XII ZLOT SCIROCCO - KORONOWO 2020 ! - ODWOŁANY !!!! :(

Forum dyskusyjne STP.
michalfreee
Początkujący
Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 13 gru 2016, 11:03
Model: Scirocco II

Re: XII ZLOT SCIROCCO - KORONOWO 2020 !

Post autor: michalfreee »

Hej, trochę się Nam sypia plany,z wiadomych względów. Wyższa konieczność, plus wiele niewiadomych, plus dynamicznie zmieniająca się rzeczywistość.
Na dzień dzisiejszy jestem poza krajem, i to może potrwać jeszcze minimum półtora miesiąca. Taki byl/jest plan by wrócić na zlot. Obowiazujaca kwarantanna nie daje wyboru. Zjeżdżając do domu jestem udupiony. Trudny wybór, i na tą chwilę wszyscy stoimy przed takimi. Zostawiam to czasowi i rozwojowi sytuacji....
Normalnie nie wiem co zrobię. Czas pokaże. Trzymajmy się 👌👌👌
Awatar użytkownika
vwbounty
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 806
Rejestracja: 01 gru 2007, 17:09
Model: Scirocco II

Re: XII ZLOT SCIROCCO - KORONOWO 2020 !

Post autor: vwbounty »

Sołtys pisze: 30 mar 2020, 22:22 Na podstawie obecnego stanu prawnego zlot może się odbyć, aczkolwiek każdy ma swój rozum i czy się pojawi czy nie zależy od niego. Na pewno żadnych kar w chwili obecnej nie można nałożyć na osoby zdrowe. Dlatego czy zlot się odbędzie to raczej zależy od uczestników i ich chęci.
Odlicz Niemców bo ich nie wpuszcza do kraju bo obcokrajowców którzy nie pracują w Polsce nie wpuszcza, plus osoby które muszą zjechać do Polski bo pracują za granicą i dostaną 14 dni kwarantanne i zostanie Ci około 40 osób czyli zlot na 15- 20 srok☹️
(][__][_]===W===[_][__][)
Awatar użytkownika
Sołtys
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 3288
Rejestracja: 01 gru 2007, 07:30
Model: Scirocco II
Numer GG: 1978368
Lokalizacja: Car-nice ... ZGY
Kontakt:

Re: XII ZLOT SCIROCCO - KORONOWO 2020 !

Post autor: Sołtys »

No Wasza sytuacja Leszku i Michale jest do D... nieciekawa. Bo faktycznie chcąc przyjechać na zlot to musicie się liczyć z dwoma tygodniami "aresztu domowego". Inni spoza granic też mogą w chwili obecnej zapomnieć o przyjeździe. A zapowiada się że raczej lepiej nie będzie w najbliższym czasie, tylko dopiero przyjdzie fala zachorowań i nie liczył bym na odpust zakazów. Trudny to czas dla wszystkich. Niektóre większe imprezy zapowiedziane na maj, czerwiec a nawet lipiec już zostają odwołane.
Było sobie JH - teraz 16V gra :) ................ Moje SCIROCCO na STP
Obrazek
michalfreee
Początkujący
Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 13 gru 2016, 11:03
Model: Scirocco II

Re: XII ZLOT SCIROCCO - KORONOWO 2020 !

Post autor: michalfreee »

Emilo , są rozważane w rządzie opcje zakazu poruszania się między miastami, a od dziś mamy już ograniczenia w wyjściu z domu. I to dość rygorystyczne, zatem jeśli to potrwa, a grozi że potrwa, to sprawa się rypła.
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Re: XII ZLOT SCIROCCO - KORONOWO 2020 !

Post autor: Kamil »

Sołtys pisze: 30 mar 2020, 22:22 Aktualnie stan prawny mamy taki, że te wszystkie zakazy co to w mediach o nich trąbią dotyczą osób zarażonych lub w kwarantannie. Na dzień dzisiejszy nie wprowadzono stanu aby ograniczyć swobody obywatelskie, a to co sugerują można traktować jako prośby - oczywiście każdy o zdrowych zmysłach powinien zachować ostrożność najlepiej pozostać w domu. Na podstawie obecnego stanu prawnego zlot może się odbyć, aczkolwiek każdy ma swój rozum i czy się pojawi czy nie zależy od niego. Na pewno żadnych kar w chwili obecnej nie można nałożyć na osoby zdrowe. Dlatego czy zlot się odbędzie to raczej zależy od uczestników i ich chęci.
Ps. jeśli stanowisko Krzyśka się nie zmieniło od 13 marca, to chętni powinni wpłacić kasę do jutra i zobaczymy ile osób się zadeklaruje (ja czekam też z wpłatą więc jak do jutra nic się nie zmieni to wpłacam ;) )
Z tym bym troszkę polemizował, bo o ile #zostańwdomu i inne pierdolety faktycznie nie mają praktycznego znaczenia, to zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 20 marca 2020 roku w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, znowelizowanego chyba 25 marca, co weszło w życie 27 marca, a konkretnie z par. 11a tegoż:
§ 11a. 9 [Zakaz organizowania zgromadzeń]
1. W okresie od dnia 25 marca 2020 r. do dnia 11 kwietnia 2020 r. zakazuje się:
1) organizowania zgromadzeń w rozumieniu art. 3 ustawy z dnia 24 lipca 2015 r. - Prawo o zgromadzeniach;
2) innych niż określone w pkt 1 zgromadzeń organizowanych w ramach działalności kościołów i innych związków wyznaniowych oraz imprez, spotkań i zebrań niezależnie od ich rodzaju, z wyłączeniem spotkań danej osoby z jej osobami najbliższymi w rozumieniu art. 115 § 11 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny lub z osobami najbliższymi osobie, z którą pozostaje we wspólnym pożyciu.
2. Ograniczenia, o którym mowa w ust. 1 pkt 2, nie stosuje się do spotkań i zebrań związanych z wykonywaniem czynności zawodowych lub zadań służbowych, lub pozarolniczej działalności gospodarczej, lub prowadzeniem działalności rolniczej lub prac w gospodarstwie rolnym.
I założę się, że jakiś blankietowy przepis kodeksu wykroczeń typu "kto nie przestrzega innych przepisów... podlega karze grzywny do 5000 zł" się znajdzie na to. Przecież trudno polemizować z tym, że zlot byłby "innym niż zgromadzenie w rozumieniu art. 3 ustawy prawo o zgromadzeniach, zgromadzeniem w ramach (...) imprez i zebrań niezależnie od ich rodzaju". Choćbyśmy bardzo chcieli, nie udowodnimy, że jesteśmy najbliższymi w rozumieniu KK. :)

