VW Scirocco R - 2.0 TSI - 2012 by Kamil96

Pochwal się swoim Scirocco.
Kamil96
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 13 sty 2020, 11:41
Model: Scirocco III

Re: VW Scirocco R - 2.0 TSI - 2012 by Kamil96

Post autor: Kamil96 »

szocik pisze: 07 maja 2020, 13:30 ile zapłaciłeś?
Za lakierowanie? niecały 1000 zł


Trochę montaż całości się opóźnia, bo wpadają mniejsze bądź większe pomysły na zmiany.. :D
Ale cały czas coś tam działam.

Przyszły brakujące części do Dynaudio:
Obrazek

I rozpoczęła się produkcja wiązek:
Obrazek

Gotowa wiązka audio:
Obrazek

W trakcie rozkładania wiązek w aucie:
Obrazek
Kamil96
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 13 sty 2020, 11:41
Model: Scirocco III

Re: VW Scirocco R - 2.0 TSI - 2012 by Kamil96

Post autor: Kamil96 »

Przyszła pora i na mnie. W miejsce RNS510 przybyło Discover Media z DAB+ :mrgreen:

Obrazek

I cały zestawik z nową kamerą pod Discover, USB z AUX, wzmacniaczem DAB i przewodami:
Obrazek

Teraz chcę się pozbyć złączna media in i aux z podłokietnika, ale ciężko trafić podłokietnik do Scirocco z samym schowkiem.


Jak wiadomo jedna modyfikacja prowokuje kolejną. Miałem w aucie stary moduł PDC, więc musiałem go wymienić. A jak już wymieniać moduł, to na coś konkretnego....
I tak wpadł moduł 1k8 obsługujący PLA 2.0. A skoro moduł obsługuje, to warto by było założyć PLA :lol:

Udało mi się kupić całą wiązkę z golfa, więc po małych przeróbkach pójdzie na przód, do tylnej oryginalnej musiałem tylko dołożyć dwie wtyczki bocznych czujników. Wiązkę idącą przez auto zrobiłem nową i tak się prezentują wiązki:
Obrazek

A tutaj cała reszta zestawu, czujniki w poniedziałek jadą do malowania:
Obrazek

Szkoda że zdecydowałem się na to już po pomalowaniu zderzaków. Będzie trzeba dużo bardziej ostrożnie robić otwory na czujniki. Muszę dorobić 2 w tylnym zderzaku i kompletne 6 w przednim, no ale jakoś ogarniemy.

Brakuje mi tylko czujników ABS.
brosvw
Początkujący
Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 23 maja 2019, 08:05
Model: Scirocco III

Re: VW Scirocco R - 2.0 TSI - 2012 by Kamil96

Post autor: brosvw »

:) "a nie mowilem?" :D :D

Ładnie jedziesz, trzymam kciuki, ale nawet i bez tego będzie piękne Rocco - jeszcze kierownica wpadnie taka jak powinna i będziesz spokojnie mógł sprzedać :D
Kamil96
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 13 sty 2020, 11:41
Model: Scirocco III

Re: VW Scirocco R - 2.0 TSI - 2012 by Kamil96

Post autor: Kamil96 »

brosvw pisze: 10 maja 2020, 22:56 :) "a nie mowilem?" :D :D

Ładnie jedziesz, trzymam kciuki, ale nawet i bez tego będzie piękne Rocco - jeszcze kierownica wpadnie taka jak powinna i będziesz spokojnie mógł sprzedać :D
No już coraz bliżej sprzedaży :P


Z racji, że zmieniam radio na Discover Media i dokładam PLA, stwierdziłem, że muszę się zastanowić nad sensem montażu radarów 3AA od side assist.
Długo to nie trwało :laugh:
Postanowiłem, że jednak założę radary 5Q0, w nich poza martwym polem, mamy jeszcze dodatkowego asystenta, czyli asystenta wyjazdu.
Wiązkę od radarów 3AA zostawiam wraz z całym zestawem (radary = uchwyty + lampki) na sprzedaż, a w jej miejsce zrobiłem nową wiązkę pod radary 5Q0.

Tutaj wiązka wraz z uchwytami do radarów:
Obrazek

Lampki z Passata B8:
Obrazek

No i żeby to wszystko odpalić musiałem też pomyśleć nad zmianą licznika na wyższy sw. Także mamy:
Obrazek

Licznik z poliftowego Scirocco, 3D z sw 1104 więc wersja z żółtymi kropkami ;)
Kamil96
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 13 sty 2020, 11:41
Model: Scirocco III

Re: VW Scirocco R - 2.0 TSI - 2012 by Kamil96

Post autor: Kamil96 »

Trochę podziałałem w ostatnich dniach z autem.

