BRAK prawego światła mijania!!! POMOCY !!

Jeśli masz jakiś problem techniczny ze swoim Scirocco mk1 lub mk2, tu zapytaj o rozwiązanie.
Awatar użytkownika
scirorider
Maniak
Maniak
Posty: 1503
Rejestracja: 19 gru 2007, 13:51
Model: Scirocco II

BRAK prawego światła mijania!!! POMOCY !!

Post autor: scirorider »

Witam wszystkich,


otóż mam w moim sciro mkII rocznik 81 taki problem, otóż od jakiegoś czasu nie mam prawego światła mijania, a że ostatnio na grilu w łodzi poznałem kilku speców od mechaniki, to mam nadzieję że będziecie w stanie mi pomóc.

Światło do niedawna jeszcze się zapalało po jakimś którkim czasie a teraz przestało zupełnie, starałem się to naprawić ale niestety nie udało mi się. Oto co zrobiłem:

wymieniłem bezpieczniki
wymieniłem włącznik świateł
przczyściłem styki w kostkach
sprawdziłem czy się żadna masa nie upaliła

postanowiłem sprawdzić Voltomierzem napięcie i się okazało, że na lewym świetle mam napięcie normalne czyli 11,7 V jednak przed czyszczeniem miałem o dziwo 13,5 V. Na drugiej kostce mam napięcie rzędu 9 V które szwankuje i czasem jest 10 V a czasem 8,5 V.

Sprawdzałem również czy jest to brak masy i okazuje się że to jednak w plusowym kablu w kostce szwankuje napięcie.

Pytanie teraz, co to może być?? Czy jest jakiś sterownik napięcia albo coś w tym stylu ? Proszę o pomoc bo baruje się z tym już kilka dni i powoli mnie to straszenie.... no wiecie co :PP


Z góry dzieki za pomoc

pozdro

krzysiek
Obrazek
Awatar użytkownika
dudi85
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2270
Rejestracja: 21 gru 2007, 16:54
Model: Scirocco II
Numer GG: 792166
Lokalizacja: Bytom

Odp: BRAK prawego światła mijania!!! POMOCY !!

Post autor: dudi85 »

ja tez tak mialem.... wymienilem caly przekaznik i bylo ok gdyz okazalo sie ze w srodku sie rozsypal :P
oj tam oj tam...
Filip
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 438
Rejestracja: 09 gru 2007, 22:10
Model: Scirocco II
Numer GG: 1127564
Lokalizacja: Gdynia

Odp: BRAK prawego światła mijania!!! POMOCY !!

Post autor: Filip »

A sprawdzałeś wszystkie połączenia przy skrzynce bezpieczników? Tam się lubią różne cuda dziać. No ewentualnie jeszcze mogła się gdzieś wiązka przetrzeć i może robić zwarcie, taki spadek napięcia może być właśnie tego efektem.

Jeśli nie masz jeszcze świateł na przekaźnikach, to polecam zrób to :P

Polecam jeszcze zamiast włącznika, zrobić zwore i wtedy sprawdzić napięcia.
Awatar użytkownika
Paulus
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 538
Rejestracja: 01 gru 2007, 19:46
Numer GG: 2491544
Lokalizacja: Ślonsk
Kontakt:

Odp: BRAK prawego światła mijania!!! POMOCY !!

Post autor: Paulus »

Najlepszym rozwiązaniem jest włączenie w obwód dodatkowego przekażnika, który będzie wysterowany przez przewód biegnący do żarówki a przekazujący napięcie prosto z akumulatora (można podłączyć dwa przekażniki na jednym przewodzie sterującym z jednej żarówki).
Ja miałem podobny prblem w starym Scirocco. Problemem okazała się skrzynka bezpieczników. Pomogło jedyniedołożenie przekaźników. :)
Scirocco Corrado Klub Polska
Było sobie Scirocco 1.8T
Youngtimer Service Katowice - nowa oferta dla posiadaczy "starszych" VW
Awatar użytkownika
scirorider
Maniak
Maniak
Posty: 1503
Rejestracja: 19 gru 2007, 13:51
Model: Scirocco II

Odp: BRAK prawego światła mijania!!! POMOCY !!

Post autor: scirorider »

Dzięki za rady,


skrzynkę bezpieczników mam nowiutką oryginalną z volkswagena, więc myśle że ona jest ok, co do styków z tyłu to jeszcze nie sprawdzałem i tak naprawde oscyluje w kierunku przekaźnika, pytanie tylko który to będzie w tej strszej wersji skrzynki ??



@ Paulus

nie bardzo wiem co masz dokładnie na mysli, jakbym miał to zrobić ??
Obrazek
Awatar użytkownika
scirorider
Maniak
Maniak
Posty: 1503
Rejestracja: 19 gru 2007, 13:51
Model: Scirocco II

Odp: BRAK prawego światła mijania!!! POMOCY !!

Post autor: scirorider »

Ok :)


przekaźnik znalazłem wygląda na to że jest zwarcie, jutro kupię nowy i zobaczymy :)


pozdro
Obrazek
Awatar użytkownika
Paulus
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 538
Rejestracja: 01 gru 2007, 19:46
Numer GG: 2491544
Lokalizacja: Ślonsk
Kontakt:

Odp: BRAK prawego światła mijania!!! POMOCY !!

Post autor: Paulus »

scirorider napisał:
...



@ Paulus

nie bardzo wiem co masz dokładnie na mysli, jakbym miał to zrobić ??
To jest schemat elektryczny przekaźnika. Olej całą skrzynkę bezpieczników i zrób tak:
na 30 podpinasz przewód prosto z bieguna \"+\" akumulatora
31 podłączasz w miejsce przewodu idącego ze skrzynki bezpieczników i przełącznika (zacisk świateł mijania na żarówce).
na 85 podłączasz przewód wychodzący ze skrzynki bezpieczników i przełącznika (o którym mowa w zdaniu wyżej),
na 86 wrzucasz \"masę\" (z akumulatora lub nadwozia samchodu)
Bardzo często można dostać przekaźniki z dwoma wyjściami 31. Wówczas jeden przekaźnik można podłączyć do dwóch reflektorów. Obrazek
Scirocco Corrado Klub Polska
Było sobie Scirocco 1.8T
Youngtimer Service Katowice - nowa oferta dla posiadaczy "starszych" VW
Awatar użytkownika
scirorider
Maniak
Maniak
Posty: 1503
Rejestracja: 19 gru 2007, 13:51
Model: Scirocco II

Odp: BRAK prawego światła mijania!!! POMOCY !!

Post autor: scirorider »

Wszystko jasne Paulus,



dzięki wielkie za pomoc, jednak zanim to zrobie, to najpierw wymienie sobie sam przekźnik bo jest mocno przeciorany i jeśli wtedy nie będzie działało to wrzuce pod twój schemat:)


wielkie dzięki za pomoc:) kolejnej rzeczy sie nauczyłem :)
Obrazek
Awatar użytkownika
scirorider
Maniak
Maniak
Posty: 1503
Rejestracja: 19 gru 2007, 13:51
Model: Scirocco II

Odp: BRAK prawego światła mijania!!! POMOCY !!

Post autor: scirorider »

Hej Paulus,


podążyłem twoją radą i może cię to zdziwi, ale światło zaświeciło na chwilke dosłownie i ponownie zgasło i kaplica! Nawet gdy zmieniłem przekaźnik to nic już nie dało się zrobić.

A w samym kablu nadal jest napięcie 10V. Czy możesz mi jeszcze służyć jakąś mądrą radą?


pozdro
Obrazek
ODPOWIEDZ