Rejestracja stowarzyszenia lub inna formalizacja.

Forum dyskusyjne STP.
Awatar użytkownika
wojio
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 318
Rejestracja: 08 gru 2007, 16:08
Numer GG: 767066

Odp: Scirocco - oficjalna premiera

Post autor: wojio »

AgaZaKa napisala 08/09/2008:

Doszly mnie sluchy, ze istnieje mozliwosc znalezienia sponsora na miedzynarodowy zlot, ktory moze byc zorganizowany w Polsce. Moim skromnym zdaniem, aby firma mogla cos podarowac musi miec komu i musi to byc jakas jednostka formalna.

Ostatnio powrocil temat rejestracji stowarzyszenia w innym watku wiec postaram sie wyciagnac posty na ten temat z tamtego watku do tego.

-----------------------------------------------------------------
Dzis dzwonilem do salonu VW Zasady w Warszawie i zapytalem o premiere nowego Scirocco.
Kurcze uprzedziłeś mnie, ja mam do nich jakieś 500m i też nosiłem się z takim zamiarem ;)
Niestety sami jeszcze nie wiedza kiedy bedzie premiera w PL
Nawet jakby wiedzieli to by Ci nie powiedzieli :P , takie akcje są tajemnicą handlową.
Opowiedzialem jej o naszym klubie i stronie klubowej. Pani zgodzila sie, podala mi swojego maila i mam jej odpisac.
Chętnie się tam wybiorę jak będzie trzeba, nawet swoim zabytkiem.
A propo dłuższy czas stał u nich \"ogórek\" na wystawie w towazystwie nowych Transporterów.
Może swojego u nich zagarażuje :)
P.S. nadal nie jesteśmy klubem, a może powinniśmy.
Klubem to możemy się nazywać a nawet być i podejrzewam, że jesteśmy.
Nie mamy natomiast żadnej osobowości prawnej (nie jesteśmy stowarzyszeniem).

Myślę, że o założeniu stowarzyszenia można poważnie pomyśleć. Ludzie się starzeją, dbają o swoje auta, które też się starzeją. Mając osobowość prawną, otwierają się całkiem nowe możliwości (sponsorzy, finansowanie/organizowanie imprez itp). Ale to chyba temat na osobny wątek. Kto poważnie myśli o swoim Scirocco powinien to przemyśleć.

Wracając do tematu chętnie wezmę udział w prezentacji nowego Scirocco.

pozdr
-----=wojio=------
http://www.wojio.pl
http://www.multielektronika.pl
"Lubię przyrodę, pod warunkiem, że nie lata nad moim autem"
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Scirocco - oficjalna premiera

Post autor: Kamil »

nie no dajcie zyc :D temat rejestrowania stowarzyszenia wraca jak bumerang co kilka lat (jak zagladam na te strone od 3,5 roku, to byl walkowany juz ze dwa razy na powaznie). wg mnie dyskusja jest czcza, bo i tak nikt nie zaangazuje czasu i pracy w to, a do bicia piany chetni sa wszyscy. no ale jak chcecie, podyskutujcie, jak wam czasu nie szkoda ;).

a co do prezentacji, to obawiam sie jednakowoz, ze postawienie naszych parchow (szczegolnie mam tu na mysli swojego), no oczywiscie z malymi wyjatkami (patrz na przyklad jomin), obok salonowych nowek bedzie dla nas lekko dolujace...
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
sid
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 642
Rejestracja: 01 gru 2007, 19:52
Numer GG: 3388791

Odp: Scirocco - oficjalna premiera

Post autor: sid »

Kamil napisał:
a co do prezentacji, to obawiam sie jednakowoz, ze postawienie naszych parchow (szczegolnie mam tu na mysli swojego), no oczywiscie z malymi wyjatkami (patrz na przyklad jomin), obok salonowych nowek bedzie dla nas lekko dolujace...
to moze nie tylko stawać obok, a na spalarnie wyciągnąć B)
audi allroad 4,2 z podtlenkiem - jest
audi allroad 4,2 - jest
citroen c5 - nie ma
volvo 950 - nie ma
mk2 1982 hybryda FR-PG automacik :) jest i zostaje do końca świata!
Audi A8 d2 quattro 4,2 nie ma
mk2 1988 KR - nie ma
mk2 1986 KR - nie ma
Audi Allroad 2,7T manual - nie ma
Renault Rapid :P - nie ma
Ford Focus - nie ma
Audi 200 2,1 T 1982 - nie ma
Obrazek
Awatar użytkownika
wojio
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 318
Rejestracja: 08 gru 2007, 16:08
Numer GG: 767066