Z racji nowej klapy, musiałem przyciemnić tylną szybę, żeby pasowała do reszty. Zdecydowałem się jednak na trochę mniejszy stopień przyciemnienia, żeby była lepsza widoczność z tyłu
Obrazek

Odebrałem czujniki i uchwyty z lakierni:
Obrazek

I przyszła pora za zabranie się za wiercenie. Wyszło myślę całkiem dobrze, wiadomo że najlepiej jakby to było zrobione przed lakierowaniem, ale i tak efekt jest dobry :D
Tak wygląda dodatkowy czujnik z tyłu:
Obrazek

A tak prezentuje się przedni zderzak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Moduł PLA zamontowany, wtyczki przepinowane, wszystkie wiązki w aucie rozłożone.
Uchwyty poprzyklejałem i zamontowałem czujniki, więc gotowe do składania.

W tygodniu dotarły do mnie też radary 5Q0 z końcówką C:
Obrazek

A także założyłem już uchwyty do nich:
Obrazek

Sugerowałem się położeniem uchwytów z poliftowego Scirocco. Mam nadzieję, że wszystko będzie odpowiednio działać.
Zakończyłem też etap przerabiania instalacji. Wiązki z Dynaudio, PLA, Discover Media, Blind spot assist są już zamontowane w aucie jak należy. Zostało mi jeszcze ogarnięcie instalacji w drzwiach do lampek martwego pola, ale to już prosta robota. Więc na dniach planuję wszystko składać w całość

A i kilka dni temu, jeszcze przed wierceniem otworów zrobiłem na szybko przymiarkę jak to się prezentuje (ślizgi nie wciśnięte co widać).
Taka fotka na szybko. Chyba nie jest najgorzej :D
Obrazek
brosvw
Początkujący
Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 23 maja 2019, 08:05
Model: Scirocco III

Re: VW Scirocco R - 2.0 TSI - 2012 by Kamil96

Post autor: brosvw »

No jak sam stwierdziłeś - nienajgorzej :-)
Ogromny plus za brak maxtona :-)
Kamil96
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 13 sty 2020, 11:41
Model: Scirocco III

Re: VW Scirocco R - 2.0 TSI - 2012 by Kamil96

Post autor: Kamil96 »

brosvw pisze: 23 maja 2020, 16:36 No jak sam stwierdziłeś - nienajgorzej :-)
Ogromny plus za brak maxtona :-)
Maxton tam jest, zdjęcie trochę ciemne i nie widać 😂
Kamil96
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 13 sty 2020, 11:41
Model: Scirocco III

Re: VW Scirocco R - 2.0 TSI - 2012 by Kamil96

Post autor: Kamil96 »

Dawno nie pisałem, ale to nie znaczy, że nic się nie działo. Wręcz przeciwnie..
Skończyłem w 100% przerabianie instalacji, wszystkie wiązki jakie potrzebowałem rozłożyłem i zacząłem składanie auta.
Wiązki drzwi (dynaudio, lampki side assist, progi led) już też ogarnięte, oczywiście wszystko zapinowane i w przelotkach jak oryginał ;) A teraz trochę zdjęć:

Zamontowane radary:
Obrazek

Subwoofer Dynaudio już na miejscu:
Obrazek

Uchwyt pod wzmacniacz:
Obrazek

I wzmacniacz na swoim miejscu pod osłoną (zastanawiam się czy nie wymienić jej na tą z kratką wentylacyjną, ale to muszę sprawdzić po dłuższym graniu, czy mocno się grzeje):
Obrazek


W sumie trochę przez przypadek, ale trafiła się w dobrej cenie deska z polifta w stanie idealnym z dekorami, schowkami i nawiewami, więc grzechem byłoby nie kupić :mrgreen:
Obrazek

A że większość środka auta była rozgrzebana, więc wymiana szybka i przyjemna:
Obrazek

I nowa deska na miejscu:
Obrazek

Odświeży z pewnością wnętrze auta :)

Dodatkowo, z racji wymiany radia na Discover, złącze aux i media in w schowku stało się zbędne, więc trzeba było coś z tym zrobić. Kupiłem obudowę podłokietnika ze schowkiem zamiast niepotrzebnych złącz. Schowek zawsze się przyda :D
Obrazek

Obrazek

Z takich mniejszych modyfikacji, to zamontowałem też listwy progowe LED z Golfa 7 R. Fajny dodatek zamiast tych czarnych ponurych progów :D
Obrazek
Obrazek

Telefonem ciężko ukazać prawdziwy kolor (wychodzą prawie białe) ale jest to żywy niebieski kolor, idealnie pasujący do wskazówek liczników R :)
Oczywiście wszystko podłączone tak jak w oryginale w Golfie, więc zapala się tylko po otwarciu danych drzwi i gaśnie po zamknięciu
Obrazek
Kamil96
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 13 sty 2020, 11:41
Model: Scirocco III

