MIĘDZYNARODOWY ZLOT SCIROCCO W POLSCE 2009

Informacje o spotach regionalnych i zlotach ogólnopolskich oraz międzynarodowych.
Awatar użytkownika
scirorider
Maniak
Maniak
Posty: 1503
Rejestracja: 19 gru 2007, 13:51
Model: Scirocco II

Odp: MIĘDZYNARODOWY ZLOT SCIROCCO W POLSCE 2009

Post autor: scirorider »

Panowie i Panie,


szczerze poweidziawszy to ten temat powstał tutaj na forum przede wszystkim dlatego aby zobaczyc waszą reakcje i ogólnie aby sprawdzić czy byli byście zainteresowani. Jak już mówiłem waszym zainteresowaniem byłem mile zaskoczony.

Po drugie celem tematu nie jest kłócenie się czy zlt lepiej zrobić tu czy tam, bo miejsce musi spełniać określone warunki, które już wcześniej opisywałem, więc Kamil nie ma co się dawać prowokować,

a michoo097 nie ma co pisać głupich i naprawde bezsensownych odpowiedzi i pisać że ktoś chce zrobić zlot koło domu.

Wiadomo że z miejscem nigdy nie będzie tak że wszystkim podpasuje i zawsze znajdzie się jakiś przysłowiowy maruda, ale tego nie da się już uniknąć. Jeśli jednak ktoś kocha scirocco i lubi jeździć na zloty to żeby nawet miał jechać z drugiego końca Polski to i tak przyjedzie, a jeśli nie planuje to nawet żeby miał 50 km to to oleje i zostanie w domu.

Organizatorami zlotu jak narazie mam być ja, Michał (dudi) i z tego co mi wiadomo to asfalt, chyba że już zrezygnował :) jeśli ktoś chce się przyłączyć, nie ma problemu, ale nie na zasadzie że najpierw powie tak z a potem nie będzie miał czasu.

Wracając jeszcze raz do tematu miejsca zlotu, to prosił bym o ewentualne pomysły lub propozycje, gdzie by można było coś takiego zorganizować, uwzględniając drogi, kilometry oraz atrakcje do zwiedzania.


pozdro
Obrazek
Awatar użytkownika
scirorider
Maniak
Maniak
Posty: 1503
Rejestracja: 19 gru 2007, 13:51
Model: Scirocco II

Odp: MIĘDZYNARODOWY ZLOT SCIROCCO W POLSCE 2009

Post autor: scirorider »

Obar może i masz racje, że tam się znajduje większość forumowiczów, no ale nie tylko dla nich jest ten zlot organizowany, a szczerze powiem ze nie wierze zeby ktos nie uzbieral przez tyle czasu 300 PLN na zlot.


A co do gazu to nie przejmuj się , ale w niemczech jest też kilka aut z gazem i to najśmieszniejsze że specjalnie jechali po ten gaz do polski :) więc zdziwienia nie będzie :)


pozdro.

P.S. Czy naprawde nikt nie zna jakiejś fajnej oklicy ?
Obrazek
michalfree
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 480
Rejestracja: 08 sty 2008, 17:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 10470958

Odp: MIĘDZYNARODOWY ZLOT SCIROCCO W POLSCE 2009

Post autor: michalfree »

