Bardzo dziwnie i ciężko odpala.

Jeśli masz jakiś problem techniczny ze swoim Scirocco mk1 lub mk2, tu zapytaj o rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Marcinder
Początkujący
Początkujący
Posty: 105
Rejestracja: 23 maja 2009, 21:39
Model: Scirocco II

Bardzo dziwnie i ciężko odpala.

Post autor: Marcinder »

Witam panowie koledzy. Po problemach z brokiem i ostrą zimą przyszła pora na kolejne. Za pierwszym razem próba odpalenia sroni kończy się niemal rozładowaniem akumulatora. Po odczekaniu ok. 30min do godzinki autko pali od strzału. Poza tym w czasie pierwszej próby odpalania odnoszę wrażenie że coś jak by rozrusznik \"cofało\" o dwa trzy obroty już całkiem bez prądu. Acha no i jak by ktoś chciał lub jeszcze nie posiadał do mam program ETKA7. Chętnie go udostępnię jeśli komuś potrzeba.

Pozdro z Sandomierza;) :)
Awatar użytkownika
michalmoz
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 328
Rejestracja: 01 lis 2008, 21:20
Model: Scirocco II
Numer GG: 978034

Odp: Bardzo dziwnie i ciężko odpala.

Post autor: michalmoz »

witam tez mam problem z odpalaniem ale ja to mam tak ze za pierwszym przekreceniem kluczyka ciezko mu ruszyc ale cofam kluczyk jeszcze jedno podejscie i zapala odrazu nie wiem dlaczego tak sie dzieje ale nie ma tragedi u mnie , a co do programu to chetnie bym przygarnoł bo niesety jeszcze go nie mam
Awatar użytkownika
Marcinder
Początkujący
Początkujący
Posty: 105
Rejestracja: 23 maja 2009, 21:39
Model: Scirocco II

Odp: Bardzo dziwnie i ciężko odpala.

Post autor: Marcinder »

http://peb.pl/inne-programy/122194-rapi ... a-7-a.html


Tam go możesz pobrać. Ja go mam stamtąd i hula jak złoto. Polecam.:) ;)
Awatar użytkownika
Asfalt
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 720
Rejestracja: 01 mar 2008, 09:54
Model: Scirocco II
Numer GG: 1825771

Odp: Bardzo dziwnie i ciężko odpala.

Post autor: Asfalt »

U mnie jest tak, że dźwięk kręcenia rozrusznikiem przypomina kaszel mongolskiego osła z rakiem krtani... Czasami tak jak michalmoz pisze, za pierwszym razem rozrusznik kręci sam dla siebie, dopiero za drugim kręci silnikiem. A czasami zrobi 1, 2 obroty i coś go jakby blokuje na moment, a później kręci dalej. Mam tak od zakupu. Wymieniłem rozrusznik, ale dalej to samo. Podejrzewam że może to być wyrobiona tulejka w skrzyni, w którą wchodzi wałek rozrusznika.
Ktoś wie co to jest?
Awatar użytkownika
DonMatteo_GD
Początkujący
Początkujący
Posty: 177
Rejestracja: 30 lis 2007, 17:59
Model: Scirocco II
Numer GG: 6095536

Odp: Bardzo dziwnie i ciężko odpala.

Post autor: DonMatteo_GD »

Tez tak mialem ze rozrusznik sie jakby na chwile przyblokowywal. wymiana tulejki w skrzyni pomogła. Tylko ze oprócz wymiany tulejki robiłem tez rozrusznik więc nie wiem co bardziej pomogło w sumie
Scirocco mkII GTi 1983r - było
Scirocco mkII GTII 1991r - jest :D
Awatar użytkownika
Rezi
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 626
Rejestracja: 18 gru 2008, 17:19
Model: Scirocco II
Numer GG: 1084101
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: Bardzo dziwnie i ciężko odpala.

Post autor: Rezi »

Ja właśnie skończyłem wymieniać tą tuleje, wymiana jest banalna.. a pomaga :) mój też się zacinał, nie kręcił tak jak powinien, a teraz śmiga jak ta lala :)
Awatar użytkownika
Mowad
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2422
Rejestracja: 03 gru 2007, 18:21
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Odp: Bardzo dziwnie i ciężko odpala.

Post autor: Mowad »

wymiana tulejki to chwila roboty a i koszty znikome, zawsze warto zaczac od rzeczy najprostrzych. A to ze rozrusznik kerci raz sobie a raz silnikiem to raczej wina bendixu.
------------------->Obrazek<-------------------
Nasza Scala na forum i w TV - Teleekspress 2010, TVN Turbo 2012, TVN Turbo 2013
Awatar użytkownika
szarywilk
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 627
Rejestracja: 11 mar 2008, 10:38
Model: Scirocco II
Numer GG: 4195756

Re: Bardzo dziwnie i ciężko odpala.

