MIĘDZYNARODOWY ZLOT SCIROCCO W POLSCE 2009

Informacje o spotach regionalnych i zlotach ogólnopolskich oraz międzynarodowych.
Awatar użytkownika
tomek_vw
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 426
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:57
Model: Scirocco II
Numer GG: 1824196

Odp: MIĘDZYNARODOWY ZLOT SCIROCCO W POLSCE 2009

Post autor: tomek_vw »

ehhhhhhhhhhhhh zejdżcie wszystcy na ziemie czy w niemczech lub cholandi ktoś się martwi tym że ma koles z polski daleko ?? zrobicie to blisko granicy lub nad morzem to pojawi się 20aut z niemiec i 5 z polski ;) ;) i to będzie dopiero wypucha :D
Awatar użytkownika
ase2000
Początkujący
Początkujący
Posty: 132
Rejestracja: 05 gru 2007, 11:20
Model: Scirocco II
Numer GG: 4123620

Odp: MIĘDZYNARODOWY ZLOT SCIROCCO W POLSCE 2009

Post autor: ase2000 »

obar napisał:
Mi morze pasuje, choć niekoniecznie.
Spójrzcie na mapę.... Radom? w obrębie Radomia same ważne miejscowości: Warszawa, Kielce, Kraków Łódź... a ile km jest od granicy?? 500
Trzeba pomyśleć o zachodzie, bo przy takiej lokalizacji to przyjedzie może dwóch śmiałków. No chyba, że chodzi Wam o ogólnopolski zlot a nie o połączenie PL z zagranicą.
Jak dla mnie to nawet i Szczecinek by mógł być, bo jest tam oddzielny opuszczony pas startowy i to nawierzchnia genialna:cheer: , tereny wokół są przepiękne, ale z kolei daleko co niektórzy by mieli, no i droga dojazdowa trochę poniżej średniej. (Nie to, żebym był jakiś stronniczy z tym Szczecinkiem, to tylko propozycja:laugh:
Nie musi to być w wielkiej metropolii. Zlot robimy dla siebie, nie na pokaz wielkim miastom.
Pomyślcie o mniejszych miejscowościach, może ktoś z Was gdzieś był, gdzie było cicho, spokojnie i dobra atmosfera na zlocik to niech napisze:). ).
pozdro vw
uwazam ze jesli niemcy beda chceili przyejchac to 500km tez zrobia w jedna strone... a od nas nie wiele osob zrobi 500km bo kasa bo to bo tamto... tyle z mojej strony w tym temacie...

osobiscie uwazam ze Radom to bardzo dobre roziwazanie...

Aniasciro napisał:
Jeśli chcemy zaprosić zagranicznych gości to ten zlot powinien odbyć się gdzieś nad morzem!!!
tak Aniu... a Ty organizowalas juz tyle zlotow ze masz najwieksza wiedze w tej kwestii.... :blink:

moze choc raz przyloz do czegos reke a nie tylko gadasz i gadasz i gadasz.... BEZ ODBIORU !!


tomek_vw napisał:
ehhhhhhhhhhhhh zejdżcie wszystcy na ziemie czy w niemczech lub holandii ktoś się martwi tym że ma koles z polski daleko ?? zrobicie to blisko granicy lub nad morzem to pojawi się 20aut z niemiec i 5 z polski ;) ;) i to będzie dopiero wypucha :D
cos w tym jest :/ :S
www.ASE2000.pl
LDZ : photographic ... motion graphic ... video editing
-----------------------
:pinch: <b>.: RIP :. VW Scirocco Mk1 '75 1.8 EX </b>... 100ps 160Nm... 8s. - 100 km/h
:pinch: <b>.: RIP :. VW Scirocco Mk2 '88 1.8 16v KR </b>... klima, wspom, elekt, ver. USA
:evil: <b>.: LIFE :. VW Scirocco Mk2 '86 1.8 DX + LPG </b>... ( economy )
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Odp: MIĘDZYNARODOWY ZLOT SCIROCCO W POLSCE 2009

Post autor: obar »

uwazam ze jesli niemcy beda chceili przyejchac to 500km tez zrobia w jedna strone... a od nas nie wiele osob zrobi 500km bo kasa bo to bo tamto... tyle z mojej strony w tym temacie...
Nie przeczytałeś tego, co napisałem... 500km do granicy a nie w jedną stronę. Dolicz sobie drugie tyle.
I masz rację- nie pojadę prawie 600km w jedną stronę, no chyba, że na tydzień urlopu a nie na weekend.
Ze Szczecina jest ok 650km do Radomia i podejrzewam, że reszta pomorza też się tam nie zjawi...