Witam,z ciekawoscia przeczytalem i czytam wypowiedzi Kolezeństwa na temat takowego zlotu/ pomysl przedni/ miejsce powinno byc ustalone przez organizatorów( i tak wezmą pod uwagę wypowiedzi...) /formuła- hmmm typowe treffen z jednym miejscem centralnym i wyjazdami satelickimi...dookoła w promieniu max 100 km / termin początek czerwca ( o ile juz nie jest za pozno na rezerwacje i ustalenia...uwierzcie to trwa...zajmuje sie org imprez od ladnych kilku lat i nie jest to na dzien dzisiejszy skakanie po grządkach-kraj sie Nam nieco zmienil i formuly tez..... . Smutnie sie czyta niektóre wątki -np moze bedzie klika ayt w oryginale..( cóz jak znam klimat i nastawienia to jest w Polsce spora czesc uzytkownikow Sciro w oryginale i chwla im za to ..inni lubią poprawiac fabryke i tez chwała im za to. Bylem - z radoscia i ze szczesliwa gębą w zeszłym roku w osnabruck...coz tamta impreza naprawde dwala do myslenia - to bylo polaczenie i gawed z piwemi dymem przy grillu ..i mocniejszych trunkach rowniez,,, ale jednoczesnie kazdy dzionek byl wykorzystany na zwiedzanie okloicy,ciekawostek,spotkan, czasem smiesznie prostych tematow ale na luzie i spokojnie...z radoscia.....z usmiechem/ Nie wiem czy ktos z Nas wyobraza sobie pzrejazd np 100-140 ( marzenie wiem) autek pzrez miasto.,,wsie ,trasy.....tu nie mmozna przykladac mairy czasowej pojedynczego auta ( ze machnie sie we dwie godziny...nierealneeeeeeee) kolumna musi jechac razem ,trzeba na siebie czekac,trzeba obstawiac czy przez Policje czy samemu skrzyzowania ronda,,,wezly....parkingi. Predkosc w takiej koumnie to max 70-85 km/h---nie smiejscie sie ale to prawda. Dołóżmy tankowanie usterki,,, zagubionych i juz mamy ..czaaas ktory jest potrzebny.Ci co byli w Osnabruck i chca org podobny event w Polsce maja swiadomosc jak to moze wygladac...i jak nie powinno.Czy uda sie to pogodzic z Naszymi realimi...drogi,tlok,remonty,brak pzryzwoitych toalet...itp+kilka innych klimatow.....nie wiem.Ale nie chcialbym zebysmy kolejnedwa miesiace trawili na wybor miejsca......to pzrekresla udane wykonanie takiej imprezki. Wg mnie powinno to byc w miejscu relatywnie niedalekim od granicy-do 200 km...cewntralnie ..w Polsce czyli okolice Poznania.....moze Zielna Gora,moze Gorzow,moze kierunek na Bydgoszcz. a najchetniej rejon Szczecinka.....bo tp sa okloice czyste zielone eko,pelne wody sporo zabytkow i ciekawostek
.Dojazd od granicy prosty dawną berlinka... i malowniczy. Duzo osrodkow wyp( noclegownie i parkingi) Jeden dzien wypadu nad morze przez ciekawe okloice na luzie spokojnie.....jeden dzien wypadu w kierunku na Poznan....lub Gdańsk..wszystko w zasiegu reki. W duze miasta nie ma sensu sie pakowac...zapchamy sie=spedu i stadinu typa..vw mania nie robmy-wyróznijmy sie czyms . Wokloicy sa pasy startowe kilka i po trasie sa inne gdzie mozna zrobic zrecznosciowke i dla naprawde chetnych 1/4.....Konkurencji jest fulll i z tym bedzie no problem,tyle ze to wszystko to sa koszty,to sa konieczne logistyczne zabiegi,rezerwacje,ustalenia..i potzrebny jest czas,......najwazniejszy jest bo zsuwa szybko . Juz mamy prakt koniec wakacji ...jesien i gwaizdeczka a potem krotka wiosenka i dzien dobry
.Niemcy i inni tez musza Nas w kalendarzw wrzucic....jesli chodzi o odleglosc to dojad...i Ci z Niemiec i ci z francji i holandi i rosji i czech tyle zeby wiedzieli najpozniej do konca wrzesnia igdzie i kiedy i za ile i jak dlugo.....+ reklama + linki na forach i inne
zaproszenia do klubow...
Niech ktos sie pofatyguje i spojrzy w net ile imprez w tyg jest w Europie...po kiklkadziesiat......w jeden weekend// tak wiec fascynaci pzryjada a na ncih Nam powinno zalezec i Oni musza wiedziec ze warto..a to jest dla Nas zdyscyplinowanie. O alkoholu nie pisze ,gdyz jestesmyw wiekszosci dorosli......wiec zostawmy a baloniki napewno beda i powinny byc.....Dobra dosc marudzenia,sadze ze i tak bez wytykow sie nie obsmycze..ale przyjmuje je z gory...jako stary maruda..hahhaha.Pozdrawiammmm Wszystkich( oczywiste jestem gotowy do pomocy w kazdym zakresie.....) hey Michał
Awatar użytkownika
michoo097
Początkujący
Początkujący
Posty: 155
Rejestracja: 02 gru 2007, 13:39

Odp: MIĘDZYNARODOWY ZLOT SCIROCCO W POLSCE 2009

Post autor: michoo097 »

Nie jeden niemiec to czytał może oni mają jakieś propozycje znają polske i stan dróg napiszmy do nich co oni na to :P
Awatar użytkownika
wojio
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 318
Rejestracja: 08 gru 2007, 16:08
Numer GG: 767066