Re: VW Scirocco R - 2.0 TSI - 2012 by Kamil96

Post autor: Kamil96 »

Po zainstalowaniu Dynaudio brakowało tylko blend głośników z oznaczeniami, więc przełożyłem je do swoich tapicerek drzwi ;)
Obrazek

Całe auto już poskładałem i można było w końcu wyjechać.
Nowy licznik 3D z sw 1104:
Obrazek

Przed wyjazdem oczywiście musiałem jeszcze zabezpieczyć przednie lampy przed kamykami itd. Nakleiłem na nie folię PPF:
Obrazek

Dodatkowe zegary zamontowane jak należy w poliftowej desce:
Obrazek

Pierwsze testy Discover Media. Względem RNS mega duża zmiana na plus.
Wizualnie, szybkość działania, jakość dźwięku w połączeniu z Dynaudio i rozmów jest według mnie dużo lepsza. Jeszcze trochę czasu pewnie zajmie mi rozpracowanie tego radia ;)
Póki co w adaptacjach odpaliłem tylko loga powitalne :mrgreen:
Obrazek
Obrazek

PLA z RTA:
Obrazek
Obrazek

No i przyszła pora na kilka zdjęć na szybko jak prezentuje się aktualnie samochód. Między tym co było, a jest teraz według mnie przepaść. Czuję się jakbym kupił nowy samochód :side:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Oczywiście to jeszcze nie koniec, bo muszę jeszcze zrobić obudowy lusterek pod lampki z BSA i parę innych rzeczy, ale cały czas działam ;)
brosvw
Początkujący
Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 23 maja 2019, 08:05
Model: Scirocco III

Re: VW Scirocco R - 2.0 TSI - 2012 by Kamil96

Post autor: brosvw »

kocurek :)
tylko ten maxton.... :P :P :P
Kamil96
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 13 sty 2020, 11:41
Model: Scirocco III

Re: VW Scirocco R - 2.0 TSI - 2012 by Kamil96

Post autor: Kamil96 »

Dalej coś tam działam.
Przedliftowe przednie nadkola nie pasowały idealnie do nowego zderzaka (trzeba by kawałek przyciąć od boku), ale żeby nie przycinać ich, to wolałem kupić nowe:
Obrazek
Teraz wszystko pasuje idealnie.

Z rzeczy wizualnych we wnętrzu, postanowiłem pomalować w piano black ramki przycisków i plastiki z tunelu środkowego (na zdjęciach są jeszcze ramki nawiewów, ale to z racji zmiany deski na polift, już nie aktualne :D
Obrazek

Tak się to prezentuje:
Obrazek

Mając wyjęty tunel, dodałem też podświetlenie schowka z roletk (jasność regulowana razem z innymi podświetleniami, na zdjęciu ustawiona maksymalna jasność, dlatego tak mocno świeci, ale oczywiście można ustawić delikatniejsze podświetlenie):
Obrazek

Zamontowałem też mikroprzełącznik, więc działa jak schowek pasażera. Lampka zapala się tylko po otwarciu roletki, a po zamknięciu gaśnie :)
Obrazek


Wracając do elektroniki, to po założeniu radarów 5Q0 i licznika 3D, została mi już tylko do wymiany kamera 3AA na coś nowszego. Więc zamontowałem kamerę 3Q0 :D Kamera oczywiście zakodowana i skalibrowana.
Sposób montażu w zasadzie identyczny jak 3aa, czyli optykę przeniosłem do uchwytu lusterka.
Tak się prezentuje zrobiona obudowa:
Obrazek

Fotka z kalibracji:
Obrazek

I fotki z działania:
Obrazek
Obrazek

Menu asystentów wygląda aktualnie tak:
Obrazek
Obrazek
Kamil96
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 13 sty 2020, 11:41
Model: Scirocco III

Re: VW Scirocco R - 2.0 TSI - 2012 by Kamil96

Post autor: Kamil96 »

Dawno nic nie pisałem, ale to nie znaczy że nic się nie dzieje :D

Wpadłem na pomysł zmodyfikowania trochę podświetlenia klamek i przy okazji dołożenia oświetlenia schowków w drzwiach i półki w tunelu środkowym.
I dzięki temu mam teraz oświetlenie rgb z możliwością ustawienia dowolnego koloru i poziomu jasności:
(na nagraniu rozjaśnione na maks, żeby było widać dobrze na nagraniu z tel)
Obrazek
Obrazek

