Czasami nie chce do konca wskoczyc jedynka

Jeśli masz problem techniczny dotyczący Scirocco mk3, tu zapytaj o rozwiązanie.
soyo
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 16 mar 2016, 00:53

Czasami nie chce do konca wskoczyc jedynka

Post autor: soyo »

Czesc wszystkim

Mam nowy samochod (7000km przejechane) i praktycznie od poczatku sporadycznie zdarza sie, ze nie chce wskoczyc jedynka do konca. Po prostu gdzies tak zaraz pod koniec normalnej pozycji, kiedy drazek wskakuje na jedynke, cos go blokuje. Mozna na chama pchac drazek, ale nic to nie daje. Drazek napotyka na opor i za nic nie wskoczy. Dopiero od razu wrzucenie dwojki i potem z powrotem do pozycji jedynki rozwiazuje problem. Zdarza mi sie to praktycznie raz na jazde, nigdy jeszcze sie to nie zdarzylo czesciej niz raz na jazde/dzien. Zawsze jest to podczas ruszania, najczesciej na swiatlach, jak zrzucam na luz i czekam na zielone.

Bylem w serwisie, niestety serwisant nie mogl tego problemu odwtorzyc, bo jak mu wytlumaczylem, nie zdarza sie to non stop, ale bardzo rzadko, niemniej zdarza sie. Powiedzial, ze skrzynia sie "uklada" od nowosci i zeby pojezdzic tak do 10-20 tys km, z kolei moj wujek, ktory mechanikiem nie jest ale sporo samochodow objezdzil i nasprowadzal z za granicy, mowi ze gosc gada glupoty (delikatnie mowiac), bo tu jest nowa skrzynia i powinna chodzic jak maslo. Zasugerowal, zeby to stale zglaszac w ASO i jesli po paru razach nadal sie to bedzie zdarzac to zarzadac wymiany calej skrzyni. Z drugiej strony... boje sie wymiany calej skrzyni, bo samochod byl montowany na tasmie, a wymiana by byla manualna wiec boje sie, ze zamiast tego problemu (ktory tak bardzo uciazliwy nie jest) pojawia sie po jakims czasie kolejne i potem bede sobie plul w brode, ze zachcialo mi sie taka pierdole naprawiac. Z trzeciej jednak strony... ;), gdyby to spowodowalo wiekszy problem, ktory wyjdzie po okresie gwarancyjnym, to wtedy bede zly na siebie, ze nic z tym nie robilem jak mialem jeszcze gwarancje. Sam juz nie wiem co z tym robic.

Ktos mial cos takiego i jest mu znajomy temat? Czy jezdzic dalej i problem powinien sam odejsc, jak sie skrzynia "ulozy", tak jak serwisant mowil, czy gadal glupoty i nie czekac w ogole i rzadac wymiany skrzyni?
Awatar użytkownika
voo
Pisarz
Pisarz
Posty: 1358
Rejestracja: 01 gru 2007, 09:07
Model: Scirocco II
Lokalizacja: FZ

Re: Czasami nie chce do konca wskoczyc jedynka

Post autor: voo »

nie pozostaje ci nic innego jak jeździć i czekać na rozwój wydarzeń. jeśli problem będzie się powtarzał to zgłaszaj w ASO do skutku.
365 dni obsesyjnie.
Awatar użytkownika
L.W!z
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2103
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:56
Model: Scirocco II

Re: Czasami nie chce do konca wskoczyc jedynka

Post autor: L.W!z »

Ja bym zgłaszał jako reklamacja i niech robią. Nic nie powinno się blokować. Płacisz za sprawny wóz w końcu.
...dobra sroka nie jest zła :D
ObrazekObrazekObrazek
soyo
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 16 mar 2016, 00:53

Re: Czasami nie chce do konca wskoczyc jedynka

Post autor: soyo »

Dzięki za sugestie!

Jedyny problem i dylemat mam z tym, że ciężko to zreprodukować :/. Więc to nie jest tak jakby mechanik mógł to łatwo odtworzyć.

Jak ja w takim razie mogę rządać naprawy czegoś, co tak rzadko się zdarza?
Awatar użytkownika
L.W!z
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 2103
Rejestracja: 02 gru 2007, 15:56
Model: Scirocco II

Re: Czasami nie chce do konca wskoczyc jedynka

Post autor: L.W!z »

Ja miałem podobnie jak miałem silnik kr. Co jakiś czas blokował mi się gaz. Na dodatek sporadycznie. Ale bagatelizowałem to. Do momentu aż kiedyś jechałem dość szybko (150-160km/h) przez Łódź. Na skrzyżowaniu przede mną zapaliło się czerwone więc jak szybko w hamulec a tu gaz na maxa ;] Przeleciałem na czerwonym na szczęście nic nie jechało. Okazało się że w dolocie był kawałek plastiku od czujnika i jak się źle ułożył to blokował przepustnice ;]
Zgłaszasz reklamację a oni muszą rozebrać skrzynię i zobaczyć co jest nie tak. Jak będzie dalej nie tak to po iluś serwisach muszą Ci chyba wymienić całą skrzynię na nową. Ale to się u nich konkretnie dowiedz jak to działa.
...dobra sroka nie jest zła :D
ObrazekObrazekObrazek
soyo
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 16 mar 2016, 00:53

Re: Czasami nie chce do konca wskoczyc jedynka

Post autor: soyo »

Dzięki.

Dziś jak jechałem do pracy znowu mi się trafiło to samo. Tym razem popuściłem trochę sprzęgło i jedynka od razu wskoczyła na swoje miejsce. Będę to zgłaszał, bo nie może tak to być faktycznie w nowym samochodzie.
ODPOWIEDZ