W sumie Radom byłby dobrym rozwiązaniem. Faktycznie wszędzie blisko i może nawet okolice ciekawe.
tak Aniu... a Ty organizowalas juz tyle zlotow ze masz najwieksza wiedze w tej kwestii.... :_blink_:



moze choc raz przyloz do czegos reke a nie tylko gadasz i gadasz i gadasz.... BEZ ODBIORU !!
hehehe, rozbawiłeś mnie:laugh: .
Ani zapewne podoba się morze i nie widzę nic w tym złego. Nie musisz się tak spinać:) .

Tomek vw faktycznie byłby obciach jakby frekwencję poprawiali sąsiedzi niż gospodarze:laugh: , tylko, że ich zarobki pozwalają na co miesięczne takie wypady a my musimy zbierać przez pół roku:side: .. takie nasze zasr... polskie realia.
Najpierw proponuję każdemu odłożyć do skarbonki kasę na wyjazd a potem planować taki zlot, bo jednak trochę to kasy pochłonie i zawsze więcej niż sobie to kalkulujemy wcześniej. Wiem coś o tym.
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
Awatar użytkownika
Aniasciro
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 427
Rejestracja: 31 sty 2008, 19:55
Model: Scirocco II
Numer GG: 217968

Odp: MIĘDZYNARODOWY ZLOT SCIROCCO W POLSCE 2009

Post autor: Aniasciro »

ase2000 napisał:

tak Aniu... a Ty organizowalas juz tyle zlotow ze masz najwieksza wiedze w tej kwestii.... :blink:

moze choc raz przyloz do czegos reke a nie tylko gadasz i gadasz i gadasz.... BEZ ODBIORU !![/b]

buahahahha Nie wiem czy zauważyłeś ale każdy wypowiada tutaj swoje zdanie na temat zlotu ,niezależnie od tego czy był organizatorem czy nieeeeeeeeee więc.......
Wiele serc, jedno bicie.... Scirocco ponad życie....
Awatar użytkownika
scirorider
Maniak
Maniak
Posty: 1503
Rejestracja: 19 gru 2007, 13:51
Model: Scirocco II

Odp: MIĘDZYNARODOWY ZLOT SCIROCCO W POLSCE 2009

Post autor: scirorider »

Wiatm was wszystkich :)


na początku chciałem was przeprosić że dopiero teraz w tej sprawie piszę ale dopierow wróciłem z urlopu i jednocześnie chciałem powiedzieć, że bardzo sie ucieszyłem z ilości odpowiedziw tym temacie, który zapoczątkował DUDI i tym bardziej się cieszę, że tylu z was jest chętnych do pomocy.

Niestety tyle napisaliście, że po dzisiejszej drodze z nad morza ponad 7 godzin nie jestem w stanie wszystkiego przeczytać i mogło mi coś ważnego umknąć, ale do rzeczy...


Tak jak już Michał wspominał wpadłem na pomysł (troche czasu już mineło) aby zorganizować międzynarodowy zlot w Polsce. Po omówieniu tego pomysłu na tegorocznym zlocie z Niemcami jestem przekonany że to będzie ciekawa i warta zachodu impreza.

Zlot ten chciałbym zorganizować nie tylko ze względu na to że kocham nasz kraj i chciałbym żeby scirocco z innych części Europy do nas przyjechały i ujrzały nasze przepiękne krajobrazy, ale również ze względu na niektórych użytkowników, którzy nie mają funduszy lub też czasu na tak dalekie podróże a jednocześnie stworzyć możliwośc przyjazdu naszym sąsiadą za wschodniej granicy.


Co do samego zlotu, to tak jak już tutaj było wspominane, musi być to miejsce gdzie jest dobry dojazd, to znaczy bez dziur i kolein, to jest jak by pierwszy warunek. Wspomniany tutaj Poznań wydaje się byc niezłym pomysłem, jednak jest dobry do Poznania ale nie wiem jak w samym mieście, poza tym nie wiem co jest ciekawego w Poznaniu.

Kraków... ?? Też dobre miejsce gdyż jest dojazd autostradą bezpośrednio z Niemiec, jednak czy nasi zachodni sąsiedzi będą chcieli odbyc taki kawał drogi ? Łódź ma również dobry dojadzd (autstrada) ale jakoś do tej pory nie jestem przekonany...

Jeśli chodzi o wybrzeże, to był też na początku taki zamysł, jednak napotkałem na dwie przeszkody:

1. brak bezpośrednigo przejazdu z północnych Niemiec do Polski, przynajmniej tak widziałem na mapie, ale może się mylę.