Odp: Scirocco - oficjalna premiera

Post autor: wojio »

Sorry za OT ale...
nie no dajcie zyc temat rejestrowania stowarzyszenia wraca jak bumerang co kilka lat (jak zagladam na te strone od 3,5 roku, to byl walkowany juz ze dwa razy na powaznie). wg mnie dyskusja jest czcza, bo i tak nikt nie zaangazuje czasu i pracy w to, a do bicia piany chetni sa wszyscy. no ale jak chcecie, podyskutujcie, jak wam czasu nie szkoda .
No tu mnie prawie uraziłeś.

Myślę, że warto się poważnie nad tematem zastanowić, szczególne jak chcemy się bawić w poważniejsze rzeczy typu \"międzynarodowy zlot\".

Czy w swojej wypowiedzi ująłeś również swoje osobiste zaangażowanie w działalność (jeśli tak to bardzo jestem zawiedziony) ?
Mi osobiście na poważne rzeczy czasu nie szkoda, szkoda mi jedynie czasu na zabawę \"w piaskownicy z innymi dziećmi\".

Tyle OT

bez urazy i pozdr
-----=wojio=------
http://www.wojio.pl
http://www.multielektronika.pl
"Lubię przyrodę, pod warunkiem, że nie lata nad moim autem"
Awatar użytkownika
sid
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 642
Rejestracja: 01 gru 2007, 19:52
Numer GG: 3388791

Odp: Scirocco - oficjalna premiera

Post autor: sid »

audi allroad 4,2 z podtlenkiem - jest
audi allroad 4,2 - jest
citroen c5 - nie ma
volvo 950 - nie ma
mk2 1982 hybryda FR-PG automacik :) jest i zostaje do końca świata!
Audi A8 d2 quattro 4,2 nie ma
mk2 1988 KR - nie ma
mk2 1986 KR - nie ma
Audi Allroad 2,7T manual - nie ma
Renault Rapid :P - nie ma
Ford Focus - nie ma
Audi 200 2,1 T 1982 - nie ma
Obrazek
Awatar użytkownika
wojio
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 318
Rejestracja: 08 gru 2007, 16:08
Numer GG: 767066

Odp: Scirocco - oficjalna premiera

Post autor: wojio »

[OT]

sid dzięki za kubeł zimnej wody. Czytałem to kiedyś tylko jakoś zapomniałem.:blush:

Kamil - ciąle bez urazy, pytanie było retoryczne (nikt nie kwestionuje Twojego zaangażowania).

Niech zostanie jak jest, po co psuć coś co dobrze działa, a ulepszając często można spiepr....

[/OT]


Manek odezwij się na maila, w sprawie VW Zasady - jakby co to możemy trochę zadziałać (mam do nich 500m).

pozdr
-----=wojio=------
http://www.wojio.pl
http://www.multielektronika.pl
"Lubię przyrodę, pod warunkiem, że nie lata nad moim autem"
Sianecki
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 356
Rejestracja: 07 gru 2007, 09:23
Model: Scirocco II
Numer GG: 681073

Odp: Scirocco - oficjalna premiera

Post autor: Sianecki »

Wojjo sa osoby z jeszcze wiekszym zaangazowaniem niz ty i sie poddaly to naprawde ciezki temat, uwierz jestem tutaj od 7 lat :-)
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Scirocco - oficjalna premiera

Post autor: Kamil »

dzieki sid, szukac mi sie nie chcialo.

