Servo-przepłukanie i takie tam inne.

Jeśli masz jakiś problem techniczny ze swoim Scirocco mk1 lub mk2, tu zapytaj o rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Gółek
Maniak
Maniak
Posty: 1608
Rejestracja: 02 gru 2007, 11:20
Model: Scirocco II
Numer GG: 4967939
Lokalizacja: Kwidzyn

Servo-przepłukanie i takie tam inne.

Post autor: Gółek »

Witam.
Problem z którym nie moge sobie poradzić.
A mianowicie zacinające sie wspomaganie rano.
Zapale auto i pierwsze pare skrętów jest problem,serwo jest-zacina-jest-zacina.
W momencie kiedy zacina i przekręce na siłe kierownice słychac wyraźny \"strzał ciśnienia\" i serwo działa.
Dosłownie jak by było cos zapchane i pod wpływem kręcenia na siłe jakby przepychało.Pojedzie sie 10 min i servo działa dobrze.Potem jak postoi znowu na poczatku zacinka.Lecz musi postać ok godziny krótszy postój niż godzina nie powoduje zacinania.
Co zrobione:
Płukane do bólu ale jeszcze jest troche brudu-nie wiem czym sie tego pozbyć.
Zmieniona pompa-niestety dalej to samo.
Oczywiście pasek nowy takze to można wykluczyć.
Wraz z przepłukiwaniem ilosc brudu oczywiscie sie zmiejszyła lecz nie dało to zadnych rezultatów.
Płyn nie ucieka cała maglownica i hydraulika absolutnie szczelna.
Prosze o pomysły :)
Pozdrowionka
Ps. w zbiorniczku jest taki filtr mosięzny czy można jeździć bez niego?Może on mi sie tak zapycha.
Tomek (vw@maniak)
Scirocco MK I 77' EG
Scirocco MK II 86'GTX 16V
Scirocco MK II 91' GT II-od 26 lat nieustannie w przydomowym garażu .
VW High UP!
Awatar użytkownika
TOMEK
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 417
Rejestracja: 01 gru 2007, 18:39
Model: Scirocco II
Numer GG: 5086916

Odp: Servo-przepłukanie i takie tam inne.

Post autor: TOMEK »

Dziwna sytuacja, bowygląda to tak jak by sie układ zapowietrzał, ale jesli pisze ze wszystko jest szczelane to raz odpowietrzony nie powinien sie tak zachowywac. Czy jak zdejmiesz pasek pompa wspomagania lekko sie kręci?? W środku jest tez zawor zabezpieczający, mozliwe ze to on jest przyczyną, moze akurat miałes pecha i ta pompa ktorą załorzyłes tez ma problem z tym zaworkiem, to jest najbardziej prawdopodobne wedłog mnie. Povwodzenia
Awatar użytkownika
Gółek
Maniak
Maniak
Posty: 1608
Rejestracja: 02 gru 2007, 11:20
Model: Scirocco II
Numer GG: 4967939
Lokalizacja: Kwidzyn

Odp: Servo-przepłukanie i takie tam inne.

Post autor: Gółek »

No właśnie Tomek wyglada na zapowietrzanie ale znowu to wyklucza szczelnośc.
Pompa Hm nabyłem jakis czas temu od Hansa ręczył głową że w 100 % sprawna takze cięzko powiedzieć.A kręci sie bardzo lekko bez zadnego szmeru.
Odnosnie zaworka-gdzie on dokładnie jest bo mam pompke w ręku :) i za diabełka nie moge go zlokalizować.
Pozdrawiam
Tomek (vw@maniak)
Scirocco MK I 77' EG
Scirocco MK II 86'GTX 16V
Scirocco MK II 91' GT II-od 26 lat nieustannie w przydomowym garażu .
VW High UP!
Awatar użytkownika
TOMEK
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 417
Rejestracja: 01 gru 2007, 18:39
Model: Scirocco II
Numer GG: 5086916

Odp: Servo-przepłukanie i takie tam inne.

