Szara Sroczka OEM+

Pochwal się swoim Scirocco.
brosvw
Początkujący
Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 23 maja 2019, 08:05
Model: Scirocco III

Re: Szara Sroczka OEM+

Post autor: brosvw »

Przyznam się bez bicia - minął rok jak mamy Szaroko i kompletnie zapomnieliśmy o tym jubileuszu. Na szczęście ostatnio coś tam pomodziłem ;) a skoro pomodziłem to tak jakbyśmy o jubileuszu nie zapomnieli :D

Tak się prezentuje Szaroko na chwilę obecną:
Obrazek
Obrazek

Tylko wytrawny znawca, albo zboczeniec (?) od razu wychwyci co się w aucie zmieniło, dla ułatwienia foteczka tego co zostało po zabiegu:
Obrazek

Z zamiarem wymiany wahaczy, zwrotnic, gwintu, pompy i hamulców nosiłem się od pewnego czasu, ale brakowało mi motywać do tego przedsięwzięcia. Ostatnio jednak sprzedałem swój stary ABS no i niejako mnie to "przymusiło", ale.... no własnie ale - zaczęło się:
- jak ABS to trzeba będzie odpowietrzać (przy zaciskach),
- jak trzeba będzie odpowietrzać, to i płyn wymienić (od nowości był ten sam),
- jak odpowietrzać, to może wrzucić zaciski i tarcze S3/R20 (żeby drugi raz tego nie robić)
- jak zaciski, to może i gwint (przy okazji),
- jak gwint, to może i wahacze (już będzie zrobione),
- jak to co wyżej to może i zwrotnice...

No logika żelazna - jak mam odkręcać wszystko na drobno od auta, to lepiej zdjąć całe podzespoły i potem budować sobie wszystko na nowo z ładniutkich klocuszków - odpada jedno rozbieranie, a poskładać i tak trzeba by było, a przecież WARTO ZOSTAĆ W GARAŻU :)

No i zostałem :thumbright:

1. Zaciski 345+310 po kompletnej renowacji (piaskowanie, lakierowanie), na przednie zaciski blaszki z wypalanym laserowo logo Rline;
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

2. Blaszki Obrazek

3. Klocki Przednie Bosch, tylne Pagid/Hella, Płyn ATE, Przewody hamulcowe w stalowym oplocie, Gwint H&R + Bilstein, kute wahacze S3 8P z pełnymi gumami, kute zwrotnice S3 8P;
Obrazek

4. Efekt finalny
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Oczywiście nie obyło się bez urwanych śrub - chyba standard przy aluminiowych elementach zawieszenia - w sumie 3 sztuki (m14, m12 i m10) - w każdym razie po bitych 20stu godzinach pracy ciągiem - mogę powiedzieć że mamy SUKCES! :D
Obrazek

Na początku gwint był skręcony "na zero", ale potem podniosłem auto ok 20mm (regulacje rozkręcając około 25mm, czyli dobrze zrobiłem bo przynajmniej 5mm auto było za nisko - zawieszenie źle działało) - teraz jest megafajnie!

A tak było przed podniesieniem auta do góry:
Obrazek
Obrazek

Porównanie przed/po:
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
brosvw
Początkujący
Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 23 maja 2019, 08:05
Model: Scirocco III

Re: Szara Sroczka OEM+

Post autor: brosvw »

Zaczyna być widać "Swiatełko w tunelu" :)

Po montażu zawieszenia należało pojechać na ustawienie geometrii:
Obrazek

Naturalne jest, że montaż gwintu powoduje, że nie wszystkie wartości są w normach fabrycznych (np. kat wyprzedzenia zwrotnicy po obniżeniu większym niż przewiduje norma nigdy nie będzie w tej normie) - ale oczywiście to na co mieliśmy wpływ jest ustawione "legancko"
Obrazek

Potem przyszedł czas na polerkę maski, jaki był tego powód - na pewno nie była to zwykła eksploatacja, ale pozwolcie że to pominę XD
Obrazek
Obrazek

