocco - Corrado klub Polska Okuninka 2010

Post autor: AgaZaKa »

Artykul bedzie mile widziany. Wlasnie, Pavel, teraz sobie przypomnialam.

Aga
Scirocco 2.0 TSI DSG Viper Green (sprzedany) i Scirocco GTI 1983 Diamond Silver (sprzedany)

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Paulus
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 538
Rejestracja: 01 gru 2007, 19:46
Numer GG: 2491544
Lokalizacja: Ślonsk
Kontakt:

Re: Zlot Scirocco - Corrado klub Polska Okuninka 2010

Post autor: Paulus »

Ok. No to może kilka słów sprawozdania z całego zlotu.
Dzień I - 1 maj a.d. 2010
Najgorsze jest poranne wczesne wstawanie z ciepłego łóżka. Ale gdy przyjdzie na myśl cel tego poświęcenia wszystkie niewygody idą w niepamięć. A więc trzeba było poderwać Rodzinkę bo … Ludzie, Ludzie OKUNINKA!!!!!
Pogoda tego ranka nie nastrajała pozytywnie ale sama myśl o wyjeździe na jakże kultowy zlot już tak. Po spakowaniu manatków wsiedliśmy do mojej „Eleonory” i ruszyliśmy w drogę. Mając w pamięci zeszłoroczne poczynania naszych drogowców zmieniłem nieco trasę przejazdu tak aby ominąć Siewierz. Pojechałem przez Sosnowiec, Dąbrowę Górniczą do Zawiercia. Reszta trasy już była podobna do poprzednich wersji czyli: Jędrzejów, Kielce, Opatów, Kraśnik, Lublin, Włodawa i stamtąd już kamieniem rzucić do Okuninki.

Obrazek

Deszcz nie miał dla nas litości i padał aż do Kraśnika.
Do Okuninki dojechaliśmy około godziny 16.00. Bezpośrednio po przyjeździe mój Syn zakomunikował, że „parzą go oczka i ma ciepłe uszka. Okazało się że dostał gorączki. Pierwotnie myślałem, że jest to spowodowane sporą dawką emocji jakie Nim targały ale okazało się inaczej. Po ulokowaniu się w otrzymanym pokoju w Ośrodku Bankowym udałem się na konsumpcję posiłku potocznie zwanego obiadem oraz zakup tegoż samego posiłku w wersji „na wynos” dla reszty mojej Ekipy.
Oczywiście nastąpiły pierwsze powitania ze starymi znajomymi. I tak dotrwaliśmy do wieczornego ogniska z pieczeniem kiełbasek.

Dzień II - 2 maj a.d. 2010

Po śniadaniu należało udać w pobliże własnego samochodu by ocenić jego stan przygotowania do parady. Ponieważ w Chorzowie w nocy z piątku na sobotę padało stan samochodu był szalenie niezadowalający. Ponadto Syn nadal dysponował nadmiarem ciepła i trzeba było udać się po pomoc lekarską na pogotowie do Włodawy. Po zaliczeniu wizyty lekarskiej udaliśmy się na myjnię samochodową w wiadomym celu czyli nadania stosownego blasku naszej „Eleonorze”.

Obrazek


Po powrocie na teren ośrodka oczekiwaliśmy na obiad. Oczekiwanie to umiliło nam stworzenie mikro przedszkola złożonego z kilkorga dzieci Zlotowiczów. Tak, tak wyobraźcie sobie, że było nas kilku wraz ze swoimi Rodzinami. Dzięki wspólnym zabawom w piaskownicy i na placu zabaw Mamy miały wolne a my (czytaj. Męska część Rodziny) miał okazję przedyskutować kilka kwestii ściśle należących do motoryzacji.

Obrazek



Po obiedzie nastąpiły przygotowania do parady. W tym roku zmieniono nieco program Imprezy i zasadniczo zlot rozpoczynał się dopiero w niedzielę paradą ulicami Okuninki i Włodawy.

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kilka minut po godzinie 15.00 rozpoczął się przejazd samochodów pod eskortą policji.

Obrazek

W trakcie przejazdu można było używać sygnałów dźwiękowych, z czego skwapliwie korzystałem. Uwierzcie mi, to naprawdę niesamowite uczucie jechać w sporej kolumnie pojazdów tej samej marki i podobnego charakteru. Ludzie przechadzający się wzdłuż drogi przystawali spoglądając na drogę. Niektórzy nagrywali przejazd i robili zdjęcia a inni nawet mieli odwagę pomachać. To było bardzo miłe uczucie.