Odp: MIĘDZYNARODOWY ZLOT SCIROCCO W POLSCE 2009

Post autor: wojio »

Moje uwagi co do tematu:

1. Miejsce zlotu - Polska (z dobrym dojazdem, jak pisali koledzy - nie każdy przyjedzie choćby miał 50km)
2. Wycieczki - nie sądzę aby był na to czas.
a) ludzie zaczną przyjeżdżać w piątek wieczorem ew. sobota rano
b) zaczną wyjeżdżać w niedzielę rano - w sumie mało czasu, ew. wycieczki na własną rękę.
3. Na miejscu: konkursy (może zręczościówka lub 1/4), zabawy, podziwianie aut, wieczorkiem w sobotę party.

Generalnie na prawdziwą imprezę mamy tylko sobotę (jak już pisałem - piątek przyjazd, niedziela wyjazd)

Zlot odbędzie się w weekend, więc będzie trwał max. 48h. to nie jest dużo czasu.
Jeśli chodzi o czas to on cholernie zapier..... i trzeba już brać się do roboty.

Chętnie pomogę w organizacji, jeśli nikt nie ma nic przeciwko.
I proponuję spotkać się na żywo, aby zacząć ustalać jakieś konkrety.


Pozdr
-----=wojio=------
http://www.wojio.pl
http://www.multielektronika.pl
"Lubię przyrodę, pod warunkiem, że nie lata nad moim autem"
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Odp: MIĘDZYNARODOWY ZLOT SCIROCCO W POLSCE 2009

Post autor: obar »

P.S. Czy naprawde nikt nie zna jakiejś fajnej okolicy ?
No to może zacznę, sugerując się umiejscowieniem podanym przez Michała, czyli w linii blisko od granicy.
Propozycje od góry (morze), do Poznania, bo do tego miejsca znam tereny, choć na pewno nie wszystkie to może ktoś uzupełni potem moje wypociny;).

Po pierwsze: okolice, w których w tej chwili mieszkam- Ustka, Słupsk, Rowy, Łeba.
Plusy:
Do samego Słupska z Koszalina ponoć droga niczego sobie, Natomiast ze Szczecinka tak sobie.
Przy Ustce jest Dolina Charlotte
http://www.dolinacharlotty.pl/
z przepięknymi krajobrazami i ośrodkiem wypoczynkowym a z drugiej strony w tym samym miejscu jest rezerwat, w którym można nawet wykupić jazdę konną jak ktoś lubi. Dojazd niestety taki sobie.
Sam Słupsk- ratusz, dużo parków, blisko lotnisko w Rędzikowie, całkiem ładny pas, ale nie wiadomo mi nic na temat wynajęcia tego i ile za takie coś na weekend by sobie zawołali.
minusy:
Drogi w Słupsku pozostawiają jedynie przykre wspomnienie po sobie.
Ustka i Rowy to fajne okolice ale jak każda nadmorska miejscowość, a drogi są tragiczne... jak w każdej nadmorskiej miejscowości;), choć o ile na samą Ustkę już jest ładnie bo wyremontowali, to wyjazd ze Słupska jest....:side: ... no ja jadę tam 20km/h albo i mniej. Nie chciałbym wiedzieć jakby się czuli gwintowcy.
Do samego Słupska z Koszalina ponoć droga niczego sobie.

Droga z granicy do Szczecinka jest dosyć dobra. Pas za darmochę asfaltowy i wszyscy by się tam pomieścili;). Dojazd do niego niestety taki sobie, ale jak Sołtys dał radę...;).
Dwa jeziora- jedno duże i jedno małe. Ponoć nad dużym można by się rozstawić z namiotami, ale to niech się gospodarze wypowiedzą:).
Atrakcją jest na pewno prom wycieczkowy i okolice.

