Ubezpieczenie

Forum dyskusyjne STP.
Awatar użytkownika
michoo097
Początkujący
Początkujący
Posty: 155
Rejestracja: 02 gru 2007, 13:39

Ubezpieczenie

Post autor: michoo097 »

Mam takie pytanie czy mozna ubezpieczyc samochod nie majac prawa jazdy a bedac wlascicielem pojazdu?
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Ubezpieczenie

Post autor: Kamil »

nie tylko mozna ale i trzeba, samochod nie moze stac bez oc, ale liczylbym sie ze zwyzka z tego tytulu. prawo jazdy nie jest wymagane do posiadania pojazdu, tylko do jego prowadzenia, a pojazd w polsce musi byc ubezpieczony, wiec wlasciciel musi o to zadbac, nawet jak samochodem nie moze jezdzic.
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
Manek
Maniak
Maniak
Posty: 1769
Rejestracja: 17 paź 2007, 22:29
Model: Scirocco II
Numer GG: 1391160
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Odp: Ubezpieczenie

Post autor: Manek »

Jasne ze mozna. Pewnie chcesz ubezpieczyc autko na jakiegos dziadka lub babcie, zeby nie placic zwyzki za swoj mlody wiek;) Z reguly za brak prawa jazdy jest tylko ok 10% zwyzki, a za mlody wiek nawet do 100% w niektorych firmach ubezpieczeniowych:dry:
Bylo: VW Scirocco MkII Scala '87r. 1,8 JH :) :(
Jest: VW Scirocco MkII GTX '87r. 1,8 JH :)
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Ubezpieczenie

Post autor: Kamil »

ale zdajecie sobie sprawe, ze wazny jest rowniez uzytkownik pojazdu, nie tylko wlasciciel? jak nie doubezpieczysz samochodu na osobe w wieku ponizej 25 lat, to w razie spowodowania kolizji przez takiego uzytkownika moga sie pojawic problemy typu niewyplacenie odszkodowania albo wyplacenie w niepelnej wysokosci (reszte trzeba pokryc w warsztacie samemu).
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
NodiT
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 537
Rejestracja: 01 gru 2007, 00:33
Model: Scirocco II
Numer GG: 9039639

Odp: Ubezpieczenie

Post autor: NodiT »

jak nie doubezpieczysz samochodu na osobe w wieku ponizej 25 lat, to w razie spowodowania kolizji przez takiego uzytkownika moga sie pojawic problemy typu niewyplacenie odszkodowania albo wyplacenie w niepelnej wysokosci (reszte trzeba pokryc w warsztacie samemu).
Nic takiego nie może mieć miejsca, jeżeli jakiś zakład ubezpieczeniowy tak twierdzi to jest to wprowadzanie w błąd zapewne w celu wyciągnięcia dodatkowej kasy...

Jedyną poważną niedogodnością w takim przypadku może być utrata całych zniżek i nawet naliczenie zwyżki. Znajomemu (24lata)który spowodował \"kolizje\" z 60% zniżki którą miał chcieli zrobić od razu 30% zwyżkę...więc szybko zmienił ubezpieczyciela i dalej ma 60%:P

Pozdro.
Awatar użytkownika
Manek
Maniak
Maniak
Posty: 1769
Rejestracja: 17 paź 2007, 22:29
Model: Scirocco II
Numer GG: 1391160
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Odp: Ubezpieczenie

Post autor: Manek »

Kamil masz racje, moga byc wtedy problemy przy ewentualnej szkodzie. Z reguly zaden ubezpieczyciel o tym nie wspomina i pozniej sa komplikacje.
Bylo: VW Scirocco MkII Scala '87r. 1,8 JH :) :(
Jest: VW Scirocco MkII GTX '87r. 1,8 JH :)
Awatar użytkownika
NodiT
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 537
Rejestracja: 01 gru 2007, 00:33
Model: Scirocco II
Numer GG: 9039639

Odp: Ubezpieczenie

Post autor: NodiT »

Kamil masz racje, moga byc wtedy problemy przy ewentualnej szkodzie. Z reguly zaden ubezpieczyciel o tym nie wspomina i pozniej sa komplikacje.
Problemy będą ale nie w przypadku OC tylko jeżeli mamy i chcieli byśmy odzyskać kasę z AC a szkoda powstała z naszej winy...