Odebrałem graty od lakiernika i powoli, ale bezustannie przemy do przodu! :D
Na pierwszy ogień (mimo, że montowany będzie na samym końcu i dosłownie i w przenośni) zmontowałem sobie tylny zderzak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A na drugi ogień jednego popołudnia zamontowałem lewy próg, a drugiego prawy próg, poniżej efekty:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Porównanie przed/po:
Obrazek
Obrazek


Zarówno progi jak i listwy drzwiowe są nowe, listwy oryginalne, progi made in tajwan - przyznaję się bez bicia. Myślę, że wyszło elegancko - troszkę detali na tą okoliczność:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przedni zderzak, spryskiwacze, czujniki PLA i wiązki, które muszę sobie "przyrzeźbić"
Obrazek

A tutaj delikatny teaser przo-dziku:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wiązki, które niebawem będą zamontowane w samochodzie (wyciągnięte z wiązki ze skody 3.6):
Obrazek

- wiązka pompki spryskiwaczy reflektorów
- wiązka czujnika poziomu płynu;
- wiązka grzanych spryskiwaczy przedniej szyby
Obrazek

- wiązka xenonu (tak, będzie autopoziomowanie);
Obrazek

- wiązka blind assist;
Obrazek
Obrazek

- wiązka PLA 2.0
Obrazek

Muszę wyszarpać jeszcze wiązkę grzania foteli i dynaudio - mam już dawce (to ten sam, który będzie do przekładki Scirotini).

Przyszly lampeczki ostrzegawcze w lusterka do lane-assist od naszych chinskich przyjaciół:
Obrazek
(sasasasasa)
Obrazek

Podsumowując - mi się podoba coraz bardziej, właścicielce chyba też :D
Obrazek

STAY TUNED!
brosvw
Początkujący
Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 23 maja 2019, 08:05
Model: Scirocco III

Re: Szara Sroczka OEM+

Post autor: brosvw »

Zaczęło się...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
brosvw
Początkujący
Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 23 maja 2019, 08:05
Model: Scirocco III

Re: Szara Sroczka OEM+

Post autor: brosvw »

Auto poskładane i prezentuje się jak niżej:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Generalnie dojechałem z wiązkami do ściany grodziowej i zabrakło mi czasu żeby dostać się do kabiny, musiałem składać auto do kupy, zabrakło mi 1 dzień, a teraz znów będę musiał rozkładać obudowę filtra i podstawę akumulatora... ale skupmy się na rzeczach pozytywnych :)
1. Wiązka PLA na przednim zderzak jest ogarnięta, wraz z połączeniem na lewej podłużnicy (tak jak w oryginale). Pinout itd itp - wszystko zgodnie ze schematami (trzymajcie kciuki, żebym się gdzieś nie *******nął - bo jak tak będzie to nie chce myśleć co będę musiał zrobić żeby go znaleźć);
2. Podgrzewane spryskiwacze przedniej szyby są zainstalowane;
3. Zbiornik spryskiwaczy wraz z dodatkową pompką i czujnikiem poziomu płynu - zainstalowany;

Obrazek
Obrazek

Porównanie kształtu zderzaków
Obrazek

I jeszcze dwa ujęcia detali na deser :)
Obrazek
Obrazek

STAY TUNED!
brosvw
Początkujący
Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 23 maja 2019, 08:05
Model: Scirocco III

Re: Szara Sroczka OEM+

Post autor: brosvw »

Tutaj taki szczególik, plany się troszkę pozmieniały, ale o tym po weekendzie - bo zapowiada się kolejny z tych pracowitych ;)
https://www.youtube.com/watch?v=xM_DD8_UGtw
brosvw
Początkujący
Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 23 maja 2019, 08:05
Model: Scirocco III

Re: Szara Sroczka OEM+

Post autor: brosvw »

Wydech wydechem, ale zmiana wydechu była konieczna do kompletności wizji, która już praktycznie weszła w życie:
https://www.youtube.com/watch?v=wpqFAm5 ... e=youtu.be

W weekend zmieniłem kompletny tył - teraz jest poliftowy, ale żeby nie było za nudno zderzak jest z R - więc i wydech musiał być R (Rline i R różni się tylko dyfuzorem) - ot powód dla którego było całe zamieszanie, ale powoli do celu...