2. fatalny stan dróg nad morzem, dziś właśnie wróciłem z Rowów i wiem o czym mówie. :(

Otóż sam zlot tak jak już chyba Kamil wspominał nie może być zlotem gdzie ludzie siedzą po prostu na kampingu i tylko piją, bo po co tyle kilometrów jechać? Ja wiem że zaraz ktoś powie że zlot w holandii tak samo wygląda, jednak uważam że nasza oferta musi być na tyle ciekawa, żeby jeszcze bardziej zachęciła do przyjazdu.

Moim zdaniem jeśli zapraszamy już gości z innych krajów, to warto by było im coś ciekawego pozakać.. i tu jest pierwsze pytanie co ? Niestety nie mamy w Polsce ciekawych muzeów samochodowych, ani fabryk które by można było zwiedzić... jeśli kraków to może wieliczka ??

W tym punkcie jest wasza pomoc mile widziana, co jest ciekawego w naszym kraju co by można było pokazać?

Drugą sprawą jest stworzenie trasy objazdowej, tak to robi właśnie forum youngtimer (trasa przez Bieszczady), ponieważ ci co przyjaa kochają swoje auta a co sprawia najwięcej frajdy ? JAZDA :)

Trzecią kwestią jest Termin: Moją pierwszą myślą była majówka, jednak mam dwa ale... Pierwsze ale, to czy ten termin nie jest już zajęty przez jakiś ważny zlot w niemczech ? Drugie ale.. MAJÓWKA u nas ludzie dostają szału, jak zaplanować trasę objazdową bez korków? Bez chamstwa na drodze?
Kolejnym ale... to są informacje bezpośrednio z Niemiec, taki zlot powinien mimo wszystko odbyć się na początku miesiąca, dlaczego ? Ponieważ ludzie dostają wetdy pensje i jeszcze nie zdąrzą wydać wszystko na auta.


PLan zlotu: Tak jak wspominałem myślę tutaj głównie o zlocie objazdowym tak jak to miało miejsce w Osnabrueck, gdzie nie tylko było zaplanowane zwiedzanie ale również piękne trasy!

Co nie powinno być na zlocie ? Jakiekowliek wyścigi!! Ponieważ 99% naszych zachodnich przyjaciół dba o swoje samochody i napewno nikt nie będzie chenych zarzynać swoich klasyków, jeśli chodzi o sam tor sprawnościowy, niestety nie wiem jaką ma nawierzchnię, ale nie zapomnijmy, że takie zlty w niemczech odbywają się na torze formuły jeden, czy ten w Poznaniu może dorównać? Myślę, że chociaż by za tym pierwszym razem trzeba się skupić na głównych aspektach i zaprzentować przy tym nasz kraj, naszą gościnność no i oczywiście nasze obyczaje i pyszne jedzienie :)


Jednak jak widzicie, wydaje się to proste i oczywiste, ale wątpliwości i przeszkód jest wiele. Dlatego też był bym wdzięczny za wszelkie sugestie, pomysłe i rady z waszej strony, a napewno damy radę. Jeśli o czymś zapomniałem to śmiało pytajcie..

pozdrawiam was wszsytkich
Obrazek
Awatar użytkownika
ase2000
Początkujący
Początkujący
Posty: 132
Rejestracja: 05 gru 2007, 11:20
Model: Scirocco II
Numer GG: 4123620

Odp: MIĘDZYNARODOWY ZLOT SCIROCCO W POLSCE 2009

Post autor: ase2000 »

Aniasciro napisał:
ase2000 napisał:

tak Aniu... a Ty organizowalas juz tyle zlotow ze masz najwieksza wiedze w tej kwestii.... :blink:
moze choc raz przyloz do czegos reke a nie tylko gadasz i gadasz i gadasz.... BEZ ODBIORU !![/b]
buahahahha Nie wiem czy zauważyłeś ale każdy wypowiada tutaj swoje zdanie na temat zlotu ,niezależnie od tego czy był organizatorem czy nieeeeeeeeee więc.......
Twoja 1 konstruktywna wypowiedz mnie porazila... dlatego moj odzew... mowic zawsze mozesz pozatym zawsze to robisz nie zawsze na teamt ale zawsze cos tam :)))

milego peace love & community :))
www.ASE2000.pl
LDZ : photographic ... motion graphic ... video editing
-----------------------
:pinch: <b>.: RIP :. VW Scirocco Mk1 '75 1.8 EX </b>... 100ps 160Nm... 8s. - 100 km/h
:pinch: <b>.: RIP :. VW Scirocco Mk2 '88 1.8 16v KR </b>... klima, wspom, elekt, ver. USA
:evil: <b>.: LIFE :. VW Scirocco Mk2 '86 1.8 DX + LPG </b>... ( economy )
Awatar użytkownika
ozi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3326
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:36
Model: Scirocco II
Numer GG: 3194420