Warunki ubezpieczenia OC są w każdej firmie takie same, mogą się różnić co najwyżej wysokości składek.
Reguluje to rozporządzenie Ministra Finansów...
W przypadku AC ubezpieczyciel może za to porobić nam w umowie tyle kruczków ze odzyskanie kasy będzie graniczyło z cudem...
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Odp: Ubezpieczenie

Post autor: obar »

Jedyną poważną niedogodnością w takim przypadku może być utrata całych zniżek i nawet naliczenie zwyżki. Znajomemu (24lata)który spowodował \"kolizje\" z 60% zniżki którą miał chcieli zrobić od razu 30% zwyżkę...więc szybko zmienił ubezpieczyciela i dalej ma 60%
Ja tak zrobiłem i nie dość, że nie mam \"minusa\" na koncie to jeszcze znalazłem tańszą firmę:P . Autko na starszego jest, więc musieliśmy coś wykombinować bo po pewnym zdarzeniu chcieli mi wlepić pierwszą zapłatę za rok ponad 2000zł:woohoo: .
W przypadku OC tak jak NodiT napisał, nie trzeba żadnych doubezpieczeń. U mnie nic takiego nie miało miejsca, no chyba, że ubezpieczyciel zapomniał o tym wspomnieć, w co wątpię;).

Po prostu zarejestrować sobie auto na dziadka i opłacać i do 25 roku życia można się spokojnie przekulać i będzie wszystko ok:).
pozdro vw
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
michoo097
Początkujący
Początkujący
Posty: 155
Rejestracja: 02 gru 2007, 13:39

Odp: Ubezpieczenie

Post autor: michoo097 »

koledzy a najtansza ubezpieczalnia waszym zdaniemto........ .Z gory dziekuje
Awatar użytkownika
DanieL
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 374
Rejestracja: 01 gru 2007, 00:27
Model: Scirocco II
Numer GG: 5221997
Lokalizacja: Nowa Słupia
Kontakt:

Odp: Ubezpieczenie

Post autor: DanieL »

ja moge polecić Allianz jeśli auto ma 2 właścicieli; bo nie liczą zwyżki za wiek 2 właściciela,
mam 21 lat 0% zniżki płace 388zł współwłaściciel tata 60% zniżki,
dla mnie najtaniej (byłoby jeszcze taniej gdybym zadzwonił do ich biura a nie załatwiał przez agenta ubezpieczeniowego)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Bzyku
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 810
Rejestracja: 30 lis 2007, 17:46
Model: Scirocco II
Numer GG: 5178869
Lokalizacja: Kraków

Odp: Ubezpieczenie

Post autor: Bzyku »

Kod: Zaznacz cały

 koledzy a najtansza ubezpieczalnia waszym zdaniemto........ .Z gory dziekuje
to zalezy od twojego miejsca zamieszkania po pierwsze
kupowalem samochod w pomorskim i w krk doliczyli mi 50 zl jaka wynikala z lokalizacji
zawsze poza miastem jest taniej
nie wiemjak jest w oc typu axa link4 ost reklamowanym liberty direct-muszisz podzwonic na infolinie a wczesniej przejsc sie do firmy(ubezpieczali) ktora prowadzi wiekszosc firm z Oc(a raczej wszystkie dostepne na rynku) i poprosic o wyliczenie skladek-onisa zorientowani i powinni ci to od reki zrobic
Scirocco Scala 87' było
Obrazek
Scirocco GTII 90' było
Trumna Type-S K24A3 <---
Awatar użytkownika
NodiT
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 537
Rejestracja: 01 gru 2007, 00:33
Model: Scirocco II
Numer GG: 9039639

Odp: Ubezpieczenie

Post autor: NodiT »

Ja w HDI Asekuracja mam 433zl na rok, może w innej firmie było taniej ale nie wiem bo już dawno nie sprawdzałem...
Autko jest na mnie (24lata, 7 lat prawko, 30% zniżki) i na moje tatę (60% zniżki) pojemność 1.8

Pozdro.
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Odp: Ubezpieczenie

Post autor: obar »

ja mam na ojca (60% zniżek).
W Warcie płacę 329zł na rok.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Filip
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 438
Rejestracja: 09 gru 2007, 22:10
Model: Scirocco II
Numer GG: 1127564
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Ubezpieczenie

Post autor: Filip »

w mbanku jak liczyłem ubezpieczenie to przy opcji \"brak prawa jazdy\" ubezpieczenie było o ok 100zł niższe :)
ODPOWIEDZ