Układ hamulcowy

Jeśli masz problem techniczny dotyczący Scirocco mk3, tu zapytaj o rozwiązanie.
Adi_Rocco

Układ hamulcowy

Post autor: Adi_Rocco »

Witam
Mam problem z układem hamulcowym w Sirocco 2TDI 140 koni 2013 rok 140 tysięcy ori przebiegu, mianowicie po zakupie zabrałem się za wymianę tarcz i
Klocków zestaw brembo od razu z lakierowaniem zacisków efekt wizualny poprawić, dodam że zaciski
Nie były ściągnę do malowania tzn. Nie były wypinane z przewodów hamulcowych. Po cofnięciu tłoczków przód złożyłem oczywiście wyczyściłem prowadnice dałem nowy smar miejsca styku klocków z jarzmem wyczyściłem pilnikiem żadnych smarów w to miejsce nie dawałem, ta sama kwestia z tylnymi zaciskami z tym ze tylne wkręciłem zestawem do zacisków rzecz jasna, popełniłem mały błąd bo
Przy cofaniu zacisków nie odkręciłem korka od zbiorniczka i ciśnie to poluzował samo i wyciekło tam
Sobie troszkę płynu No i miałem go aż na pokrywie silnika dolnej może to być istotne w tej awarii lub nie wiec o tym mówię. Tylne prowadnice w jarzmach maja dużo smaru były czyste zero brudu wiec tylko dodałem troszkę smaru i złożyłem wszystko. Klocki miały luz nie wchodziły ciasno, niestety po 200 metrach wszystkie 4 tarcze rozgrzane ze nie szło ich dotknąć wiec wróciłem podniosłem auto i tylne tarcze z ogromny oporem się kręciły przód troszkę lżej ale również z oporem, wiec tylne zaciski zostały oddane na regenerację okazało się zbędne bo tłoczki w idealnym stanie uszczelki tez i zero brudu w zaciskach, przewody tył elastyczne zostały wymienione odpowietrzałem tylko sam tył. W zbiorniczki zawsze był płyn i Dolewany wiec pompa czy układ cały nie miał jak się tez zapowietrzyć. Pedał twardy jak hamuje i łapią od razu hamulce lecz tylne zaciski trzymają jak by się nie cofały plus jedno lewe przednie koło to samo po 100 metrach wszystko gorące ciężko kołem kręcić... nie wiem w czym problem ktoś miał taka sytuacje czy mogłem uszkodzić pompę abs ? Ps. Dodam Od razu tylko iż klocki i tarcze są wymiarami Ok żeby nie było postów ze może za grube mam, oraz ze na pewno nie kwestia ręcznego bo nawet jak
Go przy składaniu nie założę jest to samo.
ODPOWIEDZ