Oczywiście te przepisy obowiązują jak widać do 11 kwietnia i zobaczymy co będzie dalej. Niestety te zakazy zgromadzeń są mało szkodliwe dla ogółu społeczeństwa (zwłaszcza jak złagodzą to znów do max 50 osób, jak było wcześniej) i mogą potrwać znacznie dłużej niż do 11 kwietnia.

Edit: tak czy srak zrobiłem przelew :) mam cichą nadzieję, że może kameralny, ale jednak zlot się odbędzie.

Edit2: Krzysztof, do kiedy dajesz sobie czas, żeby podjąć decyzję czy zlot będzie, czy nie? Zakładam, że nie odbędzie się to na 3 dni przed terminem?
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
scirorider
Maniak
Maniak
Posty: 1503
Rejestracja: 19 gru 2007, 13:51
Model: Scirocco II

Re: XII ZLOT SCIROCCO - KORONOWO 2020 !

Post autor: scirorider »

Hej Panowie,

powiem wam że sytuacja jest arcytrudna nie mówiąc już o osobach które przyjeżdżają z zagranicy. Tak naprawdę na tą chwilę nie wiemy jak się sytuacja rozwinie, dlatego czekam do końca Wielkanocy i wtedy zobaczymy jeszcze jakie są szanse... boję się jednego że zrobią wszystko aby dociągnąć do wyborów a później nas zamkną na amen, a wtedy już będzie za późno żeby cokolwiek odwoływać. Dlatego po Wielkanocy będzie trzeba podjąć męską decyzję. Na tą chwilę jestem raczej przekonany że zlot w tym roku trzeba będzie odwołać, oczywiście wszystkie wasze wpłaty zostaną zwrócone, mam tylko nadzieję, że ośrodek zwróci zaliczkę, jak nie to pozostanie na przyszły rok (najwyżej nie będzie niespodzianki na gwiazdkę), tak jak gadżety zlotowe które już zdążyłem zamówić :)

Odezwę się na pewno po świętach.

Pozdrowienia
Obrazek
kostrzyk
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2439
Rejestracja: 06 kwie 2008, 20:40
Model: Scirocco II
Numer GG: 2257011
Lokalizacja: Warszawa

Re: XII ZLOT SCIROCCO - KORONOWO 2020 !

Post autor: kostrzyk »

Zostanie nam zrobić tylko wideokonferencje w dzień zlotu i chociaż się napić :D
Obrazek
Awatar użytkownika
L.W!z
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2103
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:56
Model: Scirocco II

Re: XII ZLOT SCIROCCO - KORONOWO 2020 !

Post autor: L.W!z »

kostrzyk pisze: 01 kwie 2020, 17:06 Zostanie nam zrobić tylko wideokonferencje w dzień zlotu i chociaż się napić :D
Wideokonferencja na 150 osób :}
...dobra sroka nie jest zła :D
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Kamil
Kapitan Bomba
Kapitan Bomba
Posty: 2832
Rejestracja: 08 paź 2007, 20:15
Model: Scirocco II
Numer GG: 5363528
Lokalizacja: Warszawa

Re: XII ZLOT SCIROCCO - KORONOWO 2020 !

Post autor: Kamil »

Krzyśku, do tablicy! Mniej niż miesiąc został do zlotu... trzeba by wiedzieć, co planować... ;)
Old Volkswagens never die, they just get lower.
Awatar użytkownika
scirorider
Maniak
Maniak
Posty: 1503
Rejestracja: 19 gru 2007, 13:51
Model: Scirocco II

Re: XII ZLOT SCIROCCO - KORONOWO 2020 ! - ODWOŁANY !!!! :(

Post autor: scirorider »

zapraszam na pierwszą stronę :(
Obrazek
Awatar użytkownika
scirorider
Maniak
Maniak
Posty: 1503
Rejestracja: 19 gru 2007, 13:51
Model: Scirocco II

Re: XII ZLOT SCIROCCO - KORONOWO 2020 ! - ODWOŁANY !!!! :(

Post autor: scirorider »

Kochani,

zwroty poszły ! Tylko Spirit tobie nie zrobiłem jeszcze bo płaciłeś na poczcie, odezwij się do mnie proszę na PRIV to ustalimy co i jak.

Mam nadzieję, że nikogo nie pominąłem.

Pozdrawiam was serdecznie i trzymajcie się ciepło i do zobaczenia wkrótce mam nadzieję.
Obrazek
Awatar użytkownika
L.W!z
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2103
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:56
Model: Scirocco II

Re: XII ZLOT SCIROCCO - KORONOWO 2020 ! - ODWOŁANY !!!! :(

Post autor: L.W!z »

Przynajmniej mi nie wytkniesz że mnie nie było w tym roku :P
Dzięki Jarek za wymówkę ;]
...dobra sroka nie jest zła :D
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