mk2 by DonMatteo_GD

Pochwal się swoim Scirocco.
Awatar użytkownika
DonMatteo_GD
Początkujący
Początkujący
Posty: 177
Rejestracja: 30 lis 2007, 17:59
Model: Scirocco II
Numer GG: 6095536

mk2 by DonMatteo_GD

Post autor: DonMatteo_GD »

Nadejszła wiekopomna chwila i postanowiłem przedstawić wam moją sroke. Przygode ze scirocco rozpoczełem pewnego pochmurnego październikowego dnia roku 2006, kiedy to w mojej rodzinie pojawiło się na sprzedaż szare mk2. Wtedy nie wiedziałem o tym modelu nic. Poszperałem trochę w necie, trafiłem na te forum pod jeszcze starą odsłoną, poczytałem, pooglądałem foty i stwierdziłem ze nawet mi się podoba:) Tak wiec nie zastanawiając się długo postanowiłem je kupić. Było to sciro gti z 1983 roku, pierwotnie z silnikiem FR. W 1995 roku miało zmieniony silnik na 112 konnego DX-a i dostało niefajny wpis w dowodzie pt. składak. Samochód był w rękach starszego człowieka i niestety dostał pare dodatków w postaci ?tysiąca? dodatkowych swiatełek i innych pierdółek we wnętrzu, które po zakupie z prędkością światła wywaliłem i przywróciłem oryginalny wygląd wnętrza, poza fotelami które miały nieoryginalną tapicerke i mimo iż mi się nie podobała to jakoś nie chciało mi się z nimi walczyć.
Obrazek
Obrazek


Jeżdziłem nim prawie dwa lata. Przez ten czas władowałem w niego sporo kasy, i władowałbym jeszcze więcej ale postanowiłem je sprzedać i zacząć poszukwania drugiej sroki która nie uszczuplała by aż tak studenckiego portfela. Pewnie kojarzycie to auto z allegro bo gościło tam dość długo, ale w końcu z niemałym trudem udało mi się go sprzedać.
Obrazek
Obrazek
W międzyczasie pojawiło się w necie na sprzedaż ciemne sciro niedaleko od Gdańska. Pojechałem, obejrzałem i kupiłem.
Troche danych:)
Vw Scirocco GT2
Rok produkcji 1991
Kolor czarny
Silnik 1.8 JH czyli standard
Na razie samochód jest w stanie oryginalnym, ale w planach jest zmiana felunku i zawieszenia co by go trochę posadzić na brzuchuJ do tej pory wymieniłem płyny, heble, rozrząd, wentylator bo stary się zatarł, kupione mam pomarańczowe kierunki bo jakoś te czarne mi się nie widzą, i jakoś w najbliższym czasie chce zamówić brewke i rozważam zmiane tylnych lamp na nie dymione. To na razie tyle. Jak cos sobie przypomne to dopisze, i na bierząco będę aktualizował wątek.

Zdjęcie w dzień po zakupie

Obrazek
Obrazek


Obrazek
Obrazek


I pare teraźniejszych zdjęć niestety już na zimowych kołach

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Scirocco mkII GTi 1983r - było
Scirocco mkII GTII 1991r - jest :D
Awatar użytkownika
ManuChao
Początkujący
Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 01 gru 2007, 22:37
Model: Scirocco II
Numer GG: 3538821

Odp: mk2 by DonMatteo_GD

Post autor: ManuChao »

Fotele z poprzedniego nie są takie złe, a słonik w nowym Siro jest porostu wykoszony:P
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3289
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Odp: mk2 by DonMatteo_GD

Post autor: Sołtys »

Ale cukierek ;) ... lakier ładnie się błyszczy na fotkach - podoba mi się ta sroczka. Tak jak piszesz zapodaj inny zawias i fele a będzie już very very GIT!
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
ODPOWIEDZ