Na okoliczność tego, że poliftowe lampy tył, gdy na pokładzie jest bordnetz, można uruchomić bez zmiany eepromu za pomocą VCP - postanowiłem najpierw przerobić tył na lifta, a dopiero później zająć się zmianą głównego komputera.

Na pierwszy ogień został wymieniony wydech na CATBACK z Rki - trzebabyło go pospawać, bo ze względów transportowych został pocięty przez poprzedniego właściciela:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po zabiegu:
Obrazek

Stary wydech:
Obrazek

Kolejnym etapem był demontaż tylnej klapy i przymiarka wszystkich, przygotowanych wczesniej podzespołów - tak aby zwiększyć poziom motywacji do działania ;)
Obrazek
Obrazek

Następnie nadszedł czas na przygotowanie wszystkich potrzebnych rzeczy, czyli zderzak i tylna klapa
Obrazek

Spód loga polakierowany w kolor nadwozia
Obrazek

Obrazek

Kolejny dzień przyniósł najbardziej inwazyjne zmiany:
- wycięcie, oczyszczenie oraz wklejenie szyby
- kodowanie borda
- przeróbka instalacji do poliftowych lamp
Obrazek
Obrazek


Czy tylko mi na tym zdjęciu to auto przypomina R8? 8-)8-)
Obrazek

Efekt finalny:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A jeszcze dla przypomnienia - w piątek o godzinie 16:00 zaczęło się od tego:
Obrazek

Z zewnątrz auto dużo już się nie zmieni - jeszcze poliftowy xenon i finito.

Teraz nadszedł czas na systemy pokładowe, ale o tym drodzy tuningowcy już wkrótce! :D

STAY TUNED!
#PANCUSTOM
brosvw
Początkujący
Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 23 maja 2019, 08:05
Model: Scirocco III

Re: Szara Sroczka OEM+

Post autor: brosvw »

Zapraszam na króciutką relację z weekendowych modów:

1. Lift maski (już wiem dlaczego w scirocco oryginalnie go nie montowano - vag ma jeden typ lifta do maski, a w scirocco jest ona stosunkowo dluga, przez co podnosi się za nisko - ale tuning jest fajny i tak zostanie - w razie potrzeby zawsze można użyc ori batu, który nie zostanie zdemontowany)
Obrazek

2. Rozporka (sorki za jakość zdjęć ale skonczyłem ją montować wczoraj o 22:20 - taki niedzielny, wieczorowy tuning)
Obrazek
Obrazek

3. Serwis olejowy
Obrazek
Obrazek

Na koniec kilka randomowych zdjęć :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Dla zainteresowanych dwa filmiki jak chodzi 1.4 na wydechu z R20 (cat back, ale juz niedługo :twisted: )
https://www.youtube.com/watch?v=mQ8Rgz6 ... e=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=3a1mv6A ... e=youtu.be

STAY TUNED!
#PANCUSTOM
Ostatnio zmieniony 24 maja 2021, 22:54 przez brosvw, łącznie zmieniany 1 raz.
CarStyle
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 19 maja 2020, 14:27
Model: Scirocco III

Re: Szara Sroczka OEM+

Post autor: CarStyle »

No szacunek za mody. Podziwiam ile pracy w to włożyłeś. Czy coś jeszcze planujesz czy już wszytko co było można zmienić zrobiłeś? :D
Carstyle nowa definicja auto detailingu w Polsce
brosvw
Początkujący
Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 23 maja 2019, 08:05
Model: Scirocco III

Re: Szara Sroczka OEM+

Post autor: brosvw »

CarStyle pisze: 21 maja 2020, 15:51 No szacunek za mody. Podziwiam ile pracy w to włożyłeś. Czy coś jeszcze planujesz czy już wszytko co było można zmienić zrobiłeś? :D
A dzięki za komplement! Plany są i to konkretne, kuracja wzmacniająca i montaż zgromadzonych systemów pokładowych -powiedziało sie "A" to teraz już odwrotu nie ma i trzeba powiedziec "B" :D :D

My tu gadu gadu, a licho nie spi i zbrojenia trwają w najlepsze!