Odp: MIĘDZYNARODOWY ZLOT SCIROCCO W POLSCE 2009

Post autor: ozi »

bez wyścigów? :( a szkoda, juz nie jestem taki pewy swego przyjazdu - zalezy od ilosci km jakie bede musial natrzaskac
Obrazek
Awatar użytkownika
Nashi
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2126
Rejestracja: 09 lut 2008, 00:21
Model: Scirocco II

Odp: MIĘDZYNARODOWY ZLOT SCIROCCO W POLSCE 2009

Post autor: Nashi »

skoro niemcy na wyścigi na 1/4 by sie nie pisali to może cos w stylu propozycji Paulusa byłoby dobre? Nie mówie że konkretnie Wrocław ale chodzi o samą konwencję toru - mozna tam spokojnie sprawnościówke rozegrać a jesli beda chetni z kraju to i na 1/4 sie pościgać. Myślę że niemcy nie mieliby nic przeciwko, nawet jeśli nie chcieliby brać udziału to chociaz popatrzeć sobie na jakieś wyścigi. Wydaje mi się że trzebaby to tak zaplanować żeby każdy znalazł coś dla siebie - dla tych którzy nie chcą wyciskać siódmych potów ze swoich aut zorganizować konkursy na najładniejsze auto zlotu (osobno w kategoriach cabrio i normalne) + ew. mniejsze kategorie typu \"najciekawsza/najładniejsza komora silnika\", \"najładniejsze wnętrze\" etc., najniższe auto, najgłośniejsze (a wlasciwie najlepiej grajace) car audio itp. itd. Myśle że na brak atrakcji nikt by nie narzekał. Ewentualnie można jeden dzien przeznaczyc takze na objazdówke + zwiedzanie tylko wtedy od razu skreśliłbym wjezdzanie do jakiegokolwiek wiekszego miasta - moze warto pokazać jakiś zameczek etc. Ja w swoich okolicach moge polecić zamek Książ tyle że dojazd kijowy (Wałbrzych), no i na pewno nie jest to centralna Polska.
Obrazek
Awatar użytkownika
dudi85
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2270
Rejestracja: 21 gru 2007, 16:54
Model: Scirocco II
Numer GG: 792166
Lokalizacja: Bytom

Odp: MIĘDZYNARODOWY ZLOT SCIROCCO W POLSCE 2009

Post autor: dudi85 »

ase2000 napisał:
[uwazam ze jesli niemcy beda chceili przyejchac to 500km tez zrobia w jedna strone... a od nas nie wiele osob zrobi 500km bo kasa bo to bo tamto... tyle z mojej strony w tym temacie...
dlatego piszemy o tym juz wczesniej.... mysle ze jak komus by zalezalo zeby przyjechac na taki zlot to odlozy sobie miesiecznie 50zł na wyjazd i co zlotu uzbiera sie ladna sumka i bez przeszkod bedzie mogl pojechac... :-)
oj tam oj tam...
Awatar użytkownika
ase2000
Początkujący
Początkujący
Posty: 132
Rejestracja: 05 gru 2007, 11:20
Model: Scirocco II
Numer GG: 4123620

Odp: MIĘDZYNARODOWY ZLOT SCIROCCO W POLSCE 2009

Post autor: ase2000 »

dudi85 napisał:
ase2000 napisał:
[uwazam ze jesli niemcy beda chceili przyejchac to 500km tez zrobia w jedna strone... a od nas nie wiele osob zrobi 500km bo kasa bo to bo tamto... tyle z mojej strony w tym temacie...
dlatego piszemy o tym juz wczesniej.... mysle ze jak komus by zalezalo zeby przyjechac na taki zlot to odlozy sobie miesiecznie 50zł na wyjazd i co zlotu uzbiera sie ladna sumka i bez przeszkod bedzie mogl pojechac... :-)
dokladnie masz racje... i ja tez tak uczucnie na taki zlot to nawet jesli sciro nie bedzie smigac to przyjade passatem po to by byc...
ale jak znam zycie i ludzi to na gadaniu sie zawsze konczy :)

pozdr
www.ASE2000.pl
LDZ : photographic ... motion graphic ... video editing
-----------------------
:pinch: <b>.: RIP :. VW Scirocco Mk1 '75 1.8 EX </b>... 100ps 160Nm... 8s. - 100 km/h
:pinch: <b>.: RIP :. VW Scirocco Mk2 '88 1.8 16v KR </b>... klima, wspom, elekt, ver. USA
:evil: <b>.: LIFE :. VW Scirocco Mk2 '86 1.8 DX + LPG </b>... ( economy )
Awatar użytkownika
Dżabba
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 211
Rejestracja: 01 gru 2007, 16:15