Trasa Szczecinek Piła- dobra, bez tragedii. Trasa Stargard-Piła/Bydgoszcz tak samo a nawet lepiej.
W Pile lotnisko do ugadania o wynajem z aero klubem. Już się dowiaduję ile by chcieli za pas na weekend. Niedawno calibra team robili sobie tam piknik i wyścigi na ćwiartkę z urządzeniami pomiarowymi, więc nawet całkiem profesjonalnie.
Pasy są ładne, ale nie wszystkie. Rezerwowy jest asfaltowy i jest oki.
Drogi w Pile praktycznie wszystkie główne porobione, według mnie, na 4+.
Co do atrakcji to nie ma za wiele w Pile lub okolicach. Można sobie obejrzeć i poczytać
http://www.pila.pl/index_mp_tur.php

Trasa Piła-Poznań dobra, natomiast z granicy to nie wiem.
Po samym Poznaniu miałem przyjemność lub nie, jeździć dostawczakiem i dużo głównych dróg jest według mnie nieciekawych, no chyba, że już są poprawione.
Na pewno pas, ale za ile i na ile tego nie wiem.
Co do atrakcji to nie bardzo się orientuję... może Poznaniacy się wypowiedzą:).

To tyle ode mnie, jeśli chodzi o moje rejony.

Ktoś tu chyba jest z Bydgoszczy to może by się wypowiedział na temat swojego miasta i tamtejszych atrakcji i warunków.

pozdro vw

P.S.
Jak sie jedzie taką trasę to albo się wyrusza dzień wcześniej albo bierze dzień lub dwa urlopu i myślę, że niegłupio by było jakbyśmy zrobili nie jakiś tam najmniej oryginalny czasowo zlot, czyli szare i pospolite 48godzin, a powiedzmy trzy albo cztery dni z czego jeden na dojazd i odpoczynek po długiej podróży. Myślę, że to by było najbardziej optymalne a i jak sąsiedzi będzie wiedzieć co i jak to do tego czasu na pewno sobie zamówią dzień wolnego w swojej pracy bez problemu.
No i dzień na zwiedzanie już by się znalazł:).

Nie jestem za długim weekendem bo drogi będą zawalone jak zawsze.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Odp: MIĘDZYNARODOWY ZLOT SCIROCCO W POLSCE 2009

Post autor: Kamil »

w bydgoszczy bylem ostatnio i widzialem super atrakcje (no przynajmniej dla mnie byla fajna), byl tam taki park duzy polaczony z ogrodem botanicznym, mini skalki, mozliwosc jazdy konnej, wypozyczenia rowerow i rolek, jakis smieszny mini golf itp. obok ze dwie czy trzy knajpy. wywarlo to na mnie bardzo pozytywne wrazenie, no ale to takie tylko wtracenie a propos bydgoszczy. niestety drogi w okolicach i samej bydgoszczy powiedzialbym, ze mizerne. nie wiem jak dojazd od zachodniej strony, od warszawy kupa remontow, moze niedlugo bedzie ladna traska.
a moze slask? moze jakies gory sowie? moze jura krakowsko-czestochowska? rzucam tylko luzne propozycje, nie moge niestety podac zadnych konkretow, sa moze jacys \"tambylcy\" zeby podpowiedziec cos?
mysle poza tym, ze warto zrobic jakas sonde na niemieckim forum (ktos podobno bywa), czy w ogole byloby zainteresowanie i czy jest sens bic piane, bo moze pies z kulawa noga nie bedzie chcial przyjechac. jednoczesnie moznaby wysadowac jak daleko od granicy byliby sklonni sie zapuscic zachodni sasiedzi.
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
Turek GD
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 378
Rejestracja: 11 gru 2007, 08:59
Model: Scirocco II
Numer GG: 2565941

Odp: MIĘDZYNARODOWY ZLOT SCIROCCO W POLSCE 2009

Post autor: Turek GD »

witam

nie wiem czy to było już napisane (bo trochę rozpisaliście :P)... ale proponuje jakąś 30minutową PARADĘ SCIROCCO :) żadnych tam zwiedzań czy cuś...
no i podstawowe konkursy typu:
-najstarsza sroczka,
-ile osób zmieści się do sroki,
-pchanie sroki na czas,
-jazda sprawnościowa sroką z jajkiem na masce...
czy coś w tym guście :) żeby coś się działo :D
VW SCIROCCO 2.8 VR6... power of dream :D
Awatar użytkownika
dudi85
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2270
Rejestracja: 21 gru 2007, 16:54
Model: Scirocco II
Numer GG: 792166
Lokalizacja: Bytom