ObrazekObrazek

Parada kończyła swój przejazd na Rynku we Włodawie gdzie nasze samochody cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców. W trakcie postoju na Rynku można było pooglądać sobie nowe Scirocco III kolegi Pablo 2,0 którego z tej strony serdecznie pozdrawiam:

ObrazekObrazek

W trakcie postoju wybierano najładniejsze Scirocco i Corrado.

ObrazekObrazek

Po powrocie z parady był czas na pyszny podwieczorek, i wśród niekończących się rozmów, oczekiwanie na kolację przy ognisku.

Obrazek

Ponieważ pogoda nas nieco obłaskawiła zrobiliśmy sobie zdjęcie grupowe na tle zachodzącego słońca:

Obrazek

Dzień zakończył się ogniskiem integracyjnym

Dzień III - 3 maj a.d. 2010
Trzeci dzień to zazwyczaj dzień pożegnań i wyjazdów. Organizator Zlotu przewidywał jeszcze konkurs jazd sprawnościowych po torze w Lublinie ale niestety z racji odległości około 11.30 ruszyliśmy w powrotną drogę.
Scirocco Corrado Klub Polska
Było sobie Scirocco 1.8T
Youngtimer Service Katowice - nowa oferta dla posiadaczy "starszych" VW
Awatar użytkownika
Kaktus
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 15 sty 2009, 23:09
Numer GG: 2040895

Re: Zlot Scirocco - Corrado klub Polska Okuninka 2010

Post autor: Kaktus »

Witam! Ta biała sroka jest moja ( i tylko moja:) Jestem z okolic rzeszowa i był to mój pierwszy zlot i mam nadzieje że nie ostatni bo choć byłem tylko jeden dzień to było całkiem fajnie. Szkoda tylko że tak mało sroczek było:(
A to parę fotek zrobionych tel. http://picasaweb.google.pl/jwacnik/Okun ... 47m6vjpsQE#
Awatar użytkownika
pablo2,0
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 212
Rejestracja: 09 sty 2010, 17:02
Model: Scirocco III
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zlot Scirocco - Corrado klub Polska Okuninka 2010

Post autor: pablo2,0 »

Witajcie. I ja tam byłem, cole sobie piłem, a co widziałem .... Super sprawa, fajni ludzie.
Przy okazji się okazało, jaki świat jest mały. Spotkałem kumpla z podstawówki. Pozdrawiam Husky'ego - chyba jego sciro wygrało konkurs piękności :D
Pozdrawiam Paulusa, organizatorów i wszystkich scirocowców i corradowiczów. Mimo, że byłem tylko w niedzielę, wrażenia mam jak najlepsze. W przyszłym roku jadę z rodziną i przynajmniej na dwa dni.
Poniżej kilka fotek.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Scirocco III 2,0 TSI DSG Dark Maroon
www.scirocco-club.pl
Awatar użytkownika
pavel
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 755
Rejestracja: 03 gru 2007, 13:47

Re: Zlot Scirocco - Corrado klub Polska Okuninka 2010

Post autor: pavel »

w końcu parę fotek odemnie :)
maczynownia Paulusa, wyceniana przez właściciela na około 300 koniów
Obrazek

w ośrodku

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ObrazekObrazekObrazek

przygotowania do parady

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

na rynku we Włodawie

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Co dwie to nie jedna
Awatar użytkownika
AgaZaKa
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 646
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:14
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa / Surrey, UK

Re: Zlot Scirocco - Corrado klub Polska Okuninka 2010

Post autor: AgaZaKa »

Panowie, czy moge sciagnac te zdjecia i zrobic z nich galerie ze zlotu?
Scirocco 2.0 TSI DSG Viper Green (sprzedany) i Scirocco GTI 1983 Diamond Silver (sprzedany)

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
pavel
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 755
Rejestracja: 03 gru 2007, 13:47

Re: Zlot Scirocco - Corrado klub Polska Okuninka 2010

Post autor: pavel »

pewnie, myślę ę pozostali też nie będą mieli nic przeciwko :)
Obrazek

Co dwie to nie jedna
ODPOWIEDZ