Odp: MIĘDZYNARODOWY ZLOT SCIROCCO W POLSCE 2009

Post autor: Dżabba »

Hej
Czytam czytam i tak sobię mysle ze sa dwie sprawy :cheer:
1.Pierwsza to termin już to ktoś napisal weekend majowy to kupa ludzi
a)na drogach:(
b)wszędzie:(
c)wszystko trzeba rezerwować DUŻO DUŻO wcześnij:(
Może maj ale nie dlugi weekend tylko poprostu pt.sob.nd.:) no lub sam początek czerwca
2.Miejsce- tu krótka historia:jestem z krakowa w niedziele wracalem z nad morza powiem Wam MASAKRA 12GODZ!!!:unsure: droga od szczecina do legnicy 8godz!(i tu mysle ze podobnie może byc w dulgii weekend) od legnicy do Kraka 4godz adystans ten sam!:ohmy: no jakosc drogi:kiss:
Generalnie jestem za srodkiem PolskiB) Radom brzmi fajnie ;) ale okolice Wrocka też ok:blink: jedynie jak pomysle morze i ta droga :blink: Poznań tez nie bardzo Radom i Wroclaw brzmi fajnie
to tyle mojego:)
Awatar użytkownika
michoo097
Początkujący
Początkujący
Posty: 155
Rejestracja: 02 gru 2007, 13:39

Odp: MIĘDZYNARODOWY ZLOT SCIROCCO W POLSCE 2009

Post autor: michoo097 »

Najlepiej zorganizujcie zlot jak najbliżej np.trawnik koło domu...śmiechu warte.Dajcie sobie na luz z tym południem...centralna lub północna cześć kraju bo w góry to można jechać na ferie zimowe a nie wiosną 1000km bez klimy :laugh: pozdrawiam Michoo
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Odp: MIĘDZYNARODOWY ZLOT SCIROCCO W POLSCE 2009

Post autor: Kamil »

michoo097 napisał:
Najlepiej zorganizujcie zlot jak najbliżej np.trawnik koło domu...śmiechu warte.Dajcie sobie na luz z tym południem...centralna lub północna cześć kraju bo w góry to można jechać na ferie zimowe a nie wiosną 1000km bez klimy :laugh: pozdrawiam Michoo
no tak, najlepszy bylby trawnik pod twoim domem, a organizator ma przejechac 1000 km zeby zorganizowac zlot. zalosne.
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3289
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Odp: MIĘDZYNARODOWY ZLOT SCIROCCO W POLSCE 2009

Post autor: Sołtys »

Kamil chyba go źle zrozumiałeś ... w tym chyba jest sporo ironi i ja np. rozumię to w ten sposób że się wyśmiewa z tego że kłucicie się o to gdzie będzie zlot. Moim zdaniem ten kto organizuje ten decyduje i jak komuś pasuje to jedzie a jak nie to siedzi w domu i zajada się chipsami ;)
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
Awatar użytkownika
obar
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 4496
Rejestracja: 16 paź 2007, 23:16
Model: Scirocco II
Numer GG: 5123300
Lokalizacja: Słupsk

Odp: MIĘDZYNARODOWY ZLOT SCIROCCO W POLSCE 2009

Post autor: obar »

gdzie byście nie zrobili tego zlotu to zawsze jakaś grupa naszego forum nie przyjedzie.... takie realia.
Nawet samo centrum PL nie rozwiąże sprawy.
Nie wszyscy np. mają gaz by tanio przejechać taki kawał drogi a tak szczerze... nie obrażając nikogo, to ciekawe co Niemcy sobie myślą, jak pod maską klasyka widzą instalację gazową...
No chyba, że też jeżdżą:).

Michoo niestety taka prawda, że jak zlot będzie w Radomiu lub okolicach, to przyjedzie większość forum, bo w tym obrębie się ludziska znajdują.

Kamil nie czytaj tak szybko wypowiedzi;).

pozdro vw
SOME DO DRUGS, OTHERS DO BOTTLES.
I SOLVE MY PROBLEMS WITH WIDE OPEN THROTTLES!

Szeroki MKII 2.0 16V
ODPOWIEDZ