Oczywiście działa ono razem z oświetleniem wnętrza, w sumie RGB jest zbędne, bo i tak ustawiłem tylko kolor niebieski pasujący do wskazówek i progów, no ale jakby ktoś chciał, to zawsze fajnie mieć możliwość zmiany np na biały czy inny (co kto lubi :D

Po zamontowaniu listew progowych LED z niebieskim podświetleniem, stwierdziłem, że kolor niebieski średnio pasuje do czerwonych podświetleń przycisków i w ten oto sposób wpadłem chyba na genialny pomysł zmiany całego podświetlenia w aucie na białe :lol:
Pierwszym etapem był zakup białego podświetlenia gniazda 12V (przy okazji zwykłą żarówkę zastąpił LED)
Obrazek

A potem zostało już tylko wszystkie rozmontować wszystkie przyciski, multifunkcję, radio, panel klimy itd. itd..
Obrazek

W sumie wyszło z tego co pamiętam 94 diody do wymiany :lol:
W radiu muszę jeszcze zrobić pokrętła, bo niestety nie było akurat tych diód, ale przy następnym rozbieraniu to ogarnę.

I oto efekt:
Obrazek
Obrazek

Według mnie wnętrze wygląda dzięki temu dużo świeżej. Zawsze podobało mi się białe podświetlenie jak w golfie 7 :D

A przy okazji ostatnie małe zakupy. Ostatni element do lifta, czyli kierownica z poliftowego Scirocco, czarny dekor R i osłona kolumny do tej kierownicy.
Muszę jeszcze tylko kupić gdzieś poduszkę do niej:
Obrazek
Obrazek
Kamil96
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 13 sty 2020, 11:41
Model: Scirocco III

Re: VW Scirocco R - 2.0 TSI - 2012 by Kamil96

Post autor: Kamil96 »

Coś tam dalej działam.
Udało mi się w końcu kupić przycisk SET z zaokrąglonymi prawymi narożnikami, więc panel przedni już w komplecie:
Obrazek

I postanowiłem zmienić kolor zacisków. Biały według mnie najlepiej pasuje i sprawia fajne wrażenie podczas jazdy w połączeniu z białym nadwoziem samochodu:
Obrazek

Przy okazji sprzedałem te dokładki progów które do tej pory miałem, bo jakoś przestały mi się podobać. Na dniach przyjdą nowe, już w czarnym połysku ;)

A gdyby tak przemalować? :lol:
Obrazek

I taka fotka z lotu ptaka :lol:
Obrazek
Kamil96
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 13 sty 2020, 11:41
Model: Scirocco III

Re: VW Scirocco R - 2.0 TSI - 2012 by Kamil96

Post autor: Kamil96 »

grzesznica pisze: 11 sie 2020, 11:22 zacna bryka :) gratki
dzięki :D

Ostatnio przyszły nowe dokładki:
Przed:
Obrazek

I po:
Obrazek

Parę dni temu odwiedził mnie kolega z innej grupy. Przyjechał swoją przedliftową Rką, żebym wymienił mu deskę rozdzielczą, zamontował dodatkowe zegary i przy okazji po kodował jakieś pierdółki typu rain closing.
Fotka z prac:
Obrazek

I efekt finalny:
Obrazek

Biało czarno się zrobiło :D
Obrazek

A wracając do modyfikacji u mnie. Po zmianie koloru zacisków na białe, stwierdziłem że nie pasuje mi dotychczasowy kolor i wzór felg :lol:
Pomyślałem że czarny połysk będzie się dużo lepiej komponował i tym sposobem wpadły nowe felgi (widoczne już na fotkach wyżej).
Myślałem nad 19, ale z racji, że mam praktycznie nowe opony, bo kupowane w tamtym roku, nie kalkulowało mi się to zbytnio. Więc zostałem przy 18 calach. Za to mają inne ET i 9 cali szerokości, więc dzięki temu nie muszę już dawać dystansów i jest delikatny naciąg. Także kilka plusów na raz :D

Kilka fotek jak się prezentuje całość:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kamil96
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 13 sty 2020, 11:41
Model: Scirocco III

Re: VW Scirocco R - 2.0 TSI - 2012 by Kamil96

Post autor: Kamil96 »

Lampki LED które miałem do tej pory zaczynały powoli migać, więc postanowiłem zmienić je na coś porządniejszego.
Wpadły moduły LED od Prolumo:
Obrazek

Od razu jakoś przyjemniej w środku:
Obrazek

Dodatkowo są one z opcją ambient, więc podczas jazdy mam delikatne niebieskie podświetlenie dywaników :D

A przyszłym tygodniu wybieram się do Trójmiasta na trochę grubsze modyfikacje. Już się nie mogę doczekać :yes:
ODPOWIEDZ