wojio, jesli masz checi, czas i zaangazowanie potrzebne do tego, to przeciez nikt z nas nie ma licencji na nazwe scirocco team polska i powiem ci wiecej, nikt z nas (osob, ktore przylozyly reke do tworzenia portalu) nie bedzie mial zadnych pretensji ani roszczen do nazwy, logo czy bycia czescia wladz stowarzyszenia czy cos w tym rodzaju (mysle, ze moge sie wypowiadac za Age, bo znam jej stosunek do tego, a Rudej to juz dawno tu nie bylo, wiec tym bardziej watpie w jakiekolwiek proby utrudniania).
jednak z doswiadczenia juz wiem, ze na tekstach typu \"powinnismy sie zastanowic\", \"trzebaby sformalizowac nasz klub\", \"ktos sie powinien tym zajac\" sie konczy.
chcesz, zeby bylo stowarzyszenie? idz do urzedu i zglos zalozenie (mozna sobie wg mnie odpuscic stowarzyszenie - rejestracje w sadzie i zalozyc stowarzyszenie zwykle, odpada troche durnych obowiazkow, a forma stowarzyszenia raczej nie jest dla takiej inicjatywy niezbedna), a potem sie tym zajmuj, bo niestety samo zalozenie to dopiero poczatek. ja nie mam wystarczajaco duzo checi, zeby sie w to pakowac, wiec nie oczekuj szalenczego zaangazowania z mojej strony.

aaa jeszcze jedno, kiedys nawet byl stworzony statut stowarzyszenia, jest chyba nawet na starej stronie, nie ma problemu, zeby zostal wykorzystany.
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Sianecki
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 356
Rejestracja: 07 gru 2007, 09:23
Model: Scirocco II
Numer GG: 681073

Odp: Scirocco - oficjalna premiera

Post autor: Sianecki »

łeeeeeeeeeeeee Kamil nas nie lubi :cheer:
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Scirocco - oficjalna premiera

Post autor: Kamil »

noo i dlatego od ponad 3 lat tu siedzi, a od dwoch cos przy tej stronie dlubie :D

ps. wojio, corrado club tez nie dziala formalnie, z tego co sie orientuje, a z organizacja zlotow nie ma problemow. fakt faktem, ze pewnie latwiej by bylo to zalatwiac jakby istnial formalnie klub, ale to moim zdaniem skorka za wyprawke. poza tym czy wsrod spolecznosci tego forum wystepuja inicjatywy, w realizacji ktorych stowarzyszenie mialoby pomoc? (oprocz tego zlotu, ktorego temat troche ucichl, ale moze to cisza przed burza)
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
sid
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 642
Rejestracja: 01 gru 2007, 19:52
Numer GG: 3388791

Odp: Scirocco - oficjalna premiera

Post autor: sid »

Kamil napisał:
noo i dlatego od ponad 3 lat tu siedzi, a od dwoch cos przy tej stronie dlubie :D
czyli lubisz tylko siedzieć i dłubać na stronie a nas już nie ? dobrze kminię B)
audi allroad 4,2 z podtlenkiem - jest
audi allroad 4,2 - jest
citroen c5 - nie ma
volvo 950 - nie ma
mk2 1982 hybryda FR-PG automacik :) jest i zostaje do końca świata!
Audi A8 d2 quattro 4,2 nie ma
mk2 1988 KR - nie ma
mk2 1986 KR - nie ma
Audi Allroad 2,7T manual - nie ma
Renault Rapid :P - nie ma
Ford Focus - nie ma
Audi 200 2,1 T 1982 - nie ma
Obrazek
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Scirocco - oficjalna premiera

Post autor: Kamil »

taa cos w tym guscie... jednak przenikliwosc twa wielką jest :D
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
scirorider
Maniak
Maniak
Posty: 1503
Rejestracja: 19 gru 2007, 13:51
Model: Scirocco II

Odp: Scirocco - oficjalna premiera

Post autor: scirorider »

@Kamil


widze że tu ważne dyskusje prowadzone są jednocześnie i nawet nie wiem od czego mam zacząć, więc może od stowarzyszenia.


Ja bym się chętnie tym zajął na serio, ponieważ kocham te auta i tą atmosferę wokół tego wszystkiego , a przede wszystkim uważąm że nie tylko scirocco jest wyjątkowe ale również jego kierowcy, nie obrażając przy tym miłośników innych marek. Więc jak mówie ja jestem chętny i z miłą chęcią poświęce mój czas wolny, jednak miło by było mieć kogoś do pomocy:)

Tylko czy nie było by sporu o siedzibe klubu ? :)

Co do zlotu, to jest cisza przed burzą i zrobie wszystko żeby ten zlot miał miejsce, zara na początku września poruszam temat na forum niemieckim i ustalam konkretny termin a potem już po kolei do celu.