Odp: MIĘDZYNARODOWY ZLOT SCIROCCO W POLSCE 2009

Post autor: dudi85 »

no ja bym tam nie chcial zeby mi sie ludze gnietli w aucie i rozpychali nogami cale wnetrze.... :|
najstarsza sroczka to najstarsza i chwala jej za to ale nie widze w tym nic szczegolnego
w pchaniu tez nie widze frajdy ostatnio pchalem astre 2 z 3km w nocy i bylo srednio ;D
to jajko to by jeszcze uszlo :-)
oj tam oj tam...
Awatar użytkownika
Turek GD
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 378
Rejestracja: 11 gru 2007, 08:59
Model: Scirocco II
Numer GG: 2565941

Odp: MIĘDZYNARODOWY ZLOT SCIROCCO W POLSCE 2009

Post autor: Turek GD »

hehe a kto mówi że w Twoim aucie muszą się gnieść :P przecież nie są obowiązkowe konkurencje :laugh:
VW SCIROCCO 2.8 VR6... power of dream :D
Awatar użytkownika
sid
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 642
Rejestracja: 01 gru 2007, 19:52
Numer GG: 3388791

Odp: MIĘDZYNARODOWY ZLOT SCIROCCO W POLSCE 2009

Post autor: sid »

Turek GD napisał:
witam

nie wiem czy to było już napisane (bo trochę rozpisaliście :P)... ale proponuje jakąś 30minutową PARADĘ SCIROCCO :) żadnych tam zwiedzań czy cuś...
no i podstawowe konkursy typu:
-najstarsza sroczka,
-ile osób zmieści się do sroki,
-pchanie sroki na czas,
-jazda sprawnościowa sroką z jajkiem na masce...
czy coś w tym guście :) żeby coś się działo :D
taa zapomniałeś jeszcze o jednej - wejscie do środka przez rurę wydechową na czas ;p
audi allroad 4,2 z podtlenkiem - jest
audi allroad 4,2 - jest
citroen c5 - nie ma
volvo 950 - nie ma
mk2 1982 hybryda FR-PG automacik :) jest i zostaje do końca świata!
Audi A8 d2 quattro 4,2 nie ma
mk2 1988 KR - nie ma
mk2 1986 KR - nie ma
Audi Allroad 2,7T manual - nie ma
Renault Rapid :P - nie ma
Ford Focus - nie ma
Audi 200 2,1 T 1982 - nie ma
Obrazek
Awatar użytkownika
Turek GD
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 378
Rejestracja: 11 gru 2007, 08:59
Model: Scirocco II
Numer GG: 2565941

Odp: MIĘDZYNARODOWY ZLOT SCIROCCO W POLSCE 2009

Post autor: Turek GD »

hehehe :)
VW SCIROCCO 2.8 VR6... power of dream :D
Awatar użytkownika
michoo097
Początkujący
Początkujący
Posty: 155
Rejestracja: 02 gru 2007, 13:39

Odp: MIĘDZYNARODOWY ZLOT SCIROCCO W POLSCE 2009

Post autor: michoo097 »

zapomniałeś dodać pompowanie żab słomką i puszczanie na wodę hihiihii. ozdro
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Odp: MIĘDZYNARODOWY ZLOT SCIROCCO W POLSCE 2009

Post autor: obar »

aaa przypomniało mi się jeszcze. Jak byłem, z bracholem na zlocie motocyklowym to była konkurencja trzymania wału korbowego w wyciągniętej ręce równolegle do ziemi. Ten, który najdłużej utrzymał dostawał zgrzewkę piwa, ale ja bym proponował na takim zlocie inny podarek;).
Wał był od singla, więc krótki i nie ważył dużo (może z 5-7kg) i był z korbowodem, więc było za co chwycić.
Wał od auta trochę waży, więc proponowałbym alternator albo chłodnicę... nie wiem, tutaj twórcza inwencja należy do organizatora takiej konkurencji;) (nie polecam samego tłoka z korbą, bo impreza byłaby nudna i trochę by się konkurencja przeciągnęła;) ).
Druga konkurencja to picie małego piwa (jeden kufelek, a najlepiej butelka), postawienie tego na ziemi i zrobienie 10 kółek wokół tego. Potem trzeba przebiec do pachołka 20m i z powrotem. Konkurencja oczywiście na czas i zapewniam, że można boki zrywać, bo podczas biegu ludzie się po kilka razy przewracają:laugh: .
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
michoo097
Początkujący
Początkujący
Posty: 155
Rejestracja: 02 gru 2007, 13:39

Odp: MIĘDZYNARODOWY ZLOT SCIROCCO W POLSCE 2009

Post autor: michoo097 »

mam chłodnicę, oddam za małe piwo:laugh:
ODPOWIEDZ