Post autor: TOMEK »

zawor jest w środku:) nie pamiętam juz czy w scirocco pompa jest rozbieralna czy nie, ale jesli tak mozesz rozebrac i dokładnie w środku przeczyścic a jeśli nie to jak sie domyślasz uszkodzenie tego zaworka=pompa do wymiany:/
Awatar użytkownika
Gółek
Maniak
Maniak
Posty: 1608
Rejestracja: 02 gru 2007, 11:20
Model: Scirocco II
Numer GG: 4967939
Lokalizacja: Kwidzyn

Odp: Servo-przepłukanie i takie tam inne.

Post autor: Gółek »

Pompa raczej rozbieralna nie jest.
Znaczy rozłupać to i pewnie sie da ale złozyć potem juz nie :)
Gdzieś kiedyś czytałem że jakiś zawór jest niby na wylocie z pompy czy jakos tak.
No chyba że trzeba odkręcić tą śrube bo to jest wylot :
Obrazek
Może sie orientujesz albo cos Ci przypomni ta fotka :)
Hans sie zaklinał że u niego chodziła bez problemu takze raczej trzeba mu zaufać i pompę wstepnie wykluczyć.
Pozdrowionka
Tomek (vw@maniak)
Scirocco MK I 77' EG
Scirocco MK II 86'GTX 16V
Scirocco MK II 91' GT II-od 26 lat nieustannie w przydomowym garażu .
VW High UP!
Awatar użytkownika
TOMEK
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 417
Rejestracja: 01 gru 2007, 18:39
Model: Scirocco II
Numer GG: 5086916

Odp: Servo-przepłukanie i takie tam inne.

Post autor: TOMEK »

no to w trakim razie przy pompie nic sie nie wymyśli, wszystko jest w środku. DO głowy przychodzi mi jeszcze taka opcja ze jest gdzies mała nieszczelnosc na przewpdzie zasilajacym od zbiorniczka do pompy, płym nie ucieka bo jest za gęsty, a powietrze moze sie dostawac, ale to mało prawdopodobne, jednak warto sprawdzic, droga opcja to ze pompa od hansa moze leżała gdzies przed montarzem i troche syfu sie tam dostało. albo jakis paproch czy cokolwiek, mozesz wyciągnąs pompe, wlac tam rozpuszczlniku przez krućce, pokręcic pokombinowac zeby to wypłykac, bo moze olej jest za gęsty i trzyma tam cos w środku, po całym zabiegu zamin zamontujesz to przepłukaj to spowrotem płynem zeby nie zostało tam nic rozpuszczlniku. Od strony maglownicy chyba to nie powinno nic byc. Sprawdź tez czy rzaden przewod gdzies sie nie załamał albo nie jest zabardzo przygięty
Awatar użytkownika
Gółek
Maniak
Maniak
Posty: 1608
Rejestracja: 02 gru 2007, 11:20
Model: Scirocco II
Numer GG: 4967939
Lokalizacja: Kwidzyn

Odp: Servo-przepłukanie i takie tam inne.

Post autor: Gółek »

Dzięki.
A tam przy samym wejsciu na maglownice nie ma żadnych zaworów rozdzielających to cisnienie w sensie na prawo lub na lewo?
Moze tam cos sie przypycha?
Najgorsze ze nie znam własnie tej całej zasady działania tego i nie bardzo wiem czego sie chwycić :(
Pozdrawiam
Tomek (vw@maniak)
Scirocco MK I 77' EG
Scirocco MK II 86'GTX 16V
Scirocco MK II 91' GT II-od 26 lat nieustannie w przydomowym garażu .
VW High UP!
Awatar użytkownika
TOMEK
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 417
Rejestracja: 01 gru 2007, 18:39
Model: Scirocco II
Numer GG: 5086916

Odp: Servo-przepłukanie i takie tam inne.

Post autor: TOMEK »

W maglownicy napewno są jakies zawory, miałem nawet rozebraną swoją na czesci bo regenerowałem, ale myśle ze przyczyny trzeba szukac gdzie indziej, pokombinuj z tą pompą tak jak Ci napisałem, a jeśli nie da rady to najlepiej podmienic na chwile Twoją pompem go kogos innego i sprawdzic, wtedy bedzie pewnosc, niewiem gdzie mieszkasz, ja jestem z okolic Radomia, to jak masz blisko to nie ma problemu, moge Ci urzyczyc swojej sroki:) Nie zaszkodzi tez wyczyscic ten filtr w zbiorniczku.
ODPOWIEDZ