1. Downpipe 2,5 cala RM Motors decat (miałem zrobić samemu, ale racjonalna analiza zdecydowała, ze kupie gotowca) - własnie przyszedł :D
Obrazek
2. Bandaż termiczny
Obrazek
3. Wiązka do grzania stołków i elektrycznej reg lędzwi (może kiedys) - będę musiał doposażyć ją w przewod do oświetlenia przestrzeni nóg pasażera tył;
[BRAK FOTO] :-p
4. Wiązka do dynaudio - tutaj będzie trzeba dodać jeszcze przewody do subwoofera (zmacniacz 10ch juz mam);
Obrazek
5. Kolumna kierownicy golf 6 - pod taśme xxx xxx 569 - z manetkami MQB - wymienimy, będzie prawilnie jak trzeba ;
Obrazek
Niniejszym ogłaszam, że zgromadziłem już wszystkie potrzebne mi wiązki, teraz czas aby je poizolować, zorganizowac potrzebne wtyczki i piny (np side assist - wiązki drzwi, tutaj chyba zrobie calkowicie nowe wiązki, ale o tym później)

STAY TUNED!
#PANCUSTOM
brosvw
Początkujący
Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 23 maja 2019, 08:05
Model: Scirocco III

Re: Szara Sroczka OEM+

Post autor: brosvw »

Obrazek

Z uszkodzeń:
- błotnik
- zderzak
- nadkole
- felga.

Także Scirocco już nie jest bezwypadkowe :-x

ale nie ma tego coby na dobre nie wyszło - okres oczekiwania na likwidacje szkody wykorzystam na spokojnie doposażenie samochodu! Bo niniejszym auto przestało być używane do codziennych dojazdów do pracy :D ciekawy jestem tylko jak zapatrywał się będzie Pan/Pani likwidator jak przyjedzie a auto będzie rozbebeszone :D :D

P.S. Czyli kupa jednak nie była na szczęście XD

STAY TUNED!
#PANCUSTOM
Thor1
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:09

Re: Szara Sroczka OEM+

Post autor: Thor1 »

Możesz pokazać na zdjęciach punkty zamocowania tego siłownika maski ? Od jakiego modelu ten konkretny siłownik ?
brosvw
Początkujący
Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 23 maja 2019, 08:05
Model: Scirocco III

Re: Szara Sroczka OEM+

Post autor: brosvw »

Thor1 pisze: 25 maja 2020, 20:25 Możesz pokazać na zdjęciach punkty zamocowania tego siłownika maski ? Od jakiego modelu ten konkretny siłownik ?
ten konkretny siłownik jest z m. in. z audi a3, ale generalnie to taki dokładnie siłownik jest wykorzystywany w wielu VAGach :P
mocowania wykorzystałem z tylnej klapy (zostały mi po zmianie na lift)
o ile to przy kielichu to było 3 minuty (mocowanie+nakrętka z kołnierzem)
o tyle to na masce to już było jakieś 10 minut montażu - wykorzystałem do tego blaszkę sprężystą z gwintem (taka jak nasuwa się na plastki tylko z gwintem pod śrubę)

Mam nagrany amatorski filmik z montażu, porobie z niego printscreeny, tylko zostawiłem dysk w garazu, także trzeba poczekać chwil kilka :P
brosvw
Początkujący
Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 23 maja 2019, 08:05
Model: Scirocco III

Re: Szara Sroczka OEM+

Post autor: brosvw »

W zasadzie to przepychanki z ubezpieczycielem trwają i nic większego przez dłuższy czas się nie zmieniło.... aż do ostatniego tygodnia, wkurwiłem się i było mi to potrzebne, zeby wystartować z projektem "highline +" :D

Więc taka sytuacja... Myślicie, że dam rade? :D

https://www.youtube.com/watch?v=Mg7etNTFwfI
brosvw
Początkujący
Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 23 maja 2019, 08:05
Model: Scirocco III

Re: Szara Sroczka OEM+

Post autor: brosvw »

Jedziemy z tematem, odcinek 6ty (etap 4ty) projektu za nami!

ttps://www.youtube.com/watch?v=CZbuqeeNpBM
ODPOWIEDZ