Post autor: szarywilk »

gdzie wymienic ta tulejke moze macie jakies fotki bo ja mam podobny problem.
Awatar użytkownika
Rezi
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 626
Rejestracja: 18 gru 2008, 17:19
Model: Scirocco II
Numer GG: 1084101
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Bardzo dziwnie i ciężko odpala.

Post autor: Rezi »

szary: najlepiej w Twoim przypadku to u mechanika..
Awatar użytkownika
vorph666
Pisarz
Pisarz
Posty: 1467
Rejestracja: 08 kwie 2008, 15:13
Model: Scirocco II
Numer GG: 301135
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Bardzo dziwnie i ciężko odpala.

Post autor: vorph666 »

Szary - odkręć rozrusznik i będziesz wiedział - podpowiedź tulejki są z dwóch stron jedna w rozruszniku jedna w obudowie z której go wykręcasz... nie wymaga to bynajmniej żadnych fotografii tylko chwili pomyślenia
VW Scirocco GTL 1987
MB W126 SEC 1982
VW T2 KOMBI 1978 (OGÓR)
VW T2 KOMBI L 1978 (CHRUPEK) *NEW*
Jawa 50 Mustang 1981
Jawa 50 Skuter 1976

Obrazek
www.stadobaranow.pl
jay_trojca
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 29 lip 2008, 22:49
Model: Scirocco II
Numer GG: 5814327
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Bardzo dziwnie i ciężko odpala.

Post autor: jay_trojca »

Witam
Odgrzeje troche kotleta zeby nie robic nowego tematu ;)
Posiadam scirocco gtII 1.8 jetronic,mam od dluugiego czasu problem z odpalaniem...
mianowicie rozrusznik kreci silnikiem lecz nie moze go odpalic,na zapych odpala "na metrze"
nie mam problemu krecocego lub zawieszajacego sie rozrusznika,kreci silnikiem ale to nic nie daje i nie mam juz sily pchac tego auta :P
prosze o sugestie,pomoc
Pozdrawiam
Vectra gt 3.0 v6 - 211 powodow do bezczelnosci na drodze :D
Awatar użytkownika
szarywilk
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 627
Rejestracja: 11 mar 2008, 10:38
Model: Scirocco II
Numer GG: 4195756

Re: Bardzo dziwnie i ciężko odpala.

Post autor: szarywilk »

a ja mam pytanie o pmpe paliwa jak wprzekrecam kluczyk to na chwile wlacza mi sie pompa slysze takie bzyczenie i nie odpala mi jak troche poruszam przekaznik pompy to brzeczy mi i po kilku razach pali mi od razu i takie pytanie czy to normalnie ?.
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bardzo dziwnie i ciężko odpala.

Post autor: Kamil »

normalnie dzialajacy samochod odpala od tzw. pierwszego strzalu, wiec nie, nie jest to normalne. zareczam, ze nikt z nas nie rusza rano przekaznikiem, zeby odpalic :D
co do mozliwych przyczyn... a) jesli bzyczy to niepotrzebnie ruszasz przekaznikiem prawdopodobnie, jesli by nie bzyczalo, to mozna podejrzewac awarie przekaznika, b) sprobuj przed proba odpalenia, kilka razy wlaczyc i wylaczyc zaplon, zeby sobie pompa pobzyczala, jesli to pomoze, to prawdopodobnie masz gdzies problem z utrzymaniem cisnienia paliwa w ukladzie i pompa musi je wytworzyc i wtedy dopiero paliwo jest podawane do silnika. mozna wtedy obstawic np. akumulator cisnienia paliwa.
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Yaro
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 572
Rejestracja: 01 gru 2007, 22:35
Model: Scirocco II
Numer GG: 3535850
Lokalizacja: Kraków/Bejsce

Re: Bardzo dziwnie i ciężko odpala.

Post autor: Yaro »

A wiecie co ja miałem??? Przekręcam kluczyk... i rozrusznik sobie bzyczy.... i bzyczy... aż odpalił... Pojechałem raz do galeri i na prakingu za cholere nie mogłem odpalić... nie było szans... na pycha zapalił... ale jak włączyłem światła zgasł.... i wiecie co zrobiłem? wyczyściłem klemy od akumulatora na błysk... problem zniknął...
Obrazek
Awatar użytkownika
Asfalt
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 720
Rejestracja: 01 mar 2008, 09:54
Model: Scirocco II
Numer GG: 1825771

Re: Bardzo dziwnie i ciężko odpala.

Post autor: Asfalt »

Ja sobie zregenerowałem rozrusznik kompletem tulejek, nowymi szczotkami i szlifem komutatora. Objaw kaszlącego osła zniknął, natomiast w dalszym ciągu się przycina podczas pierwszego kręcenia (aż światełko kabiny przygasa), za drugim zazwyczaj jest ok... No ja już nie wiem :? Zębatki nie wyglądają na zużyte. Rozrusznik z magnesami stałymi, bodaj 0,7kW
ODPOWIEDZ