A co do tematu czyli premiery scirocco, to ja wciąż nie rozumiem, a wręcz nie lubie jedenj rzeczy. Czemutyle osób określa swoje sciro jak parch ? Skąd w ogóle to słowo ? Bynajmniej ja uważam, że moje auta są w super kondycji i w super stanie i myśle że pozostałe auta, jako pojazdy miłośników, też takie są, a przynajmniej twoje kamil, chociaż nigdy twojego na żywo nie widziałem.


A jeśli chodzi o wystaienie swojego auta w salonie VW, to uwierz mi to nie jest żaden wstyd ani hańba, wręcz przeciwnie, nowe do starego niestety nie umywa się nawet w najmiejszym calu. W niemczech w ten weekend jest premiera, jak kunasz trochę po niemieckiemu, to wejdź na forum i poczytaj ile osób wstawiło swoje auta i co dostało w zamian :))

Uważam , że taka aukcja była by niezła, jednak z inicjatywą powinni wyjść sami handlarze chcąc sprzedać nowe sciro jak najlepiej! Więc może trzeba jeszcze odczekać i się sami zgłoszą ?

Ale taka akcja była by oczywiście też super !

pzdr
Obrazek
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Scirocco - oficjalna premiera

Post autor: Kamil »

scirorider napisał:
@Kamil


widze że tu ważne dyskusje prowadzone są jednocześnie i nawet nie wiem od czego mam zacząć, więc może od stowarzyszenia.


Ja bym się chętnie tym zajął na serio, ponieważ kocham te auta i tą atmosferę wokół tego wszystkiego , a przede wszystkim uważąm że nie tylko scirocco jest wyjątkowe ale również jego kierowcy, nie obrażając przy tym miłośników innych marek. Więc jak mówie ja jestem chętny i z miłą chęcią poświęce mój czas wolny, jednak miło by było mieć kogoś do pomocy:)

Tylko czy nie było by sporu o siedzibe klubu ? :)
jesli tylko masz czas, checi i wystarczajaco duzo wytrwalosci, to zycze ci wszystkiego najlepszego i duzo cierpliwosci. nie wiem na czym mialby polegac ten spor o siedzibe klubu, ja sie z nikim spieral nie bede ;), a gdziekolwiek siedziba mialaby byc, to zawsze i tak komus bedzie daleko. nie wiem jakiej pomocy oczekujesz, jak to okreslisz, to wtedy ktos moze sie zadeklaruje (nie wykluczam, ze ja, choc odleglosc pewnie nie jest specjalnym sprzymierzencem takiej pomocy).
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
AgaZaKa
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 646
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:14
Model: Scirocco II
Lokalizacja: Warszawa / Surrey, UK

Odp: Scirocco - oficjalna premiera

Post autor: AgaZaKa »

Co do stowarzyszenia: zalozenie nie jest problemem. Kiedys zebralismy wszystkie papiery, liste osob, ktore zakladaly stowarzyszenie, napisalismy stosowne uchwaly, w ktorych to wybralismy zarzad stowarzyszenia, skarbnika, sekretarza itp. Ale nigdy nie zostalo to wyslane do sadu, bo zdalam sobie sprawe, ze cala organizacja spadnie na moja/nasza z Ruda glowe. Byc moze dalam ciala i nie mialam odwagi.
Nie pamietam w ktorym to bylo nawet roku, ale Sianek byl jescze niepelnoletni, wiec moze pamieta ;)

Powtorzenie tego nie bedzie problemem, wystarczy na spocie/zlocie zebrac podpisy osob, ktore zakladaja stowarzyszenie, wypelnic od nowa wniosek i wyslac do sadu. I od tej pory byc za to odpowiedzialnym. A gdzie klub formalnie ma siedzibe to nie ma znaczenia, to jest tylko kwestia adresu. Poprzednio byl to chyba moj adres domowy, jesli dobrze pamietam.
Takze jak ktos jest zainteresowany to sluza pomoca.

Wrazenia z jazdy testowej w nowym watku.

Aga
Scirocco 2.0 TSI DSG Viper Green (sprzedany) i Scirocco GTI 1983 Diamond Silver (sprzedany)

Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